Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακριά από τέτοιες εφαρμογές, δεν κάνουν τίποτα, ίσως και να δημιουργούν πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει. Μην σε απασχολεί καθόλου πόση διαθέσιμη ραμ έχεις

 

 

Πας να αλαξοπιστισεις η μου φαίνεται με το mate 7φιλαρακο μου;

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακριά από τέτοιες εφαρμογές, δεν κάνουν τίποτα, ίσως και να δημιουργούν πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει. Μην σε απασχολεί καθόλου πόση διαθέσιμη ραμ έχεις

 

Απλά μου φαίνεται μεγάλο νούμερο χωρίς να εχω ανοιχτές εφαρμογές,αλλα άμα δεν υπάρχει πρόβλημα οκ. Πάντως κολλήματα δεν εχω όποτε δεν υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πας να αλαξοπιστισεις η μου φαίνεται με το mate 7φιλαρακο μου;

Μια δοκιμή θα το κάνω αλλά ποτέ δεν ξέρεις, αν μου αρέσει πολύ ίσως, τόσο πολύ όμως δεν νομίζω! Θα το δοκιμάσει και η γυναίκα οπότε μπορεί να το κρατήσει αυτή γιατί διαβάζει πολύ και δεν μιλά σχεδόν καθόλου... θα δείξει αδερφέ!

Απλά μου φαίνεται μεγάλο νούμερο χωρίς να εχω ανοιχτές εφαρμογές,αλλα άμα δεν υπάρχει πρόβλημα οκ. Πάντως κολλήματα δεν εχω όποτε δεν υπάρχει πρόβλημα

Από την στιγμή που δεν υπάρχει πρόβλημα απλά μην ασχολείσαι με την διαθέσιμη ραμ, στο android η ραμ πρέπει να δεσμεύεται ώστε να είναι ετοιμοπόλεμο το εργαλείο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω και εγώ το ίδιο θέμα με το σήμα είναι σαν μην έχω αλλά μπορώ και τηλ να πάρω και να μπω στο ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει θέμα ο παροχος? ? Σε ποιόν είστε? ? το βλεπετε καθημερινά αυτό? Στα ίδια μέρη? Υπάρχουν πολλοί παράμετροι. .. Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα τα παιδια στο αλλο νημα του Snap για το αν το 4 εχει καλυτερη ληψη απο το 3.

εχω θεμα με το note 3 σε σημεια που δεν υπαρχει πολυ καλο σημα καθως και πολλα παρα πολλα σκαμπανευμασματα.

τελικα βλεπω πως και στο 4 αυτο το κουσουρι παραμενει. Τα παιδια στο νημα του Snap δεν παρατηρισαν κατι τετοιο.ισα ισα λενε οτι εχει καλητερη ληψη.

τωρα να παω για παραδειγμα απο το 3 στο 4 , να δωσω τοσα χρηματα και να μην εχει παλι δυνατη ληψη? Κριμα ειναι.

Τελικα μαλλον για να εχω /εχουμε καλη ληψη σε προβληματικα σημεια, επαναλαμβανω προβληματικα σημεια, ειναι να παρουμε συσκευη μη samsung. Με τοσο χαμηλο sar δεν μπορει να ανταπεξελθει σε χαμηλο σημα.

Α ρε samsung....

Υ.Γ παιζει η exynos εκδοση να εχει θεμα με το σημα λογο διαφορετικου modem σε σχεση του snapdragon?

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μια ζωή με τη samsung σήμα δεν είχα ευχαριστηθεί σε κανένα μοντέλο της. Δεν το'χει δυστυχώς και όταν πλασάρει συσκευές τύπου note σαν επαγγελματικες θα επρεπε πρωτα απο ολα να είχε δώσει βάση στο κομμάτι της επικοινωνίας,ένα κομμάτι που ανέκαθεν επασχε και συνεχίζει να πάσχει στις συσκευες της Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Σε σημεια με πολυ καλο σημα.η συσκευη ειναι αψογη. Σε σημεια με μετριο προς κακο σημα ειμαι ειτε στην κοψη του ξυραφιου ειτε εκτος δικτυου. Δοκιμασμενα σημεια (εργασια μου ) με samsung S, S3, S3 mini, note 3. Με ενα nexus 5 πριν το πουλησω ειχα 2 γραμμες περισσοτερο σημα.

βεβαια εδω ειναι νημα για το 4. Απλα θα ηθελα να δω αν σε αυτο το τοσο σημαντικο κομματι εχει κανει καποια βελτιωση η Samsung.

Θα με ωθουσε σε αγορα του. Αλλιως.....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Samsung is pushing out an update to all unlocked and carrier-branded variants of its current flagship smartphone, the Note 4, located in Germany and Greece. Weighing in at 137MB, this upgrade doesn’t bring much to the table in terms of added functionality, but it does include a handful of performance and stability improvements.

 

 

The full changelog for update, build number N910FXXU1ANK4, can be seen below:

 

System improvements:

 

Radio stability improvement

Application improvements:

 

Camera stability

FM Radio stability

To initiate the upgrade manually, make sure you’re connected to a Wi-Fi network. Then, from the home screen, press the Menu key, followed by Settings. Scroll to the bottom and tap ‘About Device’, then ‘Software Update and ‘Update Now’.

 

*

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα στο σπίτι μου που με το nexus 4 είχα 4 γραμμές σήμα με το note δεν έχω καμία αλλά κάνω κλήσεις κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα είμαι στην Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα στο σπίτι μου που με το nexus 4 είχα 4 γραμμές σήμα με το note δεν έχω καμία αλλά κάνω κλήσεις κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα είμαι στην Vodafone

 

Και απο mobile internet πως εισαι? Μπαινεις με E, H, H+ ?

Γιατι εγω εχω μονιμως Ε στα σημεια που προανεφερα αλλα ακομα και το browsing ειναι πρακτικα αδυνατον να γινει.....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Samsung is pushing out an update to all unlocked and carrier-branded variants of its current flagship smartphone, the Note 4, located in Germany and Greece. Weighing in at 137MB, this upgrade doesn’t bring much to the table in terms of added functionality, but it does include a handful of performance and stability improvements.

 

 

The full changelog for update, build number N910FXXU1ANK4, can be seen below:

 

System improvements:

 

Radio stability improvement

Application improvements:

 

Camera stability

FM Radio stability

To initiate the upgrade manually, make sure you’re connected to a Wi-Fi network. Then, from the home screen, press the Menu key, followed by Settings. Scroll to the bottom and tap ‘About Device’, then ‘Software Update and ‘Update Now’.

 

*

Τι FM Radio stability.

Τι σταθερότητα σε κάτι που δεν υπάρχει.:lol:Μας δουλεύουν.:mad:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλα μαλλον εχει γινει λαθος στην παραθεση.....

Τελικα απο οτι διαβαζω η εκδοση exynos περα απο εναν αριθμητικα ανωτερο επεξεργαστη ο οποιος δεν ειναι αξιοποιησιμος, εχει προβλημα με το σημα?

Οσοι εχουν αυτη την εκδοση εχουν ολοι αυτο το θεμα? Ειμαι στη vodafone και ηδη εχω μεγαλο προβλημα στο σπιτι με το σημα ανεξαρτητως κινητου, στο σαλονι πιανει και στην κρεβατοκαμαρα οχι, οποτε θελω οσο το δυνατον καλυτερο σημα για τη συσκευη μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ςχω το c μια βδομαδα. Απο σημα ειμαι οκ. Ιδιο με το 3 ειναι στο σπιτι μου που εχω χαλια σημα. Μια γραμμη ειχα με το 3 μια εχω και με αυτο και μιλαω κανονικα. Απο ιντερνετ στο σπι E με το 3 το ιδιο και με αυτο. Ισως ενα κλικ καλητερα ειμαι με το 4 στο σπιτι οταν εχω ανοιχτο το 4g με το 3 δεν εβγαζα ενω με αυτο πιανει μια γραμμη παραπανω.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν είναι πρόβλημα όπως είπα δείχνει ότι δεν έχει σήμα μπορώ να κάνω κλήσεις μπορώ να μπω στο ίντερνετ χωρίς κανένα πρόβλημα. Καμία γραμμή σήμα αλλά μπορώ
Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα αναμονης πως ειναι το c? Τελικα ισχυει οτι οι 8 πυρηνες ρουφανε την μπαταρια περισσοτερο απο οτι το αλλο με τον snapdragon? Ειμαι ετοιμη να παρω την αποφαση αλλα κολλαω σε καποιες λεπτομεριες που διαβαζω απο δω και απο κει....
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι το snapdragon έχει πιθανόν καλύτερη λήψη και σχεδόν σίγουρα καλύτερα αυτονομία, λόγω του νεότερου μόντεμ που φοράει
Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα αναμονης πως ειναι το c? Τελικα ισχυει οτι οι 8 πυρηνες ρουφανε την μπαταρια περισσοτερο απο οτι το αλλο με τον snapdragon? Ειμαι ετοιμη να παρω την αποφαση αλλα κολλαω σε καποιες λεπτομεριες που διαβαζω απο δω και απο κει....

 

εμενα μου βγαζει 6 ωρες οθονη πανω κατω με μικτη χρηση 3g - wifi και φωτηνοτητα αυτοματο στη μεση περιπου τα ιδια με φιλου που εχει παρει το snap.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι το snapdragon έχει πιθανόν καλύτερη λήψη και σχεδόν σίγουρα καλύτερα αυτονομία, λόγω του νεότερου μόντεμ που φοράει

 

Κατσε γιατι μπερδευτικα. Η εκδοση με snap ή με exynos φοραει νεοτερο modem?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατι μπερδευτικα. Η εκδοση με snap ή με exynos φοραει νεοτερο modem?

 

Με snap. Από τα 2 exynos του U που είναι για Ασία είναι νεώτερο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παντως στο skroutz το μοντελο C εχει καλυτερες κριτικες σε σχεση με το F και εκτος αυτο στο F εχουν ειδη προσθεθει δυο αγγελιες για την πωληση του ενω στο C οχι! οσο περναει ο καιρος πιο πολυ διχαζομαι "C" ή "F" ,κλεινωντας προς το C θα ελεγα!
Link to comment
Share on other sites

Απο οποια άποψη και να το δεις το μοντέλο με τον exynos και ειδικά αν βρεις αυτο με τον u ειναι παντού και όχι στα σημεία πολύ καλύτερο απο αυτο με τον snap.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Απο οποια άποψη και να το δεις το μοντέλο με τον exynos και ειδικά αν βρεις αυτο με τον u ειναι παντού και όχι στα σημεία πολύ καλύτερο απο αυτο με τον snap.

 

για το U δεν το κοβω γτ θελω να εχει εγγυηση ποτε δεν ξερεις τι θα συμβει! εκτος και αν φερνουν και κανενα αλλο με exynos με το ιδιο μοντεμ οπως στο U και ειναι Ευρωπαικο ! ειδα σε καποιο μαγαζι νομιζω απο το best price εγραφε EU και το μοντελο ηταν 910b δεν ξερω τι ακριβως ηταν αυτο!

 

EDIT: το αλλαξαν και το εκαναν F μαλλον τυπογραφικο λαθος θα ηταν!

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Exynos 5433 (SM-N910C)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...