Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok ibaxeban .

Eχω την εκδοση 0.84 για το diskcleaner και ενω φαίνεται οτι δουλευει κανονικά

οταν κανω diskscan δεν βγαζει τιποτα εκτος απο το μηνυμα < Δεν βρέθηκε ο φακελος>

I love high -end devices
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια..

από χθες έχω και εγώ ένα p910i σε αντικατάσταση του 6600 μου..

το θέμα με τα pixel που έχω δει μπορεί να μου πει κάποιος πως το διαπιστώνουμε αν υπάρχει πρόβλημα?

επίσης από όσα filemanager έχετε δοκιμάσει μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο για εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

γεια..

από χθες έχω και εγώ ένα p910i σε αντικατάσταση του 6600 μου..

το θέμα με τα pixel που έχω δει μπορεί να μου πει κάποιος πως το διαπιστώνουμε αν υπάρχει πρόβλημα?

επίσης από όσα filemanager έχετε δοκιμάσει μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο για εγκατάσταση?

 

Για να τσεκάρεις σχετικά με καμμένα Pixels, βάλε μια μαύρη ή άσπρη φωτογραφία στο κινητό και δες την σε fullscreen για να τσεκάρεις αν κάτι δεν πάει καλά (αν και με το που βρίσκεις π.χ. καμμένο Pixel σε κάποια γωνία στην οθόνη του κινητού, μετά από μερικές ημέρες ούτε που θα το προσέχεις).

 

Για file manager δες τον FileMan.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα..και κάτι ακόμα μπορείς να μου πεις συνοπτικά/συγκεντρωτικά αν πρέπει να είμαι ιδιαίτερα προσεχτικός με κάτι συγκεκριμένο από ότι έχει δείξει η μέχρι τώρα εμπειρία σου/σας και τι προβλήματα έχουν παρουσιαστει.. (συνοπτικά πάντα) γιατί είναι μεγάάάλο το thread για να το πάρω από την αρχή..
Link to comment
Share on other sites

Paidia Na kano mia erothsh... uparxei kapoio programma pou na kanei hxografhsh ths sunomilias? an nai poio einai?

Όχι κάτι τέτοιο είναι αδύνατο σε όλα τα κινητά της σειρά P

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Σε λιγες μερες θα παρω το p910i,και αναρωτιεμαι αν μπορω να του βαλω την 128 mem card που εχω φορεσει στο nokia 3650 μου με ενα format...λογικα μπορω ε?

 

willow

PapaYoitsi
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Σε λιγες μερες θα παρω το p910i,και αναρωτιεμαι αν μπορω να του βαλω την 128 mem card που εχω φορεσει στο nokia 3650 μου με ενα format...λογικα μπορω ε?

 

willow

αν θυμάμαι καλά το 3650 έχει mmc

το ρ910 έχει memory stick (pro) duo

άρα λογικά δεν μπορείς;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται, όπως πολύ σωστά τα λέει ο φίλος papathvas.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα..και κάτι ακόμα μπορείς να μου πεις συνοπτικά/συγκεντρωτικά αν πρέπει να είμαι ιδιαίτερα προσεχτικός με κάτι συγκεκριμένο από ότι έχει δείξει η μέχρι τώρα εμπειρία σου/σας και τι προβλήματα έχουν παρουσιαστει.. (συνοπτικά πάντα) γιατί είναι μεγάάάλο το thread για να το πάρω από την αρχή..

 

kamia apantisi edo paidia? kai kati akoma iparxi irremote pou na dulevi gia to p910i sigura? ekana 2-3 version install kai ite elege invalid key ite oti application expired..

Link to comment
Share on other sites

kamia apantisi edo paidia? kai kati akoma iparxi irremote pou na dulevi gia to p910i sigura? ekana 2-3 version install kai ite elege invalid key ite oti application expired..

 

Τσέκαρε εξωτερικά την συσκευή, "παίξε" με το πληκτρολόγιο για να δεις αν όλα είναι οκ εκεί (δεν υπάρχει πρόβλημα στα κουμπιά), κάνε κάποια κλήση για να δεις αν είναι οκ ο ήχος, βάλε κάποια τραγούδια να παίξουν για να δεις και εκεί τι γίνεται και ρίξε μια ματιά στο πως βγάζει φωτογραφίες για να τσεκάρεις για προβλήματα την κάμερα. Αυτά θα τα κάνεις σίγουρα τις 2-3 πρώτες ημέρες, οπότε έχεις χρόνο σχετικά με την εγγύηση και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα τότε το επιστρέφεις και ζητάς άλλο.

 

Σχετικά με το ir remote, υπάρχει αυτό το πρόβλημα που λες. Δεν είχα βγάλει άκρη παλαιότερα, απλά πρέπει να παίζει και ρόλο η έκδοση του firmware στο κινητό για να δουλεύει το "κλειδί". Δεν θυμάμαι ποια έκδοση είχα δοκιμάσει, αλλά θυμάμαι ότι μόνο με μια έκδοση μου δούλεψε και εκείνη με το συγκεκριμένο firmware που είχα. Στο thread που ζητούν εφαρμογές, μπορείς να ζητήσεις από κάποιον το ir remote οποίος το έχει τεστάρει και δουλεύει καλά.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

kamia apantisi edo paidia? kai kati akoma iparxi irremote pou na dulevi gia to p910i sigura? ekana 2-3 version install kai ite elege invalid key ite oti application expired..

 

Kalimera, Lipon gia ir remote:

 

Κάνεις εγκατάσταση το πρόγραμμα, κάνεις μια επανεκκίνηση το τηλέφωνο και πριν τρέξεις το κλ**δί αλλάζεις την χρονολογία. Η v.1.03 ήθελε 2001 ή 2002, η v.1.06 θέλει 2002-2003. Αφού αλλάξεις την χρονολογία τρέχεις το κλ**δί. Μετά κάνεις μια επανεκκίνηση και ξανααλλάζεις την χρονολογία. Αν δεν αλλάξεις αρχικά την χρονολογία σου βγάζει μήνυμα ότι το κλειδί έχει λήξει.

 

Mou doulepse mia xara emena, logika den tha exeis problima...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ξέρει κανείς αν το HBH-662 bluetooth handfree έχει πρόβλημα με τη φωνητική κλήση όταν συνεργάζεται με το P910i? Εχθές το αγόρασα και παρατήρησα οτι ενώ δουλεύει κατα τ'άλλα άψογα με το P910i, όταν προσπαθώ να κάνω φωνητική κλήση και πιέζω στιγμιαία το κεντρικό πλήκτρο, δεν εμφανίζει τις γραμμές εισαγωγής της φωνητικής κλήσης. Δοκίμασα να το κάνω reset, αλλά τίποτα. Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν μήπως είναι προβληματικό το συγκεκριμένο h-free, αλλά η σκέψη αυτή καταρρίφθηκε, διότι όταν το κάνω reset και πριν το κάνω pair με το P910i δουλεύει σωστά η ένδειξη της φωνητικής κλήσης.

 

Καμιά ιδέα?

 

Thanks, in advance.

Link to comment
Share on other sites

μημπως ξερεις κανεις τη ρυθμισεις πρεπει να κανω ετσι ωστε να μπορω να βλεπω ποσο χρεωνομαι στις κλησεις που εχω κανει ;
Link to comment
Share on other sites

μημπως ξερεις κανεις τη ρυθμισεις πρεπει να κανω ετσι ωστε να μπορω να βλεπω ποσο χρεωνομαι στις κλησεις που εχω κανει ;

Δεν υποστιρίζουν τη συγκεκριμένη υπηρεσία τα ελληνικά δίκτυα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστιρίζουν τη συγκεκριμένη υπηρεσία τα ελληνικά δίκτυα.

ama stis epiloges rithmisi poso ine to kostos ana deuterolepto de tha tu vgali to apotelesma?

3eri kaneis an iparxi programa pou na metraei sms kai xrono omilias ana mina kai na se idopoiei..giati exo 4ori cosmote me 60sms kai de thelo afenos na ta ipervo afeterou na kathomai na simiono kathe fora..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ξέρει κανείς αν το HBH-662 bluetooth handfree έχει πρόβλημα με τη φωνητική κλήση όταν συνεργάζεται με το P910i? Εχθές το αγόρασα και παρατήρησα οτι ενώ δουλεύει κατα τ'άλλα άψογα με το P910i, όταν προσπαθώ να κάνω φωνητική κλήση και πιέζω στιγμιαία το κεντρικό πλήκτρο, δεν εμφανίζει τις γραμμές εισαγωγής της φωνητικής κλήσης. Δοκίμασα να το κάνω reset, αλλά τίποτα. Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν μήπως είναι προβληματικό το συγκεκριμένο h-free, αλλά η σκέψη αυτή καταρρίφθηκε, διότι όταν το κάνω reset και πριν το κάνω pair με το P910i δουλεύει σωστά η ένδειξη της φωνητικής κλήσης.

 

Καμιά ιδέα?

 

Thanks, in advance.

 

Αυτό το πρόβλημα το είχα και εγώ..θα πας Τηλεφωνο-->επεξεργασία-->προτιμήσεις-->φωνητικός έλεγχος θα τσεκάρεις το φωνητική κλήση και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το είχα και εγώ..θα πας Τηλεφωνο-->επεξεργασία-->προτιμήσεις-->φωνητικός έλεγχος θα τσεκάρεις το φωνητική κλήση και είσαι έτοιμος.

 

Είσαι ωραίος! Πίστευα οτι δεν υπήρχε λύση...

 

Thanks a lot !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!Σήμερα πιέστηκε η οθόνη του Ρ910 μου κάτω απο την σέλα της μηχανής και έκανε ένα στίγμα στην μέση της οθόνης.Από τότε δεν φαίνεται τίποτα στην οθόνη.Γνωρίζετε αν καλύπτετε αυτό απο την εγγύηση(δεν φαίνεται ράγισμα,αλλά εσωτερικό στίγμα),καθώς και αν δεν καλύπτεται πόσο είναι το κόστος αντικατάστασης;

Επίσης αν υπάρχει κάποιο άλλο μαγαζι εκτός της Sony Ericsson που να αναλαμβάνει αυτή την εργασία,με χαμηλότερο κόστος καθώς και πόσο θα μου παεί το μαλλί;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!Σήμερα πιέστηκε η οθόνη του Ρ910 μου κάτω απο την σέλα της μηχανής και έκανε ένα στίγμα στην μέση της οθόνης.Από τότε δεν φαίνεται τίποτα στην οθόνη.Γνωρίζετε αν καλύπτετε αυτό απο την εγγύηση(δεν φαίνεται ράγισμα,αλλά εσωτερικό στίγμα),καθώς και αν δεν καλύπτεται πόσο είναι το κόστος αντικατάστασης;

Επίσης αν υπάρχει κάποιο άλλο μαγαζι εκτός της Sony Ericsson που να αναλαμβάνει αυτή την εργασία,με χαμηλότερο κόστος καθώς και πόσο θα μου παεί το μαλλί;

δυστυχως η οθονη δεν καλυπτεται απο την εγγηση,και απο οτι θυμαμαι κανει περιπου 200 ευρω...... :cry:
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, μέσω κάποιας κάρτας ή κάποιου add-on, η δυνατότητα WiFi?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Help!! στο quickword τα Ελληνικά μου τα βγάζει τετραγωνάκια!!!Τα ίδια αρχεία που πριν απο μέρες έβλεπα κανονικά στο π910 τωρα τα βλέπω αλαμπουρνέζικα..μπορει κανείς να βοηθήσει?Έχω σημαντικές πληροφορίες σε αυτά τα αρχεία για την δουλειά μου.. :cry: :cry: :cry: Σώστε με παιδιαααα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...