Jump to content

Coming Soon (Upcoming Movies)


UnReaL
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ποτέ δυνατόν να υπάρξει κοινωνία στην οποία οι ομοφυλόφιλοι θα υπερτερούν των ετεροφυλόφιλων; Και μάλιστα οι δεύτεροι να είναι σαν κυνηγημένοι και σαν τουρίστες; Είδες λίγο την υπόθεση-υπόθετο της ταινίας;

 

Τώρα φαντάζομαι κάνεις πλάκα έτσι; Δηλαδή όλες οι ταινίες που βγαίνουν στους κινηματογράφους βασίζονται σε αληθοφανή σενάρια; Βασίζονται μονάχα σε πράγματα που μπορεί να γίνουν στην πραγματικότητα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα φαντάζομαι κάνεις πλάκα έτσι; Δηλαδή όλες οι ταινίες που βγαίνουν στους κινηματογράφους βασίζονται σε αληθοφανή σενάρια; Βασίζονται μονάχα σε πράγματα που μπορεί να γίνουν στην πραγματικότητα;

Αυτό σου λέω! Εμένα δεν μου φαίνεται καν αληθοφανές!

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ποτέ δυνατόν να υπάρξει κοινωνία στην οποία οι ομοφυλόφιλοι θα υπερτερούν των ετεροφυλόφιλων; Και μάλιστα οι δεύτεροι να είναι σαν κυνηγημένοι και σαν τουρίστες; Είδες λίγο την υπόθεση-υπόθετο της ταινίας;

 

Κοίτα. Όλες οι υποθέσεις των ελληνικών έργων βασίζονται στο σέξ. Βρίσκουν πάτημα να προκαλέσουν για κάτι που πολλοί μισούν και φοβούνται να μιλήσουν και λίγοι καταφέρνουν επιτέλους να παραδεχθούν. Είναι κωμωδία. Και το Safe sex έτσι ήταν. Μπορεί να σοκάρει, αλλά σε λίγα χρόνια όχι τόσο. Μια ταινία είναι, όχι μια αίρεση.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου λέω! Εμένα δεν μου φαίνεται καν αληθοφανές!

 

Μα δεν έχει σημασία. Σημασία έχει το αν θα κάνει τον κόσμο να πάει στις αίθουσες για να το δει. Όπως προανέφερα, είναι καλό που βασίζεται σε μία ιδέα που δεν έχει ξαναγίνει ταινία. Μόνο και μόνο γι' αυτό, εγώ θέλω να την δω.

 

Κοίτα. Όλες οι υποθέσεις των ελληνικών έργων βασίζονται στο σέξ. Βρίσκουν πάτημα να προκαλέσουν για κάτι που πολλοί μισούν και φοβούνται να μιλήσουν και λίγοι καταφέρνουν επιτέλους να παραδεχθούν. Είναι κωμωδία. Και το Safe sex έτσι ήταν. Μπορεί να σοκάρει, αλλά σε λίγα χρόνια όχι τόσο. Μια ταινία είναι, όχι μια αίρεση.

 

Ακριβώς. Ίσως το θέμα της ταινίας να είναι προκλητικό από αυτό του Safe Sex, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι η ταινία είναι κακή.

 

Υ.Γ.

Φυσικά το αν είναι καλή ή κακή θα το πούμε αφού την δούμε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα. Όλες οι υποθέσεις των ελληνικών έργων βασίζονται στο σέξ. Βρίσκουν πάτημα να προκαλέσουν για κάτι που πολλοί μισούν και φοβούνται να μιλήσουν και λίγοι καταφέρνουν επιτέλους να παραδεχθούν. Είναι κωμωδία. Και το Safe sex έτσι ήταν. Μπορεί να σοκάρει, αλλά σε λίγα χρόνια όχι τόσο. Μια ταινία είναι, όχι μια αίρεση.

 

Εμένα όμως με πείραξε που δεν ήταν αληθοφανές το όλο story. Τουρίστας ο ετεροφυλόφιλος; Πάει πολύ...

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έξυπνη η ιδεά της ταινίας. Ανυπομονώ να βγει για να πάω να την δω.

 

Πάντως η αρχική ιδέα της αναστροφής των ρόλων μεταξύ homos και heteros είναι κλεμένη από ξένη ταινία:

http://www.imdb.com/title/tt0414000/

 

 

Γι' αυτό μη βιάζεστε ορισμένοι να εξοργιστείτε με τη δήθεν αυθαιρεσία των Ελλήνων σεναριογράφων. :)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έξυπνη η ιδεά της ταινίας. Ανυπομονώ να βγει για να πάω να την δω.

 

Πάντως η αρχική ιδέα της αναστροφής των ρόλων μεταξύ homos και heteros είναι κλεμένη από ξένη ταινία:

http://www.imdb.com/title/tt0414000/

 

 

Γι' αυτό μη βιάζεστε ορισμένοι να εξοργιστείτε με τη δήθεν αυθαιρεσία των Ελλήνων σεναριογράφων. :)

 

Ακόμα καλύτερα... Είναι και κλεμμένη...

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Mηπως γινεστε λιγο υπερβολικοι; Εχουμε δει τις απιστευτες χυδαιοτητες στον κινηματογραφο τοσα χρονια και ειδικα απο τον ελληνικο κινηματογραφο που μονο εμπορικες ταινιες δεν εβγαζε. Και τωρα που αρχιζουν και βγαινουν εμπορικες ταινιες και μαλιστα κωμωδιες και με αξιολογους πρωταγωνιστες μουρμουραμε κι απο πανω γιατι το θεμα της ταινιας βασιζεται στην υπερβολη.

 

Στο κατω κατω την ταινια την εχει γραψει ο Κυριακιδης τον οποιο τον εχω δει πολλες φορες στο θεατρο και τον εκτιμω αφανταστα ως ηθοποιο. Το τρειλερ το ειχε παιξει πριν τους Πειρατες στα Στερ μαζι με το 5 λεπτα ακομα. Η σκηνη-αναπαρασταση απο τη Στελλα με τον Αθεριδη και τον Συσσοβιτη ηταν λιγο μπλιαχ ειναι η αληθεια αλλα ομολογουμενως εβγαζε γελιο. :lol: Στανταρ θα τη δω παντως, οπως και τον Αμλετ τον Β’ ξανα στο θεατρο. Κυριακιδης rulzzz!! :D

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

paidia to allo pou moiazei me to lord of the rings pote 8a bgei?

 

Μάλλον αναφέρεσαι στο Hobbit. Προς το παρόν δεν έχει γίνει κάτι γνωστό, υπήρχαν φήμες πως θα ασχολείτο με αυτό ο Peter Jackson, αλλά στη σελίδα του στο IMDb, δεν αναφέρει τίποτα σχετικό...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το προηγούμενο σου post κατάλαβα ότι εννοούσες αυτή, αλλά με πρόλαβες... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

NIGHTMARE BEFORE CHRISTMAS 3D.....

AP ton TIM BURTON auth th fora me 3d super grafika kai gialia.Opios eide th tainia kai tou arese auth tha aresei pio poly.MIa erothsh.POTE BGAINEI ELLADA???? xerei kaneis?

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται «ειδική» αίθουσα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μπα...και άλλα έργα που έχουν βγει αυτού του στυλ (π.χ. The Adventures of Sharkboy & Lavagirl, Spy Kids 3D) μόνο γυαλιά θέλανε...

 

Ερώτηση: Το Nightmares Before Christmas λέει περισσότερο να το δω τώρα ή κοντά στα Χριστούγεννα

 

(note to self: Γιατί δεν το έχω δει ακόμα;; :confused: )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μπα...και άλλα έργα που έχουν βγει αυτού του στυλ (π.χ. The Adventures of Sharkboy & Lavagirl, Spy Kids 3D) μόνο γυαλιά θέλανε...

 

Ερώτηση: Το Nightmares Before Christmas λέει περισσότερο να το δω τώρα ή κοντά στα Χριστούγεννα

 

(note to self: Γιατί δεν το έχω δει ακόμα;; :confused: )

 

Να πω την αμαρτία μου, ούτε εγώ το έχω δει... :(

Πάντως θα φροντίσω να το δω αφού μπει ο Δεκέμβριος, νομίζω πως θέλει και το κατάλληλο χριστουγενιάτικο mood...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ με κινηματογραφικά νέα όπως πάντα:

 

 

Hostel Part2 teaser αλλά στα γερμανικά?

 

O Rob Zombie ετοιμάζει remake του κλασσικού Halloween

 

Όσον αφορά το Superman Returns 2:

Bryan Singer eliminated General Zod from the SUPERMAN script when he learned that Jude Law, his only choice, wouldn't be available.

 

Περιμένω πως και πως 23 Φεβρουαρίου για το Number 23 με τον Jim Carey και όχι δεν είναι κομωδία...ψυχολογικό θρίλερ...

http://img122.imageshack.us/img122/9425/number23gf2.th.jpg

 

 

Eric Bana and Terrence Howard are in talks to star in FACTOR X, a thriller about the capture of the BTK Killer. Ridley Scott is producing and there is a possibility he will direct before all is said and done :D

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν από εδώ, στο θέμα της ταινίας : 300 (ταινία με θέμα τις Θερμοπύλες) για να υπάρχουν εκεί συγκεντρωμένα :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
NIGHTMARE BEFORE CHRISTMAS 3D.....

AP ton TIM BURTON auth th fora me 3d super grafika kai gialia.Opios eide th tainia kai tou arese auth tha aresei pio poly.MIa erothsh.POTE BGAINEI ELLADA???? xerei kaneis?

 

Θα βγεί στον κινηματογράφο; Αν είναι να πάω να το δώ. Αλλά μήπως πάθουν τπτ τα μάτια μου; (επειδή έχω και μυωπία)

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο. Έχει κανείς το τρέιλερ της ταινίας Ιλουστρασιόν; (ελληνική παραγωγή)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Θα βγεί στον κινηματογράφο; Αν είναι να πάω να το δώ. Αλλά μήπως πάθουν τπτ τα μάτια μου; (επειδή έχω και μυωπία)

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο. Έχει κανείς το τρέιλερ της ταινίας Ιλουστρασιόν; (ελληνική παραγωγή)

 

Δεν νομίζω (εκτός κι αν έχουμε καμία έκπληξη). Δεν θα πάθεις τίποτα βλέποντας την (κι εγώ έχω μυωπία - τι μυωπία, χωρίς γυαλιά είμαι τυφλός).

 

Την «απλή» ταινία την είχε στη fnac με 10 ευρώ αν δεν κάνω λάθος, αλλά είχα ήδη πάρει 5 DVD και δεν την πήρα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το τρέιλερ της ταινίας Ιλουστρασιόν; (ελληνική παραγωγή)

 

Δεν το έχεις δει?

Εγώ το trailer το είδα σήμερα και δεν μου άφησε καλές εντυπώσεις.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω χάσει πολλά (μα πάρα πολλά…) επεισόδια από το myphone και γενικά από το ιντερνετ μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος αν η ταινία material girl με την hilary duff κυκλοφόρησε στην Ελλάδα ή αν θα κυκλοφορήσει και πότε; Ευχαριστώ!
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...