Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ!

Με το Odin και τα δεδομένα (φώτο, βίντεο, εφαρμογές κλπ ) τι γίνεται; Διατηρούνται;

 

Ναι κανονικα αλλα για να παρεις ΟΤΑ θα πρεπει να αλλαξεις csc....

Link to comment
Share on other sites

Πόση Ram έχετε διαθέσιμη συνήθως στο κινητό ?Πείτε μου λίγο για να δω κάτι ..
Link to comment
Share on other sites

Πόση Ram έχετε διαθέσιμη συνήθως στο κινητό ?Πείτε μου λίγο για να δω κάτι ..

 

με εφαρμογες ανοιχτες 2 με 2.5 χωρις εφαρμογες 1.6 με 1.8

Link to comment
Share on other sites

με εφαρμογες ανοιχτες 2 με 2.5 χωρις εφαρμογες 1.6 με 1.8

Και σε εμένα το ίδιο. Έχει πολύ καλή διαχείριση ραμ το C. Εγώ όσες εφαρμογές και να τρέχω ταυτόχρονα δεν έχω καταφέρει ακόμα να το μπουκωσω. Είναι σκυλί.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν πέφτει κάτω από 2 ??έχω τρελαθεί ρε παιδί μου .Βέβαια έχω και πολλές εφαρμογές να πω την αλήθεια αλλά και πάλι με ξενερώνει .
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν πέφτει κάτω από 2 ??έχω τρελαθεί ρε παιδί μου .Βέβαια έχω και πολλές εφαρμογές να πω την αλήθεια αλλά και πάλι με ξενερώνει .

 

φιλαρακι μην τρελενεσαι για λαλακιες....ολα καλα...φορτωσε το κινητο οσο θες...δεν σκαει με τιποτα,,,

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Samsung με τις κολοτουμπες σου μπραβο μπραβο στα 32bit η εκδοση.Μιλαμε για ξενερα.

 

Γιατί αναφέρεις κωλοτούμπα, μπορείς να μου δόσεις το link που η ίδια η samsung αναφέρει ότι θα δώσει android 5 64bit στο note 4? :!:

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν θα δώσει 64 bit;; και θα δώσει στο s6;;δεν νομίζω παλικάρια... Θα το ανοίξει και σε εμάς που έχουμε Exynos

 

Να το κανεις τι το 64bit άμα δεν υπάρχουν εφαρμογές 64bit?

Υστερείς σε ταχύτητα?

Μνήμη έχει 3GB , άρα δεν θα δει παραπάνω με τα 64BIT.

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όντως. Πολύ κουβέντα ουσιαστικά για το τίποτα.. Απλά δεν καταλαβαίνω την λογική να προσφέρεις δυνατότητες χωρίς να τις αξιοποιεις.. Σε τι αποσκοπεί αυτό;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παίδες θα την πω την αμαρτία μου.. Χρόνια πολλά iPhone nakias αλλά δεν ξανά γυρίζω μετά αφού έπιασα το s4 και τώρα το note 4c αλλά το imesage τα εσπαγιε... Η εφαρμογή των μήνυματων της μαμάς Sammy είναι μεγάλη λαλακια

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή των μήνυματων της μαμάς Sammy είναι μεγάλη λαλακια
Kατέβασε απο το store την εφαρμογή textra και πές εντυπώσεις.;)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Την έχω δοκιμάσει... Τίποτα... Μόνο viber και softkey μαζί και πάνε σφαίρα.. Μόνο που θες δεδομένα

 

Δεν μου την δίνει ως συμβατή στο play.google!!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ή αν υπάρχει κάποιος οδηγός, για το πως μετατρέπω χειρόγραφο σημείωμα σε έγγραφο κειμένου (word); Το έκανα μια φορά και δεν θυμάμαι πως!!

 

Επίσης πως μπορώ βγάζοντας φωτογραφία ένα κείμενο από ένα χαρτί με την λειτουργία που έχει το NOTE 4, να το κάνω και αυτό WORD και να γίνει επεξεργάσιμο; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτε. Μου το είχαν δείξει σε γνωστό μαγαζί.

 

Τέλος πάλι σε μαγαζί που το είχα δουλέψει, είχε μια ρύθμιση μάλλον ή δεν ξέρω τι ήταν, που όταν έγραφα χειρόγραφα μου βελτίωνε τον γραφικό μου χαρακτήρα. Αυτό πως γίνεται;;

 

Τα παραπάνω είναι οι κυριότερες αιτίες που πήρα το ΝΟΤΕ 4 και όχι το S5!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Νέος κάτοχος και γω του Νοτε 4 και ενώ όλα είναι πολύ καλά στη συσκευή, διαπιστώνω ότι η εφαρμογή Messenger του Facebook μου κολλάει αρκετά.

Συγκεκριμένα όταν πληκτρολογώ, lag-άρει το keyboard, το ίδιο και η παύλα που αναβοσβήνει στο κείμενο. Στο Whatsapp ας πούμε δεν έχει κάποιο θέμα.

 

Δοκίμασα install-uninstall και πάλι τα ίδια. Να σημειώσω επίσης ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι προεγκατεστημένη στο Νοτε 4 και απλώς κάνει update από το μάρκετ.

-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες θα την πω την αμαρτία μου.. Χρόνια πολλά iPhone nakias αλλά δεν ξανά γυρίζω μετά αφού έπιασα το s4 και τώρα το note 4c αλλά το imesage τα εσπαγιε... Η εφαρμογή των μήνυματων της μαμάς Sammy είναι μεγάλη λαλακια

 

Έχει κάποια τέτοια λειτουργία η stock εφαρμογή μηνυμάτων της samsung; Να στέλνεις σε άλλα samsung δωρεάν μέσω ίντερνετ σαν το imessage; Ή απλά δεν σου αρέσει σαν εφαρμογή;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν έχει κάτι παρόμοιο η Samsung μεταξύ των κινητών της.... Απλά η textra που πρότεινε και ο φίλος είναι αρκετά καλή
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αναφέρεις κωλοτούμπα, μπορείς να μου δόσεις το link που η ίδια η samsung αναφέρει ότι θα δώσει android 5 64bit στο note 4? :!:

Ε τοτε για ποιο λογο το εβγαλε 8 πυρινο με exynos και να υποστιριζει 64bit;Ετσι για να ειχαμε να λεγαμε;.Κατι ακομα το s6 με 3gb ram θα βγει με Exynos 7420 και θα τρεχει στα 64bit και εμεις 3gb ram εχουμε αν δεν κανω λαθος.Ρε κωλοτουμπα με τα ολα της ειναι.

Δλδ δεν θα δώσει 64 bit;; και θα δώσει στο s6;;δεν νομίζω παλικάρια... Θα το ανοίξει και σε εμάς που έχουμε Exynos

Ειδη εχει γινει θεμα στο xDa βγηκε η lollipop 5.0.1 για το N910C για Πολωνια και τρεχει στα 32bit.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Συγνώμη που θα σας αποπροσανοτολισω από το άκρο ενδιαφέρον θέμα που συζητάτε, μιας και με ενδιαφέρει πολύ. Αλλά θα ήθελα αν μπορεί κάποιος που ίσως να έχει αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα , να μου λύσει μια απορία.

Το κινητό αποθηκεύει τα passwords των WiFi δικτύων που περνάμε μέσα. Χρειάστηκα λοιπόν να ακυρώσω μια σύνδεση και να την περάσω με το νέο κωδικό. Από την στιγμή εκείνη και μετά, δεν μου κρατάει αποθηκευμένο τον κωδικό και πρέπει να τον περνάω κάθε φορά. Αυτό συνέβη και στο οικιακό δίκτυο αλλά και στις δουλειάς που άλλαξε και εκεί ο κωδικός. Τα υπόλοιπα αποθηκευμένα δίκτυα τα έχει συγκρατήσει.

Ξέρει κανείς πως αντιμετώπιζετε αυτο;

Ευχαριστώ πολύ. Καλο απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα πρεπεει να σας απασχολει το 32-βιτ και το 64-βιτ δεν προκειται να δεις κανενα οφελος αμα δεν εχεις 4 γιγα ραμ και πανω! + οτι δεν υπαρχουν και εφαρμογες για 64βιτ ακομα θα παρει 2 χρονια να ερθουν ολα στα ισια τους!

τωρα μια απορια το καινουριο TWZ που αναφερουν παντου και εχει γινει ενα νταβατνουρι και διαγραφη επιτελους των αχρηστων εφαρμογων της σαμη εμεις θα το παρουμε με το νοτελι ή μπααα! και αν το παρουμε θα ειναι το ιδιο ελαφρη και και χωρις εφαρμογες;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουβέντα ουσιαστικά για το τίποτα.. Απλά δεν καταλαβαίνω την λογική να προσφέρεις δυνατότητες χωρίς να τις αξιοποιεις.. Σε τι αποσκοπεί αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ξεκλειδωσε στα 64bit δεν θα ξεκλειδωθεί ουτε στο galaxy alpha :down: Αυτο με τα 4giga ram ειναι αστείο να το αναπαραγετε συνεχως. Τα οφέλη θα ήταν πολλά παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...