Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια,

 

Νεος κατοχος του G3 και εχω καποια θεματα, αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα του ειμαι υποχρεος.

Κατ αρχος πηρα το τηλεφωνο απο ενα ιντερνετομαγαζο , η ερωτηση ειναι , μπορω με καποιο τροπο να δω απο ποια χωρα εχει ερθει η συσκευη?

Και τωρα το μεγαλο προβλημα, η συσκευη δεν εχει επιλογη για LTE δικτιο, ψαχνωντας στο internet ειδα οτι υπαρχει ενας τροπος να το γυρισεις σε 4G μεσα απο ενα κρυφο μενου , εχει αντιμετωπίσει κανενας το ιδιο προβλημα?υπαρχει λυση?ισως η αλλαγη stock ρομ (λεω να το κρατησω λιγο καιρο με την stock)?

υπαρχει καποιος guide πως περναμε νεα stock ρομ? (ειμαι σε 5.0.0 V20f)

κατι ακομα,απο κανενα browser δεν μπορω να δω video μεσα απο τα site, ειναι θεμα, flash player?

Υπαρχει τροπος να το λυσουμε αυτο?

 

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Τι παροχο εχεις?

 

 

καρτοκινητη της Q εχω αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα μιας και δεν μου βγαζει καθολου την επιλογη να επιλεξω LTE.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

 

Νεος κατοχος του G3 και εχω καποια θεματα, αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα του ειμαι υποχρεος.

Κατ αρχος πηρα το τηλεφωνο απο ενα ιντερνετομαγαζο , η ερωτηση ειναι , μπορω με καποιο τροπο να δω απο ποια χωρα εχει ερθει η συσκευη?

Και τωρα το μεγαλο προβλημα, η συσκευη δεν εχει επιλογη για LTE δικτιο, ψαχνωντας στο internet ειδα οτι υπαρχει ενας τροπος να το γυρισεις σε 4G μεσα απο ενα κρυφο μενου , εχει αντιμετωπίσει κανενας το ιδιο προβλημα?υπαρχει λυση?ισως η αλλαγη stock ρομ (λεω να το κρατησω λιγο καιρο με την stock)?

υπαρχει καποιος guide πως περναμε νεα stock ρομ? (ειμαι σε 5.0.0 V20f)

κατι ακομα,απο κανενα browser δεν μπορω να δω video μεσα απο τα site, ειναι θεμα, flash player?

Υπαρχει τροπος να το λυσουμε αυτο?

 

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

Καταρχην κατέβασε το lg phone from απο το playstore για να δεις προελευση.

Τωρα στο κρυφο μενου δεν θυμαμαι καλα τι εχει Αλλα υπαρχει επιλογη που λεει LTA Only. Μπορεις να δεις πατωντας 3845#*855#

Για flashplayer βρες την εκδοση που δουλευε σε 4.2 η 4.3.

Αν θυμαμαι καλα ειναι ν11.χχχ.χχ

Μετα κατεβασε τον dolphin και τσεκαρε στις ρυθμισεις του να ειναι παντα ενεργο το flash player.

Αλλιως κατεβασε τον Puffin browser που μεν ειναι λιγο αργος αλλα εχει τα παντα.

Για custom rom δες εδω. 723post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5953081

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην κατέβασε το lg phone from απο το playstore για να δεις προελευση.

Τωρα στο κρυφο μενου δεν θυμαμαι καλα τι εχει Αλλα υπαρχει επιλογη που λεει LTA Only. Μπορεις να δεις πατωντας 3845#*855#

Για flashplayer βρες την εκδοση που δουλευε σε 4.2 η 4.3.

Αν θυμαμαι καλα ειναι ν11.χχχ.χχ

Μετα κατεβασε τον dolphin και τσεκαρε στις ρυθμισεις του να ειναι παντα ενεργο το flash player.

Αλλιως κατεβασε τον Puffin browser που μεν ειναι λιγο αργος αλλα εχει τα παντα.

Για custom rom δες εδω. 723post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5953081

 

 

ευχαριστω πολυ!!!ημουν πολλα χρονια στην samsung και ειναι εξω απο τα νερα μου με την LG.

Αν υπαρχει καποιο αντιστοιχο topic για flash stock ρομ θα με βοηθουσες πολυ να ξεκινησω το διαβασμα.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]57784[/ATTACH] κατι σαν και αυτο εδω

 

Λογικά επιλέγεις στο world clock της στοκ εφαρμογής του κινητού και άλλη ώρα από χώρα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!!ημουν πολλα χρονια στην samsung και ειναι εξω απο τα νερα μου με την LG.

Αν υπαρχει καποιο αντιστοιχο topic για flash stock ρομ θα με βοηθουσες πολυ να ξεκινησω το διαβασμα.

Δες εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=53452990

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατα τη γνώμη σας ποια είναι η καλύτερη custom?Επίσης Υπάρχει Κάποιος συγκεκριμένος Οδηγός πως περνάς custom ή με τον ίδιο τρόπο που περνας την μαμά ρομ?
Link to comment
Share on other sites

αρχιζω και μπαινω στο νοημα!!!

 

Λοιπον απο την εφαρμογη LG phone from ειδα οτι το firmware version ειναι D85520H_00 , στις πληροφοριες της συσκευης εχει

σαν firmware version το V20f-232-03.

αν εχω καταλαβει καλα το V20f-232-03 εχει σαν βαση την D85520H_00 συν τα custom σκουπιδια του provider (vodafone i guess) ,σωστα ?

Αν ναι , φλασαροντας την D85520H_00 απο την αρχη θα ξεφορτωθω τα custom σκουπιδια ?

 

παιδια ευχαριστω και παλι οποιον βρει τον χρονο να βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

αρχιζω και μπαινω στο νοημα!!!

 

Λοιπον απο την εφαρμογη LG phone from ειδα οτι το firmware version ειναι D85520H_00 , στις πληροφοριες της συσκευης εχει

σαν firmware version το V20f-232-03.

αν εχω καταλαβει καλα το V20f-232-03 εχει σαν βαση την D85520H_00 συν τα custom σκουπιδια του provider (vodafone i guess) ,σωστα ?

Αν ναι , φλασαροντας την D85520H_00 απο την αρχη θα ξεφορτωθω τα custom σκουπιδια ?

 

παιδια ευχαριστω και παλι οποιον βρει τον χρονο να βοηθησει.

 

Κοιτα αν φλασσαρεις ρομ καθαρη θα φυγουνε τα της εταιριας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω περασει την resurrection remix αλλα εχω κατι απορίες. Μηπως γνωριζετε στην nav bar κατω στα κουμπια πως μπορω να προσθεσω το pull down να κατεβαινει το menu και κουμπι για dual window γινεται κατι τετοιο?

Tο exposed για να λειτουργησει πρεπει να το κανο οπως και στην Chupachups δηλαδη να κανω freez το smartcover και τον καιρο και μετα install το exposed???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω περασει την resurrection remix αλλα εχω κατι απορίες. Μηπως γνωριζετε στην nav bar κατω στα κουμπια πως μπορω να προσθεσω το pull down να κατεβαινει το menu και κουμπι για dual window γινεται κατι τετοιο?

Tο exposed για να λειτουργησει πρεπει να το κανο οπως και στην Chupachups δηλαδη να κανω freez το smartcover και τον καιρο και μετα install το exposed???

 

Σου απάντησα και δίπλα. Εννοούσα στο θέμα της ρομ. Στο xda. Όχι εδώ. Εκεί θα ξέρουν 100% τι χρειάζεται. Αν και νομίζω δεν έχεις smartcover και weather app καθώς αυτές είναι εφαρμογές της LG ενώ η Resurrection είναι CM based.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

The story:

Πριν πάρω το g3 είχα διαβάσει μερικά reviews και όλοι λέγαν-λένε για την φωτεινότητα του.Ότι σε σχέση με το g2 είναι λιγότερο φωτεινή κτλ.Και θα θέλανε λίγο παραπάνω.

 

Όταν το παρέλαβα, διαπίστωσα και ο ίδιος ότι ισχύει και βάζοντας το δίπλα με το g2 της κοπέλας μου υστερούσε σε ένταση και σε λευκό.Ηταν το λευκό του πολύ θερμό και σαν να πρασίνιζε.

 

The half solution:

 

Έψαξα στο market για εφαρμογές ώστε να πειραματιστώ, βρήκα μερικές Αλλά το μόνο που έκαναν ήταν να προβάλλουν κάτι σαν φίλτρο από πάνω χωρίς ουσιώδεις αλλαγές

 

The full solution:

Όταν πέρασα την rootαρισμένη lollipop πίστεψα ότι θα είχε διαφορετικές ρυθμίσεις ή έστω επιλογή στις ρυθμίσεις για calibration και ισορροπία λευκού αλλά τελικά ήταν οι ίδιες όπως της kitkat.

Έψαξα πάλι στους xda και κάποιος ανέφερε μια εφαρμογή όπου αν είσαι root μπορείς να αλλάξεις παραμέτρους του kernel.Βέβαια για όλες τις παραμέτρους θέλεις custom kernel, αλλά σε stock τουλάχιστον μπορείς να αλλάξεις το RGB και είπα να πειραματιστώ.Η εφαρμογή μπορεί να κατέβει από εδώ

 

The results :

 

Πήρα το G2 της κοπέλας μου, τα έβαλα δίπλα δίπλα, ανέβασα την φωτεινότητα και στα δύο στο 100%, άνοιξα την εφαρμογή και άρχισα να παίζω με τα νούμερα.Μετά από μισή ώρα βρήκα μια ρύθμιση που βγάζει το ίδιο λευκό με το g2 και αυτόματα την ίδια ένταση φωτεινότητας.Τα σύγκρινα σε διάφορες εφαρμογές και μπορώ πλέον να πω ότι το G3 δίχνει εντυπωσιακότερο.

 

Οι ρυθμίσεις είναι:

 

R 216

G 222

B 256

 

Και set on boot

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω γιατί όλοι διαμαρτύρεστε για την φωτεινότητα. Όποιος έχει normal μάτια δεν αντέχεται στο 100%!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω γιατί όλοι διαμαρτύρεστε για την φωτεινότητα. Όποιος έχει normal μάτια δεν αντέχεται στο 100%!!!

Σε κλειστό χώρο συμφωνώ

Στον ήλιο όμως..

Link to comment
Share on other sites

Superuser αυτο το εψαχνα και εγω..μπραβο σου...ειχα δοκιμασει και εγω τα παντα τι επιπληρωμες αλλα δεν εκανςν τπτ..να ξερεις οτι το μπλε κανει ολη την δουλεια του ψυχρου χρωματος...το κοκκινο ειναι προς το θερμο....δηλ το ασπρο πλησιαζει πολυ τιυ g2?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Superuser αυτο το εψαχνα και εγω..μπραβο σου...ειχα δοκιμασει και εγω τα παντα τι επιπληρωμες αλλα δεν εκανςν τπτ..να ξερεις οτι το μπλε κανει ολη την δουλεια του ψυχρου χρωματος...το κοκκινο ειναι προς το θερμο....δηλ το ασπρο πλησιαζει πολυ τιυ g2?

Ακριβώς με του g2..σε αυτό βοήθησε που είχα το g2 δίπλα όταν έπαιζα με τις ρυθμίσεις..

Και επειδή η οθόνη του g3 είναι qhd φαίνεται πιο εντυπωσιακό

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις η η οθονη μου εχει θεμα η εγω... Με την ρυθμιση του φιλου ολα μπλε τα βλεπω

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις η η οθονη μου εχει θεμα η εγω... Με την ρυθμιση του φιλου ολα μπλε τα βλεπω

Ποση ωρα εχει που πηρες το μπλε χαπάκι:::!!:lol::lol::lol::p

Sorry φιλε μου.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις η η οθονη μου εχει θεμα η εγω... Με την ρυθμιση του φιλου ολα μπλε τα βλεπω

 

Τότε ίσως να έχουν διάφορες τα Panel..

Τρέχω την crash Lollipop και ο αριθμός παρτίδας της συσκευής είναι 408

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι η παρτιδα..δηλ με τα χρωματα μπορουμε να καλιμπραρουμε ψυχρο η θερμο χρωμα?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...