Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πρωτη μερα 24(ωρο με lamhoang) πιστευω εχει αρκετα καλυτερη αυτονομια.Δεν παραθετω ακομα screenshot με τα στατιστικα της μπαταριας απλα για να το επιβεβαιωσω στον επομενο κυκλο φορτισης θα σας πω.Εριξα μια ματια στα στατιστικα και ειχα 1.45 κλησεις 2 ωρες και 3 λεπτα wi-fi, 1 ωρα στο περιπου browsing,30 λεπτα μουσικη,δεδομενα 20 λεπτα.Τα υπολοιπα δεν τα κοιταξα..Παντως με ιδιες ρυθμισης στην οθονη(φωτεινοτητα 70% και 15 sec κλεισιμο) εβγαλε 2 ωρες και 54 λεπτα και το εβαλα τωρα να φορτισει στο 20%.Στις ιδιες ρυθμισεις οθονης η συσκευη με cloudy 2.2 50-60% screen,τωρα ειχε 30-40%.Ειδωμεν στους επομενους κυκλους.Μια πρωτη ενδειξη παιδια,δεν ειμαι ακομα σιγουρος ομως να ξερετε.

 

Εγω παντως τις τελευταιες μερες που εχω δοκιμασει cloudy - blisspop - androidNow - lamhoang, νομιζω οτι καλυτερη αυτονομια ειδα με την androidNow hd 14.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτυχής η εγκατάσταση του xposed ...αυτό που δεν μπορω να αλλάξω με τπτ είναι η κεντρικη navbar... Θέλω να αλλάξω το σχεδιο της όπως αυτες εδώ...

Την κάνω εγκατάσταση αλλά δεν μου την εμφανίζει στις επιλογές για την βάλω....

Για βοήθησε.. Φοραω την Ρομ του laohm

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/theme-lg-g3-navbar-softkey-themes-t2895566

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ρε φιλέ... Ναι αυτό είναι..το εκανα πολύ απλό κ γρήγορο...χαχαα..τέλειο!

Απλά δες αν σου βάζει το τελευταίο. Γιατί καμία φορά αργεί να το αναβαθμίζει με το τελευταίο update του rovo.

Όχι ότι παίζει ρόλο. Απλώς αν θες να έχεις την τελευταία έκδοση.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις απο εσας το cyanogenmod 12.1? Αν ναι, ποια εκδοση του? Ειχα χρησιμοποιησει πιο παλια το 12 και μαρεσε. Οποτε τωρα σκεφτομαι να κατεβω σε 4.4.2 , να το ρουταρω, να περασω twrp και το cm12.1. Αξιζει? Ειναι καλο? Αρχισε να μου την δινει ασχημα στα νευρα το στοκ λολλιποπ της lg! (κολληματα, υπερθερμασεις, πληκτρολογιο του κερατα) Συσκευη: Lg g3 16gb d855!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκέφτομαι πολυ σοβαρά να βαλω το xposed αλλα θελω τον καιρο στο homescreen,υπαρχει mod στο xda που φλασαρεις ενα zip δουλευει ο καιρος κ το μονο του bug ειναι το smartcover.Εχει βαλει κνς το mod να μου πει αν λειτουργεί ο καιρος?Επισης με το xposed οποιος το εχει μπορει να μας πει για κανα module αυτονομίας αν αποδιδει?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκέφτομαι πολυ σοβαρά να βαλω το xposed αλλα θελω τον καιρο στο homescreen,υπαρχει mod στο xda που φλασαρεις ενα zip δουλευει ο καιρος κ το μονο του bug ειναι το smartcover.Εχει βαλει κνς το mod να μου πει αν λειτουργεί ο καιρος?Επισης με το xposed οποιος το εχει μπορει να μας πει για κανα module αυτονομίας αν αποδιδει?

Θεωρητικά πάντα το amplify... Αλλά όλα τα mod αστρονομίας να ξέρεις αυτό που μπορεί να βελτιωσουν είναι το deep sleep και το οποίο, ενα υπάρχει φυσικά drain παρουσιαζεται εκεί από κάποια διεργασία/εφαρμογη.

Σε χρήση δεν μπορεί να αλλάξει τίποτα. Δεν θα κάνει ούτε την εφαρμογή που τρέχεις να χρησιμοποιεί λιγότερους πόρους ούτε την οθόνη σου να καίει λιγότερο.

Αρα πρέπει να σκεφτείς τι εννοείς βελτίωση αυτονομιας. Εάν χρησιμοποιείς το κινητό 3-5 ώρες οθόνης ημερησίως τότε διάφορα δεν θα δεις με κανένα mod.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκέφτομαι πολυ σοβαρά να βαλω το xposed αλλα θελω τον καιρο στο homescreen,υπαρχει mod στο xda που φλασαρεις ενα zip δουλευει ο καιρος κ το μονο του bug ειναι το smartcover.Εχει βαλει κνς το mod να μου πει αν λειτουργεί ο καιρος?Επισης με το xposed οποιος το εχει μπορει να μας πει για κανα module αυτονομίας αν αποδιδει?

Υπάρχει τέτοιο mod φιλέ μου?? Δώσε λινκ να το φλασαρω. Εγώ έβαλα το xposed. Δουλεύει κομπλε. Ωραιότατο... Αν φλασαρω κ παίξει ο καιρός. Είμαι super...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/lp-real-weather-g4-t3123711

 

Κάτι τέτοιο εννοεις φιλέ?? Αλλά για τα δικά μας g3.. Αυτό είναι για g2..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μοντάκι με τον καιρο που παιζει με το xposed...θα μου το δώσεις αδερφέ μου...????

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας link για το Androidnow hd 14.0; Δε μπορώ να βρω πουθενά . Έχω μείνει στην έκδοση 10.3. Ή cloudyg3 2.3 τρώει σαν τρελή τη μπαταρία και το κινητό έχει τρελές θερμοκρασίες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά με LamHoang όντως είδα ότι είναι καλύτερη από τις άλλες αλλά έχω χειρότερη αυτονομία. Είδα στο wakelock μεγάλο drain από

PowerManagerService.Display 10%

PowerManagerService.Wakelocks 8%

bam_dmux_wakelock 7%

και

ProximitySernsor 4%

 

Κανένα από αυτά σε άλλες ρομ δεν τα είχα πάνω από 2%

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

1ος κυκλος της lamhoang..Νταξει δεν ειναι και τπτ τρελο αλλα απο wakelocks 0..βεβαια απο το 50% μεχρι το 20 ημουν usb otg αλλα δεν το εχει στα στατιστικα της μπαταρίας και δεν ξερω γιατι.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει να κάνει με το Greenify. Αλλά δεν το χρησιμοποιώ πλέον. Το θέμα μου είναι η σύγκριση με άλλες ρομ που είχα εως τώρα. Δεν είχα τέτοιο drain. Τι να πώ. Παραπάνω test σίγουρα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σερφαρω 20 λεπτα τώρα στο κινητό.. Και ή μπαταρία καλά κρατεί με 2g-3g :)Tapatalk κυρίως και fb! [ATTACH]61949[/ATTACH][ATTACH]61950[/ATTACH]
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με lamhoang δεν στρώνει σε θέμα μπαταρίας σε deep sleep και αν και σε όλα τα υπόλοιπα μου αρέσει όπως τα icons, theme κλπ, με βλέπω να δοκιμάζω cloudy 2.3.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν φλασαρω αυτο το εδω το μοντακι θα παιξει λετε..?? για να διορθωθει ο καιρος.. με το xposed..??? ειναι απο G2..χχοοχοχχοχχοοο

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/lg-lollipop-xposed-fixer-weather-t3111701

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

αν φλασαρω αυτο το εδω το μοντακι θα παιξει λετε..?? για να διορθωθει ο καιρος.. με το xposed..??? ειναι απο G2..χχοοχοχχοχχοοο

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/lg-lollipop-xposed-fixer-weather-t3111701

 

παρε ενα nandroid backup και δοκιμασε.. αν δεν δουλεψει κανεις restore! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με lamhoang δεν στρώνει σε θέμα μπαταρίας σε deep sleep και αν και σε όλα τα υπόλοιπα μου αρέσει όπως τα icons, theme κλπ, με βλέπω να δοκιμάζω cloudy 2.3.

 

Και τελικά μάλλον βρήκα την λύση και είναι ότι πιο κουφό μου έχει τύχει. Η αυτονομία πλέον μια χαρά και πάρα πολύ μειωμένο το wakelock που έχω περιγράψει σε προηγούμενα ποστ Powermanagerservice.Display

 

Εγώ σε κάθε ρομ το πρώτο που αλλάζω είναι οι πολλαπλασιαστές των transition και animations βάζοντας και στους τρεις πάντα 0,5. Το ίδιο έκανα και εδώ. Τελικά το γύρισα στην default τιμή "1" και τα wakelocks σταμάτησαν...

Ένας θεός ξέρει τι επηρεάζουν και δημιουργούν αυτά τα wakelock!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παρα πολλα αυτα που μπορει να προκαλέσουν wakelock..Εγω παντως εχω καλύτερη αυτονομια απο cloudy 2.2.Αλλα σαν την αυτονομια της στοκ τπτ..Χαχαχ για γέλια.Καντε freeze τα maps παιδια,ειναι αποδεδειγμένα οτι γλιτωνουν 42%.Το εβγαλε στο xda πριν 3-4 χρονια.Αν τα κανετε freeze μεσω titanium το μονο που δεν θα εχετε ειναι πλοηγηση ολα τα αλλα λειτουργουν.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς εγώ για πλοήγηση έχω το HERE οπότε δεν με ενδιαφέρουν...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν τα wakelocks μετά από 6 μερες που όλα πήγαιναν κομπλε! Pfff...[ATTACH]62025[/ATTACH]
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκει που επαιζα ενα game χωρις λογο μου εκανε ενα reboot η συσκευη..Δεν ηταν κ πολυ ζεστη γενικα,αλλα δεν μπορω να καταλαβω το γιατι εκανε αυτο το reboot.Εχω lam Hoang 2.1 πανω και ειναι πρωτη φορα που μου εμφανιζει κατι τετοιο η συσκευη..Ακομα και τρελη υπερθερμανση σε εξωτερικο χωρο με ηλιο και δεν μου το εχει κανει,και μου το εκανε σμρα..Τι να πω..Μακαρι να ηταν τυχαιο και να μην ξαναγινει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...