Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να "ξαναδω" διαθεσιμες ενημερωσεις λογισμικου, μονο με unroot φανταζομαι παιδια, έτσι ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να "ξαναδω" διαθεσιμες ενημερωσεις λογισμικου, μονο με unroot γίνεται, σωστα;

 

root και ota αναβαθμισεις= αταίριασταμ σωστά;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα battery drain "περίεργο" τον τελευταίο καιρό. Μείον 25% περίπου που με το ζόρι βγάζω μια μέρα. Και λέω περίεργο γιατί δεν έχω αλλάξει τίποτα ως προς τη χρήση η τις εφαρμογές. Προσπαθώ να θυμηθώ πότε ακριβώς το παρατήρησα και βλέπω δυο εκδοχές που σχεδόν συμπίπτουν χρονικά.

Η μια αφορά την τελευταία ενημέρωση της Samsung και η άλλη μια νέα προσθήκη που εμφανίστηκε στην εφαρμογή google play και λέγεται Google Play Protect. Το χετε τσεκάρει το δεύτερο; Ενεργοποιήθηκε απο μόνο του, αλλά έχει στις ρυθμίσεις δυνατότητα απενεργοποίησης που την έκανα σήμερα και θα το παρακολουθήσω να δω. Υποπτεύομαι το Google Play Protect γιατί σκανάρει αυτόματα τις εφαρμογές της συσκευής για προβλήματα. Αλλά και στη "χρήση μπαταρίας" μου δείχνει το μεγαλύτερο ποσοστό στις Υπηρεσίες Google Play.

 

Έχετε δει κάτι τέτοιο στα δικά σας C ??? Η μήπως να αρχίσω να υποπτεύομαι και την 2ετων (καλοχρησιμοποιημένη όμως) μπαταρία του;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα battery drain "περίεργο" τον τελευταίο καιρό. Μείον 25% περίπου που με το ζόρι βγάζω μια μέρα. Και λέω περίεργο γιατί δεν έχω αλλάξει τίποτα ως προς τη χρήση η τις εφαρμογές. Προσπαθώ να θυμηθώ πότε ακριβώς το παρατήρησα και βλέπω δυο εκδοχές που σχεδόν συμπίπτουν χρονικά.

Η μια αφορά την τελευταία ενημέρωση της Samsung και η άλλη μια νέα προσθήκη που εμφανίστηκε στην εφαρμογή google play και λέγεται Google Play Protect. Το χετε τσεκάρει το δεύτερο; Ενεργοποιήθηκε απο μόνο του, αλλά έχει στις ρυθμίσεις δυνατότητα απενεργοποίησης που την έκανα σήμερα και θα το παρακολουθήσω να δω. Υποπτεύομαι το Google Play Protect γιατί σκανάρει αυτόματα τις εφαρμογές της συσκευής για προβλήματα. Αλλά και στη "χρήση μπαταρίας" μου δείχνει το μεγαλύτερο ποσοστό στις Υπηρεσίες Google Play.

 

Έχετε δει κάτι τέτοιο στα δικά σας C ??? Η μήπως να αρχίσω να υποπτεύομαι και την 2ετων (καλοχρησιμοποιημένη όμως) μπαταρία του;

 

Δοκίμασε τις ενέργεις που αναφέρει στο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε όλους.

 

Υποστηρίζει μήπως η συσκευή μας double tap to unlock ή έστω one button touch lock?

 

Αν όχι, έχει κάποιος να προτείνει κάποια τέτοια εφαρμογή/εφαρμογές;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Υποστηρίζει μήπως η συσκευή μας double tap to unlock ή έστω one button touch lock?

 

Αν όχι, έχει κάποιος να προτείνει κάποια τέτοια εφαρμογή/εφαρμογές;

 

Double tap για lock screen αν θες μπορείς να βάλεις με την πληρωμένη έκδοση του Nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Υποστηρίζει μήπως η συσκευή μας double tap to unlock ή έστω one button touch lock?

 

Αν όχι, έχει κάποιος να προτείνει κάποια τέτοια εφαρμογή/εφαρμογές;

 

Double tap to unlock από την lockscreen προσφέρει το C Locker. Για εφαρμογή touch lock χρησιμοποιώ το screen lock and off.

Αν εννοείς double tap to wake (από κλειδωμένο τηλέφωνο με σβηστή οθόνη να κάνεις double tap και να σε πηγαίνει στην lockscreen), αυτό γίνεται στο 910C μόνο με έναν custom kernel (χρειάζεσαι root), τον zerolemon kernel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καταρχην να δηλωσω : ειμαι samsung fun. Με κινητα από Samsung Omnia μεχρι τον ΝΟΤΕ 4, με ταμπλετες από ΤΑΒ2 10.1 εως το ΝΟΤΕ ΤΑΒ 10.1 2014 (και ΤΑΒ Ε), samsung τηλεόραση, smartwatch samsung gear live, home theater αλλα και πλυντηριο Samsung, ε! μαλλον fun eimai.

Επισης να δηλωσω ότι το κειμενο βγηκε πολύ μακρυ. Αν βαριεστε να το διαβασετε μη χανετε τζαμπα χρονο. Αν δε βαριεστε θα χαρω να μαθω την δικη σας αποψη.

 

Η σχεση μου με τη samsung ξεκινησε με το Omnia και το Omnia 2 (ακομα το εχω …καπου) και δυναμωσε με το 1ο galaxy που ξεχώρισε αμεσως από τα αλλα android της εποχης, τοτε που η HTC μαλλον διεκδικουσε τη πρωτια και όλα τα androids προσπαθουσαν να γινουν iphone killers.Γιατι τα γραφω αυτά? Να, τωρα που θα αρχισω να γκρινιαζω μη νομιζετε ότι ειμαι (πολύ) ασχετος. Λοιπον ξεκιναω, μαζευτειτε να τα πω να τα βγαλω από μεσα μου.

 

Μεχρι και πριν από 2 χρονια περιμενα τα 2α Χριστουγεννα για να παρω το νέο ΝΟΤΕ (εκτος από το 2 το ομολογω) Δε υπηρχε περιπτωση για day one αλλα κατά τα Χριστουγεννα συνηθως η τιμη του γινοταν αρκετα προσιτη σε σχεση με τη τιμη λανσαρισματος. Ημουν ανεκαθεν της αποψης ότι το ΝΟΤΕ είναι μια κατηγορια από μονο του οποτε ουτε σκεψη για οποιοδηποτε άλλο εξισου ισοσυναμο τεχνολογικα. Θες το μεγεθος που με ειχε βολεψει, θες τα καλουδια στο hardware που παντα το εκαναν να πλησιαζει σε αυτό που λεμε πληρες κινητο, θες το spen με τις dedicated εφαρμογες που το εκανε τη καλυτερη bussiness συσκευη, ειχα κατασταλαξει. Το ΝΟΤΕ είναι το κινητο που μου ταιριαζει.Και ημουν ανεκαθεν της αποψης να μη πηγαινω στο αμεσως επομενο μοντελο γιατι θεωρω ότι δεν εχει τοσες μεγαλες διαφορες. Για αυτό μετα το 3 περιμενα να παρω το 5 αλλα παραβλεποντας τις αρχες μου κατεληξα στο 4 λογω απογοητευσης για το μοντελο που τελικα δεν ηρθε στην Ελλαδα.

 

Θεωρω ότι ολες οι ναυαρχιδες είναι ισοδυναμες. Κάθε χρονο ολες οι εταιριες αναβαθμιζουν τα μοντελα τους βαζοντας τους γρηγοροτερους επεξεργαστους , τις καλυτερες οθονες, τις καλυτερες καμερες , τα μικροτερα bezels και γενικα ότι νομιζουν ότι μπορουν να βελτιώσουν. Και καπου κατά δω αρχιζει και η απογοητευση και ο προβληματισμος για το τροπο που σκεφτονται οι ανθρωποι της samsung ώστε στα δικα μου ματια αρχιζει να φθηνει η προτιμηση μου για τα νεα μοντελα της σειρας ΝΟΤΕ.

 

Το 3 λοιπον ηταν μαλλον το πιο πληρες μοντελο. Με τεχνολογικη και αισθητικη διαφορα από το 2, με μεγαλυτερη οθονη, με fm radio, με υγρασιομετρο, με θερμομετρο, με ir blaster και τη καλυτερη μεχρι τοτε camera, δυνατοτητες screen sharing και audio sharing αλλα και το άλλο που δε θυμαμαι το ονομα που μπορουσες να βαλεις 3 ΝΟΤΕ το ένα διπλα στο άλλο και να βλεπεις μια φωτο η μια ταινια σε 3 οθονες σαν μια.

 

Στο 4 βελτιωσαν τη camera και τον επεξεργαστη (και το οτι εγινε πιο γρηγορο με εκανε να μη μετανοιωσω πολύ για την αντικατασταση του 3) και εδωσαν το s note και πιο εξελιγμενες χρησεις του s pen αλλα από κει και περα αρχιζουν οι προβληματισμοι. Βγαλαν το fm radio και αντικατεστησαν θερμομετρο και υγρασιομετρο με ένα αχρηστο αισθητηρα καρδιακων παλμων και με ένα ακομα πιο αχρηστο αισθητηρα uv. Γιατι αχρηστοι οι 2 αισθητηρες? Πως αλλιως μπορειτε να χαρακτηρησετε τον αισθητηρα καρδιακων παλμων που θελει ησυχία και και ακινησια για να παρει σωστη μετρηση. Ουτε λογος για χρηση όταν γυμναζεσε. Και πια ακριβως η χρηση του μετρητη uv? Αν εχει πολύ η λιγο uv εξω το βλεπω και μονος μου. Ηλιοφανεια = πολύ uv, συννεφια =λιγο.

Και εβγαλαν όλα τα αλλα καλουδια και το χειροτερο έγκλημα? Εβγαλαν το fm radio. Εχω και αλλα να πω αλλα σταματαω εδώ για τις διαφορες 3 και 4.

 

Και ερχομαστε στο 5 και τα εγκληματα συνεχιζονται. Βγαζουν οποιοδηποτε αισθητηρα χωρις να βαλουν τπτ, βγαζουν ακουσον ακουσον τη καρτα μνήμης, κανουν καποιες απλες βελτιωσεις γιατι απλα επρεπε ,και αρχιζει η αποΝΟΤΕοποιηση της συσκευης αφου αρχιζουν να το κανουν unibody αφαιροντας μας τη δυνατοτητα να αλλαζουμε μπαταριες χαρη της αδιαβροχοποιησης . Λες και ολοι μας παίρνουμε το ΝΟΤΕ μεσα στη θαλλασα η ετσι και ριχνει καρεκλες δε γινετε να μη χρησιμοποιουμε το κινητο. Δε λεω καλη η αδιαβροχοποιηση αλλα προσωπικα αν μπορω να εχω ανταλλάξιμη μπαταρια δε με πειραζει να μην εχω αδιαβροχοποιηση. Βεβαια αυτό εγινε από το complex της samsung προς την apple που όλα τα iphones είναι unibody και δε παίρνουν καρτα μνημης.

Στο 5 Εισαγουν το app screen off memo. Πολύ καλο αλλα τωρα υπαρχουν 3 παρομοιες εφαρμογες. Action memo, screen off memo και snotes. Και οι 3 θα μπορουσαν να γινουν 1 και επισης από το αction memo πρεπει να μπεις μεσα από το menu για να λειτουργησει το link to action ενώ πρωτα δουλευε απ ευθειας. Ασε που καναν και το λαθος με το σχεδιασμο του s pen που αφενος πλεον θελεις 2 κινησεις για να βγει (πατημα -τραβηγμα), αφετερου αμα εκανες το λαθος και το εβαζες αναποδα, ξεχνατο το s pen.

 

Σειρα του φιασκου του 7. Από βιασυνη να προλαβουν τo νέο iphone (το complex που λεγαμε) δημιουργησαν το γνωστο εκρηκτικο προβλημα και η κατασταση διασωθηκε περνοντας τη μονη σωστη αποφαση της αποσυρσης με το τεραστιο οικονομικό κοστος αλλα τουλαχιστον διεσωσε τη φημη της εταιριας και της συσκευης. Τουλαχιστον επανεφεραν τη καρτα μνημης και νομιζω ότι είναι η μονη περιπτωση που η samsung ακουσε τους χρηστες.

 

Και ερχομαστε στο 8. Τεραστια οθονη και καταπληκτικη αναλυση, ανυπαρκτα bezel, φοβερη camera, ισχυρος επεξεργαστης. Όλα καλα μεχρι εδώ (αν και είναι πλέον κοινοτυπα σε ολες τις ναυαρχιδες όπως είπαμε). Αλλα από κει και περα? Ένα ευνουχισμενο s pen με καταργηση του action memo και αντικατασταση του s note από ένα σχετικα πλουσιο αλλα με λιγοτερες πρακτικες δυνατοτητες samsung notes. Ακομα και για το link to action πρεπει να κανεις 3-4 κινησεις και αυτές κουτσες. Kαι βεβαια ουτε λογος για οποιοδηποτε αισθητηρα η extra hardware. Και η τιμη του? Ας μη το συζητησουμε.

 

Άλλο παραδειγμα της δυσφοριας μου για τη στρατηγικη της samsung. Από το 2015 και μετα εχει καταργησει τα NOTE tabs. Φετος κυκλοφορησε το ΤΑΒ S3 με δυνατοτητες ΝΟΤΕ αλλα με μικροτερη οθονη και το πενακι extra. Η τιμη του ? Μεγαλυτερη ενός laptop 15’’ Σε ποια αγορα στοχευε η samsung? Hobby? Ποσοι θα δωσετε 700 ευρω για να παιζετε παιχνιδια και να σερφαρετε απλα? Bussiness? Ποιος γιαπις θα παρει μια ταμπλετα android για να του βγαλει δουλεια?

 

Άλλο παραδειγμα? Η κυκλοφορια των smartwatches gear. Ολη η ταση είναι στο android wear. Η πολυαγαπημενη μας sammy αποστασιοποιειται βγαζοντας τεχνολογικα καταπληκτικες συσκευες smartwatch με άλλο λειτουργικο αποκλειοντας τες από τη τεραστια βιβλιοθηκη εφαρμογων google wear και αν δε κανω λαθος που τρεχουν μονο με samsung κινητα.

 

Αμ το άλλο που προπερσυ και περσυ γεμισε την αγορα με δεκαδες μοντελα κινητων? Σειρα Α και σειρα Ε και σειρα J, συσκευες με ελαχιστες διαφορες στα specs με το ένα πλαστικο και το άλλο γυαλι και το άλλο με ευθειες γραμμες και το άλλο κουρμπαριστο. Συσκευες που κανιβαλιζαν η μια την άλλη.

 

Και ασε και το άλλο που θελει να ανεξαρτητοποιηθει από τη google θελοντας να αναπτυξει το tizen. Δε μας εφταναν τα αποτυχημενα windows phones, δε μας φτανει ότι καποια os πηγαν απατα (βλεπε firefox os, blackberry os κτλ) δε μας φτανει η μαχη αναμεσα σε android και σε ios να εχουμε και ένα ακομα os να αναρωτιομαστε ποιο να προτιμήσουμε.

 

Μετα τη μεγαλη εκρηξη που ακολουθησε την παρουσιαση του iphone και ολοι τρεχαν να προλαβουν τους αλλους, η αγορα πρεπει να βρει τις ισσοροπιες της. Δε ξερω ποσο σωστο είναι να βγαινουν μοντελα κάθε χρονο. Ποσο πραγματικα βοηθαει οικονομικα τις εταιριες και τεχνολογικα τη προοδο. Παντως η πραξη δειχνει ότι αυτου του ειδους ανταγωνισμος που σιγουρα εχει πολλα θετικα, έχει και καποια στεγανα που εκ πρωτης αποψης μοιαζουν ανοησιες που με λιγο περισσοτερο χρονο στη διαθεση των εταιριων θα μπορουσαν να αποφευχθουν. Π.χ μετα από τα προβληματα με τη κεραια και το bending gate, φετος μηπως η apple εxει να αντιμετωπισει το fouskomeno battery gate? Λεμε τωρα.

 

Ουφ τα ‘πα και ησυχασα. Τα παραπανω είναι προσωπικες αποψεις που σε καμια περιπτωση δεν εχουν σκοπο να κατηγορησουν καμια εταιρια και πολυ περισσοτερο τη sammy και ουτε βεβαια να κανω διαφημιση. Το κειμενο πηγαζει από την επιθυμια μου να βλεπω τεχνολογικη προοδο και όχι οπισθοδρομιση και βεβαιως επειδη θα ηθελα να ξαναδω τη samsung εκει που την ειχα τοποθετησει εξ αρχης.

 

Αυτά και συγνωμη για τη φλυαρια. Καλημερα σας

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου ζουμε τον ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.....πεστο ρωσσικο πληθωρισμο ;; πεστο οπως θελει ειναι ο νομος της υποκαταστασεως. να φαμε σογια αντι κρεας.....
Link to comment
Share on other sites

Και εγω περιμενα πως και πως το ΝΟΤΕ 5 τοτε, αλλα η ελλειψη καρτας και η ενωματωμενη μπαταρια με εκαναν να παω στο 4 και οπως βλεπω ουτε για το 8 με κοβω και οχι μονο λογω κοστους αλλα σε 6.3' οθονη 3300mha μπαταρια(??) ημαρτον ,πρεπει σωνει και καλα να κουβαλαμε powerbank?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω περιμενα πως και πως το ΝΟΤΕ 5 τοτε, αλλα η ελλειψη καρτας και η ενωματωμενη μπαταρια με εκαναν να παω στο 4 και οπως βλεπω ουτε για το 8 με κοβω και οχι μονο λογω κοστους αλλα σε 6.3' οθονη 3300mha μπαταρια(??) ημαρτον ,πρεπει σωνει και καλα να κουβαλαμε powerbank?

Κι όμως είναι μια χαρά η αυτονομία του φίλε μου. Είχα κι εγώ το Νοτε 4 και δεν έχω παράπονο τώρα με το Ν8.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είναι μια χαρά η αυτονομία του φίλε μου. Είχα κι εγώ το Νοτε 4 και δεν έχω παράπονο τώρα με το Ν8.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απορώ τι θα γίνει όμως σε ένα 6μηνο που θα πέσει η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Απορώ τι θα γίνει όμως σε ένα 6μηνο που θα πέσει η μπαταρια

Αν σκεφτεσαι να το αγορασεις αλλα είναι αυτός ο λόγος που σε κάνει πίσω τότε σου λέω να το πάρεις! Η αυτονομία του είναι πολύ καλή για την δική μου χρήση τουλάχιστον όπου πριν το Ν8 είχα iPhone 7 plus, iphone 6s plus, iPhone 6s και Note 4.

Για εμένα είτε έχω στο τέλος της ημέρας 30% είτε 20% το ίδιο είναι αφού θα το βάλω για φόρτιση! Ξέχασα να πω ότι φορτίζει πολύ γρήγορα. Από 20-100% θελει 80' !!

Αυτό που λες με την μπαταρία ισχύει για όλες τις συσκευές. Επίσης θυμάμαι προσφατα που είχα διαβάσει μια συνέντευξη του CEO της Samsung ο οποίος ανέφερε ότι οι νέες μπαταρίες κρατούν το 95% την ισχύ τους ακόμα και μετά από 1 χρόνο.

 

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου 2η μπαταρία εδώ και 15+ μήνες με φόρτιση κάθε μέρα και κάποιες φορές και 2 λόγο χρήσης δεν δείχνει να έχει πέσει μέχρι τώρα και βγάζει άνετα μια μέρα αν δεν το παρατραβήξω. Η 1η έπεσε πιο εύκολα.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου 2η μπαταρία εδώ και 15+ μήνες με φόρτιση κάθε μέρα και κάποιες φορές και 2 λόγο χρήσης δεν δείχνει να έχει πέσει μέχρι τώρα και βγάζει άνετα μια μέρα αν δεν το παρατραβήξω. Η 1η έπεσε πιο εύκολα.

 

Kαι μένα,τρία χρόνια μπαταρία,μιά χαρά τη βγάζει.(Νοte 4).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η πρώτη μπαταρία που έχω έχει πεθάνει τελείως μόλις την βάζω και είναι 100% ζήτημα να κρατήσει 30' κλείνει το κινητό. :)
Link to comment
Share on other sites

Απορία: σύντομα θα γίνω (ευτυχής, ελπίζω) κάτοχος ενός tab s3. Ψάχνω δυνατότητες συγχρονισμού μεταξύ του tablet και του note 4, ιδιαίτερα για s note και s planner, αλλά δεν επιθυμώ να ανεβάσω τα δεδομένα online (πχ samsung cloud). Έχετε να μου προτείνετε κάτι;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία: σύντομα θα γίνω (ευτυχής, ελπίζω) κάτοχος ενός tab s3. Ψάχνω δυνατότητες συγχρονισμού μεταξύ του tablet και του note 4, ιδιαίτερα για s note και s planner, αλλά δεν επιθυμώ να ανεβάσω τα δεδομένα online (πχ samsung cloud). Έχετε να μου προτείνετε κάτι;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Σίγουρα θα είσαι ευτυχής κάτοχος. Αν και για τους δικούς μου λόγους έχω κάποιες διαφωνίες, πρόκειται για καταπληκτικό tablet. Να είσαι γερός να το χαρείς. Έχω την εντύπωση ότι χωρίς cloud δε μπορείς να έχεις συγχρονισμό. Θα είναι ενδιαφέρον αν υπάρχει άλλος τρόπος. Για το S note θα μπορείς να κάνεις manual ανταλλαγές με wifi direct. Δεν είναι και πολύ efficient αλλά αρκετά ασφαλές αφού μάλλον αυτό σε ενδιαφέρει.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

baxy ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις ευχές, να σαι καλά. Θα δοκιμάσω αυτό που προτείνεις, αν βρω κάτι άλλο θα ενημερώσω. Έλεγα μήπως μου έκαναν τη δουλειά κάτι εφαρμογές τύπου SideSync που δεν έχω δοκιμάσει.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν το 910C θα πάρει επίσημο Nougat;Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι στο forum

Ευχαριστώ

Οχι δε προκειται μονο security updates.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω ένα θεμα εδώ και μια εβδομάδα.

Μου πετάει πολύ συχνά μέσα στην μέρα το εικονίδιο που λέει welcome to Vodafone.

Αυτό βγαίνει όταν έχω κλειστό το κινητό και πάω να το ανοίξω. Μόνο τότε γίνεται κανονικά αυτό.

Το κάνει μέσα στην μέρα όμως πλέον που σημαίνει κόβεται το σημα και ξανάρχεται.

Με πετάει από κλήσεις και τέτοια.

Νομίζω ότι είχε πει κάποιος ότι το πάθαινε και ότι μάλλον φταίει το κινητό.

Γειά πείτε το έχει πάθει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχω ένα θεμα εδώ και μια εβδομάδα.

Μου πετάει πολύ συχνά μέσα στην μέρα το εικονίδιο που λέει welcome to Vodafone.

Αυτό βγαίνει όταν έχω κλειστό το κινητό και πάω να το ανοίξω. Μόνο τότε γίνεται κανονικά αυτό.

Το κάνει μέσα στην μέρα όμως πλέον που σημαίνει κόβεται το σημα και ξανάρχεται.

Με πετάει από κλήσεις και τέτοια.

Νομίζω ότι είχε πει κάποιος ότι το πάθαινε και ότι μάλλον φταίει το κινητό.

Γειά πείτε το έχει πάθει κανένας.

 

Αυτό στο έβγαζε και παλιά; Μήπως το κινητό το είχες αγοράσει από Vodafone?Οι συσκευές από παρόχους έχουνε προεγκατεστημένες εφαρμόγες δικές τους που καταναλώνουν άσκοπα μνήμη και χώρο και λογότυπα δικά τους και όταν είναι κλειστή η συσκευή εκτός από το logo της συσκευής όταν γίνεται ξανά εκκίνηση συνήθως εμφανίζουν και το logo του παρόχου… Αυτά μόνο με root μπορούν να φύγουν από όσο θυμάμαι ή ίσως με κάποια εφαρμογή Disabler…Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα αυτό της συσκευής…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο έβγαζε και παλιά; Μήπως το κινητό το είχες αγοράσει από Vodafone?Οι συσκευές από παρόχους έχουνε προεγκατεστημένες εφαρμόγες δικές τους που καταναλώνουν άσκοπα μνήμη και χώρο και λογότυπα δικά τους και όταν είναι κλειστή η συσκευή εκτός από το logo της συσκευής όταν γίνεται ξανά εκκίνηση συνήθως εμφανίζουν και το logo του παρόχου… Αυτά μόνο με root μπορούν να φύγουν από όσο θυμάμαι ή ίσως με κάποια εφαρμογή Disabler…Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα αυτό της συσκευής…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι από σκρουτζ το είχα πάρει χωρίς εφαρμογές Vodafone . Δεν το έχει ξανακάνει στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι από σκρουτζ το είχα πάρει χωρίς εφαρμογές Vodafone . Δεν το έχει ξανακάνει στο παρελθόν.

 

Όταν το πήρες δηλαδή δεν ήταν branded στη Vodafone κάποιας χώρας; Ούτε του πέρασες κάποια άλλη rom που πιθανόν να ήταν branded στη Vodafone; Απλά είσαι συνδρομητής Vodafone;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...