Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση: Οταν είμαι συνδεδεμενος στο wi-fi μου πεταει διαφημησεις χωρις να ειμαι μεσα σε καποια εφαρμογη. Τι εχει γινει;

κατεβσα τιποτα καταλαθος; υπαρχει καμια εφαρμογη να τα σταματησει αυτα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το νοτε 4 με τον snapdragon σε σχεση με το δικο μας με τον exynos , εαν τα εχεις διπλα διπλα υπαρχει περιπτωση το ενα απο τα 2 να πιανει 3 γραμμες 4g και το αλλο μια ?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο παρατηρείς να πιάνει καλύτερα; Ναι ίσως πάντως αφού φοράνε διαφορετικό δέκτη

 

Με τον snapdragon

Link to comment
Share on other sites

Σας κολλάει καθόλου η περιστροφή οθόνης στις φωτογραφίες? Εαν ναι το έχετε διορθώσει κάπως?

 

Εχεις καποιον 3ο launcher? Αν ναι δοκιμασε να ανοιξεις την εφαρμογη album απο το app drawer και οχι απο συντομευση που εχεις στην επιφανεια εργασιας. Εχει αναφερθει οτι μερικες φορες ειναι θεμα του launcher, και λυνεται με τον παραπανω τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιον 3ο launcher? Αν ναι δοκιμασε να ανοιξεις την εφαρμογη album απο το app drawer και οχι απο συντομευση που εχεις στην επιφανεια εργασιας. Εχει αναφερθει οτι μερικες φορες ειναι θεμα του launcher, και λυνεται με τον παραπανω τροπο.

 

Όχι δεν έχω κάποιον launcher

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Εχω το AccuWeather στο τηλέφωνο από την αρχή,όπως το είχα και στο 3 πιο πριν.Το πρωί λοιπόν που άνοιγα το τηλέφωνο,έβαζα το GPS,και μετά έβαζα το widget του καιρού που μου αρέσει.

Με το που άνοιγε και έβγαζε όλη τη βδομάδα,πάταγα το κυκλάκι κάτω δεξιά στη γωνία,και έβαζε τα νέα δεδομένα που κατέβαζε.

Σήμερα που πήγα να το κάνω πάλι,αρνείται να το πράξει,και μένει εκεί πεθαμένο.Κατήργησα λοιπόν κι εγώ την εφαρμογή,και την ξαναέβαλα μετά,νομίζοντας ότι θα επανέλθει,αλλά τίποτα,αρνείται να δουλέψει.

Τι λέτε να κάνω;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Εχω το AccuWeather στο τηλέφωνο από την αρχή,όπως το είχα και στο 3 πιο πριν.Το πρωί λοιπόν που άνοιγα το τηλέφωνο,έβαζα το GPS,και μετά έβαζα το widget του καιρού που μου αρέσει.

Με το που άνοιγε και έβγαζε όλη τη βδομάδα,πάταγα το κυκλάκι κάτω δεξιά στη γωνία,και έβαζε τα νέα δεδομένα που κατέβαζε.

Σήμερα που πήγα να το κάνω πάλι,αρνείται να το πράξει,και μένει εκεί πεθαμένο.Κατήργησα λοιπόν κι εγώ την εφαρμογή,και την ξαναέβαλα μετά,νομίζοντας ότι θα επανέλθει,αλλά τίποτα,αρνείται να δουλέψει.

Τι λέτε να κάνω;:confused:

 

Καλησπερα και καλη χρονια. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα αν κανεις εκκαθαριση μνημης cache και εκκαθαριση δεδομενων στο weather daemon που βρισκεται στις εφαρμογες-ολα μπορει να φτιαξει☺

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα αν κανεις εκκαθαριση μνημης cache και εκκαθαριση δεδομενων στο weather daemon που βρισκεται στις εφαρμογες-ολα μπορει να φτιαξει☺

Τελικά,δε χρειάστηκε να τα κάνω.Το πασπάτεψα λίγο ακόμα και πήρε μπρος.:)

Ευχαριστώ έτσι κι αλλοιώς.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά! Θέλω την βοήθεια σας. Μια φίλη μου πρόσφατα αγόρασε το κινητό της και σήμερα εντόπισε στην οθόνη της ένα καμένο πιξελ. Επειδή όμως φεύγει για Γαλλία σε λίγες μέρες και θα κάτσει εκεί για αρκετό καιρό δεν προλαβαίνει να πάει το κινητό για σέρβις εδώ Ελλάδα (το κινητό το αγόρασε από σκρουτζομαγαζο) . Έχω δύο απορίες.

α) Γίνεται να το πάει για σέρβις στην αντιπροσωπία της σαμσουνγκ εκεί στη Γαλλία και να ισχύει κανονικά η εγγύηση?

β)Είχα ακούσει ότι διικαιολογειται αλλαγή πάνελ οθόνης αν έχει από 2 και πάνω πιξελ καμένα. Καλά θυμάμαι? Η σου αλλάζουν το πάνελ κ με ένα πιξελ καμένο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου . Εγώ αγόρασα από public ένα samsung tablet το οποίο είχε επίσης ένα καμμένο pixel. Αφού τους ενημέρωσα μου είπαν να περιμένω κάποιες ώρες μέχρι να μιλήσουν με τα κεντρικά την αντιπροσωπεια κλπ , και τελικά μου το άλλαξαν με καινούριο. Δεν ξέρω αν κάθε κατάστημα κάνει το ίδιο για το ένα pixel η αν είναι θέμα αντιπροσωπειας. Επίσης είχα κάνει στο κατάστημα επέκταση της εγγύησης για ένα χρόνο, δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε λόγο στην απόφαση του public να μου δώσει καινούριο.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update σας κολλάει καθόλου η περιστροφή της οθόνης ; η μόνο σε μένα το κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου . Εγώ αγόρασα από public ένα samsung tablet το οποίο είχε επίσης ένα καμμένο pixel. Αφού τους ενημέρωσα μου είπαν να περιμένω κάποιες ώρες μέχρι να μιλήσουν με τα κεντρικά την αντιπροσωπεια κλπ , και τελικά μου το άλλαξαν με καινούριο. Δεν ξέρω αν κάθε κατάστημα κάνει το ίδιο για το ένα pixel η αν είναι θέμα αντιπροσωπειας. Επίσης είχα κάνει στο κατάστημα επέκταση της εγγύησης για ένα χρόνο, δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε λόγο στην απόφαση του public να μου δώσει καινούριο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! :-)

 

Το αν ισχύει κανονικά η εγγύηση για σέρβις εκτός Ελλάδος (εντός ΕΕ) το ξέρει να μου το απαντήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. .Έχω ένα θέμα με το note. .Όταν περνάω το χέρι πάνω από το κινητό και είναι σβηστή η οθόνη, ξαφνικά ανάβει. .πως απενεργοποιηται αυτο?πήγα στις ρυθμισεις,πείραξα λίγο τις επιλογές πού έχει για αντίστοιχες λειτουργίες αλλά δεν τα κατάφερα. .Ευχαριστώ a priori. .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. .Έχω ένα θέμα με το note. .Όταν περνάω το χέρι πάνω από το κινητό και είναι σβηστή η οθόνη, ξαφνικά ανάβει. .πως απενεργοποιηται αυτο?πήγα στις ρυθμισεις,πείραξα λίγο τις επιλογές πού έχει για αντίστοιχες λειτουργίες αλλά δεν τα κατάφερα. .Ευχαριστώ a priori. .

 

Εγω παλι θελω να το ενεργοποιησω ατο και δεν το βρισκω πουθενα. Μπορει καποιος αναλυτικα να μου πει που ειναι? Και κατι αλλο, ο ηχος κλησης που ξεκιναει χαμηλα και μετα δυναμωνει δεν απενεργοποιηται για να χτυπαει απο την αρχη δυνατα.? 2 μερες το εχω το κινητο και ψαχνομαι ακομη.

Link to comment
Share on other sites

.......Και κατι αλλο, ο ηχος κλησης που ξεκιναει χαμηλα και μετα δυναμωνει δεν απενεργοποιηται για να χτυπαει απο την αρχη δυνατα.? 2 μερες το εχω το κινητο και ψαχνομαι ακομη.

 

Βάζεις το Disable Increasing Ring και ξεμπερδεύεις :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θελω να το ενεργοποιησω ατο και δεν το βρισκω πουθενα. Μπορει καποιος αναλυτικα να μου πει που ειναι? Και κατι αλλο, ο ηχος κλησης που ξεκιναει χαμηλα και μετα δυναμωνει δεν απενεργοποιηται για να χτυπαει απο την αρχη δυνατα.? 2 μερες το εχω το κινητο και ψαχνομαι ακομη.

 

Ωραία λοιπόν. Νέος είμαι και γω και σε νιώθω. Θα σου πω αναλυτικά πως θα ενεργοποιήσεις τα air gestures (να ξυπνάς την οθόνη χωρίς να πατάς κάποιο κουμπί, με χειρονομία δηλ) και αν βρεις και συ πως και αν γίνεται, να κάνουμε τον ήχο να χτυπά απ την αρχή δυνατά, το σφυράς εδώ και πατσίσαμε :lol:

 

Παρεμπιπτόντως το note μου τρέχει την 5.1.1 απείραχτη.

 

Πας λοιπόν: ρυθμίσεις---> προσβασιμότητα---> κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση---> αφύπνιση χωρίς επαφή και ενεργοποιείς τον διακόπτη. Την θεωρώ πολύ χρήσιμη λειτουργία γιατί δεν χρειάζεται να πιάσεις καν τη συσκευή στο χέρι για να δεις την ώρα π.χ η οτιδήποτε άλλο. Επίσης μειώνεις την φθορά στα μηχανικά μπουτόν. Μόνο που για να δουλέψει θα πρέπει η συσκευή να είναι τελείως ακίνητη. Η αφημένη κάπου σε τραπέζι π.χ η αν την κρατάς στο χέρι αλλά σταθερά. Απλά περνάς το χέρι σου πάνω απ τον αισθητήρα εγγύτητας που βρίσκεται δεξιά του ακουστικού.

 

Και κάτι άλλο που με ενδιαφέρει και αναρωτιέμαι αν γίνεται χωρίς πειράγματα και τέτοια, αν υπάρχει εφαρμογή δηλ που να δουλεύει σωστά όμως (το έχω λατρέψει στο lumia 830 που έχω και το έχουν και τα LG) είναι το double tap to wake και double tap to sleep. Εξαιρετική λειτουργία για να κλειδώνει και να ξεκλειδώνει η οθόνη που θα έπρεπε να έχουν όλα τα smarphones πλέον. Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να γίνει χωρίς ρουταρίσματα κλπ;

 

Ευχαριστώ παίδες και καλή χρονιά. Κακό να μην μας βρει, ούτε εμάς, ούτε τις συσκευές μας :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάζεις το Disable Increasing Ring και ξεμπερδεύεις :)

 

Δεν υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις δηλαδή; Μόνο με εφαρμογή;

Αυτά με εκνευρίζουν απίστευτα :mad:

Ακόμη δεν έχω συμφιλιωθεί με τις ελλείψεις των σύγχρονων κινητών τις οποίες θεωρώ απαράδεκτες. Τα iPhone π.χ ακόμη δεν έχουν αναφορές παράδοσης στα sms. Απλές και βασικές λειτουργίες που θα έπρεπε να είναι ενσωματωμένες στο λειτουργικό (και με διακόπτη on-off) αλλά δεν υπάρχουν.

Για να δουλέψει λίγο και το μαγαζί βρε αδερφέ, το ξέρω το έργο. Η Apple να ναι καλά. Ο πρώτος διδάξας που τους έμαθε πως γίνεται :p

Link to comment
Share on other sites

Με το android 6.0 παιδια , μαλλον θα εχουμε και θεματα στο κινητο!!! :D

 

το διαβασες απο καπου αυτο εχεις καμια πηγη ή ειναι απλος μια σκεψη;

Link to comment
Share on other sites

το διαβασες απο καπου αυτο εχεις καμια πηγη ή ειναι απλος μια σκεψη;

 

Το είδα σε αυτό το βίντεο: https://youtu.be/R8axWmFrxrM

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε αυτό το βίντεο: https://youtu.be/R8axWmFrxrM

 

μην πιστευεις οτι βλεπεις αυτο δεν παιζει να ειναι καν το Νοτε 4 ουτε το κινητο δειχνει,ουτε δειχνει ρυθμισεις για να δουμε αν οντως ειναι αυτο το μοντελο! ενα βιντεο εχει βγει ολο και ολο και ειναι αυτο εδω https://www.youtube.com/watch?v=JaX7j5zMiGE για τα θεματα δεν δειχνει τπτ ουτε απαντησε σε ερωτηση που του εχω κανει! μενει να βγει το επισημο μεχρι τοτε.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...