Jump to content

Leagoo Lead 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι όλα, εγώ έχω το zopo 980 (32/2) 2 χρόνια τώρα και το φορτιζω κάθε 2-3 μέρες, η μπαταρία του είναι πολύ καλή, με φουλ χρηση κάθε μέρα, ίντερνετ wifi, 3g τα πρωινά, bluetooth, παιχνίδια και πολλές λειτουργίες που επιβαρύνουν το κινητό, επομένως δε το θεωρώ φυσιολογικό να φορτίζεται καθε μέρα.

Έχω πάρει πολλά smartphones απο Κινα για φίλους και όλα κυμαίνονται τουλαχιστον στις 2 μέρες

Link to comment
Share on other sites

1. Κάνουμε root το τηλέφωνο με το kingroot

α) το κατεβάζουμε από εδώ https://drive.google.com/file/d/0B7uV6Dx3TGCCcTNkSTk4VEhhYjA/view?usp=sharing

β) το κάνουμε εγκατάσταση και το τρέχουμε

γ) αν όλα πάνε καλά μόλις τελειώσει θα πρέπει να έχει εγκατασταθεί το kinguser

2. κάνεις εγκατάσταση αυτό https://play.google.com/st....toolbox&hl=el

3. κατεβάζεις από εδώ το recovery https://drive.google.com/file/d/0B7uV6Dx3TGCCVl81WV9hbmtXZ1E/view?usp=sharing και το βάζεις χύμα στην κάρτα sd

4. Ανοίγεις το Mobileuncle MTK Tools πατάς recovery Update και κάνεις κλικ την πρώτη επιλογή

 

Απολαύστε!!!

 

Γιατι δεν μου ανοίγει τα λινκ και βγαζει error?? Μονο το TWRP ανοιγει...

Edited by thansof_7
Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα, εγώ έχω το zopo 980 (32/2) 2 χρόνια τώρα και το φορτιζω κάθε 2-3 μέρες, η μπαταρία του είναι πολύ καλή, με φουλ χρηση κάθε μέρα, ίντερνετ wifi, 3g τα πρωινά, bluetooth, παιχνίδια και πολλές λειτουργίες που επιβαρύνουν το κινητό, επομένως δε το θεωρώ φυσιολογικό να φορτίζεται καθε μέρα.

Έχω πάρει πολλά smartphones απο Κινα για φίλους και όλα κυμαίνονται τουλαχιστον στις 2 μέρες

Ναι μωρε, μην το περνεις τις μετρητης. Εχω παραγγειλει κι εγω απο Κινα 6 συσκευες. Επισης εχω το LG G2, ενα απο τα top κινητα στο θεμα αυτονομιας. Απλως τα πιο πολλα κινητα με μια καλη χρηση θελουν καθε μερα φορτιση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση, απογοητεύτηκα λιγο.

Αν η μπαταρια κατεβενει υποπτα υπερβολικα γρηγορα χωρις να κανεις τιποτα απαιτητικο τοτε τσεκαρε μηπως ευθυνεται καποια εφαρμογη που τρεχει στο παρασκηνιο. Τσεκαρε με το wakelock detector μηπως εχεις καποιο cpu wake, αν και για καλυτερα αποτελεσματα θα πρεπει να εισαι root.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω τι βγάζει, το έχω ροοταρει το τηλεφωνο

Ωραια. Βαλε το wakelock detector, πηγαινε settings και βαλε το advanced mode. Τωρα τσεκαρε την καρτελα cpu wakelocks στην μπαρα πανω πανω ποιο ειναι το ποσοστο awake time. Πρεπει να ειναι κατω απο 5%.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει και εγω ενα για την γυναικα απο ελληνικο μαγαζι.στον ενα μιση μηνα που το εχουμε μπορω να πω οτι ειναι καλο τηλεφωνο ομορφο,δεν κολλαει,ελαφρυ,καλες καμερες.το μονο μειον η μπαταρια του που σιγουρα δεν ειναι οσο λεει 2800 δηλαδη.αλλα γυρω στο 2100 την κοβω εγω.με νορμαλ χρηση κραταει 2 μερες.καλο κινητο παντως.εχει μελλον η leagoo.απλα οσο λενε να ειναι....βλεπε μπαταρια..πχ..
Link to comment
Share on other sites

εγινε και σ εμενα αναβαθμιση on air και πλεον η μπαταρια του εστρωσε και βαστα μεχρι και 4 μερες με νορμαλ χρηση.λυθηκε το βασικο μειον που ειχε το κινητο.πλεον η μπαταρια του λειτουργει σαν 2800....το συνηστω το τηλεφωνακι αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την δόνηση όταν κάνεις κλήση και το σηκώνει ο άλλος πώς βγαίνει? Είχε αναφερθεί ένα app σε κάποιο thread αλλά δέν το βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμισεις, ρυθμισεις ηχου, γενικα και απο εκει το βγαζεις...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, στη sim1 το σήμα είναι 3G και στην sim2 2G ή και στις δύο υποδοχές το ίδιο σήμα έχει? Γιατί όταν χρησιμοποιώ την sim2 για ιντερνετ σέρνεται. Πάντως και μένα η μπαταρία δεν κρατάει καθόλου, μόνο με τηλεφωνικές κλήσεις περίπου 20 - 25 λεπτά κρατάει μία μέρα. Έχω κάνει και μία αναβάθμιση. 2 βδομάδες το έχω και κάθε μέρα το φορτίζω.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση.Ξερει κανεις αν υπαρχει pc suite για το κινητο?

Πιστεύω το MyphoneExplorer θα σε καλύψει. http://www.fjsoft.at/en/downloads.php

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες παρελαβα κι εγω τελικα! :D

αρχικες εντυπωσεις πολυ καλες..και το ατομο για το οποιο προοριζοταν ενθουσιασμενο :happy:

το μονο θεματακι που πιστευω οτι εχει ειναι το ακουστικο,ακους κομματακι χαμηλοφωνα τον αλλο που συνομηλας (εκτος και αν εχει καποια αλλη ρυθμιση γιαυτο περα απο τα πλαϊνα κουμπακια) :p

 

 

Σε αυτο απάντησε ένας άλλος χρήστης και λεει πως το μικρόφωνο του ακουγεται τοσο δυνατά,σαν ανοιχτή ακρόαση.

 

Επειτα απάντησε διαχειριστής με λινκ για το πως να ρυθμισεις το ακουστικο ΜΕ ROOTED ΣΥΣΚΕΥΗ...

 

Δεν αντεχω ουτε ενα λεπτο να προσπαθω για ροοτ κτλ, το εχω κανει παλια,δε βγαζω καμια ακρη.Δεν αντεχω να σκαλιζω πραγματα στα οποια να μη καταλαβαινω απολυτα τι κανω.

 

------> Χτες λοιπον το εβαλα μπροστα κι εγω το κινητο, σε απολυτη ησυχια ακουω φυσιολογικα, οπουδηποτε αλλου κ αν ειμαι αναγκαζομαι να βαζω ανοιχτη ακροαση για να ακουω αυτον που μιλαει.Γινεται το κινητο να βγαινει με τοσες διαφορες στο ακουστικο,στον εναν να ειναι σχεδον σε σιγαση και στον αλλον να ειναι τοσο δυνατα σαν ανοιχτη ακροαση? Υπαρχει τροπος να ανεβασω την ενταση ΧΩΡΙΣ ΡΟΟΤ κτλ ή απλα να το γυρισω και να ζητησω αλλο?Αυτη τη στιγμη η συσκευη με αυτη την ενταση ακουστικου ειναι πρακτικα αχρηστη..

 

(Πολυ παλια θυμαμαι πως με συνδιασμο καποιων πληκτρων εβγαινα σε μενου του android που μπορουσα να αλλαξω εντασεις κτλ, αλλα πανε πολλα χρονια,ουτε καν θυμαμαι για ποια συσκευη το ειχα κανει)

 

Σας παρακαλω, μια βοηθεια σε αυτο το προβλημα?

 

EDIT: Το κινητό το αγόρασα από ελληνικό κατάστημα με 2 χρόνια εγγύηση,είχε απο μόνο του το launcher της leagoo τον οποιο εννοείται το γύρισα επιτόπου στο google launcher.

Edited by spermnator
Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό στο δικό μου έχει μια χαρά ένταση (και σε θορυβώδες περιβάλλον). :what:

Η κόρη μου που το χρησιμοποιεί πλέον, μου λέει μάλιστα πως όταν έχει ησυχία δεν χρειάζεται καν να το βάζει κοντά στο αφτί της !!

 

Αφού το πήρες από ελληνικό μαγαζί και είναι και μέσα στην εγγύηση, γιατί δεν το πας να του ρίξουν μια ματιά;

 

Μπορεί να είναι κάτι σχετικά απλό και να χαλιέσαι χωρίς λόγο.

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια εχετε να πρεοτεινετε θηκη και προστατευτικη μεμβρανη για το τηλεφωνο? Ευχαριστω.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω το πίσω καπάκι και δε μπορω να βρω πουθενά, ξέρει κανένας....

 

Θήκη πήρα απο ebay και μου έχει βγει πολύ καλη, ρίξε μια ματιά:

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Protective-Flip-PU-Leather-Case-Cover-For-5-0-LEAGOO-Lead-5-Mobile-Phone-/231515925514?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item35e76cac0a

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να πρεοτεινετε θηκη και προστατευτικη μεμβρανη για το τηλεφωνο? Ευχαριστω.

Εγώ ψώνισα από εδώ: http://safesales.gr/index.php?cPath=73&sort=2a&page=1&attr[]=45_137 (ελληνικό μαγαζί με σχετικά καλές τιμές και σε 3 μέρες στην πόρτα μου).

 

Ψάχνω το πίσω καπάκι και δε μπορω να βρω πουθενά, ξέρει κανένας....

...

Είχε στο παραπάνω μαγαζί, αλλά εξαντλήθηκαν. Αν τους πάρεις ένα τηλέφωνο και τους ρωτήσεις, ίσως να είσαι τυχερός και ξαναφέρουν.

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...