Jump to content

Leagoo Lead 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να το πάρω για πολύ απλή χρήση. Έχει τίποτα σημαντικά bugs να μου αποτρέψουν την αγορά; Από σήμα πως πάει; Εκείνο το bug με την κάμερα που έκανε force close λύθηκε;

 

Καλε μου φιλe, λεμε σε ολους οτι ειναι μια χαρα κινητο!

Εσενα τι περιμενεις να σου πουμε παραπανω και ξαναρωτας? :rolleyes:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλε μου φιλe, λεμε σε ολους οτι ειναι μια χαρα κινητο!

Εσενα τι περιμενεις να σου πουμε παραπανω και ξαναρωτας? :rolleyes:

 

Σε smartphones χαμηλής τιμής δεν είμαι ενημερωμένος αντίθετα με τα πιο ακριβά και γι' αυτό είμαι λίγο μαγκωμένος σε εταιρίες μικρές όπως η Leagoo. Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω για πολύ απλή χρήση. Έχει τίποτα σημαντικά bugs να μου αποτρέψουν την αγορά; Από σήμα πως πάει; Εκείνο το bug με την κάμερα που έκανε force close λύθηκε;

 

Σοβαρα θες να αγορασεις συσκευη ενος χρονου?Εχουν βγει τοσα οικονομικα 5αρια (Doogee X5 Pro,Bluboo XFire,Blackview BV2000,VKWORLD VK700x,Leagoo Alfa 5) που ειναι φθηνοτερα και καλυτερα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλή χρονιά!

Σήμερα έλαβα από συγγενή μου αυτό το τηλέφωνο επειδή το Turbo-X (πονεμένη ιστορία) που είχα τα έφτυσε και το 4S μου είναι για φτιάξιμο.

Μπορεί να είναι μοντέλο του '14 αλλά είναι πολύ καλό.

Δεν κολλάει (όταν είχα ζελατίνα για την οθόνη κόλλαγαν τα capacitive buttons) η μπαταρία δεν είναι ούτε απογοητευτική αλλά ούτε και η καλύτερη. Είναι μέτρια.

Με σκληρή χρήση που κάνω κρατάει κοντά μία μέρα.

Μετά είναι ένα θέμα όπου δεν ειπώθηκε ιδιαίτερα,η κάμερα.

Η ανάλυση είναι 8mp για την πίσω και 3,2mp για την μπροστινή όπου και οι δύο είναι χάλια.

Είναι μεγεθυμένη στο 1,0χ η μπροστά και στο σναπτσατ οπου χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση στο 2,0χ! Το ίδιο και η πίσω!

Το φλας δεν είναι καθόλου δυνατό.

Αποθηκευτικός χώρος όχι τόσο καλός, επιβάλλεται η ύπαρξη κάρτας μνήμης.

Το ακουστικό είναι δυνατό και σε πολυκοσμία ακούγεται καλά ο άλλος.

Το κινητό και ας είναι μοντέλο του '14 είναι καλό με μόνο μειονέκτημα την κάμερα και λίγο τον χώρο.

Το έχω δει στο Σκρουτζ με 89 ευρώ

Και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια

Να κρατήσω το Leagoo ή να πάρω πίσω το 4S όταν φτιαχτεί με το καλό;

Ahh, Sony Xperia U. Good old friend.

Currently using: Huawei P10 Lite

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Έχουμε το κινητό 6 μήνες. Αρχικά ήρθε με πρόβλημα στην αφή, αλλά το στείλαμε πίσω και φτιάχτηκε. Τους πρώτους 2-3 μήνες ήταν μια χαρά. Μετά από αυτό το διάστημα άρχισε να χάνει το 3G σήμα και να κολλάει η αφή (πατιούνται μόνα τους όλα μαζί και δεν το προλαβαίνω!). Επίσης, τις προάλλες μου έπεσε από το μισό μέτρο και δημιουργήθηκαν δύο ρωγμές!! Τέλος, τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να κολλάει σε κάποιες ελαφριές εφαρμογές (παιχνίδια). Μαυρίζει η οθόνη και κάνει επανεκκίνηση μετά από 2 λεπτά, εκτός αν του βγάλω τη μπαταρία για να επισπεύσω τη διαδικασία. Κατά τα άλλα, η μπαταρία του είναι πολύ καλή (2 μέρες με καλή χρήση και 3G συνεχώς ανοιχτό) και τρέχει μια χαρά τις εφαρμογές. Βέβαια δεν έβαλα και καμία πολύ βαριά... Οι κάμερες όντως είναι μέτριες. Η πίσω βγάζει καλές μόνο τη μέρα. Γενικά απογοητεύτηκα, αλλά όταν δεν το πιάνουν τα τρελά του τα πάμε καλά.
Nokia 5210--->Nokia 6288--->LG KM900 Arena--->Samsung C3300K Champ---> THL W100---> Cubot Note S Black
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ανασταινω το θεμα για χαρη ενος φιλου που εχει τη συσκευουλα και θελει να αντικαταστησει το κινεζικο recovery με το TWRP.

Στη σελιδα 5 ο συμφορουμιτης pisons δινει καποια λινκ αλλα ειναι κατω, το μονο ενεργο ειναι το λινκ του recovery_TWRP_2.8.2.0, το οποιο και κατεβασα.... αν καποιος διαβασει την ερωτηση και ξερει πως γιενται και με τι εφαρμογες ας απαντησει.

Το τηλεφωνο του φιλου ειναι ηδη root με kingroot.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...