Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α η συγκεκριμένη που βρήκα δηλ δεν παίζει?

http://www.amazon.com/gp/product/B00RB41I6S/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1TFBV0BMYGD7Y

 

ούτε η zerolemon?

 

Φυσικα και ΟΧΙ....δεν είναι για το δικο μας...θα πρεπει να λειε οπωσδηποτε ''for N9100'' compatible with ''EB-BN916BC''

Οτιδήποτε άλλο δεν κανει για την συσκευη μας δεν χωραει στην υποδοχη...το ξερω γιατι την πατησα την πρωτη φορα....λογω 2ης σιμ η δικια μας υποδοχη είναι μικροττερη......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε αυτη την εταιρια ,μπορουμε να βρουμε κατι που να να μας κάνει για αυξημενη μπαταρα? http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_2?rh=n%3A2335752011%2Ck%3Adeep+stretch+note+4&page=2&keywords=deep+stretch+note+4&ie=UTF8&qid=1431262915&spIA=B00WSDH6CW
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Άφησα σκόπιμα την συσκευή να σβήσει από μπαταρία μετά από πολύ καιρό και μετά από μία πλήρη φόρτιση -με την γρήγορη φόρτιση πάντα επιλεγμένη- το αποτέλεσμα ήταν να καταγράψω νέο ρεκόρ οθόνης... :blink: Η χρήση που έκανα ήταν 3G και Wi-Fi με fb,messenger,instagram και αρκετό browsing...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μου κρατάει εύκολα 2 ολόκληρες μέρες, και αν κάνω κυρίως τηλέφωνα, και 3 μέρες.

 

Βασικά χρησιμοποιώ κυρίως wi-fi, ελάχιστα ως καθόλου data, κυρίως κλήσεις, και ολίγον από browsing. ΚΑΘΟΛΟΥ παιχνίδια, εξάλλου δεν έχω παιχνίδια στο τηλ.

 

Ερώτηση: MAME παίζει το Note ???? άντε να παίξουμε κανένα wonder boy in monster land .....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά παιζω στις 3μιση ωρες συνήθως οθόνη αντε 4, με 4G σχεδον ολο και ψηλα φωτεινότητα.. Εννοείται μια μέρα χρήσης!
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μου κρατάει εύκολα 2 ολόκληρες μέρες, και αν κάνω κυρίως τηλέφωνα, και 3 μέρες.

 

Βασικά χρησιμοποιώ κυρίως wi-fi, ελάχιστα ως καθόλου data, κυρίως κλήσεις, και ολίγον από browsing. ΚΑΘΟΛΟΥ παιχνίδια, εξάλλου δεν έχω παιχνίδια στο τηλ.

 

Τόσο βγάζω και εγώ κατά μέσο όρο όταν δεν το δουλεύω συνέχεια στα χέρια μου οπότε έχω και λίγο λιγότερες ώρες οθόνης... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω κάνει προέκταση του χεριού μου. Το λιώνω κανονικά και ξεχνάω να ανοίξω pc.

Έτσι θα βγάλω μικτή χρήση 4 μισή με 5 ώρες οθόνη σε μια ημέρα. 22 ώρες περίπου. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα χθες Nova Prime και είμαι με 19 ώρες και έχω βγάλει 3 ώρες οθόνης με 52% μπαταρία πρώτη φορά!να παίζει ο νοβα τόσο ρόλο τι να πω δεν ξέρω!πριν τον βάλω με την ίδια ακριβώς χρήση στο 49% της μπαταρίας έβγαζα βαριά 2 ώρες και 15 λεπτά οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ παίζω σχεδόν κάθε μέρα. Πάντα μικτά. Βέβαια είμαι με custom rom kernel και παίζει ρόλο.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Εχει δοκιμασει κανεις αυτην την μπαταρια ? Αναφερει οτι ειναι 4200mA

Battery 4200mA

 

Λογικα τις 2 μερες θα τις βγαζουμε με λογικη χρηση

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εβαλα να φορτισει (με τον γνησιο φορτιστη) στις 15:10 με 12% μπαταρια απενεργοποιωντας την γρηγορη φορτιση χωρις να το πειραξω καθολου.

Η ωρα εχει παει 20:51 και η μπαταρια ειναι στο 89% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και λεει οτι θελει αλλα 50 λεπτα για πληρη φορτιση....... Τι σκατα γινετε ? Θα με τρελανει ?

 

Αυτη ειναι η δευτερη φορτιση που το φορτιζω, στην πρωτη φορτιση (παλι με απενεργοποιημενη την γρηγορη φορτιση) φορτισε μολις σε 2 ωρες.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Εχει δοκιμασει κανεις αυτην την μπαταρια ? Αναφερει οτι ειναι 4200mA

Battery 4200mA

 

Λογικα τις 2 μερες θα τις βγαζουμε με λογικη χρηση

 

Προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα και για λόγους ασφαλείας αλλά και γιατί μάλλον η πραγματική χωρητικότητα της μπαταρίας θα είναι πολύ μικρότερη από την διαφημιζόμενη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εβαλα να φορτισει (με τον γνησιο φορτιστη) στις 15:10 με 12% μπαταρια απενεργοποιωντας την γρηγορη φορτιση χωρις να το πειραξω καθολου.

Η ωρα εχει παει 20:51 και η μπαταρια ειναι στο 89% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και λεει οτι θελει αλλα 50 λεπτα για πληρη φορτιση....... Τι σκατα γινετε ? Θα με τρελανει ?

 

Αυτη ειναι η δευτερη φορτιση που το φορτιζω, στην πρωτη φορτιση (παλι με απενεργοποιημενη την γρηγορη φορτιση) φορτισε μολις σε 2 ωρες.

Κανε μια επανεκινηση...και ξαναδοκιμασε...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! Εδώ και μερικές μέρες μου κάνει μερικές κονξες το κινητό... Έχω το galaxy note 4 το μοντέλο F όμως το τετραπυρινο! Εδώ και 10 μέρες η απόδοση της μπαταρίας έχει πέσει κατακόρυφα και επίσης αισθάνομαι το κινητό να ζεσταίνεται αρκετά εύκολα (ένα fb και έναν Chrome ανοιχτό για παράδειγμα) Το κινητό τρέχει σε stock rom και πρόσφατα έκανα το update για την lollipop από το κινητό (που ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που το έκανα γιατί έχει γεμίσει μικρό κολλήματα το κινητό ) Τι πιστεύεται ότι φταίει και τι πρέπει να κάνω? Έχει και άλλος θέματα με την lollipop την εργοστασιακή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! Εδώ και μερικές μέρες μου κάνει μερικές κονξες το κινητό... Έχω το galaxy note 4 το μοντέλο F όμως το τετραπυρινο! Εδώ και 10 μέρες η απόδοση της μπαταρίας έχει πέσει κατακόρυφα και επίσης αισθάνομαι το κινητό να ζεσταίνεται αρκετά εύκολα (ένα fb και έναν Chrome ανοιχτό για παράδειγμα) Το κινητό τρέχει σε stock rom και πρόσφατα έκανα το update για την lollipop από το κινητό (που ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που το έκανα γιατί έχει γεμίσει μικρό κολλήματα το κινητό ) Τι πιστεύεται ότι φταίει και τι πρέπει να κάνω? Έχει και άλλος θέματα με την lollipop την εργοστασιακή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Όταν λες κολλήματα και κακή μπαταρία τι εννοείς? Δώσε μας δείγματα να δούμε.

Εγώ με το μοντέλο C δεν έχω κανένα θέμα.

Όταν έκανες αναβάθμιση έκανες μετά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων? Δεν είναι απαραίτητο αλλά μπορεί να στρώσει.

Επίσης πάτα του ένα reboot για αρχή αν δεν το έχεις κάνει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να πω και εγω θετικές εντυπώσεις απο την μπαταριά καθόλου ... 2 φορές το φορτίζω εντάξει το λες και τραγικό. το εχω ροοτ εχω βγάλει εφαρμογές απο μέσα αρκετές και το εχω 3 μερες ειναι μεταχειρισμενο ομως
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά! Εδώ και μερικές μέρες μου κάνει μερικές κονξες το κινητό... Έχω το galaxy note 4 το μοντέλο F όμως το τετραπυρινο! Εδώ και 10 μέρες η απόδοση της μπαταρίας έχει πέσει κατακόρυφα και επίσης αισθάνομαι το κινητό να ζεσταίνεται αρκετά εύκολα (ένα fb και έναν Chrome ανοιχτό για παράδειγμα) Το κινητό τρέχει σε stock rom και πρόσφατα έκανα το update για την lollipop από το κινητό (που ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που το έκανα γιατί έχει γεμίσει μικρό κολλήματα το κινητό ) Τι πιστεύεται ότι φταίει και τι πρέπει να κάνω? Έχει και άλλος θέματα με την lollipop την εργοστασιακή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μετά απο τόσο μεγάλη αναβάθμιση θα σου ελεγα να κανεις επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και λογικά θα είναι ολα εντάξει.

Παρε back up τα πάντα δεν θα μείνει τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι με την custom rom το κιν.εχει ξεφυγει

Τι εννοείς έχει ξεφύγει? Προς το καλό? Γιατί το 5 ωρο οθονης δεν το έχω και για πολύ καλό εγώ...

 

Τελικά ίσως να μην έχω θέμα όπως νόμιζα με την δικιά μου μπαταρία! Αλλά το ότι ζεσταίνεται το κινητό πλέον αισθητά είναι γεγονός

[ATTACH]61550[/ATTACH][ATTACH]61551[/ATTACH]

 

Να σημειωθεί ότι αυτή η επίδοση έχει επιτευχθεί με την εξ ενέργειας ενεργοποιημενη μετά το 50%

Edited by igna200
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολυυυυυυυ καλό το 5ωρο που έχει το παιδί γιατί είναι 2 ημέρες αναμονή κοντά.

 

και σχεδον φουλ φωτεινοτητα και χωρις greenify και διαφορα αλλα.ουτε βαζω εξοικ.ενεργειας.και φυσικα το κινητο μου εμενα δεν εχει θεμα θερμοκρασιας κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...