Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο νήμα του Cubot!

Παλικάρια σόρρυ για το άκυρο ποστ, αλλά αν υπάρχει κάποιος από Θεσσαλονίκη που μελλοντικά θελήσει να το πουλήσει, ας με έχει στα υπόψην, δεν έχω δυνατότητα να το αγοράσω από Κίνα, οπότε όποιος βρεθεί, με σώζει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παραγγειλα για εναν φιλο, εκανα το update μεσω flashtools και δεν ανοιγει δεδομενα σε καρτα σιμ της q

Μήπως επειδή κάνει roaming η Q είναι ξετικαρισμένο το "allow data when roaming" και δεν επιτρέπει να υπάρχει κίνηση δεδομένων; Δοκίμασες αν με άλλη κάρτα λειτουργεί κανονικά το data;

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!Επειδή έχω θέμα με το Navigon(Version 5.2.5),όταν πάω να εγκαταστήσω το .apk μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης στο δίκτυο.Έψαξα και βρήκα ότι ενδεχομένως υπάρχει θέμα με το γεγονός ότι το κινητό είναι dual sim.Έχετε κάποια πρόταση για άλλη έκδοση του Navigon ή άλλη εφαρμογή πλοήγησης για να εγκαταστήσω; (θεμιτό να μη γίνει rootάρισμα στη συσκευή αλλά όποια πρόταση θα με βοηθήσει).Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!Επειδή έχω θέμα με το Navigon(Version 5.2.5),όταν πάω να εγκαταστήσω το .apk μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης στο δίκτυο.Έψαξα και βρήκα ότι ενδεχομένως υπάρχει θέμα με το γεγονός ότι το κινητό είναι dual sim.Έχετε κάποια πρόταση για άλλη έκδοση του Navigon ή άλλη εφαρμογή πλοήγησης για να εγκαταστήσω; (θεμιτό να μη γίνει rootάρισμα στη συσκευή αλλά όποια πρόταση θα με βοηθήσει).Ευχαριστώ.

Here maps. Κορυφαίο

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!Επειδή έχω θέμα με το Navigon(Version 5.2.5),όταν πάω να εγκαταστήσω το .apk μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης στο δίκτυο.Έψαξα και βρήκα ότι ενδεχομένως υπάρχει θέμα με το γεγονός ότι το κινητό είναι dual sim.Έχετε κάποια πρόταση για άλλη έκδοση του Navigon ή άλλη εφαρμογή πλοήγησης για να εγκαταστήσω; (θεμιτό να μη γίνει rootάρισμα στη συσκευή αλλά όποια πρόταση θα με βοηθήσει).Ευχαριστώ.

 

Τέτοιες συζητήσεις στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις πολλά πράγματα, η πίσω κάμερα είναι μετρια σε ποιότητα και η μπροστινή κακή.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αγοράσατε από deals machine τους ζητήσατε εσείς τα δώρα;

Στην περιγραφή δεν αναφέρει κάτι σχετικό.

Edited by pegg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσοι αγοράσατε από deals machine τους ζητήσατε εσείς τα δώρα.

Στην περιγραφή δεν αναφέρει κάτι σχετικό.

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να ζητήσεις και εσύ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το έχετε βρει πουθενά χαμηλότερα από τα 65 ευρώ; το βρήκα σε 1-2 site, σε αυτή την τιμή, αν υπάρχει κάπου φθηνότερα και μπορεί ας το ποστάρει κάποιος

 

ευχαριστώ

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα.μολις εγινα μελος στο site και διαβασα το μηνυμα σου.εγω το παρελαβα πριν 4 ημερες απο dealsmachine με τιμη 70,95eur συνολο (συσκευη-ασφαλεια-αριθμο καταδιωξης-μεταφορικα)το παραγγειλα 26/01/15 και το παρελαβα 19/02/15 σχετικα γρηγορα.αν και δεν ειμαι και παρα πολυ γνωστης της τεχνολογιας νομιζω οτι για την τιμη αυτη ειναι πολυ καλο. το προβλημα που παρουσιαστηκε σε μενα ειναι με την μπαταρια.για μια πληρη φορτηση χρειαζονται περιπου 4 ωρες και σε θεση αναμονης πληρη αποφορτηση περιπου 5-6 ωρες.τους εστειλα μηνυμα και περιμενω αυριο απαντηση. αν καποιος φιλος γνωριζει κατι σχετικα με την μπαταρια ας ενημερωσει. ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγώ root με τη διαδικασία που προτείνει ο dimx2 και έβαλα xposed και gravitybox. Το busboy κάνει κάποιο conflict με τα παραπάνω; Επίσης προσπάθησα να κάνω wipe cache από το custom recovery αλλά κόλλησε, παρόλα αυτά έβγαλα τη μπαταρία και το ξεκινησα και λειτουργεί κανονικά. Προσπάθησα να εγκαταστήσω το betterbatterystats αλλά ζητάει να γίνει system App, αποτυγχάνει και ούτε με το flashable zip γίνεται κάτι. Edited by DrVasilis
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα.μολις εγινα μελος στο site και διαβασα το μηνυμα σου.εγω το παρελαβα πριν 4 ημερες απο dealsmachine με τιμη 70,95eur συνολο (συσκευη-ασφαλεια-αριθμο καταδιωξης-μεταφορικα)το παραγγειλα 26/01/15 και το παρελαβα 19/02/15 σχετικα γρηγορα.αν και δεν ειμαι και παρα πολυ γνωστης της τεχνολογιας νομιζω οτι για την τιμη αυτη ειναι πολυ καλο. το προβλημα που παρουσιαστηκε σε μενα ειναι με την μπαταρια.για μια πληρη φορτηση χρειαζονται περιπου 4 ωρες και σε θεση αναμονης πληρη αποφορτηση περιπου 5-6 ωρες.τους εστειλα μηνυμα και περιμενω αυριο απαντηση. αν καποιος φιλος γνωριζει κατι σχετικα με την μπαταρια ας ενημερωσει. ευχαριστω εκ των προτερων.

Γενικά η μπαταρία έχει προβλήματα στην ένδειξη και μετα το 30% σβήνει σχεδόν αμέσως, αλλά σίγουρα δεν κρατάει 5-6 ώρες σε αναμονή. Κάτι λειτουργει στο background και σου τη "στεγνώνει". Αν είσαι ρουτ βάλε το better battery stats ή το wakelock detector για να δεις ποια ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκανα κι εγώ root με τη διαδικασία που προτείνει ο dimx2 και έβαλα xposed και gravitybox. Το busboy κάνει κάποιο conflict με τα παραπάνω; Επίσης προσπάθησα να κάνω wipe cache από το custom recovery αλλά κόλλησε, παρόλα αυτά έβγαλα τη μπαταρία και το ξεκινησα και λειτουργεί κανονικά. Προσπάθησα να εγκαταστήσω το betterbatterystats αλλά ζητάει να γίνει system App, αποτυγχάνει και ούτε με το flushable zip γίνεται κάτι.

Δεν έχω μαζί μου το τηλέφωνο να τσεκάρω, αλλά νομιζω οτι το έχω εγκαταστήσει κι εγώ το busubox και οτι δεν κάνει conflict με xposed kai gravity. Τωρα για μπαταρία εγώ έχω το gsam battery monitor το οποίο δουλευει κανονικά.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες.τωρα θα πρεπει να αναλαβει δραση ο υιος μου για ολα αυτα που μου στειλατε.δυστυχως οι τεχνολογικες μου γνωσεις δεν ειναι αυτου του επιπεδου.παντως και παλι σας ευχαριστω παρα πολυ. Υ.Γ επισης προσπαθω να φορτωσω ΜΜS απο viber και δεν μου τα ανοιγει ,οπως επισης και την συλλογη για φωτο και βιντεο. Edited by manos1958_
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγώ root με τη διαδικασία που προτείνει ο dimx2 και έβαλα xposed και gravitybox. Το busboy κάνει κάποιο conflict με τα παραπάνω; Επίσης προσπάθησα να κάνω wipe cache από το custom recovery αλλά κόλλησε, παρόλα αυτά έβγαλα τη μπαταρία και το ξεκινησα και λειτουργεί κανονικά. Προσπάθησα να εγκαταστήσω το betterbatterystats αλλά ζητάει να γίνει system App, αποτυγχάνει και ούτε με το flushable zip γίνεται κάτι.
δεν κολλάει αλλά ανεξήγητα παίρνει πάρα πολύ ώρα
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόση ωρα το άφησες; Εγώ το περίμενα κανένα πεντάλεπτο και έβγαλαν την μπαταρία μετα. Αν κάποια στιγμη τελειώνει, τοτε να το ξαναπροσπάθησε, γιατί όταν μπω σε recovery mode βγάζει μύνημα οτι δεν μπορεί να κανει mount κάποια directory μέσα στο /cashe
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα link να κατεβασω την τελευταια rom?γιατι απο το needrom δεν μου την εμφανιζει καθολου
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα link να κατεβασω την τελευταια rom?γιατι απο το needrom δεν μου την εμφανιζει καθολου

 

Η πιο πρόσφατη που έχει ειναι η V4 (27/12), αν εννοείς αυτή εμφανίζεται κανονικά.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο link από ebay ή aliexpress για θήκη τύπου flip, η οποία όμως να μην κολλάει στο πίσω καπάκι, αλλά να αντικαθιστά το πίσω καπάκι;;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόση ωρα το άφησες; Εγώ το περίμενα κανένα πεντάλεπτο και έβγαλαν την μπαταρία μετα. Αν κάποια στιγμη τελειώνει, τοτε να το ξαναπροσπάθησε, γιατί όταν μπω σε recovery mode βγάζει μύνημα οτι δεν μπορεί να κανει mount κάποια directory μέσα στο /cashe
είναι απελπιστικά αργό πάνω από 5λεπτο... περίμενε
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάθει κανείς αυτό?

 

https://www.dropbox.com/s/60zvzaa4wltzijr/VID_20150302_172918.3gp

 

Το κάνει κυρίως σε παιχνίδια, ή γενικά όταν ζορίζεται η CPU. Έχει φάει φλασαριστή από την αρχή την μαμά ROM, οπότε δεν το βλέπω για softwaρικό...

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο link από ebay ή aliexpress για θήκη τύπου flip, η οποία όμως να μην κολλάει στο πίσω καπάκι, αλλά να αντικαθιστά το πίσω καπάκι;;;

Ευχαριστώ!

Καλησπερα.χθες μιλησα με καταστημα στην Πατρα που εχει ανταλλακτικα και service και μου ειπαν οτι περιμενουν σε λιγες ημερες να παραλαβουν.ενδιαφερομαι και εγω,γιατι πηρα απο Aliexpress 2 τεμαχια τα οποια ανεφεραν στο site για cubot s168 και ηταν ασχετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πιο πρόσφατη που έχει ειναι η V4 (27/12), αν εννοείς αυτή εμφανίζεται κανονικά.

Φιλε ΣΠΥΡΟ σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες για το προβλημα μου με την μπαταρια.εγκατεστησα το battery doctor,ενισχυση μπαταριας kαι clean master και τωρα ειναι μια χαρα.σε full λειτουργεια διαρκει περιπου 35 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.χθες μιλησα με καταστημα στην Πατρα που εχει ανταλλακτικα και service και μου ειπαν οτι περιμενουν σε λιγες ημερες να παραλαβουν.ενδιαφερομαι και εγω,γιατι πηρα απο Aliexpress 2 τεμαχια τα οποια ανεφεραν στο site για cubot s168 και ηταν ασχετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε ΣΠΥΡΟ σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες για το προβλημα μου με την μπαταρια.εγκατεστησα το battery doctor,ενισχυση μπαταριας kαι clean master και τωρα ειναι μια χαρα.σε full λειτουργεια διαρκει περιπου 35 ωρες.

το clean master περισσοτερο κακό κάνει.... an uew cleaner βάλε το cccleaner
Link to comment
Share on other sites

το clean master περισσοτερο κακό κάνει.... an uew cleaner βάλε το cccleaner

OK. ευχαριστω αλλα μηπως εννοουσες ccleaner γιατι αυτο μονο βρισκω. παρεπιπτοντως μπορει καποιος να με βοηθησει με το viber γιατι δεν μου ανοιγει τα MMS;

Link to comment
Share on other sites

OK. ευχαριστω αλλα μηπως εννοουσες ccleaner γιατι αυτο μονο βρισκω. παρεπιπτοντως μπορει καποιος να με βοηθησει με το viber γιατι δεν μου ανοιγει τα MMS;

 

1. Μήπως δεν έχεις δώσει το σχετικό δικαίωμα στην εφαρμογή; Δες το από το applications permission management.

2. Το κατάστημα στην Πάτρα είναι στην οδό Ακρωτηρίου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...