Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκιμασε ΑΥΤΟ. :O

Εγω (και πολλοι αλλοι) ετσι το ελυσα το συγκεκριμενο προβλημα... :rolleyes:

Τιποτα φίλε... το ιδιο βγάζει.

Το μονο που 8α κανω είναι να περασω μονο της επαφες μου στο p910i του πατερα μου και μετα να το κάνω update.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρε,

μια ερωτησούλα και από ένα,

τι γίνετε βρε παιδιά με το Internet στο Ρ910? το έχω εδώ και 2-3 μήνες, είχε VodafoneLive αλλά το έβγαλα αλλά δεν έχω καταφέρει ποτέ να κατεβάσω κάποια σελίδα. Δεν έχω αλλάξει τίποτα από τις ρυθμίσεις του Internet από τότε που το πείρα. Κάθε φορά που βάζω μια σελίδα μου βγάζει το εξής:

“Αδύνατη η εύρεση του WEB server. Ελέγξτε την τοποθ. Και δοκιμάστε πάλι

519”

 

Γνωρίζετε κάτι πάνω σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση του P910 σε R5A02 και παρατηρησα οτι εχει γινει λιγο πιο γρηγορο και στο boot και στο ανοιγμα των εφαρμογων.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση R5A02 και σε 4 προσπάθειες να κάνω restore, κάθε φορά μου παρουσιάζει πρόβλημα με διαφορετικά αρχεία η διαδικασία κολάει και αναγκάζομαι να το διακόψω. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον και πως το αντιμετώπισε? Επίσης κάποιο link για τη τελευταία έκδοση της pcsuite?
Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα και εγώ με την R4Α10, πήγα πολλές φορές σε Sony Center και με το backup αλλά λύση δεν βρέθηκε...

Τα έχασα όλα και ευτυχώς με έσωσε όσον αφορά τις επαφές ο συγχρονισμός με το Microsoft Outlook...

Καλό κουράγιο...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πηγα σημερα να κανω online update στο P910i μου και αντιμετωπισα το εξης προβλημα.Ολα πανε μια χαρα μεχρι του σημειου που το παραθυρακι Java που εχει βγει, μου λεει οτι πρεπει να απενεργοποιησω την συσκευη μου και να την βαλω στην βαση.

Την απενεργοποιω λοιπον, την βαζω στην βαση, την ανοιγει το προγραμμα και μετα μολις την κλεισει μου πεταει ενα μυνημα "Σφαλμα επικοινωνιας με την συσκευη" και μετα μου λεει αν θελω να κανω επανεκινηση ή να κανω ανακτηση.

Το εκανα πανω απο 20 φορες επανεκιννηση και καθε φορα το ιδιο μυνημα.

Να επισημανω οτι:

-Εχω απενεργοποιησει το firewall μου (ZoneAlarm) και το Norton Antivirus.

-Εχω την τελευταια εκδοση του SE Update Service και του PC Suite.

-Εχω κανει επιτυχως αναβαθμιση πριν 4 μηνες και απο τοτε το μονο που εχει αλλαξει ειναι το SP2 που μπηκε στα Windows (μερικοι υποστηριζουν οτι φταιει αυτο,αλλα και το firewall των Windows ειναι στο off,οποτε...?).

 

Μηπως ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?? :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Aν και λιγο χαζό αλλα απο που κανουμε απεγκατασταση το pc suite???

Γιατι δεν βλεω πουθενα εντολη για απεγκατασταση.. :(

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Aν και λιγο χαζό αλλα απο που κανουμε απεγκατασταση το pc suite???

Γιατι δεν βλεω πουθενα εντολη για απεγκατασταση.. :(

Θα πρέπει να είναι στα program files>sony ericsson,αλλα για να μην παιδεύσαι,πίνακας ελέγχου>προσθαφαίρεση προγραμμάτων,και κάνεις απεγκατάσταση το Sony Ericsson Pc suite.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση R5A02 και σε 4 προσπάθειες να κάνω restore, κάθε φορά μου παρουσιάζει πρόβλημα με διαφορετικά αρχεία η διαδικασία κολάει και αναγκάζομαι να το διακόψω. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον και πως το αντιμετώπισε? Επίσης κάποιο link για τη τελευταία έκδοση της pcsuite?
βγαλε το memory stick και κλεισε την συσκευη για 5 λεπτα βγαλε και την μπαταρια. μετα ρεσταρτ στον υπολογιστη ανοιξε παλι την συσκευη ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ MEMORY STICK και ξανακανε την διαδικασια αλλα restore θα κανεις μονο στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου. στο memory stick δεν χρειαζεται,ετσι και αλλιως στην καρτα δεν επηρεαζεται τιποτα μετα απο αναβαθμηση. αυτο εχω κανει στο παρελθον και ολοκληρωθηκε το restore με επιτυχια. και μια τελευταια συμβουλη μετεφερε ολα τα προγραμματα ,φωτογραφιες,κτλ που εχεις στην εσωτερικη μνημη στην καρτα και αφηνε παντα ελευθερο χωρο στην συσκευη για να ειναι πιο ομαλη η λεiτουργια του τηλεφωνου,και του pc suite.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πηγα σημερα να κανω online update στο P910i μου και αντιμετωπισα το εξης προβλημα.Ολα πανε μια χαρα μεχρι του σημειου που το παραθυρακι Java που εχει βγει, μου λεει οτι πρεπει να απενεργοποιησω την συσκευη μου και να την βαλω στην βαση.

Την απενεργοποιω λοιπον, την βαζω στην βαση, την ανοιγει το προγραμμα και μετα μολις την κλεισει μου πεταει ενα μυνημα "Σφαλμα επικοινωνιας με την συσκευη" και μετα μου λεει αν θελω να κανω επανεκινηση ή να κανω ανακτηση.

Το εκανα πανω απο 20 φορες επανεκιννηση και καθε φορα το ιδιο μυνημα.

Να επισημανω οτι:

-Εχω απενεργοποιησει το firewall μου (ZoneAlarm) και το Norton Antivirus.

-Εχω την τελευταια εκδοση του SE Update Service και του PC Suite.

-Εχω κανει επιτυχως αναβαθμιση πριν 4 μηνες και απο τοτε το μονο που εχει αλλαξει ειναι το SP2 που μπηκε στα Windows (μερικοι υποστηριζουν οτι φταιει αυτο,αλλα και το firewall των Windows ειναι στο off,οποτε...?).

 

Μηπως ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?? :mad:

με τι συνδεση μπαινεις στο ιντερνετ; pstn,isdn,adsl; δοκιμασε να αλλαξεις θυρα usb στην βαση συχρονισμου.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να είναι στα program files>sony ericsson,αλλα για να μην παιδεύσαι,πίνακας ελέγχου>προσθαφαίρεση προγραμμάτων,και κάνεις απεγκατάσταση το Sony Ericsson Pc suite.

:up: :up:

 

Eυχαριστώ πολύ!!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

βγαλε το memory stick και κλεισε την συσκευη για 5 λεπτα βγαλε και την μπαταρια. μετα ρεσταρτ στον υπολογιστη ανοιξε παλι την συσκευη ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ MEMORY STICK και ξανακανε την διαδικασια αλλα restore θα κανεις μονο στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου. στο memory stick δεν χρειαζεται,ετσι και αλλιως στην καρτα δεν επηρεαζεται τιποτα μετα απο αναβαθμηση. αυτο εχω κανει στο παρελθον και ολοκληρωθηκε το restore με επιτυχια. και μια τελευταια συμβουλη μετεφερε ολα τα προγραμματα ,φωτογραφιες,κτλ που εχεις στην εσωτερικη μνημη στην καρτα και αφηνε παντα ελευθερο χωρο στην συσκευη για να ειναι πιο ομαλη η λεiτουργια του τηλεφωνου,και του pc suite.

Αυτό ήταν. Thanxxx mathios :)

Link to comment
Share on other sites

με τι συνδεση μπαινεις στο ιντερνετ; pstn,isdn,adsl; δοκιμασε να αλλαξεις θυρα usb στην βαση συχρονισμου.

Μπαινω στο Ιντερνετ με ADSL 384.

Αυτο με την θυρα δεν το εχω ξανακουσει, θα το δοκιμασω το απογευμα. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Χαίρε,

μια ερωτησούλα και από ένα,

τι γίνετε βρε παιδιά με το Internet στο Ρ910? το έχω εδώ και 2-3 μήνες, είχε VodafoneLive αλλά το έβγαλα αλλά δεν έχω καταφέρει ποτέ να κατεβάσω κάποια σελίδα. Δεν έχω αλλάξει τίποτα από τις ρυθμίσεις του Internet από τότε που το πείρα. Κάθε φορά που βάζω μια σελίδα μου βγάζει το εξής:

“Αδύνατη η εύρεση του WEB server. Ελέγξτε την τοποθ. Και δοκιμάστε πάλι

519”

 

Γνωρίζετε κάτι πάνω σε αυτό?

Τελικά επέλεξα να γίνεται η σύνδεση μέσω vf Internet και όλα βαίνουν καλώς. Όμως στη σελίδα http://www.forecasts.gr στο "προγνώσεις θαλασσών -> ιστιοπλοϊκοί χάρτες" χρησιμοποιεί η σελίδα κάποιο flash το οποίο στο Ρ910 δε φαίνεται. Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

Exw kapoio problhma me ta ELLHNIKA sto P910i kai sygekrimena me to arxeio "qikkeyboard.r54". Epeidh den me e3hphretoyn ta symbola stis 8eseis pou einai 8a h8ela na mporesw na alla3w tis 8eseis toys. Mporei kapoios na me boh8hsei pws na peira3w to "qikkeyboard.r54" ?????
Link to comment
Share on other sites

Exw kapoio problhma me ta ELLHNIKA sto P910i kai sygekrimena me to arxeio "qikkeyboard.r54". Epeidh den me e3hphretoyn ta symbola stis 8eseis pou einai 8a h8ela na mporesw na alla3w tis 8eseis toys. Mporei kapoios na me boh8hsei pws na peira3w to "qikkeyboard.r54" ?????

Ριξε μια ματια σε αυτο το thread.

Εκει θα βρεις ενα αρχειακι (7 kb) που αν αντικαταστησεις το qikkeyboard.r54 με αυτο (με καποιον file manager), γινεται απειρως πιο βολικο στην χρηση. :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε ενα anti-virus γεια το p910 κολλησε ενας φιλος μου ιο.δεν ξερω ποιον.στειλτε κανα name απο anti virus που να ειναι συμβατο με το κινητο,εχω nokia και δεν ξερω απο erricsson.thanks προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε ενα anti-virus γεια το p910 κολλησε ενας φιλος μου ιο.δεν ξερω ποιον.στειλτε κανα name απο anti virus που να ειναι συμβατο με το κινητο,εχω nokia και δεν ξερω απο erricsson.thanks προκαταβολικα.
σιγουρα ειναι ιος; γιατι απο οτι γνωριζω τα UIQ δεν προσβαλλονται απο ιους. μηπως εκανε ο φιλος σου κατι στραβο στο τηλεφωνο;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το restore εξακολουθεί. Αν αφαιρέσεις το memory stick και κάνεις restore μόνο στην εσωτερική μνήμη όλα τα προγράμματα που υπήρχαν στο stick είναι αόρατα. Δοκίμασα ακόμα και διαφορετικό τρόπο σύνδεσης, το καλώδιο USB DCU-11 αλλά πάλι τα ίδια. Δοκίμασα να διαγράψω τα περιεχόμενα του memory stick μέσα απο windows και πάλι κολάει. Συνήθως σε μεγάλα αρχεία αλλά πολλές φορές σε διαφορετικά μικρά. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τα Firewall, to antivirus, πάλι τίποτα. Αρχίζω να πιστεύω ότι κάτι παίζει με το refresh των περιεχομένων της μνήμης. Θα δοκιμάσω σε άλλο υπολογιστή και βλέπουμε. Η μεγάλη βλακεία μου είναι που δεν έκανα το backup στο Powerbook, αλλά χρησιμοποίησα την χαζο-PcSuite.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το restore εξακολουθεί. Αν αφαιρέσεις το memory stick και κάνεις restore μόνο στην εσωτερική μνήμη όλα τα προγράμματα που υπήρχαν στο stick είναι αόρατα. Δοκίμασα ακόμα και διαφορετικό τρόπο σύνδεσης, το καλώδιο USB DCU-11 αλλά πάλι τα ίδια. Δοκίμασα να διαγράψω τα περιεχόμενα του memory stick μέσα απο windows και πάλι κολάει. Συνήθως σε μεγάλα αρχεία αλλά πολλές φορές σε διαφορετικά μικρά. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τα Firewall, to antivirus, πάλι τίποτα. Αρχίζω να πιστεύω ότι κάτι παίζει με το refresh των περιεχομένων της μνήμης. Θα δοκιμάσω σε άλλο υπολογιστή και βλέπουμε. Η μεγάλη βλακεία μου είναι που δεν έκανα το backup στο Powerbook, αλλά χρησιμοποίησα την χαζο-PcSuite.
αυτα μου εκανε εμενα πριν απο 4 χρονια και εφταιγαν η drivers τελικα πηγαινε εδω

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10183&fid=11349&esi=true και κατεβασε τους καινουργιους μετα o υπολογιστης μου/ιδιοτητες/υλικο/διχειρηση συσκευων/ελεγκτες ενιαου σειριακου διαυλου και θυρες com,lpt και ενημερωσε τους drivers παλι και κατι αλλο μηπως εχεις καποιο προγραμμα που τρεχει στον υπολογιστη σου και σου διμιουργει τα προβληματα. π.χ oxygen phone manager η κατι παρομοιο;

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

αυτα μου εκανε εμενα πριν απο 4 χρονια και εφταιγαν η drivers τελικα πηγαινε εδω

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10183&fid=11349&esi=true και κατεβασε τους καινουργιους μετα o υπολογιστης μου/ιδιοτητες/υλικο/διχειρηση συσκευων/ελεγκτες ενιαου σειριακου διαυλου και θυρες com,lpt και ενημερωσε τους drivers παλι και κατι αλλο μηπως εχεις καποιο προγραμμα που τρεχει στον υπολογιστη σου και σου διμιουργει τα προβληματα. π.χ oxygen phone manager η κατι παρομοιο;

Φίλε mathios οι drivers είναι οι τελευταίοι. Δεν τρέχω oxygen αλλά σε ένα σύγχρονο pc όλο και κάτι θα τρέχει. Ευχαριστώ για την προσοχή σου

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Symbian OS; UIQ; 316) Opera 6.31 [en])

 

αυτα μου εκανε εμενα πριν απο 4 χρονια και εφταιγαν η drivers τελικα πηγαινε εδω

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=global&lc=en&ver=4001&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10183&fid=11349&esi=true και κατεβασε τους καινουργιους μετα o υπολογιστης μου/ιδιοτητες/υλικο/διχειρηση συσκευων/ελεγκτες ενιαου σειριακου διαυλου και θυρες com,lpt και ενημερωσε τους drivers παλι και κατι αλλο μηπως εχεις καποιο προγραμμα που τρεχει στον υπολογιστη σου και σου διμιουργει τα προβληματα. π.χ oxygen phone manager η κατι παρομοιο;

Φίλε mathios οι drivers είναι οι τελευταίοι. Δεν τρέχω oxygen αλλά σε ένα σύγχρονο pc όλο και κάτι θα τρέχει. Ευχαριστώ για την προσοχή σου

 

φιλε μου,αυτα τα προβληματα τα εχω αντιμετωπισει και στο παρελθον,και τα εχω λυσει,και συνεχιζω και τα λυνω σε ολους τους φιλους μου, αλλα εαν δεν κατσω ο ιδιος στον υπολογιστη να το ψαξω δεν ειναι τοσο ευκολο. π.χ εχω και εγω υπολογιστη με τα χαρακτηριστικα του δικου σου και εχω τα παντα ανοιχτα,firewall,norton, και το pc suite δουλευει τελεια χωρις προβληματα. γ'αυτο η αποψη μου ειναι οτι κατι τρεχει στο παρασκηνιο που σου διμιουργει ολα τα προβληματα. τσεκαρε αν στην εκκινηση τι ξεκιναει και ισως σου κανει παρεμβολες στο pc suite.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

File mou , Palia eixa to idio problima kai den mporoysa na kano oyte backup, Telika apegkatastisa to Zone Alarm kai ola eginan rodina . OXI NA TO APENERGOPIOISEIS ALLA NA TO KANEIS UNINSTALL !!! :!:

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου, παίρνω το μήνυμα:

 

Πρόγραμμα κλειστό

 

Πρόγραμμα Main

Κωδ. αιτίας WORLDSVR-fault

Αριθ. αιτίας 1

 

 

Τι φταίει; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου, παίρνω το μήνυμα:

 

Πρόγραμμα κλειστό

 

Πρόγραμμα Main

Κωδ. αιτίας WORLDSVR-fault

Αριθ. αιτίας 1

 

 

Τι φταίει; :cry:

καποιο προγραμμα στην εκκινηση σου κανει προβληματα. τι προγραμματα εχεις στο κινητο για να σε βοηθησω καλυτερα;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...