Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει; Δεν βρίσκω στο μενού την εντολή επαναφορά στις εγοστασιακές ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει; Δεν βρίσκω στο μενού την εντολή επαναφορά στις εγοστασιακές ρυθμίσεις

Ρυθμίσεις - δημιουργία αντιγραφων ασφαλείας και επαναφορα - Επαναφορα εργοστασιακών δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - δημιουργία αντιγραφων ασφαλείας και επαναφορα - Επαναφορα εργοστασιακών δεδομένων

 

ΣΕ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Link to comment
Share on other sites

5.1.1 για το Σ6 με καποιες καινουριες λεπτομεριες που ως συνηθως δεν νομιζω να παρουμε! τεσπα αυτο που θελω να αναφερω ειναι οτι λεει για τελη Ιουνιου με αρχες Ιουλιου οτι θα παρει 5.1.1 το Σ6 ! αντε να δουμε εμεις τι θα κανουμε! https://www.youtube.com/watch?v=VhpF4KlIYwE
Link to comment
Share on other sites

Για μας άκουσα για τέλος Ιουλίου. Για τους περισσότερους αν πάρουμε την αναβάθμιση μέσα στον Αύγουστο προσωπικά θα είμαι ευτυχισμένος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα κλικ πριν αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχουν αξιόλογες ROM για το μοντέλο με τον exynos. Στο XDA βλέπω έχει πάρα πολλές, έχετε δοκιμάσει καμία; Είδατε διαφορά; Ευχαριστώ ;)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε 1-2 θα καταλήξεις, οπως όλοι οπου οι διαφορές δεν είναι και τεράστιες απο μια μαμα ρομ. Οι περισσότεροι μένουν στη simple. Προσωπικά νομίζω με τη τελευταία Πολωνική και αφαίρεση όλης της σαβουρας πάει καλύτερα οποιαδήποτε και αν δοκιμασα.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά καλύτερα από αυτές που έχουν ήδη τα κινητά της μαμά δλδ δεν είναι αρκεί να αφαιρέσεις όλη την σαβούρα από μέσα! Το 90% πάλι σε στοκ με αφαίρεση σαβούρας καταλήγει πάντα!μπορεις να τσεκάρεις κλα τα σχετικά με τις ρομ κλπ στο θέμα με τις τροποποιήσεις
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα αργήσω να ξεκινήσω τα «πειράματα» για να διατηρήσω την εγγύηση αλλά και επειδή είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής... ;) Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως τις λένε αυτές τις ROM φίλε μου; Η Πολωνική είναι custom;

Μια απο τις καλύτερες οπως ειπα παραπάνω ειναι η simplerom.

 

Πολωνική είναι η τελευταία επισημη αναβάθμιση που εχει δώσει η Samsung και αλλάζει και το modem της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πριν που είχα την s view είχε συντόμευση στην μικρή οθόνη που έβγαζε για το φακό. Τώρα που είμαι με την protective case δεν βρίσκω πουθενά το φακό. Που είναι;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση πολύ καλύτερη μπαταρία .

Η διαφορά με πριν σε εμένα φτάνει 15%.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση πολύ καλύτερη μπαταρία .

Η διαφορά με πριν σε εμένα φτάνει 15%.

Παρατηρώ και εγώ καλύτερα αποτελέσματα ειδικά σε αναμονή. Όχι ότι δεν είχα καλά αλλά έχει ανέβει λιγο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση πολύ καλύτερη μπαταρία .

Η διαφορά με πριν σε εμένα φτάνει 15%.

Εγώ είμαι πλέον σε 4 ώρες βαριά οθόνη πλέον. :D

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν λεμε διαγραφη cache τι εννοουμε! πες τε μου λιγο γιατι μπερδευτικα! γινετε και σε στοκ!
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν λεμε διαγραφη cache τι εννοουμε! πες τε μου λιγο γιατι μπερδευτικα! γινετε και σε στοκ!

Πας ρυθμίσεις- χώρος αποθήκευσης - δεδομένα στο cache, πατάς πάνω και σου δίνει επιλογή για διαγραφή

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις- χώρος αποθήκευσης - δεδομένα στο cache, πατάς πάνω και σου δίνει επιλογή για διαγραφή

 

Και τι ουσιαστικά διαγραφεί;

 

Edit: ωωρε παλικαρια διαβαζω σε ενα αλλο θεμα με το νοτε το cache απο τα παιδια ειναι 200ΜΒ ξερω εγω εμενα το cache εχει λεει 2.95GB αχαχαχαχαχαχ

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Και τι ουσιαστικά διαγραφεί;

 

Edit: ωωρε παλικαρια διαβαζω σε ενα αλλο θεμα με το νοτε το cache απο τα παιδια ειναι 200ΜΒ ξερω εγω εμενα το cache εχει λεει 2.95GB αχαχαχαχαχαχ

Διέγραψε το και καντο μια φορά την εβδομάδα. Είναι άχρηστα αρχεία να το πούμε έτσι που συσσωρεύονται μετά από μέρες.

Αυτό που έγραψα είναι ότι μου φάνηκε παράξενο το ότι είχα 1,2 gb κασε ενώ μόλις είχα κάνει πλήρες wipe στην συσκευή μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε το και καντο μια φορά την εβδομάδα. Είναι άχρηστα αρχεία να το πούμε έτσι που συσσωρεύονται μετά από μέρες.

Αυτό που έγραψα είναι ότι μου φάνηκε παράξενο το ότι είχα 1,2 gb κασε ενώ μόλις είχα κάνει πλήρες wipe στην συσκευή μου.

 

Νομίζω εμένα πάρα έχει έτσι 2.95Gb...!! Το εκανα εκκαθάριση τώρα έχω 2.49Mb και το κινητό πήγε διαθέσιμος χώρος από 6 και κάτι στα 10Gb λοολ! Νομίζω αυτό κάνει ρεσετ τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει σε apps η κάνω λάθος δλδ είναι σαν αν ξανά ανοίγω την εφαρμογή σαν πρώτη φορά ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εαν βάλω Nova Launcher, οι εφαρμογές θα παίζουν κανονικά? S-pen, S-note, Internet, Camera, Συλογή, κλπ?

 

Υπάρχει κίνδυνος να χαθούν φωτό/επαφές? Το KIES κάνει backup?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εαν βάλω Nova Launcher, οι εφαρμογές θα παίζουν κανονικά? S-pen, S-note, Internet, Camera, Συλογή, κλπ?

 

Υπάρχει κίνδυνος να χαθούν φωτό/επαφές? Το KIES κάνει backup?

 

Καλημέρα φίλε, όχι δεν θα έχεις κανένα θέμα…Δεν χάνεις τίποτα!

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εαν βάλω Nova Launcher, οι εφαρμογές θα παίζουν κανονικά? S-pen, S-note, Internet, Camera, Συλογή, κλπ?

 

Υπάρχει κίνδυνος να χαθούν φωτό/επαφές? Το KIES κάνει backup?

Μόνο το widget του snote χάνεις που είναι σαν στικερ πάνω στην οθόνη. Μένει μια σημείωση και την βλέπεις.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το widget του snote χάνεις που είναι σαν στικερ πάνω στην οθόνη. Μένει μια σημείωση και την βλέπεις.

 

Έτσι όπως παραθέτω στην photo πιστεύω εξυπηρετεί...Δεν αλλάζει κάτι δραματικά... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...