Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά δώσετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την lamhoang

Μπαταρία bugs κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπαταρια ειναι οπως στοκ, ισως λιγο καλυτερη, δεν εχω εντοπισει προβληματα ακομα,ειναι πολυ πιο γρηγορη απο οτι κ αν εχω δοκιμασει [κ εχω δοκιμασει πολλες].

Ολα δουλευουν αψογα, φλασαρετε αφοβα, ολα τα λεφτα ειναι τα ios icons στο statusbar [μπαινουν με aroma installer]

 

Για το φιλο που ρωτησε για τα updates, θα κοιταμε εδω http://www.htcmania.com/forumdisplay.php?f=1464

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Αγορινες κατεβαστε απhttp://www.htcmania.com/showthread.php?t=970712ο εδω την 2.1 και βαλτε την.

Η ρομ ειναι αψογη.

Οτι καλυτερο εχω βαλει εως τωρα σε G4 apps port.

http://lgviet.com/forum/index.php?threads/36146/

 

Φίλε μου ξέρεις καθόλου αυτή την rom???

Για εμένα είναι η γρηγορότερη αν και έχει και αυτή θέμα με τον καιρό .

 

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=970712

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δώσετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την lamhoang

Μπαταρία bugs κτλ

Ξέρουμε με το force close του καιρού τι γίνεται?? Κατα τ αλλά φαίνεται ταχυτατη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που βρήκα στη lamhoang 2.1 είναι στις ρυθμίσεις-προβολή-το μέγεθος γραμματοσειράς,το δείχνει αλαμπουρνέζικα.Ενώ στην προσβασιμότητα που έχει την ίδια επιλογή το δείχνει κανονικά :wacko:

Ένα άλλο είναι οτι στο widget του smart notice,του καιρού,ενω έχω 2 πόλεις μου εμφανίζει τη μια,αλλά αν πατήσω και μπω στις λεπτομέρειές καιρού τις εχει και τις 2 κανονικά.

Πάντως η ρομ αυτή έχει την κάμερα του G3:)

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Lionrom v4.0 εχει δοκιμασει κανεις http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1019496# ;;;; Τον αποκαλουν κλεφτη βεβαια εχει παρει ποσα πραγματα απο S3v3n και απο Lam Hoang και τα εχει βαλει στην rom του αλλα ποιος ξερει μπορει να ειναι καλη !!!! :lol:
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο Turkbey ήταν ο λόγος που ο seven σταμάτησε να δίνει link των rom του.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Xposed θέλω να με βοηθησετε να βάλω.. Γίνετε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τα μονα bugs μεχρι τωρα είναι οταν κανω refresh απο το widget του καιρου κανει ανανεωση μεν αλλα βγαζει ο καιρος σταματησε να λειτουργεί,αλλα πατάω οκ κ ολα κομπλε μετα.Κ το αλλο με τη γραμματοσειρά το μέγεθος..Κατ'αλλα μια χαρα μεχρι τώρα στη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτιαξα ένα zip για lockscreen animations για την καινούργια cloudy

Δεν το έχω τεστάρει πολύ αλλά δείχνει να δουλεύει..

Όποιος θέλει εδώ:

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-cloudyg3-1-0-t2917467/page301#post61216636

Μου γραφει δυστυχως ο καιρος εχει σταματήσει..ξερεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Τα μονα bugs μεχρι τωρα είναι οταν κανω refresh απο το widget του καιρου κανει ανανεωση μεν αλλα βγαζει ο καιρος σταματησε να λειτουργεί,αλλα πατάω οκ κ ολα κομπλε μετα.Κ το αλλο με τη γραμματοσειρά το μέγεθος..Κατ'αλλα μια χαρα μεχρι τώρα στη ρομ.

Και φυσικά όσοι θέλουν (μέσα σε αυτους και εγώ) xposed πρεπει να flashαρουν το αρχειακι που απενεργοποιεί τον καιρό!

Σαν Ρομ, φαίνεται μια χαρά.. Σε κάνα 2 μέρες θα εχουμε και άποψη για την μπαταρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Xposed θέλω να με βοηθησετε να βάλω.. Γίνετε??

 

Γίνεται. Απλά θα πρέπει να καταργήσεις το τον καιρό της LG και την λειτουργία του Smartcover αν δεν κάνω λάθος οπότε άμα έχεις θήκη τέτοια δεν θα λειτουργεί.

 

Υπάρχει ένας dev που έχει φτιάξει εφαρμογή στο playstore που τα κάνει για εσένα όλα αυτά τα βήματα και κρατάει και backup για να σου επαναφέρει άμα θες να βγάλεις το Xposed. Φυσικά μπορείς και manual με ότι ζητάει ο rovo.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:Αν μετονομασω αρχείο .kdz μιας official rom σε .zip μπορεί να φλασαριστει με twrp;Το έχει επιχειρήσει κανείς;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

^^Με τίποτα δεν θα δουλέψει.

 

Έχετε κανένα λινκ που να δουλεύει για την ρομ του Κινέζου;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανένα λινκ που να δουλεύει για την ρομ του Κινέζου;

Lam Hoang 2.1 εννοεις ;;; Αν ναι οριστε το link https://docs.google.com/uc?export=download&confirm=nQdK&id=0B4A_4ShpmQx1Z2xJZGtGUVlrSXc

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Απλά θα πρέπει να καταργήσεις το τον καιρό της LG και την λειτουργία του Smartcover αν δεν κάνω λάθος οπότε άμα έχεις θήκη τέτοια δεν θα λειτουργεί.

 

Υπάρχει ένας dev που έχει φτιάξει εφαρμογή στο playstore που τα κάνει για εσένα όλα αυτά τα βήματα και κρατάει και backup για να σου επαναφέρει άμα θες να βγάλεις το Xposed. Φυσικά μπορείς και manual με ότι ζητάει ο rovo.

 

Ξέρουμε πως λέγετε αυτή η εφαρμογή Κώστα??? Να την κατεβασω να την δοκιμασω???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δυνατή η Lam Hoang 2.1... Θα την προτιμούσα λίγο πιο debloated βέβαια αλλά ευτυχώς υπάρχει το titanium. Εντυπώσεις από μπαταρία σε καμιά εβδομάδα. Καλά να περνάτε και καλό καλοκαίρι παιδιά.
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πως λέγετε αυτή η εφαρμογή Κώστα??? Να την κατεβασω να την δοκιμασω???

Το έχει και στο XDA... Ψαξε εκεί και θα το βρεις. Δεν θυμάμαι τώρα ούτε έχω εύκαιρο link.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έχει και στο XDA... Ψαξε εκεί και θα το βρεις. Δεν θυμάμαι τώρα ούτε έχω εύκαιρο link.

 

Eγινε αδερφέ μου. Σε ευχαριστώ!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Eγινε αδερφέ μου. Σε ευχαριστώ!

STATYSS εδω πρεπει να εισαι http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/tool-installer-xposedlg-g3unofficial-t3094514

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωτη μερα 24(ωρο με lamhoang) πιστευω εχει αρκετα καλυτερη αυτονομια.Δεν παραθετω ακομα screenshot με τα στατιστικα της μπαταριας απλα για να το επιβεβαιωσω στον επομενο κυκλο φορτισης θα σας πω.Εριξα μια ματια στα στατιστικα και ειχα 1.45 κλησεις 2 ωρες και 3 λεπτα wi-fi, 1 ωρα στο περιπου browsing,30 λεπτα μουσικη,δεδομενα 20 λεπτα.Τα υπολοιπα δεν τα κοιταξα..Παντως με ιδιες ρυθμισης στην οθονη(φωτεινοτητα 70% και 15 sec κλεισιμο) εβγαλε 2 ωρες και 54 λεπτα και το εβαλα τωρα να φορτισει στο 20%.Στις ιδιες ρυθμισεις οθονης η συσκευη με cloudy 2.2 50-60% screen,τωρα ειχε 30-40%.Ειδωμεν στους επομενους κυκλους.Μια πρωτη ενδειξη παιδια,δεν ειμαι ακομα σιγουρος ομως να ξερετε.
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ ρε φιλέ... Ναι αυτό είναι..το εκανα πολύ απλό κ γρήγορο...χαχαα..τέλειο!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...