Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου μόλις έκανε επανεκκίνηση. Είμαι στην πολωνική lollipop από τότε που βγήκε. Εδώ και 3 μήνες πάντως που το έχω το κινητό..δεν γονάτισε καθόλου ..παραξενεύτηκα είναι η αλήθεια με την επανεκκίνηση, δεν δικαιολογείται!:X

 

2 μήνες και 3 εβδομαδες χωρίς reboot....παιδιά υπολογιστής είναι χαχαχαχαχα.....τρομερά προβλήματα συσκευών note.....προς θεού συνφορουμίτη δεν το λέω ειρωνικά....χαίρομαι που βγαίνουν τέτοιες ομορφιές τεχνολογίας και ειδικά αυτά τα μαγικά πενάκια....για μένα, επαναλαμβάνω, ενα reboot την εβδομάδα και για όσους το κρατούν τόσο, ένα hard reset το χρόνο, είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα σας. Πήραμε κι εμείς (η γυναίκα μ βασικά) το 910c πριν από 2βδομαδες περίπου. Γενικώς μέχρι στιγμής απροβλημάτιστο το κινητό και άψογο σε όλα του. Το μόνο "θέμα" που έχουμε είναι πως ο μετρητής της μπαταρίας (αυτό που σ λέει πόσο χρόνο έχει υπόλοιπο), δεν μηδενίζει ποτέ... Είτε μείνει από μπαταρία είτε το φορτισουμε ενδιάμεσα, ακόμη λέει π.χ. 15 μέρες ξέρω γω από την τελευταία φόρτιση. Ξέρετε γιατί

 

;

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Όπως και σε πολλούς από εσάς με έχει ενοχλήσει η ασπρίλα του μενού με την κιτκατ ενώ πριν λάτρευα το μαύρο φόντο με τις χρωματικές αποχρώσεις τις SAMSUNG. Σήμερα κοιτώντας το SAMSUNG ALPHA φίλου διαπίστωσα ότι ενώ έχει και αυτό την κιτκατ 4.4.4 έχει μαύρο φόντο και όχι άσπρο, στις ρυθμίσεις τουλάχιστον. Στα άλλα δεν πρόλαβα να δω.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

2 μήνες και 3 εβδομαδες χωρίς reboot....παιδιά υπολογιστής είναι χαχαχαχαχα.....τρομερά προβλήματα συσκευών note.....προς θεού συνφορουμίτη δεν το λέω ειρωνικά....χαίρομαι που βγαίνουν τέτοιες ομορφιές τεχνολογίας και ειδικά αυτά τα μαγικά πενάκια....για μένα, επαναλαμβάνω, ενα reboot την εβδομάδα και για όσους το κρατούν τόσο, ένα hard reset το χρόνο, είναι αρκετά.

 

Είναι φίλε μου πρόβλημα, κινητό αξίας 850 ευρώ είναι. 2 μήνες με την kk και δεν μου έκανε το παραμικρό, 3 εβδομάδες με τη lollipop γιατί; Απλά επιμένω ότι θέλει κάποιο update για να κάτσει καλύτερα η έκδοση κι αν νομίζεις ότι δεν μπορεί να βελτιωθεί περισσότερο μάλλον δεν είδες τα s6. Με τη lollipop κέρδισε ταχύτητα και smooth εμπειρία όμως 2-3 bugs τα έχει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες μέρες με το τηλέφωνο και αφού έχω κάνει τα διάφορα τεστ έχω να πω πως από το note 2 που είχα κάποτε έχει κάνει τεράστια άλματα.

Χαζολαγκς υπάρχουν άλλα δεν φαίνονται εύκολα.

Το multitasking του έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο και από θέμα εμφάνισης και ποιότητας ανέβηκε.

Στο κράτημα δεν καταλαβαίνω πως το κινητό είναι στις 5.7 ίντσες.

 

Σε σχέση με το m8 βλέπω πως στην αμεσότητα δεν είναι το ίδιο αλλά στην περιήγηση μου φαίνεται πιο γρήγορο. Έχει τα γνωστά θέματα με το home button και την καθυστέρηση του αλλά το συνήθισα.

Έχω μείνει πολύ ευχαρηστιμενος με την μπαταρία του καθώς την περίμενα χειρότερη σε σχέση με ότι διάβαζα κατά καιρούς.

Θερμοκρασία δεν μου ανεβάζει και το βάζω και αυτό στα συν.

Γενικά θεωρώ πολύ καλή αλλαγή και δεν μπορώ να καταλάβω πως την πάλευα με μικρότερη οθόνη. Δεν είμαι κανένας ειδικός προσωπική εμπειρία και άποψη τα όσα γράφω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες μέρες με το τηλέφωνο και αφού έχω κάνει τα διάφορα τεστ έχω να πω πως από το note 2 που είχα κάποτε έχει κάνει τεράστια άλματα.

Χαζολαγκς υπάρχουν άλλα δεν φαίνονται εύκολα.

Το multitasking του έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο και από θέμα εμφάνισης και ποιότητας ανέβηκε.

Στο κράτημα δεν καταλαβαίνω πως το κινητό είναι στις 5.7 ίντσες.

 

Σε σχέση με το m8 βλέπω πως στην αμεσότητα δεν είναι το ίδιο αλλά στην περιήγηση μου φαίνεται πιο γρήγορο. Έχει τα γνωστά θέματα με το home button και την καθυστέρηση του αλλά το συνήθισα.

Έχω μείνει πολύ ευχαρηστιμενος με την μπαταρία του καθώς την περίμενα χειρότερη σε σχέση με ότι διάβαζα κατά καιρούς.

Θερμοκρασία δεν μου ανεβάζει και το βάζω και αυτό στα συν.

Γενικά θεωρώ πολύ καλή αλλαγή και δεν μπορώ να καταλάβω πως την πάλευα με μικρότερη οθόνη. Δεν είμαι κανένας ειδικός προσωπική εμπειρία και άποψη τα όσα γράφω.

 

δοκιμασες να απενεργοποιησεις τελειως τα animation του TWZ απο τις λειτουγιες προγραμματιστη; γινεται λιγο πιο σπιρτοζικο :p

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να απενεργοποιησεις τελειως τα animation του TWZ απο τις λειτουγιες προγραμματιστη; γινεται λιγο πιο σπιρτοζικο :p

Nova launcher is my friend :p

Μετα το m8 που δεν το δούλεψα πήρε ξανά ζωή και βγάζει τα λεφτά του ο nova. Συν όλα τα καλά που δίνει. Χειρονομίες κτλ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

παιδεια γεια σας στο πισω καπακι γραφει μονο samsung δεν γραφει τιποτα αλλο οπως πχ 4G οπως εχω δει σε αλλες συσκευες στο you tube ειναι φισιολογικο αυτο ; και τι ειναι ρε παιδια το TWZ που εχει στην λειτουργια προγραματιστη ; πως μπορω να το απανεργοποιησω ; εχει επιπτωσεις στο τηλεφωνο ; ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδεια γεια σας στο πισω καπακι γραφει μονο samsung δεν γραφει τιποτα αλλο οπως πχ 4G οπως εχω δει σε αλλες συσκευες στο you tube ειναι φισιολογικο αυτο ; και τι ειναι ρε παιδια το TWZ που εχει στην λειτουργια προγραματιστη ; πως μπορω να το απανεργοποιησω ; εχει επιπτωσεις στο τηλεφωνο ; ευχαριστω πολυ

Τα ελληνικά νομίζω γράφουν 4g και τέτοια.

Ο touchwiz είναι της aamsung. Δεν παθαίνει κάτι να ανοίξεις τις επιλογές προγραματιστη.

Πας πληροφορίες συσκευής και πατάς 7 φορές τον αριθμό κατασκευής. Και μετά στην καρτέλα του προγραματιστη παίζεις με την ταχύτητα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

 

παιδια καλησπέρα.μολις χθες εγατεστησα την lollipop 5.0.1 στο note 4 n910c και ιδου το αποτέλεσμα(το σκορ στο an tu tu benchmark).παρεπιπτωντως θα ηθελα να ρωτησω....το ρουταρα με cfauto root.ρουταριστηκε κανονικα.(ούτως η αλλως όλα τα τηλεφωνα μου τα ρουταρω).στο note 4 όμως παρατηρησα ότι δεν εχω πληρη προσβαση στη συσκευη.(π.χ.εγκαθηστω το root unistaller αλλα δε μπορω να σβησω εφαρμογες του συστηματος όπως εκανα στις άλλες συσκευες.γνωριζει κανεις φιλος κατι για το συγκεκριμενο?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα.μολις χθες εγατεστησα την lollipop 5.0.1 στο note 4 n910c και ιδου το αποτέλεσμα(το σκορ στο an tu tu benchmark).παρεπιπτωντως θα ηθελα να ρωτησω....το ρουταρα με cfauto root.ρουταριστηκε κανονικα.(ούτως η αλλως όλα τα τηλεφωνα μου τα ρουταρω).στο note 4 όμως παρατηρησα ότι δεν εχω πληρη προσβαση στη συσκευη.(π.χ.εγκαθηστω το root unistaller αλλα δε μπορω να σβησω εφαρμογες του συστηματος όπως εκανα στις άλλες συσκευες.γνωριζει κανεις φιλος κατι για το συγκεκριμενο?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Καντο με το titanium Backup

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα εδώ και λίγο καιρό που έχω το τηλέφωνο έχω ένα μεγάλο πρόβλημα λέω μεγάλο γιατί για μένα είναι πολύ μεγάλο το πρόβλημα είναι το ότι φαινομε στο fb έχω κλείσει την συνομιλία και από το messenger και από το προφίλ το κανονικό αλλά πάλι όταν μπω μέσα δείχνει ότι ήμουν πχ πριν ένα λεπτό παρακαλώ όποιος ξέρει ας με βοηθήσει να λύσω αυτό το κατά εμε μεγάλο πρόβλημα σας ευχαριστώ πάρα πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα εδώ και λίγο καιρό που έχω το τηλέφωνο έχω ένα μεγάλο πρόβλημα λέω μεγάλο γιατί για μένα είναι πολύ μεγάλο το πρόβλημα είναι το ότι φαινομε στο fb έχω κλείσει την συνομιλία και από το messenger και από το προφίλ το κανονικό αλλά πάλι όταν μπω μέσα δείχνει ότι ήμουν πχ πριν ένα λεπτό παρακαλώ όποιος ξέρει ας με βοηθήσει να λύσω αυτό το κατά εμε μεγάλο πρόβλημα σας ευχαριστώ πάρα πολυ

 

Δεν υπάρχει λύση σε αυτό!καλό θα ήταν να βγει όμως αλλά δεεεεννν! Δεν είναι πρόβλημα έτσι είναι από την εφαρμογή στο κινητό δεν μπορεις να κάνεις κάτι δεν θα σε δείχνει μέσα αλλά θα βγάζει πριν πόσα λεπτά ήσουν μέσα με από το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Εχει παρατηρήσει κάποιος κάποια δυσλειτουργία στην εφαρμογή YouTube? ότι βίντεο και αν βάλουμε να παίξει μας κολλάει . Ανοίγουμε τα ίδια βίντεο από iPhone μήπως φταίει το Ίντερνετ και παίζουν κανονικά . :( καμία βοήθεια ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Εχει παρατηρήσει κάποιος κάποια δυσλειτουργία στην εφαρμογή YouTube? ότι βίντεο και αν βάλουμε να παίξει μας κολλάει . Ανοίγουμε τα ίδια βίντεο από iPhone μήπως φταίει το Ίντερνετ και παίζουν κανονικά . :( καμία βοήθεια ;

Οι τελευταίες εκδόσεις της εφαρμογής δεν πρέπει να 'ναι και ότι καλύτερο!!

Όλο παράπονα ακούω. Εγώ εδώ και κανα δίμηνο αποφεύγω να την ενημερώσω, και όποτε το έκανα για δοκιμή, γύρισα με το Titanium άρων-άρων στην παλιά έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Εχει παρατηρήσει κάποιος κάποια δυσλειτουργία στην εφαρμογή YouTube? ότι βίντεο και αν βάλουμε να παίξει μας κολλάει . Ανοίγουμε τα ίδια βίντεο από iPhone μήπως φταίει το Ίντερνετ και παίζουν κανονικά . :( καμία βοήθεια ;

Κανένα πρόβλημα εδώ. Τα ανοίγει και πιο γρήγορα από το m8 σε εμένα στο ίδιο δίκτυο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εκδόσεις της εφαρμογής δεν πρέπει να 'ναι και ότι καλύτερο!!

Όλο παράπονα ακούω. Εγώ εδώ και κανα δίμηνο αποφεύγω να την ενημερώσω, και όποτε το έκανα για δοκιμή, γύρισα με το Titanium άρων-άρων στην παλιά έκδοση!

 

Η τελευταία ενημέρωση είναι από τις πιο γρήγορες θα έλεγα αλλά μην ξεφεύγουμε παιδιά οτιδήποτε άλλο στο θέμα με τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα.μολις χθες εγατεστησα την lollipop 5.0.1 στο note 4 n910c και ιδου το αποτέλεσμα(το σκορ στο an tu tu benchmark).παρεπιπτωντως θα ηθελα να ρωτησω....το ρουταρα με cfauto root.ρουταριστηκε κανονικα.(ούτως η αλλως όλα τα τηλεφωνα μου τα ρουταρω).στο note 4 όμως παρατηρησα ότι δεν εχω πληρη προσβαση στη συσκευη.(π.χ.εγκαθηστω το root unistaller αλλα δε μπορω να σβησω εφαρμογες του συστηματος όπως εκανα στις άλλες συσκευες.γνωριζει κανεις φιλος κατι για το συγκεκριμενο?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Προς τι η συγκριση τον score;Εισαι Mobile Newbie για αυτο δεν εχεις καταλαβει οτι το score το δικο μου ειναι με KIT KAT 4.4.4 που το 51.000 και κατι παραπανω ηταν καπως δυσκολο να το δεις με official stock rom.Με την lollipop ανεβηκε το score εχω και εγω μετρηση που πιανει 54.000 και κατι.Επισης τετοια score για να επιτευχθουν πρεπει η θερμοκρασια να ειναι κοντα στους 20 βαθμους κελσιου ισως και χαμηλοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα εδώ. Τα ανοίγει και πιο γρήγορα από το m8 σε εμένα στο ίδιο δίκτυο

 

Εμάς παλι είναι χάλια μαύρα .. Κολλάει συνέχεια ! Και σε iPhone 6 παιζει άριστα !:O

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λόγο δεν μου φορτίζει γρήγορα το κινητό. Έχω κάνει reset και είναι στη γρήγορη φόρτιση, ο φορτιστής είναι αυθεντικός. Έχει συνάντησή κάποιος άλλος τ το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα εδώ και λίγο καιρό που έχω το τηλέφωνο έχω ένα μεγάλο πρόβλημα λέω μεγάλο γιατί για μένα είναι πολύ μεγάλο το πρόβλημα είναι το ότι φαινομε στο fb έχω κλείσει την συνομιλία και από το messenger και από το προφίλ το κανονικό αλλά πάλι όταν μπω μέσα δείχνει ότι ήμουν πχ πριν ένα λεπτό παρακαλώ όποιος ξέρει ας με βοηθήσει να λύσω αυτό το κατά εμε μεγάλο πρόβλημα σας ευχαριστώ πάρα πολυ

 

Αυτό δεν έχει να κάνει με το κινητό αλλά με την εφαρμογή του Facebook οπότε καλύτερα θα ήταν να το έγραφες στο θέμα με τις Android εφαρμογές.

 

Όπως και να χει τσέκαρε την εφαρμογή privy chat for Facebook. Νομίζω ότι σε αυτό που θες να κάνεις θα σε καλύψει

Link to comment
Share on other sites

Για προτάσεις, προβλήματα, αναζήτηση και συζήτηση γενικότερα περί εφαρμογών θα παρακαλούσα στο ανάλογο θέμα - Android Προτάσεις : Γενικές Εφαρμογές -
Link to comment
Share on other sites

Βάλαμε δίπλα δίπλα το δικό μου με του tpal με ίδιες ρυθμίσεις οθόνης σε φωτεινότητα και στο ίδιο φόντο το δικό του έχει καλύτερο λευκό από το δικό μου. Έχει πιο ψυχρό λευκό. Το χει δει κανείς αλλού? Edited by StratosGR
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βάλαμε δίπλα δίπλα το δικό μου με του tpal με ίδιες ρυθμίσεις οθόνης σε φωτεινότητα και στο ίδιο φόντο το δικό του έχει καλύτερο λευκό από το δικό μου.Έχει πιο ψυχρό λευκό. Το χει δει κανείς αλλού?

 

Η λειτουργία οθόνης είναι στην ίδια ρύθμιση;

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...