Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με το που πέρασα το 5.1.1 OTA άρχισε να κάνει restart το touchwiz. Έκανα και ένα clear cache αλλά δεν άλλαξε κάτι. Factory reset λέω να μην κάνω επειδή θα χρειαστεί πολύ ωρα να το φέρω στην κατάσταση που είναι τώρα...

Λέτε να μην έκατσε καλά το update; Στο προηγούμενο στην 5.0.1 δεν είχα τέτοια προβλήματα...

Προφανώς και χρειάζεται factory reset. Πάντα κάνω και ποτέ δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα έκανα ενημέρωση σε 5 1 1 σημερα όλα καλά,αλλά η επιλογή για γρήγορη φόρτιση η όχι στην μπαταρία,που πήγε,γιατί δεν την βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα ενημέρωση σε 5 1 1 σημερα όλα καλά,αλλά η επιλογή για γρήγορη φόρτιση η όχι στην μπαταρία,που πήγε,γιατί δεν την βρίσκω.

 

μπαταρια>>χρηση μπαταριας

 

ειναι πανο απο το διαγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια>>χρηση μπαταριας

 

ειναι πανο απο το διαγραμμα!

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου στραβομαρα χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Θέλω να ρωτήσω στο NOTE 4 στην οθόνη κλειδώματος που εμφανίζει κάτω δεξιά το εικονίδιο της κάμερας. Πως μπορώ να βάλω να φαίνεται και στο αριστερό μέρος το εικονίδιο της κλήσης έτσι ώστε να περνω κατευθείαν τηλέφωνο. Το είδα σε κάποιον που το είχε και μου άρεσε. Αν γνωρίζετε πείτε μου. Σας ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Θέλω να ρωτήσω στο NOTE 4 στην οθόνη κλειδώματος που εμφανίζει κάτω δεξιά το εικονίδιο της κάμερας. Πως μπορώ να βάλω να φαίνεται και στο αριστερό μέρος το εικονίδιο της κλήσης έτσι ώστε να περνω κατευθείαν τηλέφωνο. Το είδα σε κάποιον που το είχε και μου άρεσε. Αν γνωρίζετε πείτε μου. Σας ευχαριστώ πολύ

 

Νομίζω ότι αυτό είναι στοιχείο του 5.1.1 και είναι αυτόματο. Λογικά όταν πάρεις την αναβάθμιση θα σου εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

πηρα το note 4 για service λογω καμενου ηχειου αλλα ξεχασα να αποθηκευσω της φωτογραφιες μου και αυτοι το εκαναν factory reset απ οτι καταλαβα. υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορω να επαναφερω τις φωτογραφιες μου ;

 

ευχαριστω πολυ.

Samsung Galaxy S2

Samsung Galaxy Note 4 Exynos

Samsung Galaxy Tab S2 9.7" LTE

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

πηρα το note 4 για service λογω καμενου ηχειου αλλα ξεχασα να αποθηκευσω της φωτογραφιες μου και αυτοι το εκαναν factory reset απ οτι καταλαβα. υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορω να επαναφερω τις φωτογραφιες μου ;

 

ευχαριστω πολυ.

 

Οι φωτογραφίες ήταν αποθηκευμένες σε εξωτερική κάρτα μνήμης ή στην μνήμη της συσκευής;

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Θέλω να ρωτήσω στο NOTE 4 στην οθόνη κλειδώματος που εμφανίζει κάτω δεξιά το εικονίδιο της κάμερας. Πως μπορώ να βάλω να φαίνεται και στο αριστερό μέρος το εικονίδιο της κλήσης έτσι ώστε να περνω κατευθείαν τηλέφωνο. Το είδα σε κάποιον που το είχε και μου άρεσε. Αν γνωρίζετε πείτε μου. Σας ευχαριστώ πολύ

Νομίζω γίνεται μόνο οταν βάλεις κλειδωμα οθόνης με τις τελείες. ..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γίνεται μόνο οταν βάλεις κλειδωμα οθόνης με τις τελείες. ..

Συγνώμη φίλε για ποια οθόνη με τέλειες μου λες για μπορέσω να καταλάβω? ??

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε για ποια οθόνη με τέλειες μου λες για μπορέσω να καταλάβω? ??

Το μοτίβο θα εννοεί...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό είναι στοιχείο του 5.1.1 και είναι αυτόματο. Λογικά όταν πάρεις την αναβάθμιση θα σου εμφανιστεί.

 

Φίλε μου μόλις τώρα έκανα ενημέρωση λογισμικού. Επιτέλους πήρα την 5.1.1 αλλά το εικονίδιο με την κλήση στην οθόνη κλειδώματος δεν το βγάζει. Υπάρχει κάτι που δεν κάνω? ??

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Οι φωτογραφίες ήταν αποθηκευμένες σε εξωτερική κάρτα μνήμης ή στην μνήμη της συσκευής;

 

στην μνημη της συσκευης δστηχως..

Samsung Galaxy S2

Samsung Galaxy Note 4 Exynos

Samsung Galaxy Tab S2 9.7" LTE

Link to comment
Share on other sites

στην μνημη της συσκευης δστηχως..

 

Αν ήταν στην κάρτα SD υπάρχει τρόπος...Είχα επαναφέρει τα δικά μου αρχεία στο παρελθόν! ;) Τώρα για την μνήμη της συσκευής δεν μου έχει τύχη και δεν γνωρίζω κάποια λύση...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις τώρα έκανα ενημέρωση λογισμικού. Επιτέλους πήρα την 5.1.1 αλλά το εικονίδιο με την κλήση στην οθόνη κλειδώματος δεν το βγάζει. Υπάρχει κάτι που δεν κάνω? ??

Δεν υπάρχει η συντόμευση για κλήση παρά μονό οταν βάλεις για κλείδωμα με μοτίβο το οποίο η κλήση έκτακτης ανάγκης!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συνέδεσα το παλιό μου Plantronics 925 και λειτουργεί κανονικότατα. Κλειστό το ΒΤ, χτυπάει το τηλέφωνο, ανοίγω το ΒΤ, συνδέεται, απαντώ την κλήση και με ακούνε κανονικά.Η διαφορά σε σχέση με τα M165 και M55 είναι ότι τα τελευταία είναι ΒΤ version 3 ενώ το 925 είναι 2.0 EDR. Προφανώς για κάποιο λόγο μετά την αναβάθμιση σε 5.1.1 δε λειτουργεί σωστά το τηλέφωνο με τα ΒΤ v.3. Αναρωτιέμαι κατά πόσο λειτουργεί σωστά το ΒΤ version 4.0 (πχ. plantronics edge ή explorer 500). Τα έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει αν λειτουργούν σωστά (δηλαδή όπως περιέγραψα πιο πάνω);

 

Δεν άντεξα να μου σπαει τα νευρα το plantronic και το note, ετσι πήγα και πήρα ένα της Samsung (MG-900) ώστε να διαπιστώσω εαν θα μου κανει τα ίδια προβλήματα και σε αυτό...

Αποτέλεσμα? Το samsung δουλεύει κανονικά χωρίς προβλήματα!

Τώρα τι κολλήματα τραβάει το note με τα αλλα bluetooth δεν μπορώ να καταλάβω...

Γιατί το plantronic M55 δούλευε κανονικά σε S6 φίλου μου...

Οπότε όποιος έχει θεμα συμβατότητας με το bluetooth του και το note να πάει να παρει bluetooth της samsung...

Edited by elias87gr
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν στην κάρτα SD υπάρχει τρόπος...Είχα επαναφέρει τα δικά μου αρχεία στο παρελθόν! ;) Τώρα για την μνήμη της συσκευής δεν μου έχει τύχη και δεν γνωρίζω κάποια λύση...

 

ευχαριστω φιλε για την βοηθεια!

Samsung Galaxy S2

Samsung Galaxy Note 4 Exynos

Samsung Galaxy Tab S2 9.7" LTE

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα να μου σπαει τα νευρα το plantronic και το note, ετσι πήγα και πήρα ένα της Samsung (MG-900) ώστε να διαπιστώσω εαν θα μου κανει τα ίδια προβλήματα και σε αυτό...

Αποτέλεσμα? Το samsung δουλεύει κανονικά χωρίς προβλήματα!

Τώρα τι κολλήματα τραβάει το note με τα αλλα bluetooth δεν μπορώ να καταλάβω...

Γιατί το plantronic M55 δούλευε κανονικά σε S6 φίλου μου...

Οπότε όποιος έχει θεμα συμβατότητας με το bluetooth του και το note να πάει να παρει bluetooth της samsung...

 

Εγώ δοκίμασα σήμερα το Plantronics explorer 500 και επίσης δουλεύει κανονικότατα. Αυτό έχει version BT 4.1, επομένως φαίνεται να ισχύει αυτό που έγραψα πιο πάνω: Υπάρχει κάποιας μορφής ασυμβατότητα μεταξύ note 910C 5.1.1 και BT version 3.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν στην κάρτα SD υπάρχει τρόπος...Είχα επαναφέρει τα δικά μου αρχεία στο παρελθόν! ;) Τώρα για την μνήμη της συσκευής δεν μου έχει τύχη και δεν γνωρίζω κάποια λύση...

Καλημερα μπορεις να μου πεις σε παρακαλω με ποιο τροπο επανεφερες τις φωτο αντιμετωπιζω και εγω ενα παρομοιο προβλημα. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γίνεται πάντα όταν έχεις χαμηλές ταχύτητες ίντερνετ, σε G, E και 3G όταν μιλάς στο τηλέφωνο τα δεδομένα κλείνουν, σε H, H+ και LTE τα δεδομένα παραμένουν ανοιχτά και κατά τη διάρκεια της κλήσης

 

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει VoLTE (Voice over LTE) στην Ελλάδα, τα δεδομένα όταν είσαι σε LTE πάντα κλείνουν κατά τη διάρκεια της κλήσης, γιατί η κλήση πραγματοποιείται σε 2G/3G και όχι σε 4G δίκτυο.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/VoLTE

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορεις να μου πεις σε παρακαλω με ποιο τροπο επανεφερες τις φωτο αντιμετωπιζω και εγω ενα παρομοιο προβλημα. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Καλημέρα φίλε,

 

Είχα διαγράψει όλα τα αρχεία στην microSD κατά λάθος πριν καιρό!Μετά από πολύ ψάξιμο κατάφερα και βρήκα ένα πρόγραμμα που μου ανέκτησε όλα τα δεδομένα.Χρησιμοποιήσα το Handy Recovery 5.5.Αναλυτικές οδηγίες έχει και το παρακάτω link:

 

 

Σε μένα δούλεψε άψογα και μου επανέφερε όλα τα αρχεία!Αν ήταν αποθηκευμένα τα αρχεία σου στην μνήμη της συσκευής εκεί δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να δουλέψει.Σε microSD δούλεψε 100%... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Χρηστης του Exynos απο Μαιο εδω!

Να πω την αληθεια δεν ειδα την μπαμ διαφορα οταν το πηρα στα χερια μου σε σχεση με το Νote II.

Η οθονη και η καμερα εννοειται καμια σχεση βεβαια πολυ καλυτερες..

Το πηρα απο σκρουτζομαγαζο και οταν το ανοιξα ηταν ηδη στην Lollipop και συγκεκριμενα χωρα προελευσης ηταν η Ουγγαρια.

Οπως και να χει ηθελα να ρωτησω.. αντιμετωπιζετε και εσεις θεματα με το σημα?

Ειμαι πολυ απογοητευμενος διοτι εχει πολυ χαμηλο σημα και πολλες φορες μου ρχονται μηνυματα μαζεμενα στο ακυρο..

Ειμαι τη Cosmote και το κινητο φοραει την 5.1 πλεον.. (Flash μεσω Odin και εκανα επαναφορα πριν και μετα το flash για να ειναι κομπλε)

Και πριν με την lollipop ετσι ηταν..

Επισης εχω και το θεμα με την εστιαση της καμερας.. δηλαδη κανει 5-6 δευτερολεπτα να εστιασει και πρεπει να το κουνησεις για να συνελθει..

Ειχα κανει καποια πραγματα που ειχα βρει στο νετ (να ξετικαρω ολα τα modes στη καμερα,να κανω επαναφορα κτλπ) και ειχε στρωσει σε καποια φαση.. αλλα δεν..

 

Εχω ακουσει γενικα για την εκδοση του exynos οτι παιζουν καποια θεματα με το σημα παντως..

Edited by Hraklis943
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει VoLTE (Voice over LTE) στην Ελλάδα, τα δεδομένα όταν είσαι σε LTE πάντα κλείνουν κατά τη διάρκεια της κλήσης, γιατί η κλήση πραγματοποιείται σε 2G/3G και όχι σε 4G δίκτυο.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/VoLTE

Για το lte δε το γνώριζα πως κλείνει γιατί εδώ που είμαι πιάνει μέχρι h+, 3 μέρες που ήμουν Αθήνα είχα την εντύπωση πως τα δεδομένα μένουν ανοιχτά. Όπως και να έχει ευχαριστώ για τη πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση σε 5.1 προχθες και σημερα παρατηρησα οτι σε καποιο σημειο της οθονης δεν αναγνωριζει το s pen(μονο το s pen).Ειναι λογω αναβάθμισης ή εχει καποιο προβλημα η συσκευη?

να κανω επαναφορα λετε?

εχει συμβει και σε αλλον?

Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση σε 5.1 προχθες και σημερα παρατηρησα οτι σε καποιο σημειο της οθονης δεν αναγνωριζει το s pen(μονο το s pen).Ειναι λογω αναβάθμισης ή εχει καποιο προβλημα η συσκευη?

να κανω επαναφορα λετε?

εχει συμβει και σε αλλον?

 

Σε ποιο σημείο; Μήπως φοράς θήκη που έχει μαγνητάκι για να κλείνει; Αν ναι, βγαλ' την και δοκίμασε πάλι.

 

Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις αν δουλεύει καλά το s pen στο κρυφό μενού της Samsung.

Πληκτρολόγησε στον dialer *#0*#

Εκεί θα βρεις ένα τεστ που λέγετε 'SPEN HOVERING'

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...