Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαίνεται τρελό εργαλείο έχω ψηθεί και εγώ αλλά λέω να περιμένω να παραλάβουν κάνα δυο να έχουμε και μια γνώμη παραπάνω...

Η εταιρία αυτή είναι καλη έχει κανείς άποψη;

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ειναι το πρωτο κλειδωμα οποτε θελει λιγο χρονο απογοητευση...
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έλεγα εγώ για το GPS απο τα βίντεο κι απο την προϊστορία της jiayu σε αυτα....πεταγονταν κάποιοι κι έλεγαν για αμερικανορωσσικοκινεζικους δορυφόρους και μονο τρελό δεν με έλεγαν, αντί να δουν τι δείχνει το βίντεο.

Για να δουμε τι θα δουμε κι όταν φτασει Ελλάδα.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Όταν έλεγα εγώ για το GPS απο τα βίντεο κι απο την προϊστορία της jiayu σε αυτα....πεταγονταν κάποιοι κι έλεγαν για αμερικανορωσσικοκινεζικους δορυφόρους και μονο τρελό δεν με έλεγαν, αντί να δουν τι δείχνει το βίντεο.

Για να δουμε τι θα δουμε κι όταν φτασει Ελλάδα.

 

Την χαρα σου βρηκες με το βιντεο!!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται τρελό εργαλείο έχω ψηθεί και εγώ αλλά λέω να περιμένω να παραλάβουν κάνα δυο να έχουμε και μια γνώμη παραπάνω...

Η εταιρία αυτή είναι καλη έχει κανείς άποψη;

 

ενα g4 που αγορασε ενας φιλος ητανε πολυ καλο εργαλειο με εξαιρεση το gps,τραγικο...

το παρηγγειλα για ενα φιλο και το περιμενουμε....αλλα αν εμπαινες και λιγο fb θα το μαθαινες....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ενα g4 που αγορασε ενας φιλος ητανε πολυ καλο εργαλειο με εξαιρεση το gps,τραγικο...

το παρηγγειλα για ενα φιλο και το περιμενουμε....αλλα αν εμπαινες και λιγο fb θα το μαθαινες....:lol::lol:

 

πληροφοριακά

τα g4 σαν ποσοστο προβλημάτων έχουν μεγάλο,

σε φαση αν μου δωσουν δωρο ενα,δεν βαζω καρτα μέσα

και απλά το δίνω αλλού

 

ειδικά αυτό που μετά από λίγα απλά πεσίματα τα g3,g4 μου

άρχισαν να συχνο χανουν σημα οι σιμ..ξενερα

 

ευτυχώς όλα τα άλλα jiayu που είχα σκυλιά και τα είχα όλα τα μοντέλα της.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Την χαρα σου βρηκες με το βιντεο!!

 

Χαρά δεν θα το λεγα. εγώ ομως κραταω πισινές, ειδικα αν υπάρχει κακή προϊστορία. Εσυ εχεις ακούσει το "οποίος βιάζεται σκονταφτει"; μας εφαγες με τα 20 ευρώ που γλυτωσες λόγω προπαραγγελιας και διαφοράς δολλαρίου...ελπίζω να σε φτάνουν για να πάρεις κι ενα dedicated gps!!!

 

Κατα τα αλλά, το κακό για ολους μας είναι οτι η jiayu ΔΕΝ μαθαίνει απο τα λάθη της! Βγάζει τέτοιο κινητό που θα μπορούσε να ναι best seller και για ακομα μια υλοποιηση της, το GPS είναι για τα σκουπίδια. Μπράβο jiayu, θα πας μπροστά....NOT!

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Χαρά δεν θα το λεγα. εγώ ομως κραταω πισινές, ειδικα αν υπάρχει κακή προϊστορία. Εσυ εχεις ακούσει το "οποίος βιάζεται σκονταφτει"; μας εφαγες με τα 20 ευρώ που γλυτωσες λόγω προπαραγγελιας και διαφοράς δολλαρίου...ελπίζω να σε φτάνουν για να πάρεις κι ενα dedicated gps!!!

 

Κατα τα αλλά, το κακό για ολους μας είναι οτι η jiayu ΔΕΝ μαθαίνει απο τα λάθη της! Βγάζει τέτοιο κινητό που θα μπορούσε να ναι best seller και για ακομα μια υλοποιηση της, το GPS είναι για τα σκουπίδια. Μπράβο jiayu, θα πας μπροστά....NOT!

 

Ρε φίλε μην βιάζεσαι να θάψεις! Περίμενε να τα δοκιμάσουμε πρώτα οι κάτοχοι και μετα αν δεν δουλεύει θα κράξουμε ολοι μαζι! Δεν εχουμε μετοχές , μια παραγγελία κάναμε!

Αντίθετα το δικο σου κόλλημα δειχνει εμμονή, και κακία....

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε μην βιάζεσαι να θάψεις! Περίμενε να τα δοκιμάσουμε πρώτα οι κάτοχοι και μετα αν δεν δουλεύει θα κράξουμε ολοι μαζι! Δεν εχουμε μετοχές , μια παραγγελία κάναμε!

Αντίθετα το δικο σου κόλλημα δειχνει εμμονή, και κακία....

 

Ναι βρε παιδια.. Ειρήνη υμίν..

 

Ας κυριαρχησει η ηρεμια και η υπομονη, κι αν βγει μαπα το καρπουζι παμε για m1 note κτλπ η κανα αλλο που θα εχει γινει launched μεχρι τοτε..

 

Οι κινεζοι ειναι φιλοι μας.. Σε δουλεια να βρισκομαστε!

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να ερθουν τα τηλέφωνα των παιδιών για να εχουμε μια εκονα και αν υπάρχει προβλημα θα κράξουμε όλοι μαζί. Μην αγχώνεσαι
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε μην βιάζεσαι να θάψεις! Περίμενε να τα δοκιμάσουμε πρώτα οι κάτοχοι και μετα αν δεν δουλεύει θα κράξουμε ολοι μαζι! Δεν εχουμε μετοχές , μια παραγγελία κάναμε!

Αντίθετα το δικο σου κόλλημα δειχνει εμμονή, και κακία....

 

 

Εμμονή και κακιά; μάλιστα, επειδή είμαι μέτοχος της meizu, της coolpad, της Xiaomi και δεν ξέρω ποιας άλλης, γι αυτό μάλλον!! Ουτε μόλις είπα οτι είναι κακό για ολους μας (hint...κι εμένα μαζί!) που η jiayu επαναλαμβάνει τα λάθη της!

Δεν λέγεται εμμονή και κακιά φιλε μου η παράθεση απόψεων με βαση ως τώρα αποδεδειγμένα παραδείγματα, λέγεται πραγματικότητα! Σόρυ κιόλας που σου σπάω τη φούσκα που χες σχηματίσει γύρω απο την αγορά σου!

Α...αν δεν το παρατηρησες κι αυτό το βίντεο δοκιμή είναι απο κάποιον κατοχο που το έπιασε στα χέρια του! Τα δικά σου πχ είναι μαγικά η φερουν εξτρα GPS antenna?

 

Θα το αφήσω εδώ το θέμα καθώς θες πάση θυσια να είναι η αγορά σου η τέλεια και εθελοτυφλεις για οτιδήποτε άλλο, οποτε σοβαρή κουβέντα δεν γίνεται.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έλεος σου γράφουμε τόσα ατομα οτι αμα έρθει και δεν παίζει θα κράξουμε ολοι μαζι! Τι αλλο θες να γράψουμε? οτι θα κατέβουμε σε διαδήλωση? ενα κινητό που θα εχουμε δώσει 160 ευρω και δεν θα κουμπώνει το gps ! Οκ θα το ξεπεράσουμε!

 

Αυτο το βιντεο δειχνει οτι δεν παίζει, δεν ξέρουμε αν ειναι το πρωτο κούμπωμα που κανει ο χρήστης και δεν ξέρουμε τι έγινε μετα το 5 λεπτο...

 

Μην τρελαίνεσαι γιατι αν τελικα δουλεύει σε βλέπω να χαλιεσαι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα, δεν το έγραψε κανένας ακόμη...

εδώ στο to2c http://www.to2c.com/jiayu-s3-2gb-ram-16gb-rom.html

λέει με κόκκινα γράμματα πάνω από το βίντεο

JIAYU S3 has Root permissions,we will install google play before shipping.

 

Άσχετο, αλλά σχετικό με την πιο πάνω κουβέντα: εδώ το GPS πάει σφαίρα

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα χαλαστω τόσο πολύ που θα το πάρω! Λολ! Αμα λέω οτι ο σχολιασμός σου είναι οτι να ναι!!

Επίσης...160 ευρώ είναι το 1/3 του μεικτού μισθού στις μέρες μας, όχι ευκαταφρόνητο ε;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οπως ειπαν τα παιδια παιζει να ειναι το πρωτο κλειδωμα στο οποιο αν δεν εισαι συνδεμενος στο ιντερνετ δυσκολευονται ολα τα κινητα. Σε 2 εβδομαδες που θα το εχουμε θα δουμε.
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, καινούργιο μελος, παρακολουθώ την συζήτηση γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο. στο παρακάτω site http://en.efox-shop.com το δείχνει σε διαθεσιμότητα. Γνωρίζεται αν είναι αξιόπιστο ώστε να προχωρήσω σε παραγγελία.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα, δεν το έγραψε κανένας ακόμη...

εδώ στο to2c http://www.to2c.com/jiayu-s3-2gb-ram-16gb-rom.html

λέει με κόκκινα γράμματα πάνω από το βίντεο

JIAYU S3 has Root permissions,we will install google play before shipping.

 

Άσχετο, αλλά σχετικό με την πιο πάνω κουβέντα: εδώ το GPS πάει σφαίρα

Εσύ μάλλον δεν διάβασες προηγούμενα ποστ, όπου έχουμε αναφέρει ότι ήδη αλλά μαγαζιά κάνουν ροοτ και εγκατάσταση store.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα χαλαστω τόσο πολύ που θα το πάρω! Λολ! Αμα λέω οτι ο σχολιασμός σου είναι οτι να ναι!!

Επίσης...160 ευρώ είναι το 1/3 του μεικτού μισθού στις μέρες μας, όχι ευκαταφρόνητο ε;

 

Παλια...τωρα θα ξαναπαει στα 751 ευρω!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια παντα θα υπαρχουν καποιοι που διυλιζουν τον κωνωπα.ειναι οι γνωστοι τυποι που και φεραρι να τους κανεις δωρο θα πουνε 'ναι αλλα, δε μου αρεσει το κοκκινο'.εδω και 40 σελιδες συζηταμε για ενα κινητο το οποιο δεν το εχει παρει κανεις στα χερια του ακομα, εχει φοβερα χαρακτηριστικα, απιστευτη τιμη για αυτα που προσφερει και μερικοι εμμενουν στο να προσπαθουν να ανακαλυψουν αυτο το 'κατι' ισα για να χαλασει τη μανεστρα στους υπολοιπους, χωρις μαλιστα να εχει πει κανεις οτι ειναι το τελειο κινητο, πραγμα που αλλωστε δεν υπαρχει.ο ενας λεει δεν εχει notification led.ο αλλος αναβουν πολυ αχνα τα κουμπια.ο παραλλος αργει να κλειδωσει το gps, ο επομενος ειναι πολλα 190 ευρω για κινεζικο κινητο.χαλαρωστε, δεν αντιλεγω οτι ο καθενας εχει τα γουστα του και τα στανταρ του, αλλα μεχρι το να φτασουμε να κραζουμε για καποια δευτερευοντα παει πολυ.αν για καποιον ειναι τοοοοσο σημαντικα αυτα τα χαρακτηριστικα ,νομιζω πως ψαχνει σε λαθος μερος.να παει σε ενα επωνυμο καταστημα να αγορασει κινητο και οχι κινεζια.αν πχ ειναι τοσο σημαντικο εργαλειο για καποιον το gps δε νομιζω ουτως ή αλλως να εμπιστευοταν τη jiayu ή οποιαδηποτε αλλη κινεζια.αν σε καποιον φαινονται πολλα τα λεφτα, ας κοιταξει ποσο κανουν παρεμφερων χαρακτηριστικων επωνυμα (ακομα και καποια κινεζικα) κινητα.καλα notification και κουμπια μου φαινονται πραγματικα αστεια ωστε να φτασω να κραζω, ειτε τα υποστηριζει η συσκευη ειτε οχι.

μεχρι να παραλαβουν καποιοι φιλοι τα s3 προτεινω μια χαλαρωση και καταπαυση πυρος μεχρι να μιλησουν τα ντοκουμεντα.

αν και πιστευω σε 3 μηνες θα ειναι αλλη συσκευη, οι κινεζοι παντα διορθωνουν καποια μικροπραγματα απο παρτιδα σε παρτιδα.

Edited by karlomagnos
Link to comment
Share on other sites

To βίντεο είναι κλασική περίπτωση cold start fix και από ότι φαίνεται δεν έχει καθόλου data ανοιχτά να το βοηθήσει, γιατί βρίσκει τους δορυφόρους έναν-έναν. Φαντάζομαι ότι δεν έχει βάλει ούτε GPS fix για να του πει ότι είναι στην Αυστραλία και το μηχάνημα ψάχνει στα τυφλά. Σε κανονικό αρχικό κλείδωμα, με GPS fix και data, υποθέτω ότι δεν θα κάνει πάνω από 30 δευτερόλεπτα.

 

Άλλωστε βρίσκει 35άρια σήματα, οπότε εμένα μου φαίνεται οκ. Τα κινητά που έχουν θέμα με το GPS, παλεύανε με 20-25 μονάδες σήμα στους δορυφόρους...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οπως ειπαν τα παιδια παιζει να ειναι το πρωτο κλειδωμα στο οποιο αν δεν εισαι συνδεμενος στο ιντερνετ δυσκολευονται ολα τα κινητα. Σε 2 εβδομαδες που θα το εχουμε θα δουμε.

Δυστυχώς (για το S3) τα πραγματα δεν (πρέπει να) είναι έτσι. Το τηλέφωνο υποτίθεται ότι υποστηρίζει GPS, GLONASS και... BDS (το κινέζικο αντίστοιχο). Με αυτά επάνω, άλλες συσκευές (και σύμφωνα με τα όσα διαβάζαμε και το S3 υποτίθεται θα έπρεπε να είναι έτσι...) δε χρειάζονται καν πληροφορία από το δίκτυο, ούτε έχουν κάποια ιδιαίτερη καθυστέρηση στο πρώτο κλείδωμα, ούτε τίποτα.

Φίλος πήρε πρόσφατα ένα Xiaomi Note 4G (Snapdragon βέβαια...) με όλα τα παραπάνω καλούδια (GPS, Glonass κλπ).

Με το που το βγάλαμε από το κουτί (ούτε δίκτυο είχε δει ακόμα, ούτε τίποτα - μόνο ώρα και timezone είχαμε προλάβει να βάλουμε στα γενικά settings) και αρχίσαμε να παίζουμε, είπαμε να δοκιμάσουμε τι κάνει και το GPS... και μείναμε άναυδοι!

Πρέπει να έκανε lock σε λιγότερο από 5 δευτερόλεπτα, ενώ κάπου μέχρι τα 20-25" είχε πιάσει... καμιά 20αριά δορυφόρους, μεταξύ των οποίων και αρκετοί ρώσικοι, 2 κινέζικοι και ένας... γιαπωνέζικος(!)

 

Συγκριτικά, αυτό που βλέπουμε (τουλάχιστον από τα βίντεο) στο S3 δεν είναι GPS, αλλά... GTP! (η ερμηνεία του ακρωνυμίου αφήνεται ως άσκηση στον αναγνώστη :))

 

καλημέρα, καινούργιο μελος, παρακολουθώ την συζήτηση γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο. στο παρακάτω site http://en.efox-shop.com το δείχνει σε διαθεσιμότητα. Γνωρίζεται αν είναι αξιόπιστο ώστε να προχωρήσω σε παραγγελία.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το efox δεν είναι καθόλου κακό μαγαζί - σα γενικό σχόλιο τουλάχιστον. Όπως θα δεις επίσης από άλλες συζητήσεις στο φόρουμ, ανήκει (μετά και από μια πρόσφατη εξαγορά) στον ίδιο όμιλο με τα coolicool.com και antelife.com.

Πρόσεξε μόνο ότι (ειδικά το efox, ta άλλα δύο όχι) φαίνεται να έχει πολύ ελκυστικές τιμές, γιατί χρεώνει τα μεταφορικά έξτρα (στα περισσότερα άλλα μαγαζιά είναι ήδη μέσα στην τιμή, οπότε βλέπεις "free shipping" και η τιμή που βλέπεις για το προϊόν είναι τελική).

 

αν και πιστευω σε 3 μηνες θα ειναι αλλη συσκευη, οι κινεζοι παντα διορθωνουν καποια μικροπραγματα απο παρτιδα σε παρτιδα.

Αυτό ακριβώς είναι που μας απασχολεί και βλέπεις τόσες συζητήσεις εδώ. Ότι τα τηλέφωνα που θα παραγγείλουμε τώρα τις πρώτες εβδομάδες, παρασυρμένοι από τον ενθουσιασμό μας, θα είναι... εντελώς διαφορετικές συσκευές από αυτό που προορίζονταν να είναι (και που τελικά πιθανότατα θα γίνουν - για τους... μελλοντικούς αγοραστές)! :p

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...