Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθές έβαλα το LolIiρορ και το κινητό είναι πιο γρήγορο.Ενώ πριν με το kitkat έπιανα 4G τώρα πιάνω LTE. Εχουν κάποια διαφορά αυτά τα δύο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχθές έβαλα το LolIiρορ και το κινητό είναι πιο γρήγορο.Ενώ πριν με το kitkat έπιανα 4G τώρα πιάνω LTE. Εχουν κάποια διαφορά αυτά τα δύο;

Το ίδιο είναι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακομα που παρατηρησα.Ενω πριν το νοτε επιανε στο antutu 51.000 σκορ τωρα με την αναβαθμιση που του εκανα ποανει 44.000.Το έκανα μεσω odin το lollipop.Τρέχει τίποτα με το θηρίο;
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακομα που παρατηρησα.Ενω πριν το νοτε επιανε στο antutu 51.000 σκορ τωρα με την αναβαθμιση που του εκανα ποανει 44.000.Το έκανα μεσω odin το lollipop.Τρέχει τίποτα με το θηρίο;

Πρέπει να χάλασε φίλε. .

Πέρα από τη πλάκα μη τα κοιτάς τα σκορ. .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με τη θερμοκρασια, πεφτει η συχνοτητα του επεξεργαστη.

Με lollipop εχω δει 38000, εχω δει ομως και 54000 (καθολου χρηση, στο αμαξι χωρις καλορυφερ) ☺

http://oi62.tinypic.com/2it0l7a.jpg

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρχισε και η Αμερικη...εμεις να δουμε ποτε... http://www.sammobile.com/2015/03/05/sprints-galaxy-note-4-is-now-getting-treated-to-lollipop/
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει υποψία για υπερθέρμανση στο c?

 

Όσοι είχαν πριν το Μ8 βλέπουν μεγαλύτερες θερμοκρασίες? Θοδωρή τι λες?

 

Οτι αμα δουλεύεις το κινητό πριν κάνεις το τεστ θα βγάλεις πολύ λιγότερο σκορ σε σχέση άμα το κάνεις με κρύο κινητό!αυτό όχι ότι έχει προβλήματα το μοντέλο C έχει καλύτερες θερμοκρασίες από το F

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει υποψία για υπερθέρμανση στο c?

 

Όσοι είχαν πριν το Μ8 βλέπουν μεγαλύτερες θερμοκρασίες? Θοδωρή τι λες?

 

Καμία θερμοκρασία δεν μου έχει ανεβάσει ουτε με wifi ούτε με 3G

Θα βάλω και gsam να δω ακρίβως.Πραγματικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τηλέφωνο.Μικτη χρήση μπαταρία 5 μιση ώρες κοντά οθόνη.Κανένα παράπονο. Έγραψα και στο VS του C με το F .

Λένε τα παιδιά για διάφορα προβλήματα και κολλήματα αλλά στις δύο ημέρες που το λιώνω δεν έχω δει τίποτα.

Επειδή ήθελα να κάνω μία αλλαγή την θεωρώ πολύ καλή

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

edit. Με 16 εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο gps on και Google maps σε 3g δίκτυο η θερμοκρασίες είναι οι παρακάτω. Προφανώς δεν αισθάνομαι ζεστή την συσκευή
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λογικό αν είναι σωστές οι θερμοκρασίες που βλέπω στην Ελλάδα. Εδώ έχουμε 30° σήμερα και εν οσο ήμουν στο αυτοκίνητο έγραψε 38° η μπαταρία στο Μ8.

Με το m8 έχω φτάσει 40αρι αλλά με 3G βαθμούς έξω και gps. Πάντως Κώστα όλα καλά με το note. Δεν βλέπω κολλήματα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εντελώς απροβλημάτιστο το τηλ Κώστα. Καμία σχέση με ότι θυμάσαι απο παλιότερες υλοποιήσεις.

Το θέμα ειναι τώρα που καλοκαιριαζει αν σε βολέψει λόγο μεγέθους κατα τα αλλα ειναι κορυφή.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εντελώς απροβλημάτιστο το τηλ Κώστα. Καμία σχέση με ότι θυμάσαι απο παλιότερες υλοποιήσεις.

Το θέμα ειναι τώρα που καλοκαιριαζει αν σε βολέψει λόγο μεγέθους κατα τα αλλα ειναι κορυφή.

Θα δούμε ακομα το σκέφτομαι. Ο λόγος που το θελω είναι οτι τα Note είναι λες και φτιάχτηκαν για οσα χρειάζομαι στην δουλεια μου.

Κολλάω στο UI που μετά απο τόσο καιρό σε iPhone και HTC θα μου φανεί κάπως.

Το μέγεθος χωρίς θήκη δεν είναι πρόβλημα. Πέρυσι το καλοκαίρι ειχα το OnePlus μαζι με iphone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε ακομα το σκέφτομαι. Ο λόγος που το θελω είναι οτι τα Note είναι λες και φτιάχτηκαν για οσα χρειάζομαι στην δουλεια μου.

Κολλάω στο UI που μετά απο τόσο καιρό σε iPhone και HTC θα μου φανεί κάπως.

Το μέγεθος χωρίς θήκη δεν είναι πρόβλημα. Πέρυσι το καλοκαίρι ειχα το OnePlus μαζι με iphone.

 

Κώστα προσωπικά όπως και στα προηγούμενα νότε ,ότι συσκευή δοκίμασα την έβαλα στην άκρη για χάρη του νότε. Τις δοκίμασα όλες κι αυτής της εσοδείας και διαπίστωσα για μια ακόμη φορά πως τα νότε είναι μπροστά συνολικά .

Παρεμπιπτόντως όχι ούτε το c ούτε το f ζεσταίνονται στη χρήση , πέρασαν και τα δυο από τα χέρια μου...

Πλέον με λολιποπ η συσκευή είναι εξαιρετική και πολύ ώριμη και θα την ευχαριστηθείς όσο δεν πάει . Προχωρά με κλειστά τα μάτια ...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από root υπάρχει τρόπος επιστροφής σε κανονική κατάσταση. Ρωτάω επειδή στην τελευταία επαφή μου με Samsung δεν υπήρχε knox.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από root υπάρχει τρόπος επιστροφής σε κανονική κατάσταση. Ρωτάω επειδή στην τελευταία επαφή μου με Samsung δεν υπήρχε knox.

 

Oχι δυστυχως.Μεχρι ωρας δεν εχει βγει κατι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως όχι ούτε το c ούτε το f ζεσταίνονται στη χρήση , πέρασαν και τα δυο από τα χέρια μου...

Πλέον με λολιποπ η συσκευή είναι εξαιρετική και πολύ ώριμη και θα την ευχαριστηθείς όσο δεν πάει . Προχωρά με κλειστά τα μάτια ...

Μπορείς να πείς συνοπτικά που υπερτερεί το κάθε μοντέλο από τα δύο; οι διαφορές είναι τόσο μικρές που δεν ξεχωρίζεις ποιο είναι ποιο χωρίς να σου πουν; μπαταρία κυρίως ποιο έχει καλύτερους χρόνους και απο περιέργεια σε τί χρώμα τα είχες - έχεις και μια γνώμη για αυτό

Edited by salmp7
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πείς συνοπτικά που υπερτερεί το κάθε μοντέλο από τα δύο; οι διαφορές είναι τόσο μικρές που δεν ξεχωρίζεις ποιο είναι ποιο χωρίς να σου πουν; μπαταρία κυρίως ποιο έχει καλύτερους χρόνους και απο περιέργεια σε τί χρώμα τα είχες - έχεις και μια γνώμη για αυτό

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο αντίστοιχο θέμα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

:!: Tα μυνήματα που αφορούσαν της σύγκριση των δύο μοντέλων μετακινήθηκαν στο κατάλληλο θέμα.Θα παρακαλέσω παρόμοιες συζητήσεις να γίνονται εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις εγγενείς βιντεοκλήσεις υπάρχει κάποια έξτρα χρέωση ή χρεώνονται ως κανονικές κλήσεις; Καταναλώνουν MB κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το C πολωνικο αλλα lolipop ουτε ιχνος

 

δοκιμασε μια χειροκινητη αναζητηση ΟΤΑ αν οχι μετα μεσω Kies! αν δεν εχει βγει παλι για σενα η περνεις ευθηνη και την περνας μe Odin η περιμενεις να σου ερθει!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μια χειροκινητη αναζητηση ΟΤΑ αν οχι μετα μεσω Kies! αν δεν εχει βγει παλι για σενα η περνεις ευθηνη και την περνας μe Odin η περιμενεις να σου ερθει!

 

Εκαν αναζητηση ota αλλα τιποτα.μονο ενα update περιπου 109 mb κατεβασε

Link to comment
Share on other sites

Εκαν αναζητηση ota αλλα τιποτα.μονο ενα update περιπου 109 mb κατεβασε

 

εγω θα σου ελεγα περιμενε! η 4.4.4 ειναι απροβληματιστη και γρηγορη! δεν υπαρχει λογος να βιαζεσαι! αμα βιαζεσαι υπαρχει και το odin με οτι αυτο συνεπαγεται απο πισω!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση Lollipop μέσω Odin.Πως μπορώ να δω εαν έχει γράψει ο Knox.Δεν ξέρω εαν έκανα καλά που δεν περίμενα την επίσημη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...