Jump to content

Leagoo Lead 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για OTG δεν παρατήρησα κάτι. Μάλλον δεν έχει.

Από φωτεινότητα είναι super για τα δικά μου δεδομένα. Πολύ καλύτερη από το Samsung Galaxy S2 που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Στις 20;; :blink:

Κι εγω εχω παραγγειλει απο τις 13/1 απτο toc2c αλλα ειναι ακομα στα αντικειμενα συσκευασιας :wacko:

μηπως να αρχισω να ανησυχω; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις 20;; :blink:

Κι εγω εχω παραγγειλει απο τις 13/1 απτο toc2c αλλα ειναι ακομα στα αντικειμενα συσκευασιας :wacko:

μηπως να αρχισω να ανησυχω; :worry:

 

Γιατί δεν τους ρωτάς; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Gearbest με το κουπόνι LEAD5LM βγαίνει περίπου στα 72$ ~ 63 ευρώ. 'Εριξα μια παραγγελία και περιμένω να γυρίσουν απο τις διακοπές...
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Στις 20;; :blink:

Κι εγω εχω παραγγειλει απο τις 13/1 απτο toc2c αλλα ειναι ακομα στα αντικειμενα συσκευασιας :wacko:

μηπως να αρχισω να ανησυχω; :worry:

 

Την ίδια μέρα έκανα παραγγελία και ένα δεύτερο το οποίο ακόμη φαίνεται Despatched to overseas (Country code: GR) στο singpost.com/track-items

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παραγγελία στο to2c Παρασκευή 30/1, παραλαβή στο σπίτι μου Παρασκευή 20/2. (ακριβώς τρεις βδομάδες δλδ)

 

Δείχνει ότι όλα παίζουν κανονικά κι απροβλημάτιστα. (Η ρομ φαίνεται ότι δεν έχει θεματάκια και τσουλάει αρκετά καλά)

Μετά από εγκατάσταση των απαραίτητων εφαρμογών, δείχνει ελεύθερο χώρο 4,2 (από τα 8) Gbyte.

Μπαταρία με αρκετά σκαλίσματα στις ρυθμίσεις, 3G συνεχώς, facebook, παιχνίδια κτλ, βγάζει 12-14 ώρες.

Ακόμη βέβαια δεν έχω εγκαταστήσει greenify, απλά κάνω τις κλασσικές κινήσεις εξοικονόμησης ενέργειας, δλδ κλείνω όσες εφαρμογές δεν χρειάζομαι, φωτεινότητα όση χρειάζεται μόνο, gps & viber off, κτλ,κτλ.

Για να είμαι ειλικρινής, την περίμενα καλύτερη για τα 2800 που αναγράφει, αλλά μάλλον παραείναι "αισιόδοξη" η συγκεκριμένη αναγραφή της χωρητικότητας. Τι να πω...:what:

 

Το στυλάκι/ντιζάιν/εμφάνιση είναι πολύ καλό, η οθόνη δεν ενοχλεί παρά την μη υψηλή ανάλυσή της (ούτε και εντυπωσιάζει βέβαια), ενώ φαίνεται ότι υπάρχει προεγκατεστημένη ζελατίνα.

Η αίσθηση που δίνει το πίσω κάλυμμα στο χέρι είναι αρκετά καλή.

Επίσης, παρότι η μπαταρία βγαίνει σχετικά εύκολα απ'την υποδοχή της, η κατάσταση σώνεται απ'το πολύ καλό κούμπωμα-εφαρμογή στο πλαίσιο του καλύμματος. Αρκετά ποιοτικό και δεν μου έδωσε την αίσθηση "πλαστικούρας".

 

Γενικά η συσκευή δείχνει ότι είναι όντως μια πολύ καλή value for money επιλογή, τόσο για την χαμηλή τιμή (~70€), όσο για την εμφάνιση και καλή κατασκευή σε συνδυασμό με αξιοπρεπείς επιδόσεις για απλή καθημερινή χρήση.

 

Μένει να δούμε και την αντοχή της στο χρόνο, για πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Edited by GVangos
Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο και κατατοπιστικο review φιλε, σ' ευχαριστουμε.

Το σημαντικοτερο το ειπες στην τελευταια σου παραγραφο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πότε ισχύ το κουπονάκι φίλε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο Gearbest με το κουπόνι LEAD5LM βγαίνει περίπου στα 72$ ~ 63 ευρώ. 'Εριξα μια παραγγελία και περιμένω να γυρίσουν απο τις διακοπές...
Μέχρι πότε ισχύ το κουπονάκι φίλε.
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα κι εγω τελικα! :D

αρχικες εντυπωσεις πολυ καλες..και το ατομο για το οποιο προοριζοταν ενθουσιασμενο :happy:

το μονο θεματακι που πιστευω οτι εχει ειναι το ακουστικο,ακους κομματακι χαμηλοφωνα τον αλλο που συνομηλας (εκτος και αν εχει καποια αλλη ρυθμιση γιαυτο περα απο τα πλαϊνα κουμπακια) :p

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πότε ισχύ το κουπονάκι φίλε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι πότε ισχύ το κουπονάκι φίλε.

 

Δέν ξέρω μέχρι πότε, αλλά τώρα που το δοκίμασα ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια απορία. Όλοι οι κάτοχοι δείχνουν ικανοποιημένοι από τη επάρκεια της μπαταρίας. Μπορεί όμως κάποιος να μας ενημερώσει με περισσότερα στοιχεία, πόσες μέρες διαρκεί με μέση χρήση και πόσες ώρες οθόνης βγάζει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντούσα άμεσα με λεπτομέρειες, αλλά το κινητό βρίσκεται στα χέρια της κόρης μου πλέον (το λάτρεψε).

 

Καλησπέρα σε όλους.

Μια απορία. Όλοι οι κάτοχοι δείχνουν ικανοποιημένοι από τη επάρκεια της μπαταρίας.

...

Δε θα τό'λεγα ότι προσωπικά είμαι ικανοποιημένος από την 2800mAh μπαταρία... Ούτε βέβαια και παραπονούμενος, Απλά οκ, θα έλεγα. Δες κι εδώ:

...

Μπαταρία με αρκετά σκαλίσματα στις ρυθμίσεις, 3G συνεχώς, facebook, παιχνίδια κτλ, βγάζει 12-14 ώρες.

Ακόμη βέβαια δεν έχω εγκαταστήσει greenify, απλά κάνω τις κλασσικές κινήσεις εξοικονόμησης ενέργειας, δλδ κλείνω όσες εφαρμογές δεν χρειάζομαι, φωτεινότητα όση χρειάζεται μόνο, gps & viber off, κτλ,κτλ.

Για να είμαι ειλικρινής, την περίμενα καλύτερη για τα 2800 που αναγράφει, αλλά μάλλον παραείναι "αισιόδοξη" η συγκεκριμένη αναγραφή της χωρητικότητας. Τι να πω...:what:

...

Από (σχετικά μικρή) εμπειρία, θα έλεγα ότι κανονικά -για 2800mAh- έπρεπε να ζητάει φορτιστή στο τέλος της δεύτερης μέρας.

Πάντα μιλώντας γι αυτή την περιβόητη "μέση χρήση".

Έχοντας πλέον 5-6 φορτίσεις, αν δεν φορτίσω το βράδυ, τότε το επόμενο πρωί δεν έχει παραπάνω από 25%.

 

Ίσως να βελτιωθεί λιγάκι με μερικούς κύκλους φόρτισης ακόμα, αλλά δεν περιμένω κάτι το θεαματικό...

 

Αν έχεις υπομονή, ίσως μέσα στο Σ-Κ να έχω τη συσκευή και να μπορέσω να ποστάρω λεπτομερή κατανάλωση απ'το σύστημα.

 

 

 

Χθες παρελαβα κι εγω τελικα! :D

...

το μονο θεματακι που πιστευω οτι εχει ειναι το ακουστικο,ακους κομματακι χαμηλοφωνα τον αλλο που συνομηλας (εκτος και αν εχει καποια αλλη ρυθμιση γιαυτο περα απο τα πλαϊνα κουμπακια) :p

... δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, το αντίθετο θα έλεγα. Στην ανώτερη ρύθμιση η ένταση είναι τόσο υψηλή, που με ησυχία στο χώρο ακούγεται σαν... ανοιχτή ακρόαση :)

Edited by GVangos
Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χθες παρελαβα κι εγω τελικα! :D

αρχικες εντυπωσεις πολυ καλες..και το ατομο για το οποιο προοριζοταν ενθουσιασμενο :happy:

το μονο θεματακι που πιστευω οτι εχει ειναι το ακουστικο,ακους κομματακι χαμηλοφωνα τον αλλο που συνομηλας (εκτος και αν εχει καποια αλλη ρυθμιση γιαυτο περα απο τα πλαϊνα κουμπακια) :p

 

Υπάρχουν λύσεις για τέτοια θέματα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους :) το κινιτο απλα για τα λεφτα το και μονο ειναι .... τελειο σε ολα του .... το εχω κοντα 2 μηνες και ειναι απροβληματιστω σε ολα του . περα απο το update της leagoo για τα γραφικα που εκανα στην αρχη δεν εχω κανει τιποτε αλο και ολα ειναι τελεια . η αναληση αν και χαμηλη σου φενετε για μεγαλιτερη . η καμερες μετριες , η μπαταρηα εχει στρωσει και αν δεν το ακουμπας σε βγαζει 2 μερες , αν το πιεσεις 1 μερα και κατι . και λεπτο ειναι και πολυ ωρεο και κιριλε , και μη σας πο οτι ειναι καλητερο και απο ακριβοτερα κινητα :up:
Link to comment
Share on other sites

Στο Gearbest με το κουπόνι LEAD5LM βγαίνει περίπου στα 72$ ~ 63 ευρώ. 'Εριξα μια παραγγελία και περιμένω να γυρίσουν απο τις διακοπές...
Συγνώμη φιλε αλλη μια ερωτηση σε ποια σελιδα να το βαλω για να εχω μια μειωσησουλα? :)
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φιλε αλλη μια ερωτηση σε ποια σελιδα να το βαλω για να εχω μια μειωσησουλα? :)

'Οταν πατήσεις add to cart θα το βάλεις στο κουτάκι απο κάτω που λέει Promotion code και θα πατήσεις apply.

Link to comment
Share on other sites

'Οταν πατήσεις add to cart θα το βάλεις στο κουτάκι απο κάτω που λέει Promotion code και θα πατήσεις apply.

σε ποια σελιδα να το βαλω σε οποιαδιποτε?:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε ποια σελιδα να το βαλω σε οποιαδιποτε?:)

 

Τι εννοείς; Στη συγκεκριμένη που δίνει την προσφορά μπορείς να βάλεις τον κωδικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Στη συγκεκριμένη που δίνει την προσφορά μπορείς να βάλεις τον κωδικό.

Δωσε λινκ σε παρακαλω

Γιατη στο to2c δεν το περνη

Edited by Mobile515
Link to comment
Share on other sites

Δωσε λινκ σε παρακαλω

Γιατη στο to2c δεν το περνη

 

Το κουπονι LEAD5LM ειναι απο το Gearbest.Δεν ειναι για ολα τα σαιτ.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...