Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ξέρη κάποιος ας μου πι με ποιον τρόπο μπορεί μετά το τέλος κάθε κλήσης να εμφανίζεται ο χρόνος κλίσης στιγμιαία στην οθόνη.
:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά sos!Σήμερα πιέστηκε η οθόνη του Ρ910 μου κάτω απο την σέλα της μηχανής και έκανε ένα στίγμα στην μέση της οθόνης.Από τότε δεν φαίνεται τίποτα στην οθόνη.Γνωρίζετε αν καλύπτετε αυτό απο την εγγύηση(δεν φαίνεται ράγισμα,αλλά εσωτερικό στίγμα),καθώς και αν δεν καλύπτεται πόσο είναι το κόστος αντικατάστασης;

Επίσης αν υπάρχει κάποιο άλλο μαγαζι εκτός της Sony Ericsson που να αναλαμβάνει αυτή την εργασία,με χαμηλότερο κόστος καθώς και πόσο θα μου παεί το μαλλί;

Yπάρχει ένα μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας που κάνει την αλλαγή με μόλις 100ευρώ,αλλά δεν ξέρω αν μετά μπορούν απο την αντιπροσωπεία να ελέγξουν το ότι έχει βάλει άλλος χέρι και να χάσει την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κοιτάξτε αυτό: http://cgi.ebay.com/FREE-X-T6-T7-P910-P910i-JET-BLACK-FACIA-FASCIA-HOUSING_W0QQitemZ5801540884QQcategoryZ75546QQrdZ1QQcmdZViewItem

Υπάρχει κάποιος που να έχει αλλάξει την πρόσοψη του Ρ910 με τέτοια;Είναι ε΄τκολη η αλλαγή;Επίσης είναι αξιόπιστη μια τέτοια αγορά απο το Hong Kong;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο Πλαίσιο και μου είπαν πως η SE έχει αποσύρει το P910i εδώ και 4 μήνες...

 

Ξέρετε εαν το ίδιο ισχύει σε TIM/VODA/COTE/Γερμανό;

 

Δηλαδή ατύχησαν όσοι ενδιαφέρονται να αγοράσουν καινούργιο P900/910?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κοιτάξτε αυτό: http://cgi.ebay.com/FREE-X-T6-T7-P910-P910i-JET-BLACK-FACIA-FASCIA-HOUSING_W0QQitemZ5801540884QQcategoryZ75546QQrdZ1QQcmdZViewItem

Υπάρχει κάποιος που να έχει αλλάξει την πρόσοψη του Ρ910 με τέτοια;Είναι ε΄τκολη η αλλαγή;Επίσης είναι αξιόπιστη μια τέτοια αγορά απο το Hong Kong;

 

Δεν ξέρω αν ειναι αυθεντική και αν θα έχει τέλεια εφαρμογή και δεν θα εξέχει ή θα έχει 'χασίματα' σε κάποια σημεια.

Προσωπικα στο κινητο μου δεν θα το έκανα.

 

Απο θέμα αξιοπιστιας δες το feedback του πωλητη .

 

Οσο για το αν ειναι ευκολο στην αλλαγη δεν ξέρω αλλα εχε υποψιν σου οτι χανεις εγγύηση...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Help!! στο quickword τα Ελληνικά μου τα βγάζει τετραγωνάκια!!!Τα ίδια αρχεία που πριν απο μέρες έβλεπα κανονικά στο π910 τωρα τα βλέπω αλαμπουρνέζικα..μπορει κανείς να βοηθήσει?Έχω σημαντικές πληροφορίες σε αυτά τα αρχεία για την δουλειά μου.. :cry: :cry: :cry: Σώστε με παιδιαααα!!!!

 

κανείς να μου δώσει τα φώτα του???Ή ένα φακό έστω :D

Link to comment
Share on other sites

κανείς να μου δώσει τα φώτα του???Ή ένα φακό έστω :D
καποιο προγραμμα εβαλες και σου εκανε αυτα τα προβληματα,δωσε ενα e-mail να σου στειλω ελληνικα fonts με οδηγιες πως να τα περασεις.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα εβαλες και σου εκανε αυτα τα προβληματα,δωσε ενα e-mail να σου στειλω ελληνικα fonts με οδηγιες πως να τα περασεις.

 

dmacheras@hotmail.com Ουφ!! ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα πρβ με τα αρχεια word στο p910i.ειχα περασει καποια αρχεια απο τον υπολογιστη τα οποια τα διαβαζε κανονικα και τωρα που προσπαθω να τα ξαναανοιξω δεν μου διαβαζει τα ελληνικα(μου βγαζει τετραγωνακια-τετραγωνακια)ενω μου διαβαζει αγγλικα και αριθμους κανονικα και οταν παω να γραψω ενα νεο εγγραφο παλι δεν μου αναγνωριζει τα ελληνικα.εχει κανεις καμμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?σας ευχαριστω εκ των προτερων.(εχω δοκιμασει την αλλαγη γραμματοσειρας)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο Πλαίσιο και μου είπαν πως η SE έχει αποσύρει το P910i εδώ και 4 μήνες...

 

Ξέρετε εαν το ίδιο ισχύει σε TIM/VODA/COTE/Γερμανό;

 

Δηλαδή ατύχησαν όσοι ενδιαφέρονται να αγοράσουν καινούργιο P900/910?

 

εγώ το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα από Γερμανό και δεν είχα κανένα πρόβλημα..αλλά η αλήθεια είναι ότι είχα σταματήσει να το βλέπω σε διαφημιστικά φυλλάδια τον τελευταίο καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση Νικόλα!

Χθες απο την μια το Πλαίσιο και τα ΤΙΜ shops μου λέγαν ότι η SE το έχει αποσύρει εδώ και ένα 3μηνο, απο την άλλη υπεύθυνος της SE σε email του μου είπε ότι κυκλοφορεί κανονικά! :wacko:

Την βλέπω την δουλειά να το χτυπάω σήμερα απο Γερμανό!!! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιά έκδοση του Quickoffice είναι συμβατή με το Ρ910;
το quickoffice ειναι προεγατεστημενο στο 910, εχει παντα την τελευταια εκδοση.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα εβαλες και σου εκανε αυτα τα προβληματα,δωσε ενα e-mail να σου στειλω ελληνικα fonts με οδηγιες πως να τα περασεις.

 

mathios με ξέχασες..?? :(

Link to comment
Share on other sites

mathios με ξέχασες..?? :(
δεν βλεπεις φιλε μου τα πρωσωπικα μηνυματα σου; το e-mail που μου εστειλες δεν δουλευει.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ! :) (κάλιο αργά παρά ποτέ!!!)

 

Ακόμα δεν το έπιασα στα χέρια μου (φορτίζει) ωστόσο έχω μερικές απορίες...

 

1- Με το που το έβαλα στον φορτιστή, άναψε μόνο του και έκανε το calibration της οθόνης και την επιλογή γλώσσας/ημερομηνίας/τοποθεσίας... Ήταν λογικό να αναψει μόνο του ενώ ηταν στην φόρτιση;

 

2- Όπως έλεγε το manual το έβαλα κατευθείαν στην φόρτιση... Μερικά φιλαράκια μου είπαν πως πρώτα έπρεπε να αδειάσω τελείως την μπαταρία που είχε πο την μαμά της και μετά να το βάλω να φορτίσει...

 

Υπάρχει περίπτωση κάτι απο τα 2 παραπάνω να συντελέσουν στην κακή λειτουργία της μπαταρίας; (να κρατάει λιγότερο απο το κανονικό)

 

Σε normal χρήση πόσο σας κρατάει η μπαταρία;

 

...Ελπίζω να μου απαντήσετε γιατί έχω κάποια αγωνία (ωσάν P910i newbie)!

 

Δημήτρης.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις να κανω,(ειμαι νεος στο forum) :O

εχω p910 εδω και 1 μηνα περιπου και χτες το εκανα hard reset

γιατι κολλουσε(τωρα ειναι οκ)

Αλλα εχασα τα ελληνικα!

ξερω οτι απο καπου τα κατεβαζεις αλλα δεν ξερω ποιο site ειναι.

 

CXC162041 R4A10

CDA162005/3 R4A10

(EINAI H VERSION ΠΟΥ ΕΧΩ ΣTO P910)

 

 

Eιναι καλη VERSION η να το κανω αναβαθμιση?

Ρωταω μηπως ειναι πολυ παλια η

εχει παρουσιασει προβληματα που ισως δεν εχω δει ακομα. :!:

 

Αυτα τα λιγα,Ευχαριστω προκαταβολικα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1- Με το που το έβαλα στον φορτιστή, άναψε μόνο του και έκανε το calibration της οθόνης και την επιλογή γλώσσας/ημερομηνίας/τοποθεσίας... Ήταν λογικό να αναψει μόνο του ενώ ηταν στην φόρτιση;

 

2- Όπως έλεγε το manual το έβαλα κατευθείαν στην φόρτιση... Μερικά φιλαράκια μου είπαν πως πρώτα έπρεπε να αδειάσω τελείως την μπαταρία που είχε πο την μαμά της και μετά να το βάλω να φορτίσει...

 

Υπάρχει περίπτωση κάτι απο τα 2 παραπάνω να συντελέσουν στην κακή λειτουργία της μπαταρίας; (να κρατάει λιγότερο απο το κανονικό)

 

Σε normal χρήση πόσο σας κρατάει η μπαταρία;

Δημήτρης.

Άσε το κινητό τώρα να κλείσει μόνο του τις 2-3 πρώτες φορές (να τελειώσει η μπαταρία δηλαδή) και μετά φόρτισέ το κλειστό.

Σχετική είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Ανάλογα τι πρόγραμματα τρέχεις. Πάνω κάτω, 2-3 ημέρες κρατάει.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και εγώ! :) (κάλιο αργά παρά ποτέ!!!)

 

Ακόμα δεν το έπιασα στα χέρια μου (φορτίζει) ωστόσο έχω μερικές απορίες...

 

1- Με το που το έβαλα στον φορτιστή, άναψε μόνο του και έκανε το calibration της οθόνης και την επιλογή γλώσσας/ημερομηνίας/τοποθεσίας... Ήταν λογικό να αναψει μόνο του ενώ ηταν στην φόρτιση;

 

2- Όπως έλεγε το manual το έβαλα κατευθείαν στην φόρτιση... Μερικά φιλαράκια μου είπαν πως πρώτα έπρεπε να αδειάσω τελείως την μπαταρία που είχε πο την μαμά της και μετά να το βάλω να φορτίσει...

 

Υπάρχει περίπτωση κάτι απο τα 2 παραπάνω να συντελέσουν στην κακή λειτουργία της μπαταρίας; (να κρατάει λιγότερο απο το κανονικό)

 

Σε normal χρήση πόσο σας κρατάει η μπαταρία;

 

...Ελπίζω να μου απαντήσετε γιατί έχω κάποια αγωνία (ωσάν P910i newbie)!

 

Δημήτρης.

 

1)Και εμένα έτσι εκανε... calibration οθόνης και ωρα κτλ..

 

2)Ακολουθησε αυτο που σου είπε και ο florinaperis

 

To δικο μου με συχνη χρήση κραταει 3 μέρες.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησεις να κανω,(ειμαι νεος στο forum) :O

εχω p910 εδω και 1 μηνα περιπου και χτες το εκανα hard reset

γιατι κολλουσε(τωρα ειναι οκ)

Αλλα εχασα τα ελληνικα!

ξερω οτι απο καπου τα κατεβαζεις αλλα δεν ξερω ποιο site ειναι.

 

CXC162041 R4A10

CDA162005/3 R4A10

(EINAI H VERSION ΠΟΥ ΕΧΩ ΣTO P910)

 

 

Eιναι καλη VERSION η να το κανω αναβαθμιση?

Ρωταω μηπως ειναι πολυ παλια η

εχει παρουσιασει προβληματα που ισως δεν εχω δει ακομα. :!:

 

Αυτα τα λιγα,Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

 

Το αν ειναι καλη version δεν μπορω να ξέρω τι θα πουν τα άλλα παιδια .αυτην είχε το κινητο μου ,όταν το πήρα ,αυτή έχει.

Δεν μου έχει κολλήσει ,δεν μου laggarei...

 

 

Για να ξέρεις απλώς

το R4A10 είναι η version του λογισμικου σου

και

το CDA αριθμο τον βάζεις στο site της S.E για να σου πει εαν εχει βγεί νέο λογισμικο για το κινητό σου.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μου στειλει καποιος το αρχειο :

 

cxc162041 R4A01.sis (ελληνικα)

 

 

 

το mail μου ειναι arxonths@yahoo.gr

 

ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας...

Σχετικά με τα shortcuts...

 

Οταν είναι ανοιχτό το πορτάκι, όλα καλά! Βγάζει την λίστα όλων των εφαρμογών και επιλέγεις ΟΠΟΙΑ θέλεις και την βάζεις (πχ symbianware fileman)...

 

Όταν όμως το πορτάκι είναι κλειστό... δεν εμφανίζει όλες τις εφαρμογές παρά μόνο τις δικές του (με λίγες εξαιρέσεις πχ το magic profiles)...

 

Υπάρχει κάποιο trick για να μπορούμε να βάλουμε συντόμευση όποια εφαρμογή θέλουμε;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας...

Σχετικά με τα shortcuts...

 

Οταν είναι ανοιχτό το πορτάκι, όλα καλά! Βγάζει την λίστα όλων των εφαρμογών και επιλέγεις ΟΠΟΙΑ θέλεις και την βάζεις (πχ symbianware fileman)...

 

Όταν όμως το πορτάκι είναι κλειστό... δεν εμφανίζει όλες τις εφαρμογές παρά μόνο τις δικές του (με λίγες εξαιρέσεις πχ το magic profiles)...

 

Υπάρχει κάποιο trick για να μπορούμε να βάλουμε συντόμευση όποια εφαρμογή θέλουμε;

Δεν έχουν όλες οι εφαρμογές αυτή την δυνατότητα (ανάλογα τον τρόπο που δουλεύουν δηλαδή - άλλες πρέπει να λειτουργούν με ανοιχτό το flip).

 

Πήγαινε στον πίνακα ελέγχου και θα βρεις μια επιλογή για τα shortcuts (flip closed shortcuts). Από εκεί αλλάζεις τις εφαρμογές που εμφανίζονται στο μενού με κλειστό το πληκτρολόγιο (ότι είναι διαθέσιμο επιλέγεις).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μου στειλει καποιος το αρχειο :

 

cxc162041 R4A01.sis (ελληνικα)

 

το mail μου ειναι arxonths@yahoo.gr

 

ευχαριστω. :)

Σου στέλνω 2 αρχειάκια (1 από τα 2 είναι τα Ελληνικά, απλά έχουν περίεργα γράμματα τα *.sis). Κάνε εγκατάσταση κάποιο από αυτά και κατα την διάρκεια της εγκατάστασης, θα σου πει αν είναι τα Ελληνικά ή όχι (απλά ακυρώνεις την εγκατάσταση και βάζεις το άλλο αρχείο αν είναι λάθος το πρώτο).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

exo edo kai dio mines to 910i kai prin apo liges meres dokimasa na xrisimopioiso to HBH 600 mou kai den to evriske stin anazitisi bluetooth.pira thl stin s.e. alla tipota den mporousan na me voi8isoun kai mou ipan na pao sto servise!kamia idea?
Η λογική του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...