Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θόδωρε ποιος θα σε καλύψει για εγγύηση; Αξίζει τον κόπο;

+1

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Να σου πω,εγώ το έβαλα, "δια πάσαν νόμιμον χρήσιν".Δηλαδή,όχι μόνον για δική μου χρήση,αλλά μήπως κάποιος άλλος,αποφασίσει να πάρει κάτι τέτοιο,όπως ο Galanokop,αγνοώντας την έλλειψη εγγυήσεως.

Και εκείνο που δεν ρωτήσαμε τον παραπάνω φίλο είναι,καλά,εγγύηση,δεν δίδεται,επισκευή όμως,γίνεται,επί πληρωμή;

Οχι Θοδωρε,δεν το ακουμπάνε στο servis για τον απλουστατο λογο οτι δεν φέρνουν ανταλλακτικά εδώ για το συγκεκριμένο μοντέλο, οπότε αν κατι πάθει και δεν έχεις άκρη να το στειλεις σε χωρα που το υποστηρίζει,παει για τον κουβά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1

 

Οχι Θοδωρε,δεν το ακουμπάνε στο servis για τον απλουστατο λογο οτι δεν φέρνουν ανταλλακτικά εδώ για το συγκεκριμένο μοντέλο, οπότε αν κατι πάθει και δεν έχεις άκρη να το στειλεις σε χωρα που το υποστηρίζει,παει για τον κουβά.

Αφου σε ευχαριστήσω,θα πω ότι ζόρικη η απόφαση.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αφου σε ευχαριστήσω,θα πω ότι ζόρικη η απόφαση.:confused:

 

απο οτι σε κοβω θες εξυνος ! οποτε δεν ξερω γιατι παιδευεσαι τοσο! να ψαχνεις και να σε πιανει πονοκεφαλος τοσο πολυ να παρεις το Κορεατικο μονο και μονο για το μοντεμ !κατι που ειναι αχρηστο στην Ελλαδα μιας και αμα δεν εισαι σε εξωτερικο χωρο δεν πιανει και να πιασει πανω απο 70MB/s δεν παιζει να δεις ποτε! αντε αμα εισαι κατω απο καμια κεραια! οποτε πιστευω το C ειναι μονοδρομος μιας και εχει και εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι είναι το xposed firmware στο greenify και αν πρέπει να το κατεβάσω;; δεν είμαι root αλλά έχω αγοράσει την εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι είναι το xposed firmware στο greenify και αν πρέπει να το κατεβάσω;; δεν είμαι root αλλά έχω αγοράσει την εφαρμογή

 

Το root είναι προυπόθεση για να έχεις xposed.

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Οχι Θοδωρε,δεν το ακουμπάνε στο servis για τον απλουστατο λογο οτι δεν φέρνουν ανταλλακτικά εδώ για το συγκεκριμένο μοντέλο, οπότε αν κατι πάθει και δεν έχεις άκρη να το στειλεις σε χωρα που το υποστηρίζει,παει για τον κουβά.

 

Ανταλλακτικά γιατί δε φέρνουν; Ίδιο τηλέφωνο με το C είναι εκτός από το chip του μόντεμ..Αν πάει δηλαδή κάποιος με το C που καλύπτεται από εγγύηση κανονικά θα του πουν για κουβά;; Ή άμα για παράδειγμα κάποιος είναι σε ταξίδι με το snap,και στη συγκεκριμένη χώρα εισάγεται το exynos θα του πει η αντιπροσωπεία ότι δεν το επισκευάζει,ούτε με πληρωμή, κι ας πρόκειται για γνήσιο μοντέλο;; Δε νομίζω βρε παιδιά..

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Να σου πω,εγώ το έβαλα, "δια πάσαν νόμιμον χρήσιν".Δηλαδή,όχι μόνον για δική μου χρήση,αλλά μήπως κάποιος άλλος,αποφασίσει να πάρει κάτι τέτοιο,όπως ο Galanokop,αγνοώντας την έλλειψη εγγυήσεως.

Και εκείνο που δεν ρωτήσαμε τον παραπάνω φίλο είναι,καλά,εγγύηση,δεν δίδεται,επισκευή όμως,γίνεται,επί πληρωμή;

 

Και γιατί να μη το πάρει κάποιος από εδώ (το γνωστό κατάστημα που έχουμε αναφέρει τόσες φορές) με 20 ευρώ λιγότερα συν 2 χρόνια εγγύηση από το κατάστημα, εφόσον επιβεβαιώσει ότι θα παραλάβει το U;

 

EDIT:Μόλις μίλησα με smartec παιδιά και μου είπαν ότι αν και είναι παραπλήσια τα τεχνικά χαρακτηριστικά ΔΕΝ αναλαμβάνουν τηλέφωνα που προορίζονται για χώρες εκτός της Ε.Ε είτε είναι exynos είτε snap(πχ Αμερικάνικο) ούτε με πληρωμή.Μου είπαν όμως να ρωτήσω στην ίδια τη samsung μπας και έχει κάποιο συνεργάτη.Πήρα λοιπόν και στη samsung και μου είπαν ακριβώς το ίδιο πράγμα,ο truckman είχε δίκιο λοιπόν..Οπότε αν κάποιος συνεχίσει να θέλει τηλέφωνο παραεισαγωγής καλό θα ήταν να προτιμήσει κάποιο μαγαζί που δίνει εγγύηση κι έχει σέρβις να του στείλει το κινητό! Απ'όσο ξέρω αυτό το mobileshop δίνει και δική του εγγύηση αλλά έχει και σέρβις απ'ότι λένε στο site τους..Οπότε πολύ προσοχή για τους τολμηρούς..!

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικά γιατί δε φέρνουν; Ίδιο τηλέφωνο με το C είναι εκτός από το chip του μόντεμ..Αν πάει δηλαδή κάποιος με το C που καλύπτεται από εγγύηση κανονικά θα του πουν για κουβά;; Ή άμα για παράδειγμα κάποιος είναι σε ταξίδι με το snap,και στη συγκεκριμένη χώρα εισάγεται το exynos θα του πει η αντιπροσωπεία ότι δεν το επισκευάζει,ούτε με πληρωμή, κι ας πρόκειται για γνήσιο μοντέλο;; Δε νομίζω βρε παιδιά..

 

 

 

Και γιατί να μη το πάρει κάποιος από εδώ (το γνωστό κατάστημα που έχουμε αναφέρει τόσες φορές) με 20 ευρώ λιγότερα συν 2 χρόνια εγγύηση από το κατάστημα, εφόσον επιβεβαιώσει ότι θα παραλάβει το U;

 

EDIT:Μόλις μίλησα με smartec παιδιά και μου είπαν ότι αν και είναι παραπλήσια τα τεχνικά χαρακτηριστικά ΔΕΝ αναλαμβάνουν τηλέφωνα που προορίζονται για χώρες εκτός της Ε.Ε είτε είναι exynos είτε snap(πχ Αμερικάνικο).Μου είπαν όμως να ρωτήσω στην ίδια τη samsung μπας και έχει κάποιο συνεργάτη.Πήρα λοιπόν και στη samsung και μου είπαν ακριβώς το ίδιο πράγμα,ο truckman είχε δίκιο λοιπόν..Οπότε αν κάποιος συνεχίσει να θέλει τηλέφωνο παραεισαγωγής καλό θα ήταν να προτιμήσει κάποιο μαγαζί που δίνει εγγύηση κι έχει σέρβις να του στείλει το κινητό! Απ'όσο ξέρω αυτό το mobileshop δίνει και δική του εγγύηση αλλά έχει και σέρβις απ'ότι λένε στο site τους..Οπότε πολύ προσοχή για τους τολμηρούς..!

Το C ειναι διαφορετικό μοντέλο από το U και ναι, αν πας με το snap σε χωρα που δεν το εισάγει δεν θα το δεχθουν στο servis (εκτος αν εχει αλλη πολιτικη η samsung σε αυτη τη χωρα,που δεν το νομίζω ).Υπαρχουν πολυ λογικές εξηγήσεις για όλα αυτά.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Το C ειναι διαφορετικό μοντέλο από το U και ναι, αν πας με το snap σε χωρα που δεν το εισάγει δεν θα το δεχθουν στο servis (εκτος αν εχει αλλη πολιτικη η samsung σε αυτη τη χωρα,που δεν το νομίζω ).Υπαρχουν πολυ λογικές εξηγήσεις για όλα αυτά.

 

Καλά δε τα έχω ανοίξει κιόλας αλλά απ'ότι ξέρω μόνο το μόντεμ διαφέρει κι αυτό στη περίπτωση που χρειάζεται αλλαγή η πλακέτα..Αν μου σπάσει η οθόνη για παράδειγμα ή ακόμα και κάτι πιο ασήμαντο όπως το τζαμάκι της κάμερας δε βρίσκω το λόγο να μη μπορεί να γίνει αλλαγή εφόσον μιλάμε για γνήσιο προϊόν της samsung. Εδώ αγοράζουμε πλακέτα από ebay ξέρω γω και σε 10 μέρες είναι στα χέρια μας,ολόκληρη samsung δε μπορεί να βρει ανταλλακτικά, τι να πω μου φαίνεται τελείως παράλογο αλλά samsung είναι αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι καραγκιοζιλικια αντιπροσώπων.

Εγώ είχα εισάγει ένα Toyota Previa αμερικάνικο που δεν υπήρχε Ευρώπη .

Γιατί είχα πλήρη υποστήριξη από Toyota Hellas;

Τώρα που θυμήθηκα , είναι το γνωστό κόλπο που λένε Κύριε έχει περάσει νερό μέσα στη συσκευή σας , έχει υγρασία. Πόσες φορές έχει αναφερθεί σε συσκευές εντός εγγύησης για να βγουν εκτός.

Edited by themis999445
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι καραγκιοζιλικια αντιπροσώπων.

Εγώ είχα εισάγει ένα Toyota Previa αμερικάνικο που δεν υπήρχε Ευρώπη .

Γιατί είχα πλήρη υποστήριξη από Toyota Hellas;

Τώρα που θυμήθηκα , είναι το γνωστό κόλπο που λένε Κύριε έχει περάσει νερό μέσα στη συσκευή σας , έχει υγρασία. Πόσες φορές έχει αναφερθεί σε συσκευές εντός εγγύησης για να βγουν εκτός.

Οντως 7 στα 10 τηλεφωνα που πανε για service εχει περασει υγρασια μεσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπεύθυνος για την εγγύηση των προϊόντων είναι ο πωλητής τους. Αν το αγοράσει κάποιος από Αθήνα πχ θα το πάει σε αυτόν και αυτός ας το κάνει ότι θέλει. Η smartec πάντως δεν το δέχεται. Τώρα το εύλογο ερώτημα είναι σε πόσο καιρό θα έχεις πίσω την συσκευή σου επισκευασμένη.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Από χθες είμαι κάτοχος της συσκευής και παίζοντας σήμερα με το Πενακι, τόσο σε περιήγηση σε μενού οθόνη κτλ όσο και ζωγραφική στο s note πρόσεξα ότι κάτω δεξιά η ευαισθησία είναι μειωμένη σε σχέση με την υπόλοιπη επιφάνεια. Έχει κάποιος άλλος την ίδια αίσθηση;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Από χθες είμαι κάτοχος της συσκευής και παίζοντας σήμερα με το Πενακι, τόσο σε περιήγηση σε μενού οθόνη κτλ όσο και ζωγραφική στο s note πρόσεξα ότι κάτω δεξιά η ευαισθησία είναι μειωμένη σε σχέση με την υπόλοιπη επιφάνεια. Έχει κάποιος άλλος την ίδια αίσθηση;

 

Καλησπέρα φίλε και καλώς ήρθες στην παρέα,

 

Το s-pen πρέπει να λειτουργεί κανονικά σε όλο το μήκος και πλάτος της οθόνης...Δοκίμασε και ένα "test write" ενεργοποιώντας το κρυφό μενού ελέγχου της συσκευής από το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου πατάς *#0*# και εκεί επέλεξε την τελευταία επιλογή κάτω αριστερά SPEN HOVERING.

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το τεστ και πήγε μια χαρά. Επίσης παντού φαίνεται το κύκλακι που δημιουργείται όταν το Πενακι είναι κοντά στην οθόνη. Το πρόβλημα μου είναι όταν πατάω το Πενακι στην οθόνη για επιλογή μιας εφαρμογής η για να γραψω/τραβήξω μια γραμμή. Τότε είναι σε να χάνει την ευαισθησία και να θέλει πιο πολύ πάτημα ενώ με το δάχτυλο δεν έχω θέμα στην ευαισθησία

 

ΥΓ αν εχω καταλαβει καλα, το πενακι και η οθονη δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους σωστα? η λειτουργια του s pen βασιζεται στο ηλεκτρομαγνητικο πεδιο κτλ οπως διαβαζα σε ενα site?

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το τεστ και πήγε μια χαρά. Επίσης παντού φαίνεται το κύκλακι που δημιουργείται όταν το Πενακι είναι κοντά στην οθόνη. Το πρόβλημα μου είναι όταν πατάω το Πενακι στην οθόνη για επιλογή μιας εφαρμογής η για να γραψω/τραβήξω μια γραμμή. Τότε είναι σε να χάνει την ευαισθησία και να θέλει πιο πολύ πάτημα ενώ με το δάχτυλο δεν έχω θέμα στην ευαισθησία

 

ΥΓ αν εχω καταλαβει καλα, το πενακι και η οθονη δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους σωστα? η λειτουργια του s pen βασιζεται στο ηλεκτρομαγνητικο πεδιο κτλ οπως διαβαζα σε ενα site?

 

ναι καλα καταλαβες! επισης οι θηκες με μαγνητες δημιουργουν προβληματα στην λειτουριγια του s-pen! δεν θα πιανει θα γραφει σε οποια σημεια θελει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από αύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων, έρχεται και ο δικός μου οχταπύρηνος βασιλιάς!!! Θα ανεβάσω φωτό και θα γράψω κάποιες εντυπώσεις. Καλώς με δεχτήκατε :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από αύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων, έρχεται και ο δικός μου οχταπύρηνος βασιλιάς!!! Θα ανεβάσω φωτό και θα γράψω κάποιες εντυπώσεις. Καλώς με δεχτήκατε :)

Γεια σου φίλε, άντε καλώς να το πάρεις και να το χαρείς το κινητό! περιμένουμε εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

παιδια, στο πληκτρολογιο της samsung μονο τα emoji υπαρχουν? οταν στελνω μνμ σε αλλα κινητα εμφανιζοτναι ερωτηματικα. Προς το παρων εχω βαλει αλλο πληκτρολογιο αλλα θα ηθελα το εργοστασιακο

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Αν το πατήσεις παρατεταμένα σου βγάζει πολλές επιλογές ... βασικά και εγώ ακόμα και εδώ στο φόρουμ αν γράψω από το κινητό μέσω tapatalk και βάλω κάποιο emoticon δεν ανεβαίνει...Μάλλον δουλεύουν από samsung σε samsung... (δεν τα έχω δοκιμάσει και σε άλλο κινητό να δω τι γινεται)
Link to comment
Share on other sites

ναι ισως μονο μεταξυ των κινητων της sammy αλλα με αλλες συσκευες κτλ δεν βρισκω τα default κλασσικα emoticons (εκτος αν ειμαι στραβος)

 

μολις ειδα σε ενα forum οτι μπορεις να εισαγεις τα κλασσικα emoticons απο μενου εισαγωγη smiley. (στην default messaging εφαρμογη τουλαχιστον.) βεβαια δε μπορεις να βαλεις πολλαπλα μαζι αλλα απο το τιποτα και απο το να αλλαζω πληκτρολογιο κατι ειναι

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Sorry μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. ..με παρατεταμένο πάτημα σου βγάζει και άλλες επιλογές του στυλ , να γράψεις το μήνυμα με με το πενάκι, να ηχογραφήσεις το μηνυμα κτλ από emoticons είναι αυτά που βλέπεις δεν έχει άλλα! !
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ηρθε ηρθεεεεε!

Επιτελους ειμαι κι εγω ευτυχης κατοχος της κινηταρας! Ειναι οπως το περιμενα και ακομα καλυτερο, ακομα δεν το εχω λιωσει βεβαια, το παω σιγα σιγα...

Ανεβαζω καποιες φωτο οπως εχω υποσχεθει για να δειτε το χρωμα, αλλα δεν το αποδιδει ακριβως η καμερα, ειναι πολυ ανοικτο ροζ και εχει καποιες μεταλιζε λεπτομερειες, προσωπικα μου αρεσει πααααρα πολυ, ετσι το ηθελα να ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ηρθε ηρθεεεεε!

Επιτελους ειμαι κι εγω ευτυχης κατοχος της κινηταρας! Ειναι οπως το περιμενα και ακομα καλυτερο, ακομα δεν το εχω λιωσει βεβαια, το παω σιγα σιγα...

Ανεβαζω καποιες φωτο οπως εχω υποσχεθει για να δειτε το χρωμα, αλλα δεν το αποδιδει ακριβως η καμερα, ειναι πολυ ανοικτο ροζ και εχει καποιες μεταλιζε λεπτομερειες, προσωπικα μου αρεσει πααααρα πολυ, ετσι το ηθελα να ειναι.

 

Ωραίο φαίνεται! Άντε καλορίζικο και να του πιεις το αίμα :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια και ανοίχτηκε κουβέντα για το πληκτρολόγιο να ζητήσω και εγώ την βοήθειά σας σε ένα θέμα που έχω καιρό τώρα και δεν βρίσκω λύση. Στο default πληκτρολόγιο όταν γράφω θέλω να έχω της λέξης που μου προτείνει το πληκτρολόγιο από πάνω αλλά να μην μου διοργανώνει της λέξης όταν γράφω κάτι που δεν αναγνωρίζει. Πώς γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

μμμ Εχεις ελεγξει την επιλογή Εξυπνη λειτουργια κειμένου? Εχει καποιες Επιλογές Εκει.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...