Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει προγραμμα ωστε να κανω "extract" απο ενα θεμα (.utz) καποια "κομματια" του?

Δηλαδη πως μπορω να κρατησω απο ενα θεμα π.χ. μονο το background (εικονα) με ανοιχτο το πορτακι ή μονο το ringtone του??

Δεν μπορει να μην υπαρχει κατι... :worry:

Sony Ericsson Themes Creator Version 1.70

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έβγαλα το vodafone live στο 9volto, κόστησε 15 € και κράτησε μισή ώρα. Ήχοι, θέματα, μηνύματα, επαφές κ.λπ. χάθηκαν όλα, οπότε καλό είναι ένα backup πριν την επίσκεψή σας στο 9volto

 

 

Μια ερώτηση γιατι θέλω και γω να το κάνω αυτό.Χανεις την εγγυηση αμα βγάλεις το live?

Επισης μπορεί να γίνει αυτή η ενέργεια σε κάποιο SE center?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατι θέλω και γω να το κάνω αυτό.Χανεις την εγγυηση αμα βγάλεις το live?

Επισης μπορεί να γίνει αυτή η ενέργεια σε κάποιο SE center?

 

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, νομίζω ότι αν βγάλεις το live χάνεις την εγγύηση γιατί θεωρείται service σε μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα της SE.

Η αφαίρεση του live δεν γίνεται σε κατάστημα της SE.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατι θέλω και γω να το κάνω αυτό.Χανεις την εγγυηση αμα βγάλεις το live?

Επισης μπορεί να γίνει αυτή η ενέργεια σε κάποιο SE center?

1)Ναι

2)Όχι

:)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Themes Creator Version 1.70

 

Το οποιο το βρισκω που?? :O

 

update:

Ακυρο,το βρηκα..(εχει κυκλοφορησει η version 1.71)... :w00t:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει προγραμμα ωστε να κανω "extract" απο ενα θεμα (.utz) καποια "κομματια" του?

Δηλαδη πως μπορω να κρατησω απο ενα θεμα π.χ. μονο το background (εικονα) με ανοιχτο το πορτακι ή μονο το ringtone του??

Δεν μπορει να μην υπαρχει κατι... :worry:

Άλλαξέ του την κατάλληξη από utz σε zip

μπορείς να δεις τα περιεχόμενά του, να τα τροποποιήσεις αλλά και να εξαγάγεις τα αρχεία από τα αοποία αποτελείτε με τον αγαπημένο σου zip manager.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει προγραμμα ωστε να κανω "extract" απο ενα θεμα (.utz) καποια "κομματια" του?

Δηλαδη πως μπορω να κρατησω απο ενα θεμα π.χ. μονο το background (εικονα) με ανοιχτο το πορτακι ή μονο το ringtone του??

Δεν μπορει να μην υπαρχει κατι... :worry:

υπαρχει και κατι πολυ καλυτερο ριξε μια ματια εδω...

http://www.vitotechnology.com/en/products/themeeditor_p900.html εαν ενδιαφερεσαι εχω ""free"" εκδοση πμ για να σου την στειλω...

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

εχετε να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα για να μπορώ να ζωγραφίζω εικόνες και να μπορώ να τις σώσω σαν εικόνες, εκτός του σημειωματαρίου που έχει το ίδιο το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

εχετε να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα για να μπορώ να ζωγραφίζω εικόνες και να μπορώ να τις σώσω σαν εικόνες, εκτός του σημειωματαρίου που έχει το ίδιο το τηλέφωνο;

Personal Paint

Photo Editor for P800/A92x

PhotoRite v3.0 for P800/P900/P910

PhotoProfessional

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Στα SMS ποια ρύθμιση είναι καλύτερα να έχω GSM ή GPRS ;

(το δίκτυό μου είναι TIM)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την MS DUO PRO έχω. Ενώ το 910 τη διαβάζει και γράφει κανονικά όταν την βάζω στον card reader μου, αυτός δεν μπορεί να τη διαβάσει και κολλάει. Σημειοτέον ο reader είναι συμβατός με DUO PRO και η κάρτα είναι Sandisk.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την MS DUO PRO έχω. Ενώ το 910 τη διαβάζει και γράφει κανονικά όταν την βάζω στον card reader μου, αυτός δεν μπορεί να τη διαβάσει και κολλάει. Σημειοτέον ο reader είναι συμβατός με DUO PRO και η κάρτα είναι Sandisk.
Mήπως έχει πρόβλημα ο ms ADAPTOR??

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την MS DUO PRO έχω. Ενώ το 910 τη διαβάζει και γράφει κανονικά όταν την βάζω στον card reader μου, αυτός δεν μπορεί να τη διαβάσει και κολλάει. Σημειοτέον ο reader είναι συμβατός με DUO PRO και η κάρτα είναι Sandisk.
βαζεις τον ανταπτορα στο memory stick η βαζεις σκετο το memory stick στο card reader;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

antimetopizo ena provlima

 

pernao tis grammatoseires apo to pc sto p910i (arial,verdana) wste na vlepo ellinika ston opera alla POS tis "trexoyme " wste na doylepsoyn???

Τις γραμματσειρές πρέπει να τις αποθηκεύσεις στον φάκελο c:\system\fonts

Ύστερα κάνε επανεκκίνιση στο τηλέφωνο.

Επίσης με την τελευταία έκδοση του SMan (το οποίο περιέχει και το FreeType) μπορείς να αλλάξεις και την γραμματοσειρά των μενού με κάποια TrueType της επιλογής σου!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

re paidia ean kserei kapoios , eas voithisei opoios gnorizei.

 

exo to opera kai serfaro sto internet me ADSL meso BT apo to pc moy, ola ok mexris edw

 

h aroria moy einai i eksis : programma gia na blepo ta e-mail moy (POP3) to opoio na doyleyei kata ton idio tropo poy anafero poio pano (diladi meso BT apo to pc ) , iparxei???????

 

ean nai poio?

 

ean to exei kapoios as to steilei sto fotbasm@yahoo.gr (me to kleidaki toy ean ginete)

 

eyxaristo poly!

δεν υπαρχει φιλε μου.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

paidia mia boitheia gia ena polisizitimeno thema.

pira to p910 kai exei version thlefonou R4B002

bluetooth R2F programaton kai CDA R3A04

proton mporo na to anabathmiso sth SE xoris na pliroso kai xoris na xaso toulaxiston tous contacts mou?

pou mathaino tis teleytaies ekdoseis kai axizei ton kopo na to kano (fantazomai kapoia bugs tha kalyptontai me thn nea ekdosi)

episis apo oti diabasa exei paratirithei kai apo allous pano aristera ena pixelakaki na kanei ligo ton blaka kai na paramenei aspro merikes fores, sigoura de einai kameno giati tote de tha itan oute aspro fantazomai, exei lythei me teleytaies ekdoseis software?

kapou eida gia anabathmish software monh mas, ligh boitheia se ayto (diabasa tis 4-5 teleytaies selides alla de brika kati an kai xero oti sigoura exei kalyfthei.)

Eyxaristo prokatabolika!

Link to comment
Share on other sites

Χτες που προσπαθησα να γραψω ενα μύνημα ανακάλυψα ότι δεν μπορω να επιλέξω το πληκτρολογιο στην κάτω μπαρα της οθονης με την γραφίδα. Πρίν 6 ημέρες δουλευε κανονικά. :confused:

Φανταστείτε ότι μεσα σε ένα νεο μυνημα παταω το πληκτρολογιο και πατιεται το πληκτρο send όσο κάτω και να πάω στην οθόνη. Τα διπλανα εικονιδια δουλευουν μια χαρα. Το τηλέφωνο είναι χωρίς πορτακι. Aν πατήσω το virtual πορτακι ολα καλα αν πατήσω το εικοωιδιο της ώρας όλα καλα πάλι και της μπαταρίας το είκονίδιο της εντασης και το εικονιδιο του πληκτρολογίου είναι σαν να μήν υπάρχουν εκει. Εχώ καλιμπράρει την οθόνη πάνω απο 10 φορες και έχω κανει αλλα τόσα ρεσταρτ. Στο τηλέφωνο δεν έχει εγκατασταθεί τίποτα τους τελευταιους 2 μηνες. Προχτές μονον προσπάθησα να στειλω μεσω blutouth ενα mp3 σε ενα φιλο κολησε και εβγαλε μυνημα ότι δεν ειχα χωρο στο c: εσβυσα καποια video που υπηρχαν εκει και μετα ολα οκ.

 

Εχει κανεις καμια ιδέα πριν το κανω resset?

Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

paidia mia boitheia gia ena polisizitimeno thema.

pira to p910 kai exei version thlefonou R4B002

bluetooth R2F programaton kai CDA R3A04

proton mporo na to anabathmiso sth SE xoris na pliroso kai xoris na xaso toulaxiston tous contacts mou?

pou mathaino tis teleytaies ekdoseis kai axizei ton kopo na to kano (fantazomai kapoia bugs tha kalyptontai me thn nea ekdosi)

episis apo oti diabasa exei paratirithei kai apo allous pano aristera ena pixelakaki na kanei ligo ton blaka kai na paramenei aspro merikes fores, sigoura de einai kameno giati tote de tha itan oute aspro fantazomai, exei lythei me teleytaies ekdoseis software?

kapou eida gia anabathmish software monh mas, ligh boitheia se ayto (diabasa tis 4-5 teleytaies selides alla de brika kati an kai xero oti sigoura exei kalyfthei.)

Eyxaristo prokatabolika!

 

Καταρχάς, στην συσκευασία του Ρ910 υπάρχουν 2 cd, το ένα απ' τα οποία έχει την εφαρμογή SE PC Suite. Αφού την εγκαταστήσεις, κάνε έναν συγχρονισμό τις επαφές & το ημερολόγιο κτλ. του Ρ910 με το outlook, για να μην χάσεις τα δεδομένα σου. Μετά την αναβάθμιση του τηλεφώνου, μπορείς να τα ξαναπεράσεις στην μνήμη του.

 

Έπειτα, πήγαινε εδώ και ακολουθώντας τις οδηγίες προχώρησε στην αναβάθμιση του λογισμικού, αν χρειάζεται.

 

Για το pixel που λες, μέχρι τώρα δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο στο τηλέφωνό μου, ίσως σε βοηθήσουν οι υπόλοιποι κάτοχοι Ρ910.

 

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

pedia xeri kanis mexri posi mnhmh mpori na doulepsi to tilefono se memori cart giati ston germano mou ipane oti mexri 256 kai an falo megaliteri to tilefono kolai isxii kati tetio;;; :confused:
SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

pedia xeri kanis mexri posi mnhmh mpori na doulepsi to tilefono se memori cart giati ston germano mou ipane oti mexri 256 kai an falo megaliteri to tilefono kolai isxii kati tetio;;; :confused:

Σου είπε τέτοιο πράγμα υπάλληλος στο Γερμανό;:confused:Παράξενο... :p

Το Ρ910 υποστηρίζει memory stick Duo Pro με χωρητικότητα εως 1 GB.

Και απ'οσο είμαι σε θέση να γνωρίζω δεν κολλάει αν βάλεις κάρτα μεγαλύτερη απο 256mb.

Δες και ενα σχετικό θέμα εδω. :)

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

pedia xeri kanis mexri posi mnhmh mpori na doulepsi to tilefono se memori cart giati ston germano mou ipane oti mexri 256 kai an falo megaliteri to tilefono kolai isxii kati tetio;;; :confused:

 

Οι οδηγίες λενε οτι μπορεις να βαλεις μεχρι και 1GB. Όντως, στο δικό μου εχώ βάλει μια SanDisk 1GB και δεν εχω δει κανένα κολημα.

Link to comment
Share on other sites

mhn masas re , pare !!!! egw me 1 GB to doyleyo kai ola GOOD! mhn toys akoys , vlakes einai ,tin tyfla toys den kseroun kai to tonizo ayto poy lew ,DIOTI einai!!!!!

 

m'aresei poy einai h doyleia toys kai den gnorizoyn , 5 vasika pragmata gia ta kinita , diladi emas poy den einai h doyleia mas giati na kseroyme?

 

einai ayto poy lene : parto to aygo kai koyreyto

Μια απο τα ιδια και γω με 1 gb δουλεύω και είναι πολυ καλή και δεν εχω δει κανενα πρόβλημα :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

οταν τραβαω βιντεο παραπανω απο 5 λεπτα περιπου καποια στιγμη μου βγαζει ενα μηνυματακι που λεει ''σε χρηση'' και σταματαει να τραβαει και ετσι πρεπει να ξαναπατησω να αρχισει να τραβαει παλι,πως γινετε να το κανω να τραβαει συνεχως βιντεο και να μην μου το διακοπτει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...