Jump to content

[Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την lollipop 5.0.1 δεν αντιμετοπίζω κανένα πρόβλημα battery brain στο Note Edge.

Στο σπιτι που βρίσκομαι το σημα της cosmote είναι χάλια. Με δυσκολία γίνονται κλήσεις. Παρόλα αυτά το βράδυ σε 8 ώρες έχασα μόλις 5%.

Ηταν όλα ανοικτά όπως κατα την διαρκεια της μέρας. Δηλαδή συχρονισμοί, wifi, 4g, BT κλπ

Δεν έχω αφαιρέσει την εφαρμογή google οπως γράφτηκε σαν συμβουλή. Έχω facebook messenger κανονικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω με το Ν4 είμαι πλήρως ευχαριστημένος. Δεν το περίμενα να το πω μετά από τόσα που έχω σύρει κατά καιρούς στη Samsung αλλά ακόμα και στην αυτονομία τα πάει εξαιρετικά και παρόλο που χθες το έλιωσα στο 3G που ήμουν έξω με έβγαλε ασπροπρόσωπο καο το χα ήδη δυο μέρες εκτός φορτιστή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα κατοχος note 4 Γερμανικο με 5.0.1

Προηλθα από Note 3 Γαλλικο με 5.0

Πειτε μου, απο μπαταρια πως τα παει; Σε σχεση με το Note 3 που ειχα;

TCe
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα κατοχος note 4 Γερμανικο με 5.0.1

Προηλθα από Note 3 Γαλλικο με 5.0

Πειτε μου, απο μπαταρια πως τα παει; Σε σχεση με το Note 3 που ειχα;

Καλορίζικο !!! Τουλάχιστον 15% καλύτερο....ισως και παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα κατοχος note 4 Γερμανικο με 5.0.1

Προηλθα από Note 3 Γαλλικο με 5.0

Πειτε μου, απο μπαταρια πως τα παει; Σε σχεση με το Note 3 που ειχα;

 

Τα έιχα και τα δύο, με παρόμοια χρήση έβλεπα 1+ ώρα οθόνης παραπάνω με το 4άρι

Link to comment
Share on other sites

Τα έιχα και τα δύο, με παρόμοια χρήση έβλεπα 1+ ώρα οθόνης παραπάνω με το 4άρι

 

και με στο edge πως παει ? σε σχεση με το Ν4?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

και με στο edge πως παει ? σε σχεση με το Ν4?

 

Σε παρόμοια επίπεδα με το 3άρι, 1ώρα δηλαδή κάτω σε οθόνη από το 4, πάντα με την ίδια χρήση βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μετά από αργεί φόρτιση κρατάει περισσότερο το παράτησα και εγώ. Περίμενα να το γράψει και αλλος

 

Εγω παιδι με bobcat rom και απενεργοποιημενα μονο αυτα στα σκρινσοτ μολις εκλεισα στο 70% τον διακοπτη "γρηγορη φορτιση" η μπαταρια εχει κανει αλματα σε προοδο!!

νιωθω σαν να την τρωει αισθητα πιο αργα τη μπαταρια.

 

Δειτε:

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο 8ωρο (ολα ανοιχτα αλλα οχι συνδεμενο σε wifi)

με μετριο Voda gprs, τρωει 15%!

Βελτιωθηκε λιγο η κατασταση αφου εβαλα τα google services που ειχαν τη μεγαλυτερη καταναλωση σε περιορισμο δεδομενων παρασκηνιου. Τωρα ειμαι στο 8%/8ωρο αλλα παλι δε το λεω κ καλη αναμονη.

Ελπιζω το σημερινο update Samsung Push service να κανει δουλεια γιατι δε θελω να κλεισω τπτ αλλο.

Θα δοκιμασω και με αργη φορτιση...

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το να ξετικαρεις την γρηγορη φορτιση μειωνει την καταναλωση της μπαταριας..

 

:-)

 

Και αργη φορτιση δεν εχω κανει.

σημερα θα το κανω.

 

Τα ποσοστα ειναι μεχρι το 70% με τικαρισμενη την γρηγορη φορτιση κ απο εκει κ μετα με ΞΕτικαρισμενη την επιλογη γρηγορης φορτισης..

Edited by MiRo31285

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το να ξετικαρεις την γρηγορη φορτιση μειωνει την καταναλωση της μπαταριας..

 

:-)

 

Και αργη φορτιση δεν εχω κανει.

σημερα θα το κανω.

 

Τα ποσοστα ειναι μεχρι το 70% με τικαρισμενη την γρηγορη φορτιση κ απο εκει κ μετα με ΞΕτικαρισμενη την επιλογη γρηγορης φορτισης..

 

Η γραφική παράσταση δεν δείχνει κάτι τέτοιο πάντως. Η κλίση της ευθείας είναι ίδια. Και να συνέβαινε, θα συνέβαινε μάλλον λόγω μεγαλύτερης φωτεινότητας στην οθόνη από 100 μέχρι 70%. Άσε που δεν υπάρχει κάποιος λόγος για να συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η γραφική παράσταση δεν δείχνει κάτι τέτοιο πάντως. Η κλίση της ευθείας είναι ίδια. Και να συνέβαινε, θα συνέβαινε μάλλον λόγω μεγαλύτερης φωτεινότητας στην οθόνη από 100 μέχρι 70%. Άσε που δεν υπάρχει κάποιος λόγος για να συμβαίνει αυτό.

 

Το εβαλα usb 15-20' που περνουσα κατι φωτο μονο.

 

Δεν ξερω να διαβαζω γραφικα. Μονο χρονο οθονης βλεπω εγω κ κρινω..

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση, μπορεί να είναι και χαζή. "απενεργοποίησα" τις βλακείες της Google που δεν χρησιμοποιώ όπως το Google Now κ.α που μας τρώνε και μπαταρία, ξετσέκαρα και τις ειδοποιήσεις για αναβάθμιση. Όταν μπαίνω στο store μου λέει να αναβαθμίσω αυτές τις εφαρμογές και μου τις βγάζει πάνω πάνω.... Αυτό μπορώ να το ρυθμίσω κάπως ; Να μην μου τις βγάζει ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση, μπορεί να είναι και χαζή. "απενεργοποίησα" τις βλακείες της Google που δεν χρησιμοποιώ όπως το Google Now κ.α που μας τρώνε και μπαταρία, ξετσέκαρα και τις ειδοποιήσεις για αναβάθμιση. Όταν μπαίνω στο store μου λέει να αναβαθμίσω αυτές τις εφαρμογές και μου τις βγάζει πάνω πάνω.... Αυτό μπορώ να το ρυθμίσω κάπως ; Να μην μου τις βγάζει ;

 

Νομιζω πως οχι..οποιος ξερει ας διαφωτισει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω απενεργοποιήσει αυτές :P

 

http://i61.tinypic.com/afc4dx.jpg

http://i62.tinypic.com/x3wu2c.jpg

Edited by LION_XX

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχω απενεργοποιήσει, στο playstore δεν μου τa εμφανίζει για ενημέρωση παρά μόνο αν τα κάνω αναζήτηση και τα ανεφέρει ως απενεργοποιήμενα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας το κάνει αυτό :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Να, εμένα έτσι τα βγάζει :X

 

http://i62.tinypic.com/219tguw.jpg

 

http://i62.tinypic.com/wqsc3n.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To Android System Web View για τι είναι ; Να το εγκαταστήσω ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι ανοιχτό για 2 μέρες το λειτουργικό σύστημα ξεπερνάει την οθόνη. Το κάνει και σε σας; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι μεμπτό ως προς την κατανάλωση και οι χρόνοι μου είναι πολύ καλοί αλλά αν μπορώ να κάνω κάτι για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα, γιατί όχι; Κάποιο tip ας πούμε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι ανοιχτό για 2 μέρες το λειτουργικό σύστημα ξεπερνάει την οθόνη. Το κάνει και σε σας; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι μεμπτό ως προς την κατανάλωση και οι χρόνοι μου είναι πολύ καλοί αλλά αν μπορώ να κάνω κάτι για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα, γιατί όχι; Κάποιο tip ας πούμε.

Είναι λογικό γιατί για να βγάλεις τις δύο μέρες δεν το έχεις δουλέψει πολύ οπότε η κατανάλωση της είναι μικρή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό γιατί για να βγάλεις τις δύο μέρες δεν το έχεις δουλέψει πολύ οπότε η κατανάλωση της είναι μικρή.

Έχω πάνω από 4,5 ώρες οθόvn πράγμα πολύ καλό. Δηλαδή αν πάντα έχω τόσες ώρες αναμονής θα βγανίνει πρώτο το λειτουργικό; Και σε σένα έτσι είναι μετά από 2 μέρες αναμονής;

[ATTACH]59661[/ATTACH][ATTACH]59662[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτα βγαζω παιδια.

 

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κατα την γνωμη μου.

 

Με αργη φορτιση φυσικα..

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι φίλε μου. Αυτό που καταλαβαίνω από τις φωτό σου είναι αυτό που λέμε πιο πάνω με τον Κώστα. Ότι αν στις 17 ώρες η οθόνη είναι πρώτη με τόσο μικρή διάφορα από τα Συστήματα Αndroid, τότε αν κάνεις τους χρόνους που βλέπεις στη φωτό μου, θα ξεπεράσουν την οθόνη αυτά τα δύο και θα πάει στην τρίτη θέση η οθόνη.

Το ερώτημα είναι.... Είναι φυσιολογικό αυτό; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι φίλε μου. Αυτό που καταλαβαίνω από τις φωτό σου είναι αυτό που λέμε πιο πάνω με τον Κώστα. Ότι αν στις 17 ώρες η οθόνη είναι πρώτη με τόσο μικρή διάφορα από τα Συστήματα Αndroid, τότε αν κάνεις τους χρόνους που βλέπεις στη φωτό μου, θα ξεπεράσουν την οθόνη αυτά τα δύο και θα πάει στην τρίτη θέση η οθόνη.

Το ερώτημα είναι.... Είναι φυσιολογικό αυτό; :p

 

Ναι αμε.. γιατι οχι? Αφου τρεχουν εφαρμογες στονπαρασκηνιο συνεχεια.. γιατι να μην γινεται?

 

Απλα εχω την εντυπωση οτι στο KitKat δεν τις μετρουσε ολες ολες η κατηγορια υπηρεσιες google γι αυτο ηταν χαμηλα.

 

Η

 

Η google αυξησε τις υπηρεσιες της.

 

Καλημεραααα παιδια! ;-)

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε lollipop έχεις?

Έχω παρατηρήσει ότι στην lollipop ένα μέρος της κατανάλωσης των εφαρμογών καταγράφεται στο android system και έχουμε αυξημένο ποσοστό.

Εκτός αυτού η οθόνη είναι εξαιρετικά πιο οικονομική σε σχέση με άλλες. Το LG G3της κόρης με το ζόρι βγάζει 4 ώρες οθόνη σε 16 ώρες και μόνο με wifi και gprs. Εκεί το ποσοστό οθόνης είναι αρκετά μεγαλύτερο.

 

Το περίεργο με τα NOTE 4 είναι ότι πολλοί κάτοχοι δεν είναι ευχαριστιμένοι από την αυτονομία σε αντίθεση με άλλους που είναι απόλυτα ικανοποιημένοι.

Αυτό σημαίνει ότι κάποιες εφαρμογές παρουσιάζουν υπερβολική κατανάλωση. Εξαρτάται λοιπόν από το πως έχει στήσει κάποιος την συσκευή του και φυσικά από το σήμα στην περιοχή του.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...