Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια με στοκ ρομ καποιες φορες στο youtube παιζει με το μεγαφωνο το μπροστινο και οχι με το πισινο και οταν πατησω τα -/+ βγαζει το εικονιδιο που βγαζει οταν μιλαω...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να πω, εμενα δεν φαινεται καν το calendar στο accounts-google και φυσικα δεν συγχρονιζει..

Xposed δεν δουλευει

το 3g μετα το 3ο reflash εστρωσε

 

Εγώ έβαλα τα gapps που δίνει ο dev.banks

Παντα κάνω αυτό όταν βάζω ROM

Wipe data cache dalivk internal system .

Install ROM

Wipe cache dalvik

Install gapps

Wipe cache dalvik

 

Όπως βλέπεις λειτουργεί άψογα

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τα gapps που δίνει ο dev.banks

Παντα κάνω αυτό όταν βάζω ROM

Wipe data cache dalivk internal system .

Install ROM

Wipe cache dalvik

Install gapps

Wipe cache dalvik

 

Όπως βλέπεις λειτουργεί άψογα

 

τελικα εβαλα αλλο gapps και δουλεψε! αλλα εχει αρκετη σαβουρα μερα play books, games etc etc... τουλαζιστον να δουμε πως παει η ρομ και βλεπουμε αργοτερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα αλλο gapps και δουλεψε! αλλα εχει αρκετη σαβουρα μερα play books, games etc etc... τουλαζιστον να δουμε πως παει η ρομ και βλεπουμε αργοτερα!

 

Χαίρομαι .

Εγώ πάντως εκεί οου ήμουν έτοιμος να το δώσω γιατί δεν άντεχα τα lags .βλέπω ένα κινητό που πετάει πλέον.και εχεις και HTC m9 camera & gallery.

Μονο μπαταρία να δουμε γιατί και στοκ πολύ μάπα ήταν.

Συγνώμη αν ακουγομαι κάπως αλλά ειλικρινά τα 2 μεγαλύτερα ελαττώματα του g3 αυτά είναι .μπαταρία και lag

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι .

Εγώ πάντως εκεί οου ήμουν έτοιμος να το δώσω γιατί δεν άντεχα τα lags .βλέπω ένα κινητό που πετάει πλέον.και εχεις και HTC m9 camera & gallery.

Μονο μπαταρία να δουμε γιατί και στοκ πολύ μάπα ήταν.

Συγνώμη αν ακουγομαι κάπως αλλά ειλικρινά τα 2 μεγαλύτερα ελαττώματα του g3 αυτά είναι .μπαταρία και lag

 

Η κάμερα και gallery m9, λειτουργούν σε cloudyg3 2. 2?

Που υπάρχει για κατέβασμα και εγκατάσταση?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Θελω να φυγω απο stock αλλα δεν μπορω να βρω καλη καμερα.. Αυτες οι aosp καμερες ειναι χαλι μαυρο..

Snap HDR. Έβγαζε πολύ καλές...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 20 περιπου μερες με το κινητο ηρθε η ωρα να αρχισω και εγω τα πειραματα...

Μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι ο πιο safe τροπος για root?

ειμαι με lolipop 20Η

Εχω βρει 2-3 διαφορετικους τροπους αλλα ειπα να ρωτησω για να μην κανω καμια λαλακια.

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι .

Εγώ πάντως εκεί οου ήμουν έτοιμος να το δώσω γιατί δεν άντεχα τα lags .βλέπω ένα κινητό που πετάει πλέον.και εχεις και HTC m9 camera & gallery.

Μονο μπαταρία να δουμε γιατί και στοκ πολύ μάπα ήταν.

Συγνώμη αν ακουγομαι κάπως αλλά ειλικρινά τα 2 μεγαλύτερα ελαττώματα του g3 αυτά είναι .μπαταρία και lag

 

τελικα, σε εμενα.. σαν τη stock based, τιποτα.. ενω την εστησα ωραια τη ρομ, ολο κατι με χαλαει ρε ****το στη cm..

το wifi το νιωθω αργο, ξερω γω, τα data περιεργα... ακομη και το bar pulldown δεν μ αρεσει! :lol: :lol: +ειμαι συναισθηματικα δεμενος με το Xposed!

anyway, με την τελευταια chupa Chups + nova, ειμαι υπερευχαριστημενος. Ουτε lag, ουτε τπτ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 20 περιπου μερες με το κινητο ηρθε η ωρα να αρχισω και εγω τα πειραματα...

Μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι ο πιο safe τροπος για root?

ειμαι με lolipop 20Η

Εχω βρει 2-3 διαφορετικους τροπους αλλα ειπα να ρωτησω για να μην κανω καμια λαλακια.

 

Thanx

Post 1128 και είσαι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζω τωρα κ γω του cloydy ..για να δουμε κ με αυτην πως θα παει...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 20 περιπου μερες με το κινητο ηρθε η ωρα να αρχισω και εγω τα πειραματα...

Μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι ο πιο safe τροπος για root?

ειμαι με lolipop 20Η

Εχω βρει 2-3 διαφορετικους τροπους αλλα ειπα να ρωτησω για να μην κανω καμια λαλακια.

 

Thanx

Εγω δοκιμασα με τον τροπο που δειχνει αυτο το site και ολα πηγαν καλα.

http://http://lgg3root.com/lg-g3-root/how-to-root-lg-g3/

Link to comment
Share on other sites

Πείραξα το wpa_supplicant.conf στο data/misc/wifi για να βάλω τoυς παλιούς κωδικούς που είχα από το προηγούμενο κινητό και τώρα δεν ανοίγει το wifi. Πρέπει να αλλάξω τα permissions και να ναι τι να βάλω?

 

το βρήκα. έβαλα permission rw-rw-rw και ξαναλειτούργησε.

 

αλλά έσβησε όλους κωδικούς που είχα και κράτησε μόνο του δικού μου στο σπίτι τώρα. Πως μπορώ να τους κρατήσω όλους ή πως να επαναφέρω όλους τους κωδικούς που είχα από το προηγούμενο κινητό μου?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκιμασα με τον τροπο που δειχνει αυτο το site και ολα πηγαν καλα.

http://http://lgg3root.com/lg-g3-root/how-to-root-lg-g3/

 

 

Φιλε μου ευχαριστω αλλα κατι δεν παει καλα με το link που εχεις βαλει.

Anway βρηκα αυτο το site που περιγραφει 5 τροπους , πιο ευκολος μου φαινεται το Stump Root.

Το εχει δοκιμασει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω αλλα κατι δεν παει καλα με το link που εχεις βαλει.

Anway βρηκα αυτο το site που περιγραφει 5 τροπους , πιο ευκολος μου φαινεται το Stump Root.

Το εχει δοκιμασει κανενας?

 

αυτό με τους 5 τρόπους που λες πρέπει να είναι για την 4.4 μόνο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πείραξα το wpa_supplicant.conf στο data/misc/wifi για να βάλω τoυς παλιούς κωδικούς που είχα από το προηγούμενο κινητό και τώρα δεν ανοίγει το wifi. Πρέπει να αλλάξω τα permissions και να ναι τι να βάλω?

 

το βρήκα. έβαλα permission rw-rw-rw και ξαναλειτούργησε.

 

αλλά έσβησε όλους κωδικούς που είχα και κράτησε μόνο του δικού μου στο σπίτι τώρα. Πως μπορώ να τους κρατήσω όλους ή πως να επαναφέρω όλους τους κωδικούς που είχα από το προηγούμενο κινητό μου?

 

Υπάρχουν ένα κάρο εφαρμογές στο play. Εγώ έτσι τους κρατάω

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα κάρο εφαρμογές στο play. Εγώ έτσι τους κρατάω

 

και εγώ τους κρατούσα με το wifi recovery. τους έκανα restore και ενώ τους βλέπω μέσα από την εφαρμογή αν πάω να συνδεθώ σε ένα από αυτά τα routers δεν συνδέεται αυτόματα. Άνοιξα και το wpa_supplicant.conf τα πρόσθεσα μέσα, πάλι τίποτα. το μηδενίζει το αρχείο και τα ξαναπερνάει από την αρχή. Κάτι μου διαφεύγει αλλά τι .

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω αλλα κατι δεν παει καλα με το link που εχεις βαλει.

Anway βρηκα αυτο το site που περιγραφει 5 τροπους , πιο ευκολος μου φαινεται το Stump Root.

Το εχει δοκιμασει κανενας?

http://highonandroid.com/android-smartphones/how-to-root-lg-g-flex-2-g2-g3-on-lollipop/ Edited by fotis_rotary
Link to comment
Share on other sites

 

Με αυτόν το έκανα πρίν 1 εβδομάδα και πραγματικά είναι απλός παρόλο που έχει 12 βήματα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προς δοκιμή σήμερα ένα init.d script για την προσπάθεια εξαφάνισης του SystemUpdateService wakelock Που έχει εισάγει η νέα έκδοση των Google services. Θα ενημερώσω σε 2-3 μέρες για το αποτέλεσμα και αν λύθηκε το θέμα με το script.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα για 2ο κινητο να αγορασω το LG G3 και πηρα την εκδοση με τα 2gb RAM.

Ο λογος ειναι απλος.

Θα του βαλω αμεσως μια απο τις blisspop/resurrection/blitz

 

οσοι εχετε επομενως την 16αρα εκδοση και φορατε μια απο αυτες τις rom πως σας φαινεται το τηλεφωνακι;

εχει αερα;Πιστευω του φτανουν τα 2gb με τοσο ελαφριες ρομ.

Δεν με ενδιαφερει τοσο το SOT το οποιο ξεπερναει σιγουρα τις 4 ωρες πλεον,αλλα το να μην εχει κολληματα με αυτες τις custom.

 

Χιλια ευχαριστω.

καλο μεσημερι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα προς δοκιμή σήμερα ένα init.d script για την προσπάθεια εξαφάνισης του SystemUpdateService wakelock Που έχει εισάγει η νέα έκδοση των Google services. Θα ενημερώσω σε 2-3 μέρες για το αποτέλεσμα και αν λύθηκε το θέμα με το script.

 

δοκιμασε και με το disable service κaνει πολυ καλη δουλεια 1% awake εχω τωρα πια. Ειτε ειναι κλειστη η οθονη ειτε ανοιχτη.

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα για 2ο κινητο να αγορασω το LG G3 και πηρα την εκδοση με τα 2gb RAM.

Ο λογος ειναι απλος.

Θα του βαλω αμεσως μια απο τις blisspop/resurrection/blitz

 

οσοι εχετε επομενως την 16αρα εκδοση και φορατε μια απο αυτες τις rom πως σας φαινεται το τηλεφωνακι;

εχει αερα;Πιστευω του φτανουν τα 2gb με τοσο ελαφριες ρομ.

Δεν με ενδιαφερει τοσο το SOT το οποιο ξεπερναει σιγουρα τις 4 ωρες πλεον,αλλα το να μην εχει κολληματα με αυτες τις custom.

 

Χιλια ευχαριστω.

καλο μεσημερι.

 

έχω cm12 και πάει τρένο, καμία σχέση με της lg based

 

Και εγω 16αρι - 2gb ram

Τρενο με CM 12.1 . Εχω βαλει αυτην

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/android-5-1-lollipop-life-walker-t3065931

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις να ειστε καλα.

Blisspop θα βαλω πρωτα γιατι την εχω χρησιμοποιησει σε πολλα κινητα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε και με το disable service κaνει πολυ καλη δουλεια 1% awake εχω τωρα πια. Ειτε ειναι κλειστη η οθονη ειτε ανοιχτη.

Το έχω άλλα όσο αναφορά το update service δεν δουλεύει τόσο καλά καθώς με τα από reboot απενεργοποιείται αυτόματα ξανά και έχεις πάλι θέμα. Τουλάχιστον έτσι λένε και έτσι είδα και εγώ. Ενώ το script τρέχει κατά το boot και ενεργοποιεί τα processes.

χιλια ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις να ειστε καλα.

Blisspop θα βαλω πρωτα γιατι την εχω χρησιμοποιησει σε πολλα κινητα.

Εγώ πάντως δοκίμασα μέχρι και builds 26/5 από διάφορες aosp/cm roms. Από όλες μονο η cm δεν μου παρουσίαζε θεματακια. Βέβαια το θέμα wifi υπήρχε σε όλες αλλά λένε. Αν και από σήμερα διάβασα ότι ίσως λύθηκε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...