Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε να προτεινετε ενα συνδιασμο απο rom και kernel για το f μοντελο με snapdragon?

Σταθερη και γρηγορη με οσο δυνατον λιγοτερα προβληματα και αν ειναι δυνατον να δουλευουν ολα στη συσκευη.

Η διαρκεια της μπαταριας μπορει να μπει σε δευτερη μοιρα αφου εχω δευτερη μπαταρια και μπορω να αλλαζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχετε να προτεινετε ενα συνδιασμο απο rom και kernel για το f μοντελο με snapdragon?

Σταθερη και γρηγορη με οσο δυνατον λιγοτερα προβληματα και αν ειναι δυνατον να δουλευουν ολα στη συσκευη.

Η διαρκεια της μπαταριας μπορει να μπει σε δευτερη μοιρα αφου εχω δευτερη μπαταρια και μπορω να αλλαζω.

 

Νομίζω Ramrom 10 που είναι στοκ Note 4 αλλά με πολλά apps από S8/Note 7

Εγώ έχω την Racerom v7 πολύ καλή επίσης η οποία είναι port.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια help!!! πως μπορω να νεκρωσω το home button οταν πατιετε να μην βγαζει το google?αν ειναι εφικτό να μην βγαζε τιποτα στο παρατεταμένο πατημα?
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να τα καταφερνεται να βαζετε Ρομ οπος του DrKetan , RamRom και σε εμενα να κολλαει παντα στο SAMSUNG και να ζεστενεται και να περνα και ενα τεταρτο και να μην ανοιγει???? Το εκανα θεμα και πιο πανω χωρις καμια θετικη απαντηση

Τι κανω λαθος , εχει αλλος το ιδιο θεμα??? Ειμαι με 910F

From N9
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να τα καταφερνεται να βαζετε Ρομ οπος του DrKetan , RamRom και σε εμενα να κολλαει παντα στο SAMSUNG και να ζεστενεται και να περνα και ενα τεταρτο και να μην ανοιγει???? Το εκανα θεμα και πιο πανω χωρις καμια θετικη απαντηση

Τι κανω λαθος , εχει αλλος το ιδιο θεμα??? Ειμαι με 910F

 

Φλασάρεις πρώτα modem και bootloader;

Link to comment
Share on other sites

Κάνω ότι ακριβως λέει η καθε ρομ φιλε. Σε αυτή τη περίπτωση κάνω wipe-flash Rom-Turn off device-Download Mode-Flash Bl and Modem και νετα κόλλημα στο Samsung :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω βάλει διαφορες Ρομ χωρίς κανενα θεμα οταν ομως δοκιμάσω απο αυτες με BL&MODEM παντα κολλαει. Αν μπορει καποιος να μου πει βημα βημα (δακρυ δακρυ) πως το εκανε ο ιδιος και ολα πηγαν ρολόι να δω και γω που κανω λαθος. Ευχαριστώ

From N9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα κάποιο πρόγραμμα για να ελέγχεις το χρώμα στον exynos υπάρχει? Έχω βάλει και kernel άλλο και rom custom . Στο N910F δεν είχα κανένα θέμα. Ευχαριστώ

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

παιδια γνωριζετε αν το titanium backup μπορει να κανει backup τις ρυθμισεις τηλεφωνου ωστε σε περιπτωση εργοστασιακων ρυθμισεων να μην το ξαναστηνω;

 

βρισκω στις μαζικες ενεργειες/αντιγραφα ασφαλειας δεδομενων συστηματος 2-3 με ονομασια ρυθμισεις αλλα δεν ξερω περαιτερω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Θελω να περασω το νεο λειτουργικο 7 στο κινητο μου ΝΟΤΕ4 αλλα δεν ξερω πως. Εχει κανεις να μου προτεινει καμια ευκολη λυση? πιστευετε οτι ειναι οκ ή θα τρωει σκαλωματα?

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ελπιζω να γραφω στο σωστο μερος...

Ελληξε η εγγυηση του note4 910c κ το εκανα uroot me cfautoroot και του περασα twrp recovery το κινητο δουλευει μια χαρα αλλα οταν προσπαθω να μπω σε recovery mode μου βγαζει πανω ενα μηνυμα Recovery is not Seandroid Enforcing κ μετα μπαινει...

Εχω κανει κατι λαθος κ βγαζει αυτο το μηνυμα?Το κινητο δεν κολλαει δουλευει κανονηκα

Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρα αυτό το μνμ βγαίνει μετά το root

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου ....

 

Κατι αλλο τωρα...περασα το greenify αλλα δεν βλεπω πουθενα το κωλοφεισμπουκ να το αδρανοποιησω

Αποτι διαβασα το εχει σαν αππ της συσκευης κ πρεπει να παρω την πληρωμενη εκδοση για να το κανω

εχουμε αλλη λυση ? αν τα σβησω ολα τα συναφη απο την συσκευη με το τιτανιουμ κ κατεβασω καινουριο φεισμπουκ απο το πλευ στορ θα το δει παλι σαν αππ της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

 

 

Πριν λιγο μου ηρθε νεα ενημερωση ασφαλειας Ιουνιου μεσω ΟΤΑ για το κινητακι μας:)

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα μειωση της αναλυσης παιδια για νς μειωθουν οι θερμοκρασιες... Επεσαν ενα καθαρο 10 αρι σε εμενα

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση όποιος γνωρίζει , έπεσε στα χέρια μου ένα N910F με πρόβλημα στην μητρική κλασικά κάνει boot όποτε θέλει και πρόβλημα με την mmc βρήκα από εξωτερικό μητρική N910C με 60 € περίπου και θέλω να ρωτήσω εάν θα έχει πρόβλημα να μπει στο F , λογικά δεν έχει πρόβλημα αλλά ρωτάω μήπως κάνω πατάτα ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα

Εχω το note 4 910c. Με exynos. Το εχω ακομα με stock rom αλλα θα ηθελα να περασω μια custom rom για να ανανεωθει λιγο η συσκευη. Με ενδιαφερει να μην εχει bugs και να δουλευουν ολα τα καλουδια οπως το πενακι πχ. Μπορειτε να μου προτεινεται καποια ρομ εσεις που εχετε δοκιμασει αρκετες?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω το note 4 910c. Με exynos. Το εχω ακομα με stock rom αλλα θα ηθελα να περασω μια custom rom για να ανανεωθει λιγο η συσκευη. Με ενδιαφερει να μην εχει bugs και να δουλευουν ολα τα καλουδια οπως το πενακι πχ. Μπορειτε να μου προτεινεται καποια ρομ εσεις που εχετε δοκιμασει αρκετες?

Ευχαριστω.

 

Εύκολη η απάντηση, Nemesis rom.

Γρήγορη, καλή μπαταρία, bug free.Δεν κυκλοφορούν πολλές για το C ούτως ή άλλως, αλλά αυτή είναι άριστη.

Link to comment
Share on other sites

Εύκολη η απάντηση, Nemesis rom.

Γρήγορη, καλή μπαταρία, bug free.Δεν κυκλοφορούν πολλές για το C ούτως ή άλλως, αλλά αυτή είναι άριστη.

 

Ευχαριστω πολυ. Ημουν αναμεσα σε αυτην που μου προτεινες και στην eRobot. Θα περασω την Nemesis.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το Note 4 με μαμά rom και όλες τις αναβαθμίσεις της εταιρίας. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου όταν συνδέω τον φορτιστή μου βγάζει μια οθόνη που ανάλογα την ώρα μου εύχεται καληνύχτα,καλημέρα κλπ. Εκτός αυτού μερικές φορές κυρίως στο πρώτο άνοιγμα το πρωί μου βγάζει διαφήμιση για εγκατάσταση κάποιου παιχνιδιού. Τι να κάνω; Ευχαριστώ πολύ.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το Note 4 με μαμά rom και όλες τις αναβαθμίσεις της εταιρίας. Εδώ και 2 βδομάδες περίπου όταν συνδέω τον φορτιστή μου βγάζει μια οθόνη που ανάλογα την ώρα μου εύχεται καληνύχτα,καλημέρα κλπ. Εκτός αυτού μερικές φορές κυρίως στο πρώτο άνοιγμα το πρωί μου βγάζει διαφήμιση για εγκατάσταση κάποιου παιχνιδιού. Τι να κάνω; Ευχαριστώ πολύ.

 

Συνήθως εφαρμογές τύπου clean master κλπ βγάζουν τέτοιου τύπου διαφημιστικών μηνυμάτων κλπ

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως εφαρμογές τύπου clean master κλπ βγάζουν τέτοιου τύπου διαφημιστικών μηνυμάτων κλπ

 

Και games επίσης εγκαθιστούν κρυφά αρχεία…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει κανένα νέο παιχνίδι. Ευχαριστώ πάντως. Μου είπαν για την εφαρμογή του τηλεχειριστηρίου. Θα το δω. Όμως αυτό πιστεύω ότι είναι για τις διαφημίσεις. Τα άλλα που βγάζει για τις καληνύχτες κλπ;;;;;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει κανένα νέο παιχνίδι. Ευχαριστώ πάντως. Μου είπαν για την εφαρμογή του τηλεχειριστηρίου. Θα το δω. Όμως αυτό πιστεύω ότι είναι για τις διαφημίσεις. Τα άλλα που βγάζει για τις καληνύχτες κλπ;;;;;

 

Μπορεί και από καμιά περίεργη σελίδα του Google να στα βγάζει αυτά.

 

Από θερμοκρασίες πως πάτε ρε παιδιά τώρα με την ζέστη; Εμένα μου έχει κάψει τα χέρια πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...