Jump to content

[LG G3] Φωτογραφίες / βίντεο


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα όταν τράβηξα σε εξωτερικό χώρο, απλά και μόνο για να τεστάρω εάν κλείνει... Στα 4 λεπτά το σταμάτησα χωρίς να γίνει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη εχω την ρομ του cloudy δεν παρατηρησα αυτο το φαινομενο(θερμοκρασια,χρονικο οριο)
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με cloudy και εγώ δεν έχω θέμα, πριν είχα lion και οι θερμοκρασίες ήταν στο Θεό.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με cloudy και εγώ δεν έχω θέμα, πριν είχα lion και οι θερμοκρασίες ήταν στο Θεό.

 

Εγω με την lion 5.5 δεν ειχα θεμα θερμοκρασιων,αλλα ο λογος που γυρισα σε cloudy ειναι οτι δεν ειχα ακριβη πλοηγηση οταν ανοιγα το gps.Ολο κολλαγε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά μια ερώτηση σύντομη που και που οταν ανοίγω την εφαρμογή της κάμερας με ρωτάει που να αποθηκεύονται οι φωτο..να το χρεωσω στα bugs του lollipop?:lol: η έχω κάποιο άλλο θεμα?:wacko::fool:

 

Ακόμα και με επαναφορά προεπιλογών της κάμερας από τις εφαρμογές μόλις το έκανα δεν μου ζητάει να επιλέξω χώρο αποθήκευσης.

Δεν γνωρίζω αν είχα επιλέξει τον εσωτερικό χώρο και όχι την κάρτα αν θα με ρωτούσε πάλι.

Έχω να κάνω επανεκκίνηση πάνω από εξάμηνο και δεν γνωρίζω αλλά δεν θυμάμαι να ρωτήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με επαναφορά προεπιλογών της κάμερας από τις εφαρμογές μόλις το έκανα δεν μου ζητάει να επιλέξω χώρο αποθήκευσης.

Δεν γνωρίζω αν είχα επιλέξει τον εσωτερικό χώρο και όχι την κάρτα αν θα με ρωτούσε πάλι.

Έχω να κάνω επανεκκίνηση πάνω από εξάμηνο και δεν γνωρίζω αλλά δεν θυμάμαι να ρωτήθηκα.

 

Σε κάθε επανεκκίνηση , στο πρώτο άνοιγμα της κάμερας σε ρωτάει....

Είναι νορμάλ....

Link to comment
Share on other sites

Εχω την Henonhd σαν ΡΟΜ και εχω βαλει την καμερα του htc m9 υπάρχει περιπτωση να μπορω να βρω καπου την μαμα καμερα που ειχε το g3;;
Link to comment
Share on other sites

σε aosp όχι με τίποτα, δεν παίζει.δοκίμασε αυτήν http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/mod-best-camera-audio-image-optimize-lg-t3071063
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

σε aosp όχι με τίποτα, δεν παίζει.δοκίμασε αυτήν http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/mod-best-camera-audio-image-optimize-lg-t3071063

 

εχεις καποια γνωμη για το πια καμερα ειναι καλυτερη απο τις 2;;; αυτη που εβαλες ή του Htc γιατι αφου δεν μπορω να βρω την μαμα λεω να κατσω τοτε με αυτην που εχω.

Link to comment
Share on other sites

τις δοκίμασα όλες και αυτή που έβαλα ειναι πολύ καλύτερη από οποιαδήποτε κάμερα υπάρχει, ειδικά σε χαμηλό φωτισμό
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

τις δοκίμασα όλες και αυτή που έβαλα ειναι πολύ καλύτερη από οποιαδήποτε κάμερα υπάρχει, ειδικά σε χαμηλό φωτισμό

Παίζει όπως πρέπει σε cloudy 2.5?

Link to comment
Share on other sites

τις δοκίμασα όλες και αυτή που έβαλα ειναι πολύ καλύτερη από οποιαδήποτε κάμερα υπάρχει, ειδικά σε χαμηλό φωτισμό

Φιλε αυτη ενοεις: https://www.androidfilehost.com/?fid=23991606952597092

Εαν ειναι αυτη την εβαλα αλλα στο recovery δινει καποιες επιλογες.Ποιες ειναι οι σωστες;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παίζει όπως πρέπει σε cloudy 2.5?

 

ναι

 

Φιλε αυτη ενοεις: https://www.androidfilehost.com/?fid=23991606952597092

Εαν ειναι αυτη την εβαλα αλλα στο recovery δινει καποιες επιλογες.Ποιες ειναι οι σωστες;

 

όλα τα επιλέγω εγώ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ναι

 

 

 

όλα τα επιλέγω εγώ

Kαλη φαινεται αλλα το μονο που ειδα ειναι οτι μπλοκαρει σε selfie φωτογραφια.Χρειαζεται κατι αλλο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλη φαινεται αλλα το μονο που ειδα ειναι οτι μπλοκαρει σε selfie φωτογραφια.Χρειαζεται κατι αλλο;

 

ναι αυτό το παρατήρησα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πριν λίγες μέρες πήρε φίλος ενα LG G3 και σήμερα είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω λιγο.Εχει κάποια κολληματακια η τουλάχιστον ετσι φαίνονται σε μένα που έχω WP αλλα ρίχνοντας μια ματιά στην κάμερα είδα οτι ενώ την μερα ειναι καλή,σε βραδινή λήψη πάσχει...δεν ξερω αν πρέπει να κάνει ρυθμίσεις η αν ετσι είναι.Επισης και οι Selfies ειναι πολυ περίεργες...την μερα ειναι καλή.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες πήρε φίλος ενα LG G3 και σήμερα είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω λιγο.Εχει κάποια κολληματακια η τουλάχιστον ετσι φαίνονται σε μένα που έχω WP αλλα ρίχνοντας μια ματιά στην κάμερα είδα οτι ενώ την μερα ειναι καλή,σε βραδινή λήψη πάσχει...δεν ξερω αν πρέπει να κάνει ρυθμίσεις η αν ετσι είναι.Επισης και οι Selfies ειναι πολυ περίεργες...την μερα ειναι καλή.

 

Λογικό δεν είναι.

Θέλει φως το κινητό για να βγάλει καλή φωτογραφία σε οθόνη υπολογιστή ή σε εκτύπωση.

Αν ήταν στα 8 mpixels θα είχε καλύτερη συμπεριφορά το βράδυ.

Ευτυχώς έχει σταθεροποίηση και βοηθά το βράδυ σε ότι δεν αλλάζει πόζα!

Το αυτό και με φωτεινότερο φακό ας πούμε έναν f/2.2 ή f/2.0 ακόμα καλύτερα θα ήτανε.

Για τις selfies να αυξήσεις την απόσταση για να μην έχεις τη παραμόρφωση που προκαλεί ένας ευρυγώνιος φακός.

 

Αλήθεια με ποιο κινητό συγκρίνεις φωτογραφικά το G3 το βράδυ;

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από το αβαταρ του λογικά με κάνα lumia θα το συγκρίνει που έχουν εξαιρετική απόδοση για κινητά ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία!!...την έχεις περάσει από επεξεργασία κάποιου προγράμματος?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!...την έχεις περάσει από επεξεργασία κάποιου προγράμματος?

 

Thanks. Την έβγαλα με HDR χωρίς καμία επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την κάμερα του κινητού μου (32αρι).Θα ήθελα την συμβουλή σας-γνώμη σας από τους ψαγμένους όσον αφορά την εφαρμογή Xcam της Lg.Αξίζει η εγκατάστασή της??διότι δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ σε κάποιο μου κινητό.....ουσιαστικά μιλάμε για τις χειροκίνητες ρυθμίσεις και τις βραδινές λήψεις...μέχρι τι iso δουλεύει και πόσο χρόνο έκθεσης του κλείστρου φτάνει? (π.χ 30 secs)...μπορείς και παίζεις και με την τιμή του διαφράγματος,όπου ουσιαστικά τη νύχτα θέλεις υψηλή τιμή (για μεγαλύτερο βάθος πεδίου) π.χ. 7 -8 και όχι αναγκαστικά στο 2.4 που είναι εργοστασιακά στο αυτόματο,επεμβαίνεις δηλαδή και στο διάφραγμα? (εννοείται πως για να πάρεις καλή φώτο σε αυτές τις τιμές διαφράγματος θες απαραίτητα τρίποδα,αρκετό χρόνο έκθεσης π.χ. 10-15 secs kai iso 100 π.χ.) ...λειτουργεί λοιπόν σαν μια super compact- SLR Μηχανή το μενού της...λογικό είναι ότι με τέτοιο μικρό φακό & αισθητήρα να μην περιμένουμε πολλά πράγματα...εντάξει στο wide πάντα για να είναι αξιοπρεπείς διότι και με λίγο zοομ εδώ και την μέρα πέφτει κατακόρυφα η απόδοση...

ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το διάφραγμα είναι σταθερό στο φακό του G3 όπως και στα περισσότερα κίνητρα, δεν έχω την εφαρμογή αλλά αν κάνει κάτι επ αυτού θα είναι προσομοίωση με λογισμικό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Φωτογραφίες / βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...