Jump to content

Landvo L200/L200G


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε HEO, εχεις καμια ιδεα για το ποιο αρχειο του συστηματος ειναι αυτο που αφορα τη συγκεκριμενη δονηση; Μηπως απο εκει μπορουμε να κανουνε καποια ρυθμιση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου σε παω στοιχημα πως αν το συνδεσεις σε αλλο υπολογιστη θα δουλεψει μια χαρα...οχι σε αλλη usb σε αλλο pc..

 

και για οσους δεν το εχουνε ηδη δει:

http://www.myphone.gr/d/landvo/l200.395/hands-on/

 

και εδω:

 

Στον δικό μου υπολογιστή δεν δουλεύει σε μαγαζι κινητων που πήγα δουλεψε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε HEO, εχεις καμια ιδεα για το ποιο αρχειο του συστηματος ειναι αυτο που αφορα τη συγκεκριμενη δονηση; Μηπως απο εκει μπορουμε να κανουνε καποια ρυθμιση.

δυστυχώς φίλε δεν γνωρίζω....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στον δικό μου υπολογιστή δεν δουλεύει σε μαγαζι κινητων που πήγα δουλεψε μια χαρά.

 

κατι παιζει με τους drivers στον υπολογιστη σου.usb deview και ξανα το κινητο στο pc

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το mtk droid tools;Υπάρχει κάπου οδηγός πως γίνεται;:lost:

Link to comment
Share on other sites

μια απορία ρε παίδες , το δικό μου ήταν σφραγισμένο από το εργοστάσιο και ρουταριαμενο, τα δικά σας πως και δεν ήταν;;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μια απορία ρε παίδες , το δικό μου ήταν σφραγισμένο από το εργοστάσιο και ρουταριαμενο, τα δικά σας πως και δεν ήταν;;;;

Άγνωσται αι βουλαί των Κινέζων:ninja: εγώ έχω το 200S.

Ας μας πει κάποιος τον τρόπο για root;)

Link to comment
Share on other sites

Το l200s τελικά το ρούταρα με kingoroot μια χαρά. Γενικά πολύ τίμιο μου φαίνεται, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς πως το πήρα στα 50κάτι από το flashdeal του geekbuying.
Link to comment
Share on other sites

Το l200s τελικά το ρούταρα με kingoroot μια χαρά. Γενικά πολύ τίμιο μου φαίνεται, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς πως το πήρα στα 50κάτι από το flashdeal του geekbuying.

Πως το έκανες φίλε και σε εμένα δεν γίνεται;

connecting...not connected

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

Σου λείπουν οι drivers. Να βεβαιωθείς ότι το αναγνωρίζει ο device manager. Δεν μπορώ να σου πω σίγουρα τι έβαλα, στο συγκεκριμένο pc είχα κάνει παλιότερα root ένα thl t6s και τους είχε από τότε.
Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει κάποιος καλός άνθρωπος,λίγο πιο αναλυτικά,με ποιο τρόπο και ποια προγράμματα το έκανε root:help:
Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει κάποιος καλός άνθρωπος,λίγο πιο αναλυτικά,με ποιο τρόπο και ποια προγράμματα το έκανε root:help:

 

Χρησιμοποίησε το PDAnet για να εγκαταστήσει τους drivers και να αναγνωρίσει τη συσκευή ο υπολογιστής. Μπορείς να το κατεβάσεις από εδω:

http://pdanet.co/a/

 

Προσοχή μόνο, όταν συνδέεται η συσκευή στο pc, στο κινητό σου πρέπει να επιλέξεις τρόπο σύνδεσης. Αλλαξε την επιλογή από Χώρος αποθήκευσης USB σε Συσκευή πολυμέσων (MTP) για να αναγνωριστεί σωστά.

 

Μετά χρησιμοποιείς κανονικά το Kingo root. Εγώ έτσι ρουταρα το L200S μου. ;)

Edited by lazgan
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το PDAnet για να εγκαταστήσει τους drivers και να αναγνωρίσει τη συσκευή ο υπολογιστής. Μπορείς να το κατεβάσεις από εδω:

http://pdanet.co/a/

 

Προσοχή μόνο, όταν συνδέεται η συσκευή στο pc, στο κινητό σου πρέπει να επιλέξεις τρόπο σύνδεσης. Αλλαξε την επιλογή από Χώρος αποθήκευσης USB σε Συσκευή πολυμέσων (MTP) για να αναγνωριστεί σωστά.

 

Μετά χρησιμοποιείς κανονικά το Kingo root. Εγώ έτσι ρουταρα το L200S μου. ;)

Εντάξει το κατάφερα,τελικά δεν ήθελε επιλογή MTP αλλά USB.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μιλουσα πριν λίγο στο κινητο για 6 λεπτα και το κινητο ζεσταθηκε παρα πολυ σε σημειο που δεν μπορουσα να το κρατησω, ειχα πληρες σημα και ειναι η πρωτη φορα που μου το κανει.Καποια γνωμη πανω σε αυτο?

Επισης αφαιρεσα κατα λαθος τον αρχικο dialer και εγκατεστησα καποιο αλλο το οποιο δεν με ικανοποιει ξερει κανεις πως θα το επαναφερω?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν προσπαθώ να συνδεθώ με το λογαριασμό μου στο play store μέσω wifi,μου βγάζει μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης με τον διακομιστή";

Επίσης μέσω wifi όταν πάω να συνδεθώ στο internet μου βγάζει "Παρουσιάστηκαν προβλήματα με το πιστοποιητικό ασφαλείας αυτού του ιστότοπου" :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Περμενει κανεις αλλος το L200S απο την προσφορα του geekbuying; Απο 31/12 και δεν ηρθε ακομη. Σκεφτομαι να ανοιξω case στο paypal.
Link to comment
Share on other sites

Περμενει κανεις αλλος το L200S απο την προσφορα του geekbuying; Απο 31/12 και δεν ηρθε ακομη. Σκεφτομαι να ανοιξω case στο paypal.

Τι σου λέει το tracking number?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το βρήκα 90€ απο Ευρώπη απο δω

http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-landvo-l200g-mt6582-13ghz-quad-core-5-zoll-bildschirm-android-44-lte-4g-s-g-296740

και λέω να το παραγγείλω γιατί δεν θέλω να περιμένω απο Κίνα και έτσι και αλλιώς δεν το βρήκα ιδιαίτερα φτηνότερα, αξίζει σε αυτα τα χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

καλό ειναι να γνωρίζει όποιος ενδιαφερετε για το κινητο οτι ο αποθηκευτικος χωρος για εφαρμογες ειναι μικρος μονο 0,89 gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

καλό ειναι να γνωρίζει όποιος ενδιαφερετε για το κινητο οτι ο αποθηκευτικος χωρος για εφαρμογες ειναι μικρος μονο 0,89 gb.

 

Το ίδιο ισχύει για τα περισσότερα κινέζικα τηλ. που κυκλοφορούν.

Βάζεις μια microsd κάρτα και μεταφέρεις εκεί τις περισσοτερες εφαρμογές, και όλα καλά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει για τα περισσότερα κινέζικα τηλ. που κυκλοφορούν.

Βάζεις μια microsd κάρτα και μεταφέρεις εκεί τις περισσοτερες εφαρμογές, και όλα καλά! ;)

 

μπα.. λίγες μεταφέρονται και εχω φτασει σε σημείο που δεν μπορώ να εγκαταστήσω άλλες (πχ viber) και δεν εχω σχεδόν τιποτα να απεγκαταστήσω που δεν χρειάζομαι.

 

.. υποτίθεται ότι το τηλέφωνο έχει 1Gb ram/8Gb rom. Το ίδιο και το Coolpad 7320 που έχω. Στο coolpad εχω τις ίδιες και περισσότερες εφαρμογές εγκατεστημένες και δεν εχω κανενα πρόβλημα. Γιατι το αναφέρω αυτό: διαπίστωσα συγκρίνοντας τους χώρους όπως φαίνονται στο Διαχείρηση Εφαρμογών πχ πηγαίνοντας στην καρτέλα "Ολα" στο κάτω μέρος που δειχνει τον διαθέσιμο χώρο μου λέει στο Landvo περίπου 0.9Gb ενώ στο Coolpad 5.64Gb.

Οκ θα πει κανείς, είναι τα partitions κομμένα με διαφορετικό τρόπο. Παρατήρησα όμως ότι στο landvo υπάρχει εντελώς ελεύθερος χώρος περίπου 5Gb κοιτώντας στις Ρυθμίσεις Συστήματος --> Αποθηκευτικός χώρος:

 

στο Landvo εχω 3 χώρους:

1) Εσωτερικός Αποθηκευτικός χώρος 0.89gb σχεδόν γεμάτος

2) Κάρτα SD (σημειωτέον ότι την δείχνει 2η σε σειρά) μεγέθους 16Gb που ειναι όντως η εξωτερική SD

3) Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου 5.15Gb εντελώς άδειος

 

Το 1 ειναι η Rom και το 3 η Ram? Η και το 1 και το 3 είναι δύο partitions στην Ram ?

 

εχω μπερδευτεί γιατι στο coolpad εχω μόνο

1) Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου (phone storage) 5.64Gb (με σχεδόν 1gb apps)

2) sd card 16Gb που όντως ειναι η external

 

φαίνεται δηλαδή ότι στο landvo οι εφαρμογές είναι εγκατεστημένες στον "εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο" 1gb ενώ στο coolpad στον "αποθηκευτικό χώρο" 5gb όπου ο αντιστοιχος με την ιδια ονομασία και μέγεθος στο landvo ειναι εντελώς άδειος. Στο οποίο κάτω από το mnt φακελο υπάρχουν δυο subfolders ονόματi sdcard & sdcard2 (linked to storage/sdcard0 που περιέχει τα αρχεία της ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ sd και storage/sdcard1 που εχει τα αρχεια της εσωτερικής eMMC, δειτε το συνημμένο). Το sdcard εχει αρχεία 500mb περίπου ενώ το sdcard2 εχει 7Mb όπου έχει μια φωτό που ειχα τραβήξει πριν βαλω την εξωτερικη sd και επιβεβαιωμένα δλδ ειναι ο "αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου".

 

στο Coolpad το sdcard (linked to /storage/emulated/legacy) δειχνει στην εσωτερική μνήμη ενώ το sdcard2 (linked to /storage/sdcard1) δειχνει στην εξωτερική SD.

 

αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ποιά η διαφορά του εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου (0.9Gb) από του "εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου" ενώ στο coolpad αυτά τα δύο φαίνεται να είναι ενιαίος χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...