Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι παρα πολλα νομιζω 198 συνολο αλλα δεν ξερω αν λειτουργει ο αυτοματος συγχρονισμος γιατι παντα τσεκαρω mail χειροκινητα. Με τον στοκ κερνελ δεν δουλευε η εφαρμογη disable services και περασα ultimate kernel να κανω αυτα που ηθελα και μετα παλι τον στοκ. Αν θες ανεβαζω σκριν σοτ σε λιγο

Ναι αν μπορείς ανέβασε. Δεν με νοιάζει για ιμειλ. Και γω χειροκίνητα τα κάνω. Διάβασα με ultimate παίζουν κάποια lags. Έχω βάλει Adam kernel. Δεν είδα κάτι καλύτερο από στοκ αν και στην ουσία στοκ είναι. Χτες έφαγα φρίκη όταν πέρασα τον νέο κερνελ δεν θυμάμαι πως λέγεται που δίνει και ρυθμίσεις ο τύπος. Τα περνάω όλα εκτός από όλα τα undervolt. Πέφτω κοιμάμαι μόλις ξυπνάω το κινητό τουβλο! Δεν ανοιγε με τπτ. Το βάζω φόρτιση τπτ! Λέω πάει το κινητό. .μετά θυμήθηκα ότι η μπαταρία βγαίνει και ευτυχώς δούλεψε έτσι. Κάτι πρέπει να έκανα λάθος. .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OCR πρόγραμμα θέλεις. Υπάρχουν κάποια στο market. Δες πιο σε εξυπηρετεί καλύτερα.

Ευχαριστώ! Βρήκα όντως κάποια, αλλά έχεις μήπως να προτείνεις κάποιο δοκιμασμένο;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Βαλε adam η ultimate για να δουλεψει η εφαρμογη που εγραψα παραπανω και μολις τελειωσεις βαλε παλι τον στοκ.

[ATTACH]59845[/ATTACH][ATTACH]59846[/ATTACH][ATTACH]59847[/ATTACH][ATTACH]59848[/ATTACH][ATTACH]59849[/ATTACH]

 

[ATTACH]59850[/ATTACH][ATTACH]59851[/ATTACH][ATTACH]59852[/ATTACH][ATTACH]59853[/ATTACH][ATTACH]59854[/ATTACH]

 

[ATTACH]59855[/ATTACH][ATTACH]59856[/ATTACH]

Συγνωμη για τα συνεχομενα ποστ αλλα δεν μπορω να βαλω ολα τα σκριν σοτ σε ενα μηνυμα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

@bolek76

Όταν έχεις να ανεβάσεις πολλές εικόνες είναι προτιμότερο να τις ανεβάζεις σε κάποιο cloud (πχ dropbox ) και να γράφεις εδώ το link.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε. Θα τα δοκιμάσω το βράδυ

Βλέπω έχεις χαμηλωσει dpi. Δεν έχεις θέμα με κάμερα συλλογη;εκτός και αν είναι στη ρομ μεσα

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

@bolek76

Όταν έχεις να ανεβάσεις πολλές εικόνες είναι προτιμότερο να τις ανεβάζεις σε κάποιο cloud (πχ dropbox ) και να γράφεις εδώ το link.

 

Οκ σ'ευχαριστω. prioxxx να ξερεις μετα απο reboot θα σου λεει οτι το google play services διακοπηκε αλλα μετα ολα οκ και δουλευουν ολα chrome mail play store και youtube

Edited by bolek76
Link to comment
Share on other sites

Οκ σ'ευχαριστω. prioxxx να ξερεις μετα απο reboot θα σου λεει οτι το google play services διακοπηκε αλλα μετα ολα οκ και δουλευουν ολα chrome mail play store και youtube

 

Ειδα στη ρομ οτι εχεις χαμηλωσει dpi. Το ειχε η ρομ μεσα ή εσυ αλλαξες?Γιατι και γω που το εκανα μονος ειχα θεμα με καμερα dialer

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορώ να πω με σιγουριά ότι το fast charge σε Note 4 C πιο πολύ κακό παρά καλό κάνει. Στις 2 παρακάτω τυπικές μετρήσεις μου ξεπέρασα με ευκολία τις 5 ώρες SOT με χρήση WiFi 3G 70-30% και περίπου 1 ώρα χρήση Gps με Runtastic και ταυτόχρονα TuneIn Radio. Όσο χρησιμοποιούσα το fast charge με το ζόρι ξεπερνούσα τις 4 ώρες SOT με την ίδια χρήση....Δε λέω απίστευτα βολικό το να φορτίζει μέχρι το 50% σε μισή ώρα αλλά τι να το κάνω εάν έχω τόσο μεγάλη διαφορά στην αυτονομία. Κάτι το οποίο με κάνει να αναρωτιέμαι εάν όντως το κινητό πάει μέχρι το 100% ή εάν είναι τύπου "placebo" για να νομίζουμε ότι φορτίζει γρήγορα αλλά στην πραγματικότητα φορτίζει μέχρι το 70% περίπου με αποτέλεσμα αυτό να εξηγεί την τεράστια πτώση στην αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Ειδα στη ρομ οτι εχεις χαμηλωσει dpi. Το ειχε η ρομ μεσα ή εσυ αλλαξες?Γιατι και γω που το εκανα μονος ειχα θεμα με καμερα dialer

Εγω αλλαξα αλλα ο dialer δεν με πειραζει,καμερα και my files εβαλα απο ρομ του Νote f που ειναι multidpi, emotion revolution r5 ειναι η ρομ. Την κατεβαζεις παιρνεις τις εφαρμογες που θες και τις βαζεις στην ρομ που εχεις με καποιον ροοτ εξπλορερ και εισαι ετοιμος,πρεπει να σβησεις ομως τα odex αρχεια απο οποια εφαρμογη αντικαταστησεις και να βαλεις τα σωστα περμισιονς rwrr ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτι τρέχει και δεν αφήνει τη συσκευή μου να πέσει σε deep sleep έχοντας φυσικά και την ανάλογη κατανάλωση.

 

[ATTACH]60312[/ATTACH][ATTACH]60313[/ATTACH][ATTACH]60314[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς smartlock; Επειδή και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα εικάζω πως εκεί οφείλεται η κατανάλωση του Android OS και των play services.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το smart lock; Μήπως το έχει ενεργοποιημένο από μόνο του.

Το smart lock είναι για να κλειδώνει όταν πχ δεν έχεις συνδέσει ένα bluetooth η δεν το κρατάς πάνω σου το κινητό....θα το βρεις στην καρτέλα....σύστημα - ασφάλεια - smart lock....εγώ το εχω ενεργοποιήσει και δεν μου έχει καθόλου drain battery....

Link to comment
Share on other sites

Το smart lock είναι για να κλειδώνει όταν πχ δεν έχεις συνδέσει ένα bluetooth η δεν το κρατάς πάνω σου το κινητό....θα το βρεις στην καρτέλα....σύστημα - ασφάλεια - smart lock....εγώ το εχω ενεργοποιήσει και δεν μου έχει καθόλου drain battery....

Δεν υπάρχει η επιλογή αυτή στην "ασφάλεια" ή είμαι τυφλός. :p

 

Η πρώτη επιλογή που είναι τικαρισμένη τι είναι;

[ATTACH]60328[/ATTACH][ATTACH]60329[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα κάτω έχει αυτό!

Πολύ περίεργα πράγματα. Είμαι με KitKat.

 

[ATTACH]60340[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα κάτω έχει αυτό!

Πολύ περίεργα πράγματα. Είμαι με KitKat.

 

[ATTACH]60340[/ATTACH]

Ναι έχεις δίκιο....δεν κατάλαβα ότι είσαι kit kat.εγώ είμαι 5.0.1 lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω παράπονο από την αυτονομία του Edge.

Σήμερα σε 10 ώρες χρήσης μου έχει βγάλει 4 ώρες οθόνη και έχω 15% ακόμα ΜΌΝΟ με H+. Καθόλου wifi.

Βέβαια σε λίγο θα αλλάξω μπαταρία αλλά με τέτοια χρήση είναι λογικό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην kitkat πράγματι δεν υπάρχει smartlock. Ο φίλος που το χρησιμοποιεί δεν έχει καθόλου στα στατιστικά του android os και play services;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ συνεχώς το smartlock. Δεν έχει σχέση με την αύξηση του ποσοστού κατανάλωσης του kernel και του Android system.

 

Κατά περίεργο τρόπο παρατηρώ αυξημένο ποσοστό μόνο όταν κάνω πολύ χρήση μέσω wifi.

Σήμερα ήμουν όλη μέρα με 3g. Το ποσοστό παρέμεινε χαμηλά.

Γύρισα σπίτι, άλλαξα μπαταρία και έκανα παρόμοια χρήση μέσω wifi.

Το ποσοστό των δύο παραπάνω είναι μέχρι στιγμής διπλάσιο απ ότι πριν που ήμουν με 3g.

 

Και ανάλογο έβλεπα και με το Μ8 πάντα με lollipop.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φίλε Κώστα ότι θα συμφωνήσω. Σήμερα με αρκετό wifi αλλά και 3G είναι στα γνωστά πολύ καλά επίπεδα. Προχθές με αυτά τα στατιστικά που πόσταρα ήταν μόνο με 3G/Edge και μάλιστα με πολυ κακό σήμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=201327249458&alt=web

 

 

Θα λειτουργήσει θετικά ή θα καταστρέψει το κινητό;

 

εχοντας μια μικρη εμπειρια απο τετοιες μπαταροκινεζιες, εχω να σου πω πως ζημια δεν θα κανει αλλα ειναι χαλια μπαταριες που δεν κρατανε και πολυ!!

καλυτερα να παρεις μια γνησια και θα εισαι οκ!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...