Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαζοντας σε 6.0.1 χθες βράδυ,διαπίστωσα με στενοχώρια,ότι το sbh-50 που έχω,δεν μπορεί να κάνει κλήσεις,από την οθονίτσα του,όπως έκανε μέχρι χθες.Ούτε και να δεχτεί κλήσεις πια.Το μόνο που μπορεί να κάνει,έιναι να πάρεις από το ίδιο το κινητό,και αφού γίνει η κλήση από κει,να μιλήσεις από το ΒΤ.

 

Εγω κανονικά έκανα κλησεις από το bt!

Στην αρχή μου έκανε κάτι αποσυνδεσεις αλλά ψιλό έστρωσε μετά :)

Αυτό που με ενοχλει είναι όταν πάω να ανεβάσω μια φώτο στο fb η στο instagram μου βγάζει πρώτα τα βίντεο κ τα κάτι παλιές! !!!!

Ενώ πριν μου έβγαζε ότι είχα βγάλει τελευταία! !

Ρυθμίζεται από κάπου?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή το δικό σας νοτε μετά από λίγη ώρα χρήσης ίντερνετ δεν ζεσταίνεται το επάνω μερος;όχι να ζεματάει αλλά να ζεσταινεται,οι ειδοποίησεις στην οθόνη κλειδώματος δεν απενεργοποιουνται γιατί δεν βλέπω ολόκληρη την εικόνα που έβαλα φόντο

 

Ναι, αλλά είναι τόσο λίγο που σχεδόν δεν θα το έλεγα ούτε χλιαρό. Καμιά σχέση απολύτως με υπερθέρμανση που συζητήθηκε!

'Οπως είπα, παιχνίδια δεν παίζω και δεν μπορώ να πω τίποτα σχετικά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και δοκίμασε το Better open with νομίζω θα σου κάνει!

Θα το δοκιμάσω,σε ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε !!

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης γιατί όταν έχω ενεργοποιήσει την ανίχνευση γεωμετρικών σχημάτων στο S Note, αν σχεδιάσω κάποιο, μετά δεν σβήνει με τη γόμα?

 

Για να το σβήσεις, πατάς το συννεφάκι στην πάνω μπάρα ( διαδικασία επιλογής ), κανείς ένα περίγραμμα γύρω από το σχήμα που θέλεις να διαλέξεις και σου βγάζει τις επιλογές που έχει η παρακάτω εικόνα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/4a7b3ad72bd4804188c71c2f1276e9af.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου αποψη για το upgrade.

 

Τα θετικα πρωτα.

A) Εχω την εντυπωση οτι εχει γινει λιγο πιο γρηγορο αλλα και οτι βγαζει λιγο πιο γρηγορα τις φωτογραφιες.

B) Το action note εχει γινει πολυ πιο productive. Συνεργαζεται καλυτερα με το s note, εχει reminders, το link to action εχει περισσοτερες επιλογες και μπορεις να κανεις share. Θελει όμως λιγη δουλεια. To link to action το εχει σε επιλογη μεσα απο το menu. Αυτο το καταπληκτικο εργαλειο θα επρεπε να εχει δικο του εικονιδιο οπως η προηγουμενη εκδοση, για αμεση λειτουργια. Τα reminders θα επρεπε να μπαινουν στο ημερολογιο.

Γ) Το screen off memo λειτουργει καλυτερα και πιο σταθερα.

Δ) Τα εικονιδια ειναι πιο ομορφα

Ε) Το air comand ειναι πιο ομορφο αλλα δε μου αρεσει που καλυπτει ολη την οθονη με αποσυντονιζει. Επισης δε μου αρεσε που τα κουμπια τα πατας μονο με τη πενα οχι με το χερι.

ΣΤ) Πολυ χρησιμο το scroll capture. Πολυ ομως.

 

Τα αρνητικα.

Α) Οταν κανεις reboot πρεπει να περασεις το κωδικο σου. Δεν αναγνωριζει το δαχτυλικο αποτυπωμα.

Β) Ναι τελικα ζεστενεται ελαφρως περισσοτερο.

Γ) Ρουφαει πιο γρηγορα τη μπαταρια αλλα ισως να οφειλετε στο "καινουργιο κοσκινακι μου"

Δ) Οταν ειναι να κανεις επιλογη καποιο κειμενο εχουν βγαλει την αμεση επιλογη "

 

Αυτα προς το παρον.

 

baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά είναι τόσο λίγο που σχεδόν δεν θα το έλεγα ούτε χλιαρό. Καμιά σχέση απολύτως με υπερθέρμανση που συζητήθηκε!

'Οπως είπα, παιχνίδια δεν παίζω και δεν μπορώ να πω τίποτα σχετικά.

Το δικό μου ζεσταίνεται, αλλά είναι φυσιολογικό.

Η δικη μου αποψη για το upgrade.

Τα θετικα πρωτα.

A) Εχω την εντυπωση οτι εχει γινει λιγο πιο γρηγορο αλλα και οτι βγαζει λιγο πιο γρηγορα τις φωτογραφιες.

B) Το action note εχει γινει πολυ πιο productive. Συνεργαζεται καλυτερα με το s note, εχει reminders, το link to action εχει περισσοτερες επιλογες και μπορεις να κανεις share. Θελει όμως λιγη δουλεια. To link to action το εχει σε επιλογη μεσα απο το menu. Αυτο το καταπληκτικο εργαλειο θα επρεπε να εχει δικο του εικονιδιο οπως η προηγουμενη εκδοση, για αμεση λειτουργια. Τα reminders θα επρεπε να μπαινουν στο ημερολογιο.

Γ) Το screen off memo λειτουργει καλυτερα και πιο σταθερα.

Δ) Τα εικονιδια ειναι πιο ομορφα

Ε) Το air comand ειναι πιο ομορφο αλλα δε μου αρεσει που καλυπτει ολη την οθονη με αποσυντονιζει. Επισης δε μου αρεσε που τα κουμπια τα πατας μονο με τη πενα οχι με το χερι.

ΣΤ) Πολυ χρησιμο το scroll capture. Πολυ ομως.

 

Τα αρνητικα.

Α) Οταν κανεις reboot πρεπει να περασεις το κωδικο σου. Δεν αναγνωριζει το δαχτυλικο αποτυπωμα.

Β) Ναι τελικα ζεστενεται ελαφρως περισσοτερο.

Γ) Ρουφαει πιο γρηγορα τη μπαταρια αλλα ισως να οφειλετε στο "καινουργιο κοσκινακι μου"

Δ) Οταν ειναι να κανεις επιλογη καποιο κειμενο εχουν βγαλει την αμεση επιλογη "

 

Αυτα προς το παρον.

 

baxy

Στα θετικά:

Α) (όσον αφορά τις φωτογραφίες) δεν έχει γίνει πιο γρήγορο, κλείνει με τον ίδιο χρόνο το κλείστρο, αλλά δεν ακούγεται καθόλου σχεδόν και ίσως αυτό δε μπερδεύει

Β) Συμφωνώ επίσης,

οπως συφωνώ και σε κάποια άλλα πράγματα π.χ. για το s pen και για την "ομορφιά" που εχει πλέον, και όχι μόνο, αλλά σου δίνει και άλλες δυνατότηες όπως να κανονίζεις εσύ όταν θα πατάς το πενάκι ή θα το βγάζεις (ανάλογα πως το έχεις ρυθμίσει) για το τι θα σου βγάζει να κάνεις, π.χ. να σου βγάζει και κατευθείαν το ημερολόγιο για να γράψεις εκεί μέσα, και έπειτα να μένει μια "σκιά" (εφόσον το ρυθμίσεις) που όταν πατάς στη "σκιά" τότε θα σου ξανανοίγει κατευθείαν όλα αυτά που έχεις επιλέξει εσύ τι θες να κάνεις, δλδ τι σου χρειαζεται, αφου έχει ΜΕΧΡΙ 6 διαφορετικά πράγματα να βάλεις σε σύνολο.

ΣΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ:

Διαφωνώ με το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά και τον κωδικό. Τουλάχιστον για το δικό μου τηλέφωνο, δεν ισχύει αυτό. Πήρε κατευθείαν το δακτυλικό αποτύπωμα και δεν είχα και κανένα πρόβλημα με τον κωδικό.

Συμφωνώ με το ότι ζεσταίνεται, αλλά έτσι και αλλιώς λόγω και της εποχής θα ζεσταινόταν παραπάνω απ'ότι πριν. Ζεσταινόταν και πριν όμως, ειδικά αν έπαιζες παιχνίδια.

Άλλο ένα αρνητικό είναι (δεν ξέρω αν εννοείς αυτό στο αρνητικο Δ ) ότι πριν με το πενάκι μπορούσες να τσεκάρεις τι ήθελες από ένα browser π.χ. και να το κάνεις copy κλπ, ενώ τώρα δε μπορείς, παρά μόνο αν μπεις μέσα σε ήδη σημειώσεις και το κάνεις κει. Αλλά από πλοηγό δεν μπορείς να το κάνεις.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΔΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ:

1) Στο παραπάνω αρνητικό που έγραψα, δηλαδή ότι δε μπορείς να κάνεις αντιγραφή απο κάπου αλλού. Αν κάποιος έχει βρει λύση και μπορεί να βοηθήσει,,,, εδω ειμαστε.

2) Το remote control που είχα και δούλευε κάποτε, (για αυτό δε φταίει σίγουρα η αναβάθμιση αυτή σίγουρα αφού δεν το κάνει τώρα, αλλά καιρό, οπότε μπορεί να έφταιγε ακόμα και η προηγούμενη αναβάθμιση ή κάτι άλλο) τώρα δε δουλεύει ,,,, εδώ και καιρό δλδ. Δεν είναι το remote control που έχει απο τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, αυτό δε δούλευε εξ αρχής. Αλλά είχα βάλει ένα άλλο που ήταν με πληρωμή και δούλευε αλλά πλέον δεν δουλεύει. Κατέβασα ένα άλλο, αλλά και το άλλο ενώ έχει πολλές δυνατότητες δε δουλεύει στην τηλεόραση η σε οποιαδήποτε συσκευή εδώ μέσα. ΑΝ μπορεί να βοηθήσει κάποιος, μου λέει και εμένα.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα αρνητικο για εμενα τουλαχιστον στην 6άρα: Στην απλη εξοικονόμηση ενεργειας δεν εχει πλεον την επιλογη για αλλαγη των χρωμάτων οθόνης σε γκρι οπως ειχε πριν αλλα μονο αν επιλεξεις την εξοικονόμηση ενέργειας ultra ή οποία όμως σε δεσμεύει γιατι δε μπορεις να χρησιμοποιησεις παρα ελάχιστα τη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

1) Στο παραπάνω αρνητικό που έγραψα, δηλαδή ότι δε μπορείς να κάνεις αντιγραφή απο κάπου αλλού. Αν κάποιος έχει βρει λύση και μπορεί να βοηθήσει,,,, εδω ειμαστε.

 

2) Το remote control που είχα και δούλευε κάποτε, (για αυτό δε φταίει σίγουρα η αναβάθμιση αυτή σίγουρα αφού δεν το κάνει τώρα, αλλά καιρό, οπότε μπορεί να έφταιγε ακόμα και η προηγούμενη αναβάθμιση ή κάτι άλλο) τώρα δε δουλεύει ,,,, εδώ και καιρό δλδ. Δεν είναι το remote control που έχει απο τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, αυτό δε δούλευε εξ αρχής. Αλλά είχα βάλει ένα άλλο που ήταν με πληρωμή και δούλευε αλλά πλέον δεν δουλεύει. Κατέβασα ένα άλλο, αλλά και το άλλο ενώ έχει πολλές δυνατότητες δε δουλεύει στην τηλεόραση η σε οποιαδήποτε συσκευή εδώ μέσα. ΑΝ μπορεί να βοηθήσει κάποιος, μου λέει και εμένα.

 

1) Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Μπορώ να κάνω από παντού αντιγραφή. Δώσε ένα πιο συγκεκριμένο παράδειγμα, για να το δοκιμάσω και να σου πω.

 

2) Δοκίμασε το AnyMote Smart Remote. Αυτό έχω εγώ και κάνω τη δουλειά μου. Είναι και πλήρως παραμετροποιήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενα αρνητικο για εμενα τουλαχιστον στην 6άρα: Στην απλη εξοικονόμηση ενεργειας δεν εχει πλεον την επιλογη για αλλαγη των χρωμάτων οθόνης σε γκρι οπως ειχε πριν αλλα μονο αν επιλεξεις την εξοικονόμηση ενέργειας ultra ή οποία όμως σε δεσμεύει γιατι δε μπορεις να χρησιμοποιησεις παρα ελάχιστα τη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει αλλού φίλε μου. Επιλογές για προγραμματιστες =προσομοίωση εύρους χρωμάτων

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Μπορώ να κάνω από παντού αντιγραφή. Δώσε ένα πιο συγκεκριμένο παράδειγμα, για να το δοκιμάσω και να σου πω.

 

2) Δοκίμασε το AnyMote Smart Remote. Αυτό έχω εγώ και κάνω τη δουλειά μου. Είναι και πλήρως παραμετροποιήσιμο.

Στον πλοηγό τελικά κάνει αντιγραφή. Αλλά αν ανοίξεις μια οποιαδήποτε εφαρμογή π.χ. έναν πλοηγό gps που θες να κάνεις ένα copy αυτα που γραφει, πριν πατούσες το κουμπί στο πενάκι και άρχισε απο εκείνο το σημείο να κάνει την αντιγραφή μέχρι κει που συνέχιζες να τσεκάρεις. Τώρα αν πατήσεις το κουμπί θα ανοίξουν κατευθείαν οι επιλογές του.

 

 

Αλλά και το remote control (3 έχω, οπότε κάτι άλλο φταίει και όχι η εφαρμογη) που δεν πιάνει καμιά συσκευή.

Έχω ΚΑΙ αυτό που λες, αλλά δε μου δουλεύει.

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Στον πλοηγό τελικά κάνει αντιγραφή. Αλλά αν ανοίξεις μια οποιαδήποτε εφαρμογή π.χ. έναν πλοηγό gps που θες να κάνεις ένα copy αυτα που γραφει, πριν πατούσες το κουμπί στο πενάκι και άρχισε απο εκείνο το σημείο να κάνει την αντιγραφή μέχρι κει που συνέχιζες να τσεκάρεις. Τώρα αν πατήσεις το κουμπί θα ανοίξουν κατευθείαν οι επιλογές του.

 

 

Αλλά και το remote control (3 έχω, οπότε κάτι άλλο φταίει και όχι η εφαρμογη) που δεν πιάνει καμιά συσκευή.

Έχω ΚΑΙ αυτό που λες, αλλά δε μου δουλεύει.

Μόλις το δοκίμασα στο Sygic και δουλεύει κανονικά. Μόνο στο Facebook δεν δουλεύει, αλλά εκεί δεν δούλευε και με την 5.1.1

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160610/1d0f8fae2f94f201ad27bb3f5bc0a683.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Σωστός. Ίσως φταίει ο συγκεκριμένος πλοηγός μου. Αλλού που το ξαναδοκίμασα δουλεύει. Το control για τις συσκευές δε δουλεύει. Ίσως φταίει καμιά ρύθμιση. Έχω αυτή την εφαρμογή που μου σύστησες, επειδή όταν την έβαλα η εργοστασιακή δε δούλευε ενώ αυτή δούλευε άψογα. Τώρα όμως δε δουλεύει εδώ και κάποιο καιρό και σκέφτομαι μήπως έχει σχέση με το ότι είχα κάνει κάποτε κάποια ρύθμιση που όταν χτυπάει το τηλέφωνο πρώτα μου λέει το όνομα αυτού που παίρνει εφόσον είναι στον κατάλογο και το βλέπει. Οπότε ίσως αυτό να φταίει.
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε τελικά η 6άρα για το 910C το Ουγγκρικό?

 

Να την περάσω στο Note της συζύγου ή να κάτσω στα αυγά μου? Είναι με 5.1.1 τώρα.

Link to comment
Share on other sites

από όσο έχω καταλάβει, όλο μικροπροβληματάκι αέχει η έκδοση 6, με κυριότερο αυτό της μπαταρίας.

 

Αν τώρα έχει έρθει ειδοποίηση ότι "εκκρεμούν 5 ενημερώσεις", πως ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ να μην γίνει κατά λάθος ενημέρωση ?

 

Υπάρχει κίνδυνος να εγκατασταθεί "από μόνη της" ?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να ειναι ψευδαισθηση αλλα συνεχιζω να εχω την εντυπωση οτι η φωτογραφιση χει γινει πιο γρηγορη. Δυστυχως ομως δε βελτιωθηκε το focus. Επειδη βγαζω πολλες φωτο σε φωτισμο γραφείου σχεδον παντα πρεπει να γυρισωτη καμερα σε αλλο σημειο για να μπορεσει να "ξυπνησει" το focus. Ηλπιζα να βελτιωθει.

 

Και νομιζω οτι το διαβασα και αλλου. Στο reboot ζηταει κωδικο. Δεν μου δινει δυνατοτητα με δαχτυλικο αποτυπωμα. Τυχερος ο φιλος που δε του το χαλασε.

 

Επισης μολις διαπιστωσα οτι το spen του ΝΟΤΕ ΤΑΒ 10 2014 συνεργαζεται με το κινητο όπως και το s penτου κινητου με τη ταμπλετα. Επιτελους.

 

Τελικα η αναβαθμιση ειναι στα + μπραβο στη Sammy που αναβαυμιζει τις λειτουργειες του κινητου και οχι μονο το λειτουργικο. Αν μαθει να ακουει και τους χρηστες των συσκευων της δε θα πιανεται αλλα που...

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε για μένα ένα είναι το καλύτερο remote control που πιάνει μέχρι και aircontition " Sure Universal Remote" θα εντυπωσιαστείς... Εμένα δουλεύει άψογα σε όλες τις συσκευές μου..

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ. Σωστός. Ίσως φταίει ο συγκεκριμένος πλοηγός μου. Αλλού που το ξαναδοκίμασα δουλεύει. Το control για τις συσκευές δε δουλεύει. Ίσως φταίει καμιά ρύθμιση. Έχω αυτή την εφαρμογή που μου σύστησες, επειδή όταν την έβαλα η εργοστασιακή δε δούλευε ενώ αυτή δούλευε άψογα. Τώρα όμως δε δουλεύει εδώ και κάποιο καιρό και σκέφτομαι μήπως έχει σχέση με το ότι είχα κάνει κάποτε κάποια ρύθμιση που όταν χτυπάει το τηλέφωνο πρώτα μου λέει το όνομα αυτού που παίρνει εφόσον είναι στον κατάλογο και το βλέπει. Οπότε ίσως αυτό να φταίει.

 

Φίλε για μένα ένα είναι το καλύτερο remote control που πιάνει μέχρι και aircontition " Sure Universal Remote" θα εντυπωσιαστείς... Εμένα δουλεύει άψογα σε όλες τις συσκευές μου..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για μένα ένα είναι το καλύτερο remote control που πιάνει μέχρι και aircontition " Sure Universal Remote" θα εντυπωσιαστείς... Εμένα δουλεύει άψογα σε όλες τις συσκευές μου..

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε για μένα ένα είναι το καλύτερο remote control που πιάνει μέχρι και aircontition " Sure Universal Remote" θα εντυπωσιαστείς... Εμένα δουλεύει άψογα σε όλες τις συσκευές μου..

Και σε μένα ήταν το καλύτερο που είχα δουλέψει. Το έχω αλλά δεν δουλεύει. Κάποτε δούλευε. Ίσως φταίει κάποια ρύθμιση (πιστεύω δλδ). Θυμάμαι ότι δούλευε, μέχρι που σταμάτησα να το δουλεύω αφού δε χρειαζόταν, και κάποια στιγμή (πάνε πολλοί μήνες βέβαια) είχα κάνει κάποιες ρυθμίσεις ώστε όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο, ή να λέει το τηλέφωνο που με καλεί στην περίπτωση που δεν το έχω στις επαφές μου, ή αν το είχα στις επαφές μου να μου λέει το όνομα που με καλεί. Αυτό ίσως άλλαξε κάποιες ρυθμίσεις με το control. Σκέφτομαι να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, αλλά βαριέμαι να το ξαναφέρνω εκεί που ήταν. Το θέμα είναι ότι όταν το δούλευα έβρισκε κατευθείαν (αυτό που δοκιμάζει ποιο "κανάλι" πιάνει) με την 1η άντε με τη 2η, ενώ τώρα ψάχνει ψάχνει, και από επόμενο σε επόμενο φτάνει στο τέλος και δεν έχει βρει τη συχνότητα που να πιάνει την τηλεόραση στην προκειμένη περίπτωση.

Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Να πω κι εγώ ορισμένα τεχνικά ζητήματα που μου παρουσίασε το κινητο μετά την αναβάθμιση.

 

1. Το wifi αλλα και τα δεδομένα δικτύου δεν συγχρονίζονται όπως πρέπει. Κάποιες φορές αργεί να συνδεθεί κι επίσης πχ ενώ είμαι έξω με δεδομένα περιήγησης ανοικτά και πάνω στην οθόνη το εικονίδιο φαίνεται οτι γίνεται λήψη Ίντερνετ κτλ δεν συνδέεται πχ στο messenger. Λεει προσπάθεια ανάκτησης δικτύου και κάτι τέτοια και δεν στέλνει ουτε λαμβάνει μηνύματα.

 

2. Τρεις φορές μέσα σε μια μέρα ως τωρα μου έχει κάνει το εξής: έπαιρνα τηλέφωνα και δεν με άκουγαν ουτε τους άκουγα. Για να γίνει αυτο έκανα επανεκκίνηση. Το συγκεκριμένο δεν μου το έχει κάνει ποτέ με την 5.1.1 και δεν μου έχει πέσει νερό στο ηχείο ουτε μου έχει πέσει κάτω το κινητο.

 

Το πρώτο δε με αφορά τόσο αλλα το δεύτερο ειναι ένα θέμα. Ελπίζω να διορθωθεί. Λογικά ίσως πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών γιατί δεν έκανα μετά την αναβάθμιση καθώς "κούμπωσε" καλα η 6, εκτός από τα δυο παραπάνω προβλήματα φυσικά.

 

Υγ: εχω άλλο ένα. Επειδη εχω κλείδωμα με αποτύπωμα κάθε φορά που κλείνω κι ανοίγω τη συσκευή ζητάει ξανα τον κωδικό ενώ παλιά επίσης δεν το έκανε

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

αν και το εχω ξαναρωτησει, δεν εχω παρει μια τελικη απαντηση και επειδη ειναι σημαντικο για μενα, συγνωμη, αλλα θα ξαναρωτησω.

καποιος με συσκευη με android 6 και χωρις να εχει κανει ποτε root, μπορει να τσεκαρει και να μου πει αν δουλευει το δακτυλικο αποτυπωμα στην εφαρμογη της τραπεζας πειραιως WINBANK MOBILE ?

 

Θα ειμαι υποχρεως αν απαντηση καποιος καθως εχω μεινει απο συσκευη και αυτο ειναι κριτηριο για το θα παρω το note 4.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

αν και το εχω ξαναρωτησει, δεν εχω παρει μια τελικη απαντηση και επειδη ειναι σημαντικο για μενα, συγνωμη, αλλα θα ξαναρωτησω.

καποιος με συσκευη με android 6 και χωρις να εχει κανει ποτε root, μπορει να τσεκαρει και να μου πει αν δουλευει το δακτυλικο αποτυπωμα στην εφαρμογη της τραπεζας πειραιως WINBANK MOBILE ?

 

Θα ειμαι υποχρεως αν απαντηση καποιος καθως εχω μεινει απο συσκευη και αυτο ειναι κριτηριο για το θα παρω το note 4.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Σε μένα δουλεύει φίλε μου. Αλλά κάποιος άλλος το ανέφερε σαν πρόβλημα ότι δεν έπαιρνε το αποτύπωμα του δακτύλου του (όχι στην εφαρμογή της winbank , σε άλλο "επίπεδο"), και έδινε κωδικό για να μπει. Ξαναλέω, ότι σε εμένα δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα κανονικά.

Καλησπέρα κι από μένα. Να πω κι εγώ ορισμένα τεχνικά ζητήματα που μου παρουσίασε το κινητο μετά την αναβάθμιση.

 

1. Το wifi αλλα και τα δεδομένα δικτύου δεν συγχρονίζονται όπως πρέπει. Κάποιες φορές αργεί να συνδεθεί κι επίσης πχ ενώ είμαι έξω με δεδομένα περιήγησης ανοικτά και πάνω στην οθόνη το εικονίδιο φαίνεται οτι γίνεται λήψη Ίντερνετ κτλ δεν συνδέεται πχ στο messenger. Λεει προσπάθεια ανάκτησης δικτύου και κάτι τέτοια και δεν στέλνει ουτε λαμβάνει μηνύματα.

 

2. Τρεις φορές μέσα σε μια μέρα ως τωρα μου έχει κάνει το εξής: έπαιρνα τηλέφωνα και δεν με άκουγαν ουτε τους άκουγα. Για να γίνει αυτο έκανα επανεκκίνηση. Το συγκεκριμένο δεν μου το έχει κάνει ποτέ με την 5.1.1 και δεν μου έχει πέσει νερό στο ηχείο ουτε μου έχει πέσει κάτω το κινητο.

 

Το πρώτο δε με αφορά τόσο αλλα το δεύτερο ειναι ένα θέμα. Ελπίζω να διορθωθεί. Λογικά ίσως πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών γιατί δεν έκανα μετά την αναβάθμιση καθώς "κούμπωσε" καλα η 6, εκτός από τα δυο παραπάνω προβλήματα φυσικά.

 

Υγ: εχω άλλο ένα. Επειδη εχω κλείδωμα με αποτύπωμα κάθε φορά που κλείνω κι ανοίγω τη συσκευή ζητάει ξανα τον κωδικό ενώ παλιά επίσης δεν το έκανε

 

Εγώ είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με το market (play store) που ενώ ήμουν συνδεδεμένος, δε δούλευε καθόλου λες και δεν είχε ίντερνετ καθόλου. Πως πέρασε;;; Του έκανα ένα restart και όταν το ξανάνοιξα και συνδέθηκα με το wifi μπήκα στο play market και άλλαξα λογαριασμό να δω αν θα δούλευε. Δούλεψε με την 1η. Μετά το ξαναγύρισα στον προηγούμενο λογαριασμό και δούλεψε κανονικά.

Όσο για το πρόβλημα που αναφέρεις στο υστερόγραφό σου, άλλαξε τις ρυθμίσεις περί δακτυλικών αποτυπωμάτων.

Υ.Γ. όσο για το 2ο πρόβλημά σου, όντως είναι πρόβλημα μεγάλο, γιατί μετά σταματάει να είναι τηλέφωνο και μένει μόνο το "Gadget" . Ελπίζω να είναι προσωρινό.

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το πρόβλημα που αναφέρεις στο υστερόγραφό σου, άλλαξε τις ρυθμίσεις περί δακτυλικών αποτυπωμάτων.

 

Που ακριβώς είναι αυτές οι ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση ίσως είναι offtopic αλλά δε βρήκα που αλλού να την γράψω. Εχωρίς το note.4c και μια Samsung tv με WiFi. Παλιά είχα μια εφαρμογη smart view 2.0 και έβλεπα τηλεόραση στο κινητό μου. Τωρα δε λειτουργεί και μια παρόμοια εφαρμογή της samsung που βγήκε δε μου επιτρέπει κάτι τετοιo. Ξέρετε αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για την περίπτωση μου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ,επειδή δε δούλευε καλά το ΒΤ μετά την αναβάθμιση σε 6.0.1,το πήγα στη Samsung ου είναι στη γειτονιά μου,και του έκανε εγκατάσταση από το σέρβερ της εταιρίας από την αρχή,αφού τα έσβησε όλα,κρατώντας επαφές και φωτογραφίες.Μετά απ' αυτό το ΒΤ δουλεύει μιά χαρά.

βλέπω τώρα ότι μου έβγαλε ένα πινακίδιο που γράφει

"κάρτα SD

Για μεταφορά φωτ/πολυμέσων".

κάτι που δεν το έβγαζε παλιά.Τι το κάνω αυτό;

Επίσης,δεν μπορώ να ανοίγω την οθόνη περνώντας την παλάμη μου πάνω από το τηλέφωνο,όπως έκανα πριν.

Και κάτι τελευταίο.Υπάρχει μήπως κανα καινούριο μάνιουαλ του τηλεφώνου,που να ισχύει για το 6.0.1;

Edit.

Και κάτι που ξέχασα.Μετά τη μεγάλη ενημέρωση που μου κάνανε,όταν πήγα σπίτι και έψαξα στις ενημερώσεις,μου κοπάνησε κι άλλη μία μικρότερη τώρα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι αυτές οι ρυθμίσεις;

Ρυθμίσεις-> Σάρωση δακτύλου

Καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση ίσως είναι offtopic αλλά δε βρήκα που αλλού να την γράψω. Εχωρίς το note.4c και μια Samsung tv με WiFi. Παλιά είχα μια εφαρμογη smart view 2.0 και έβλεπα τηλεόραση στο κινητό μου. Τωρα δε λειτουργεί και μια παρόμοια εφαρμογή της samsung που βγήκε δε μου επιτρέπει κάτι τετοιo. Ξέρετε αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή για την περίπτωση μου.

αν κατεβάσεις το χερι σου στην οθόνη για να σου δείξει την "άνω μπάρα" , γράφει "απο τη δεξιά μεριά με ένα αστεράκι "Γρήγορη σύνδεση". Το πατάς και ψάχνει και βρίσκει συσκευές συμβατές. Εκεί μπορεί να συνδεθεί ενδεχομένως, όπως μπορεί να συνδεθεί και με υπολογιστή.

Εγώ,επειδή δε δούλευε καλά το ΒΤ μετά την αναβάθμιση σε 6.0.1,το πήγα στη Samsung ου είναι στη γειτονιά μου,και του έκανε εγκατάσταση από το σέρβερ της εταιρίας από την αρχή,αφού τα έσβησε όλα,κρατώντας επαφές και φωτογραφίες.Μετά απ' αυτό το ΒΤ δουλεύει μιά χαρά.

βλέπω τώρα ότι μου έβγαλε ένα πινακίδιο που γράφει

"κάρτα SD

Για μεταφορά φωτ/πολυμέσων".

κάτι που δεν το έβγαζε παλιά.Τι το κάνω αυτό;

Επίσης,δεν μπορώ να ανοίγω την οθόνη περνώντας την παλάμη μου πάνω από το τηλέφωνο,όπως έκανα πριν.

Και κάτι τελευταίο.Υπάρχει μήπως κανα καινούριο μάνιουαλ του τηλεφώνου,που να ισχύει για το 6.0.1;

Edit.

Και κάτι που ξέχασα.Μετά τη μεγάλη ενημέρωση που μου κάνανε,όταν πήγα σπίτι και έψαξα στις ενημερώσεις,μου κοπάνησε κι άλλη μία μικρότερη τώρα.:)

Και εμένα μου το έγραφε στην αρχή. Αγνόησέ το. Σήμερα δεν υπάρχει. Μετά την αναβάθμιση μου το έβγαλε.

Edited by eloy4s
Fender Stratocaster (USA) 1988 Model - Gibson SG Faded (USA)- Gibson Les Paul Standard 1959 model (USA) -Schecter C1 Blackjack - Jackson DX10 D Reverse - Ovation Celebrity "electroacoustic" - Juan Martinez Spain Clasic guitar - Washburn bass
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...