Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγόρασα τελικά το C με τον exynos από το kinitomania. Έχω να πω τα καλύτερα για το κατάστημα. Μίλησα μαζί τους τη Δευτέρα και έκανα παραγγελία μέσω τηλεφώνου. Αναμονή στο τηλέφωνο μηδαμινή. Το παλικάρι που μίλησα φαινόταν να ξέρει καλά το αντικείμενο. Μου είπε ότι θα είχα την επόμενη μέρα το κινητό στο Ηράκλειο Κρήτης όπως και έγινε . Το κινητό ήταν σωστά σφραγισμένο και είναι ευρωπαϊκό από Ουγγαρία. Σήμερα έκανα και το update σε lolipop. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το kinitomania και θα το ξαναπροτιμήσω.

 

Εν αντιθέση για το gadgetphone που πήρα επίσης τη Δευτέρα τηλ δεν έχω την ίδια άποψη. Πήρα τηλέφωνο σε ωράριο λειτουργίας και μου σήκωσε το τηλ μετά από λίγο λογικά με εκτροπή από το δρόμο. Μου είπε ότι θα με καλέσει όταν φτάσει στο γραφείο. Όταν μιλήσαμε μου είπε ότι θα έχει το κινητό σε 3 εργάσιμες δηλαδή δεν το είχε σε απόθεμα και επειδή το ποσό είναι πάνω από 100Ε πρέπει να του προκατάλω το σύνολο του ποσού σε τραπεζικό λογαριασμό (το λέει και στη σελίδα αλλά και πάλι είναι απαράδεκτο). Επίσης όταν του είπα να περάσω από το κατάστημα μου είπε ότι δεν έχουν καθόλου γραφείο αλλά μόνο αποθήκη. Ευγενικό το παλικάρι που μίλησα αλλά δεν φτάνει και δεν ήταν εικόνα σωστού επαγγελματία το συγκεκριμένο μαγαζί.

Αυτά εύχομαι καλή απόλαυση σε όσους αποκτήσουν το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τελικά το C με τον exynos από το kinitomania. Έχω να πω τα καλύτερα για το κατάστημα. Μίλησα μαζί τους τη Δευτέρα και έκανα παραγγελία μέσω τηλεφώνου. Αναμονή στο τηλέφωνο μηδαμινή. Το παλικάρι που μίλησα φαινόταν να ξέρει καλά το αντικείμενο. Μου είπε ότι θα είχα την επόμενη μέρα το κινητό στο Ηράκλειο Κρήτης όπως και έγινε . Το κινητό ήταν σωστά σφραγισμένο και είναι ευρωπαϊκό από Ουγγαρία. Σήμερα έκανα και το update σε lolipop. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το kinitomania και θα το ξαναπροτιμήσω.

 

Εν αντιθέση για το gadgetphone που πήρα επίσης τη Δευτέρα τηλ δεν έχω την ίδια άποψη. Πήρα τηλέφωνο σε ωράριο λειτουργίας και μου σήκωσε το τηλ μετά από λίγο λογικά με εκτροπή από το δρόμο. Μου είπε ότι θα με καλέσει όταν φτάσει στο γραφείο. Όταν μιλήσαμε μου είπε ότι θα έχει το κινητό σε 3 εργάσιμες δηλαδή δεν το είχε σε απόθεμα και επειδή το ποσό είναι πάνω από 100Ε πρέπει να του προκατάλω το σύνολο του ποσού σε τραπεζικό λογαριασμό (το λέει και στη σελίδα αλλά και πάλι είναι απαράδεκτο). Επίσης όταν του είπα να περάσω από το κατάστημα μου είπε ότι δεν έχουν καθόλου γραφείο αλλά μόνο αποθήκη. Ευγενικό το παλικάρι που μίλησα αλλά δεν φτάνει και δεν ήταν εικόνα σωστού επαγγελματία το συγκεκριμένο μαγαζί.

Αυτά εύχομαι καλή απόλαυση σε όσους αποκτήσουν το κινητό.

Εχω πάρει δύο iPad απο κει.Το 4 και το Air2.Aψογοι οι άνθρωποι,ειδικά το παιδί,που μου το έστησε και το συνέδεσε στο cloud για να στείλει τα δεδομένα του παλιού και να τα λάβει το καινούριο.Πολύ ευχαριστημένος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε τον κόπο να γράφουμε κριτικές είτε καλές είτε κακές ώστε να ανταμείβοντε οι επαγγελματίες που δουλεύουν σωστά και για όσους δεν δουλεύουν σωστά να το ξέρουμε για να μην ταλαιπωρούμαστε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.Υστερα απο πολύ "μελέτη" κατέληξα στην αγορα του Νote 4 N910c σε χρυσό απο σκρουτζομάγαζο (smarties).Moυ είπαν παραλαβή σε 3 μέρες διότι δεν υπάρχει απόθεμα.Θα ήθελα τη γνώμη σας για το σχετικό σκρουτζομάγαζο καθώς είναι η πρώτη φορά αγοράζω κινητό απο κει.Επίσης θα θελα τις συμβουλές σας οι πιο έμπειροι κάτοχοι note ή και αγοραστές απο skroutz ,για έλεγχο του κινητού στο κατάστημα.Ti άλλο θα πρεπε να ελέγξω εκτος απτα κλασσικά ζελατίνες εντος και σφραγισμένο εκτός με 3 ταινίες,και τα σωστά παρελκόμενα που θα πρεπε να ναι μέσα (μυτακια s pen,ακουστικά,πριζάκι,καλώδιο φόρτισης,πενάκι,μπαταρία επίσημη απο samsung με σωστά volt και capacity.)Tους ενημέρωσα οτι θα γίνει έλεγχος του προιόντος στο κατάστημα(βέβαια κατόπιν αγοράς μόνο μου επισήμαναν).Απο DOA τα γνωστά μονο σε νεκρή συσκευή κατα την παραλαβή αλλιως επισκευή.Λογικά απο Ουγγαρία Ρουμανία θα ναι οπως εχω διαβάσει στους περισσότερους νέους κατόχους Ν910c.Σκέφτομαι με το που μου έρθει email παραλαβής να ζητήσω τηλεφωνικά το ΙΜΕΙ της συσκευής και να πάρω τη Samsung Hellas για πληροφορίες πριν πάω απτο κατάστημα.Τι λέτε;

 

Eυχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλό κατάστημα είναι από όσο έχω ακούσει. Πέρα από αυτά που είπες και αφού δουλεύει κομπλέ. Κοιτάς για τυχόν καμένα πιξελς. Επίσης κοιτάς να κλειδώνει δορυφόρους και να πιάνει σήμα gps με την εφαρμογή gps test από το playstore. Δεν ξέρω τι άλλο είναι να κοιτάξεις. Μια χαρά θα είναι το τηλέφωνο πάντως. ΑΝΤΈ καλορίζικο
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σκεφτομαι και εγω την αγορα του note4 (πραγματικα δεν εχω αποφασισει ποιο και οσο το ψαχνω πιο αναλυτικα τοσο μπερδευομαι περισσοτερο)...σκεφτομαι να αγορασω απο το phonegallery..θελω να μου πειτε εαν καποιος εχει αγορασει απο εκει το Ν910C ωστε να εξασφαλισω οτι οντως ειναι απο ευρωπη και ειναι ασφαλης η αγορα ( πχ κλειστη συσκευασια, επισημη εγγυηση απο αντιπροσωπεια) και ολα αυτα..ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σκεφτομαι και εγω την αγορα του note4 (πραγματικα δεν εχω αποφασισει ποιο και οσο το ψαχνω πιο αναλυτικα τοσο μπερδευομαι περισσοτερο)...σκεφτομαι να αγορασω απο το phonegallery..θελω να μου πειτε εαν καποιος εχει αγορασει απο εκει το Ν910C ωστε να εξασφαλισω οτι οντως ειναι απο ευρωπη και ειναι ασφαλης η αγορα ( πχ κλειστη συσκευασια, επισημη εγγυηση απο αντιπροσωπεια) και ολα αυτα..ευχαριστω πολυ!!

Μια σελίδα πίσω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6032755

Με το καλο

Στο site του phonegallery λέει δύο χρόνια εγγυηση με μεγάλα γράμματα. Όλα είναι ευρωπαϊκά τα F και C

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Γερμανός και πλαίσιο βλέπω στα 549 σήμερα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιό το έχει λευκό 549.το είδατε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλό κατάστημα είναι από όσο έχω ακούσει. Πέρα από αυτά που είπες και αφού δουλεύει κομπλέ. Κοιτάς για τυχόν καμένα πιξελς. Επίσης κοιτάς να κλειδώνει δορυφόρους και να πιάνει σήμα gps με την εφαρμογή gps test από το playstore. Δεν ξέρω τι άλλο είναι να κοιτάξεις. Μια χαρά θα είναι το τηλέφωνο πάντως. ΑΝΤΈ καλορίζικο

καλησπερα..

εχω κατεβασει το gps test αλλα δεν καταλαβαινω την λειτουργεια του..

,μπορει καποιος να με διαφωτισει??

Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι πολυ καλη

 

μακαρι να ακολουθησουν και αλλα καταστηματα

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να τους στηριξουμε επειδη ειναι αρπάχτες?? Το ειχαν 850 ως τωρα κ ακομα 30 ευρω παραπανω το εχουν με τα οποια παιρνεις μια καλη θηκη και μια καρτα μνημης.. σκρουτζ κ αγιος ο θεος. Ναι κ γω θελω να βοηθαω τα καταστηματα της πολης μ αλλα ειναι αρπακτικα κ αχαριστοι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι άργησε πολύ η μείωση στην τιμή μετά από τόσους μήνες!Έστω και καθυστερημένα είναι ευπρόσδεκτη αν και σίγουρα δεν είναι τυχαία αυτή την χρονική περίοδο εν όψη εορτών αλλά και λόγω εισόδου του s6 στην αγορά...Τα 549€ έρχονται τώρα στα ίδια σχεδόν επίπεδα με αυτά των τιμών του skroutz!Όλα για το marketing... :ninja:

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

εχω κατεβασει το gps test αλλα δεν καταλαβαινω την λειτουργεια του..

,μπορει καποιος να με διαφωτισει??

Όταν το ανοίξεις θα δεις αν κλειδώνει δορυφόρους. Θα ανοίξεις πρώτα το gps. Θα είναι σαν διάγραμμα με ράβδους και θα λέει πόσους δορυφόρους κλείδωσε. Έτσι το ξέρω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιό το έχει λευκό 549.το είδατε?

Και στον Γερμανό τόσο το έχει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι είναι μέχρι εξαντλησεως των αποθεμάτων και στα τρία χρώματα οπότε δεν θα κρατήσει για πολύ!
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι είναι μέχρι εξαντλησεως των αποθεμάτων και στα τρία χρώματα οπότε δεν θα κρατήσει για πολύ!

Βασικά ελάχιστα κομμάτια υπάρχουν κυρίως σε άσπρο.

Ευτυχώς βρήκα το μάλλον τελευταίο διαθέσιμο σε χρυσό που το ήθελα και θα μου το φερουν τη Πέμπτη λένε, οπότε σύντομα ξανά επιστρέφω για 2η φορά μετά το μαύρο note 4c

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ελάχιστα κομμάτια υπάρχουν κυρίως σε άσπρο.

Ευτυχώς βρήκα το μάλλον τελευταίο διαθέσιμο σε χρυσό που το ήθελα και θα μου το φερουν τη Πέμπτη λένε, οπότε σύντομα ξανά επιστρέφω για 2η φορά μετά το μαύρο note 4c

 

 

Καλά το έχεις δώσει το note c; Πως και έτσι αγορινα;

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλά το έχεις δώσει το note c; Πως και έτσι αγορινα;

Νικόλα έκανα τις δοκιμές μου και καπάκι πήρα το nexus 6 σε άσπρο αλλά ότι και να κάνω μακριά από note δύσκολα.

Έχω και το S5 που ξαναπήρα πάλι πρόσφατα για 2ο(αν και ίσως το αλλάξω με το alpha που περιμένω και αυτό τη Πέμπτη)και μόλις περπατήσει το S6 πάμε για εκεί, αλλά το noteli μάλλον θα παραμείνει αυτή τη φορά.

Πάντως ενημερωτικά,και που δε πήρα για να βρω διαθέσιμο, όποιο Γερμανό είχε στη Χαλκίδα και κοντά, και μετά Κηφισιά, Μόλ Μαρούσι και δε συμμαζεύεται.

Μόνο στο Πειραιά υπήρχε σε άσπρο(μαύρο γιοκ) και ευτυχώς όπως είπα βρέθηκε ένα χρυσαφί στη... Σαντορίνη!

Αν μάλιστα περάσει και η έκπτωση 10% λόγω κάρτας Eurobank θα μου βγει 499€ καθόλου άσχημα.

Πάντως να πω εδώ ότι το χρυσαφί που δοκίμαζα σήμερα στο public είχε απίστευτο grip, δε το περίμενα με τίποτα, μπροστά του το μαύρο που είχα ήταν.... Χέλι :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα και πήρα και γω παλι το note,πιο παλιά είχα το c ,για να δούμε τι κάνει και ο snapdragon..
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι και εγω τωρα,εχω και δωροεπιταγη 50 απο γερμανο οπότε 500 δεν ειναι και ασχημα

edit: μαυρο μη διαθέσιμο σε γερμανό που ρώτησα μόνο λευκό και χρυσό προς το παρων..

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε και το Public την προσφορα (ακολουθουν το ενα καταστημα το αλλο) αλλα βλεπω να ειναι για πολυ μικρο διαστημα....εγω παντως προλαβα και πηρα το Μαυρο.
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε και το Public την προσφορα (ακολουθουν το ενα καταστημα το αλλο) αλλα βλεπω να ειναι για πολυ μικρο διαστημα....εγω παντως προλαβα και πηρα το Μαυρο.

Από χθες ισχύει :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...