Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα , ξέρετε εάν έχει η samsung θέματα για το κινητό μας ?

Για την ώρα δεν υποστηρίζοντε στο ν4 :(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό σχεδόν όλοι οι συνομιλητές μου διαμαρτύρονται ότι με ακούνε με διακοπές και αυξομείωση έντασης του ήχου. Το πρόβλημα εξαφανίζεται όταν μιλάω με bt ή όταν έχω ανοικτή ακρόαση. Όλα αυτά με οδήγησαν στο service όπου και μου είπανε πως το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα και μου ξαναπέρασαν το λειτουργικό android 5.0.1. Το πρόβλημα εξαφανίστηκε ώσπου σήμερα ξανα επανήλθε. Έχω αλλάξει sim, το έχω βάλει σε 2g μπας και φταίει το clear voice της vodafone τίποτα απολύτως δεν κατάφερα. Το πρόβλημα εμφανίζεται παντού και σε σταθερά. Μόλις κάνω format εξαφανίζεται. Το να έχω κάποια περίεργη εφαρμογή δεν νομίζω να παίζει καθώς έχω βάλει τα πλέον απαραίτητα και γνωστά. Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί θα το πετάξω από το παράθυρο.

Να σημειώσω πως εγω τους ακούω πεντακάθαρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το πρόβλημα το ειχα όταν μιλουσα με blue tooth ή ανοικτή ακρόαση όχι με το ακουστικό.

Το κάνει σε όλα τα τηλέφωνα που παίρνεις ;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το πρόβλημα το ειχα όταν μιλουσα με blue tooth ή ανοικτή ακρόαση όχι με το ακουστικό.

Το κάνει σε όλα τα τηλέφωνα που παίρνεις ;

Και μένα τον τελευταίο καιρό με ανοιχτή ακρόαση μου διαμαρτύροντε ότι με ακούνε με διακοπές!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα τηλ. το κάνει..... χτες έγινε ακόμα πιο περίπλοκο το θέμα… Μόλις βγάζω την θήκη με ακούνε μια χαρά… (κάτι που εξηγεί γιατί στο service δεν βρήκαν κάτι καθώς το παίρνουν χωρίς θήκη) Το θέμα είναι γιατί μετα από format δουλεύει μια χαρά με την θήκη και μετά από 3-4 μέρες εμφανίζεται το πρόβλημα. Τώρα εχω βγάλει την θήκη και αναμένω να δω εάν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα. Η θήκη είναι αυτή http://www.e-shop.gr/rock-flip-case-drv-series-for-galaxy-note-4-n910-black-p-TEL.019084
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ενημερώνω όλους για το παρακάτω θεμα γιατί το έχω ψάξει πολύ και βλέπω ρωτάτε....Όσοι έχουμε το note 4 910c και έχουμε cosmote - what's up και κάνουμε ενερχομενες κλήσεις σε άλλους συνδρομητές που έχουν και αυτοί cosmote πολλές φορές ακούμε έναν διαπεραστικο ενοχλητικό ήχο, σας ενημερώνω οτι δεν φταίει η συσκευή πάρα μόνο η cosmote...εγω προσωπικά έκανα αντικατασταση συσκευής επειδή πίστευα οτιτο πρόβλημα είναι της συσκευής αλλα το πρόβλημα υπάρχει πάλι στην νέα μου συσκευή....όσοι έχετε vodafone η wind δεν έχετε θέματα...ευχαριστώ και ελπίζω να βοήθησα..

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Και οι λεβεντες της cosmote τι λένε? Και γω οταν καλω εναν συγκεκριμενο συνεργατη με cosmote και αυτος, ακουω μονο εγω κατι χλαμπατζιμπαλα που με κουφαινουν και δν μπορω να μιλησω. Το κλεινω. Με καλει στο καπακι αυτος, και ολα καλα.

Πως εξηγειται ρε παιδια αυτο?

Με ενα δανικο παμπαλαιο lg που ειχα, δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

Έχουμε και οι 2 σύνδεση cosmote, εγώ 910c και αυτός zopo 998.

Πως μπορεί να λυθεί αυτό?

Aφήστε που όταν με κσλούν και απαντώ, λέω 3 φορές ναι μέχρι να με ακούσουν....κσι γκαρίζω και νομίζουν ότι είμσι τσατισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Και οι λεβεντες της cosmote τι λένε? Και γω οταν καλω εναν συγκεκριμενο συνεργατη με cosmote και αυτος, ακουω μονο εγω κατι χλαμπατζιμπαλα που με κουφαινουν και δν μπορω να μιλησω. Το κλεινω. Με καλει στο καπακι αυτος, και ολα καλα.

Πως εξηγειται ρε παιδια αυτο?

Με ενα δανικο παμπαλαιο lg που ειχα, δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

Έχουμε και οι 2 σύνδεση cosmote, εγώ 910c και αυτός zopo 998.

Πως μπορεί να λυθεί αυτό?

Aφήστε που όταν με κσλούν και απαντώ, λέω 3 φορές ναι μέχρι να με ακούσουν....κσι γκαρίζω και νομίζουν ότι είμσι τσατισμένος.

 

Φίλε μου στην cosmote λένε οτι φταει η συσκευή και σε εμένα οταν ακουω αυτό το πρόβλημα και το κλείσω και με καλέσει άλλος αμέσως όλα καλά, το τονίζω αυτό γίνεται μονο σε εξερχομενες κλήσεις και μονο σε συνδρομητές συσκευές, τωρα σε παλιές συσκευές γιατί δεν το έκανε δεν ξέρω απλά στο δικό μας το κάνει μόνο σε εσους εχουν cosmote , όσο για την λύση το αφήνουμε έτσι μήπως λυθεί με κάποιο update η κάπως αλλιώς τι να πω...

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλέω και πάλι, φταίει η hd voice της συσκευής, κάτι που δεν μπορούν να υποστηρίξουν όλες οι υπολοιπες συσκευές.

 

Και το κάνει μόνο στην comsote γτ μόνο αυτή το υποστηρίζει? Έχω την εντύπωση οτι στο μοντέλο με το spandragon δεν το κάνει. ..

Link to comment
Share on other sites

Και το κάνει μόνο στην comsote γτ μόνο αυτή το υποστηρίζει? Έχω την εντύπωση οτι στο μοντέλο με το spandragon δεν το κάνει. ..

Εγώ έχω exynos και δεν το κάνει.

Έχω vodafone και μια φορά που έβαλα cosmote το έκανε μόνο σε BlackBerry. Απενεργοποιησα το hd voice και δεν το ξαναεκανε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω exynos και δεν το κάνει.

Έχω vodafone και μια φορά που έβαλα cosmote το έκανε μόνο σε BlackBerry. Απενεργοποιησα το hd voice και δεν το ξαναεκανε.

 

Πως απενεργοποιης το hd voice?σε Vodafone δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιης το hd voice?σε Vodafone δεν το κάνει.

Είναι με κώδικα ussd. Αν μπεις youtube θα το δεις. Εμένα μου το κάνανε άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πώς απενεργοποείται το power sharing? Όλη την ημέρα έχω μηνύματα ότι έχω συνδέσει καλώδιο κοινής χρήσης, χωρίς να συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πώς απενεργοποείται το power sharing? Όλη την ημέρα έχω μηνύματα ότι έχω συνδέσει καλώδιο κοινής χρήσης, χωρίς να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Κάνε μια επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Είναι με κώδικα ussd. Αν μπεις youtube θα το δεις. Εμένα μου το κάνανε άλλοι.

 

μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής? Το ψάχνω και δε βρίσκω τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση...

 

Τελικά σταματησε οταν αφαιρεσα την μπαταρία. Απλη επανεκκινηση δεν είχε αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής? Το ψάχνω και δε βρίσκω τίποτα

 

Σχετικά με το HD Voice...

 

Βρήκα ένα βίντεο με Tips & Tricks που στο 16:36 λέει πως ενεργοποιείται ή απενεργοποιείτε.

Δείτε το στο παρακάτω link...

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε περιοχη που το τηλεφωνο ειναι οριακα σε Ε και Η σημα ιντερνετ.

Δυστυχως τις περισσοτερες φορες,μου δινει Ε με αποτελεσμα να εχω πολυ αργο ιντερνετ.αυτο που μου κανει,ειναι οτι πολλες φορες χανεται εντελως το ιντερνετ και επανερχεται μονο με επανεκινηση του τηλεφωνου.το ιδιο μου εκανε εχθες και με το gps.με λιγα λογια κολλανε ολες οι συνδεσεις και επανερχονται μονο με επανεκινηση.

Συνηθως παντως μετα την επανεκινηση,εχω Η ή Η+...

τι ειναι αυτο?μπορω να κανω κατι?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστούμε τον @xtatty αλλά ΟΥΤΕ το δικό μου έχει αυτό το μενού. Τι σχέση έχουν τα data με το HD voice...?

 

Περίεργο μου φαίνεται.... εμένα στο μενού εκείνο, έχει τα όρια για τα MB που κατεβάζεις..... κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε περιοχη που το τηλεφωνο ειναι οριακα σε Ε και Η σημα ιντερνετ.

Δυστυχως τις περισσοτερες φορες,μου δινει Ε με αποτελεσμα να εχω πολυ αργο ιντερνετ.αυτο που μου κανει,ειναι οτι πολλες φορες χανεται εντελως το ιντερνετ και επανερχεται μονο με επανεκινηση του τηλεφωνου.το ιδιο μου εκανε εχθες και με το gps.με λιγα λογια κολλανε ολες οι συνδεσεις και επανερχονται μονο με επανεκινηση.

Συνηθως παντως μετα την επανεκινηση,εχω Η ή Η+...

τι ειναι αυτο?μπορω να κανω κατι?

 

Bug της rom πρέπει να είναι, μου το κάνει κι εμένα αλλά πολύ σπάνια. Χρησιμοποιώ καθημερινά αποκλειστικά data, μας και δεν έχω wifi, και μάλιστα σε περιοχή με κακό σημά που παίζει από G ως H+ και στους δυόμιση μήνες το έχει κάνει 3-4 φορές με τη τελευταία χθες το απόγευμα και μάλιστα δεν έβρισκε data ούτε μετά η 1η επανεκκίνηση και χρειάστηκε 2η.. Δε ξέρω αν τελικά είναι bug ή φταίει η άθλια κάλυψη της Vodafone..

Link to comment
Share on other sites

Μολις σηκώσεις την κλήση και μιλήσεις κατευθείαν δεν την πιάνει την λέξη μέχρι το 2 δεύτερο καμιά φορά και στο 3

 

Αυτό με την κλήση το αντιμετωπίζω και εγώ μέχρι που συνήθισα και το σηκωνω μετράω 3 Δευτέρα και μετά μιλάω.

Στην αρχή και εγώ φώναζα την δεύτερη φορά και αρπάζουν επειδή νόμιζα πως με έγραφαν χαχαχαχα

 

.

 

Μια από τα ίδια και είναι όντως ενοχλητικό. Αν θυμάμαι καλά το έκανε και το S2 ενώ στο S4 όχι. Πλέον περιμένω 1-2'' και εγώ λίγο πριν μιλήσω.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Bug της rom πρέπει να είναι, μου το κάνει κι εμένα αλλά πολύ σπάνια. Χρησιμοποιώ καθημερινά αποκλειστικά data, μας και δεν έχω wifi, και μάλιστα σε περιοχή με κακό σημά που παίζει από G ως H+ και στους δυόμιση μήνες το έχει κάνει 3-4 φορές με τη τελευταία χθες το απόγευμα και μάλιστα δεν έβρισκε data ούτε μετά η 1η επανεκκίνηση και χρειάστηκε 2η.. Δε ξέρω αν τελικά είναι bug ή φταίει η άθλια κάλυψη της Vodafone..

 

 

Cosmote ειμαι και μου το ειχε κανει κανα 2 φορες ακομα.

Ισως εχει να κανει με το bug της λολι,οπου μετα το περασμα της,χανει το σημα απο το πουθενα σε καποιες περιπτωσεις.

Με την 4.4 δεν ειχα τετοια θεματα.ας ελπισουμε με την επομενη αναβαθμιση να συνερθει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...