Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, αυτή τη στιγμή κατεβάζω τα απαραίτητα αρχεία για να περάσω Cyanogenmod στο κινητό μου γιατί τώρα τελευταία ζορίζεται πολύ, ειδικά με το Sygic υποφέρει. Είμαι σε στοκ 30n-eur και βρήκα αυτόν τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-how-to-root-twrp-lg-g3-d855-v30n-t3507306 .

3 ερωτήσεις :

1) αυτός είναι ο σωστός τρόπος που περιγράφει ο τύπος?

2) πάει καλύτερα το κινητό με CM ή τσάμπα θα μπω στην διαδικασία?

3) μήπως η fullmics είναι καλύτερη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτή τη στιγμή κατεβάζω τα απαραίτητα αρχεία για να περάσω Cyanogenmod στο κινητό μου γιατί τώρα τελευταία ζορίζεται πολύ, ειδικά με το Sygic υποφέρει. Είμαι σε στοκ 30n-eur και βρήκα αυτόν τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-how-to-root-twrp-lg-g3-d855-v30n-t3507306 .

3 ερωτήσεις :

1) αυτός είναι ο σωστός τρόπος που περιγράφει ο τύπος?

2) πάει καλύτερα το κινητό με CM ή τσάμπα θα μπω στην διαδικασία?

3) μήπως η fullmics είναι καλύτερη?

1 ναι 2 οχι απαραιτητα(εκτος και αν σου αρεσει το μινιμαλ) 3 αυτην εχω και την βρισκω λειτουργικη. υποψην αυτα που περιγραφει ειναι για να περασεις πρωτα επισημη ρομ σε kdz αρχειο και μετα να το ρουταρεις και να περασεις ρεκοβερυ με το οποιο θα περνας οποια ρομ θες σε αρχειο zip.δηλαδη δεν ειναι τροπος για να περασεις cm.https://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_d855 και εδω ενας επισημος οδηγος για cm.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτή τη στιγμή κατεβάζω τα απαραίτητα αρχεία για να περάσω Cyanogenmod στο κινητό μου γιατί τώρα τελευταία ζορίζεται πολύ, ειδικά με το Sygic υποφέρει. Είμαι σε στοκ 30n-eur και βρήκα αυτόν τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-how-to-root-twrp-lg-g3-d855-v30n-t3507306 .

3 ερωτήσεις :

1) αυτός είναι ο σωστός τρόπος που περιγράφει ο τύπος?

2) πάει καλύτερα το κινητό με CM ή τσάμπα θα μπω στην διαδικασία?

3) μήπως η fullmics είναι καλύτερη?

Δοκίμασε fulmics αν θες ux 5 ή Zoe Rom αν θες ux 4. Καλές οι cm αν σου αρέσει minimal στυλ και λίγο ταχύτητα αλλα χάνεις σε κάποια πράγματα. Εγω πάντως με την Zoe Rom ειμαι υπερευχαριστημένος και με Gabriel kernel ή και xceed όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Προσωπική άποψη πάντα.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.0

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks. Δεν ξέρω μπορεί να δοκιμάσω πρώτα την fullmics. Δεν με ενδιαφέρει να είναι όμορφο το UI ή απλό. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να έχω το Sygic και την κάμερα ας πούμε ανοιχτή και να μην κολλάει το σύμπαν.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Fullmics, εντάξει όμορφη και τα σχετικά αλλά μου φάνηκε βαριά σαν την στοκ. Οκ, ήταν πιο γρήγορη αλλά είμαι σίγουρος ότι αν την κρατούσα κάνα μήνα θα άρχιζε να κολλάει όπως πάντα. Τελικά πέρασα την Cm 14 το τελευταίο nightly build και το κινητό έχει πραγματικά άλλο αέρα, αν εξαιρέσω κάτι περίεργα force close που μου έβγαλε στην αρχή τώρα σταθεροποιήθηκε. Ίσως να αξίζει να πειραματιστώ λίγο παραπάνω γιατί ακόμα πιστεύω πως το κινητό μπορεί να γίνει πολύ πιο γρήγορο, με τόσο δυνατό hardware δεν είναι λογικό να κάνει τόσα κολλήματα. Είχα διαβάσει κάποτε ότι αν αλλάξεις την ανάλυση σε 1080 το κινητό πάει πολύ καλύτερα και δεν ζεσταίνεται όπως πριν. Καμιά ιδέα πάνω στο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

αν αλαξεις αναλυση ορισμενες εφαρμογες κυριως της lg δεν θα τρεχουν.εχει βιντεο στο youtube.οσο για την ρομ που εβαλες ναι ελαφρια αλλα αδεια και νομιζω θα εχεις προβλημα και με την καμερα.η fulmics ειναι μονοδρομος για στοκ και με μεγαλη παραμετροποιηση.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .μία φίλη μου έχει πάρει μέσω eBay το G3.Στην αρχή όλα καλά αλλά μετά από κάνα μήνα άρχισαν τα θέματα.εκλεινε μόνο του και στη συνέχεια σταμάτησε να διαβάζει την sim.το δούλευε μόνο ίντερνετ αλλά την πεταει και εκεί.τι μπορεί να φταίει; είναι θέμα ρομ ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν αλαξεις αναλυση ορισμενες εφαρμογες κυριως της lg δεν θα τρεχουν.εχει βιντεο στο youtube.οσο για την ρομ που εβαλες ναι ελαφρια αλλα αδεια και νομιζω θα εχεις προβλημα και με την καμερα.η fulmics ειναι μονοδρομος για στοκ και με μεγαλη παραμετροποιηση.

Από την στιγμή που στο Play store κατεβάζω ότι έξτρα θέλω τι ακριβώς σημαίνει το ότι είναι άδεια? Το ότι δεν έχω δηλαδή το widget για τον καιρό της Lg, το τηλεκοντρόλ κτλ και πρέπει να κατεβάσω τα δικά μου? Ναι η κάμερα είναι λίγο χειρότερη στο σκοτάδι την μέρα δεν καταλαβαίνω διαφορά, έχει βέβαια ένα κάρο παραπάνω ρυθμίσεις από την στοκ που δεν σε αφήνει να κάνεις τίποτα. Όσο για την ανάλυση κατέβασα το Nomone resolution changer αλλά δεν μπορώ να την αλλάξω... καμία άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν μου αρεσει η μπαρα με τα κουτακια οπως και η εφαρμογη τηλεφωνου θελεις επιπλεων κλικ για να τα δουλεψεις και γενικα η εμφανιση που εχει αοσπ.τωρα αν χρειαζεται να ψαχνεις στο πλαυστορ για οτι δεν περασαν οι devs εγω προσωπικα παντα προτιμω κατι σαν την fulmics και ας ειναι λιγα γραμμαρια ποιο βαρια:rolleyes::lol:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω την γνώμη σας, είμαι ανάμεσα σε resurrection remix Vs xenon HD 7.1. Ποια είναι η γνώμη σας είτε με την εμπειρία σας με πιο παλιές είτε με την 7αρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω την γνώμη σας, είμαι ανάμεσα σε resurrection remix Vs xenon HD 7.1. Ποια είναι η γνώμη σας είτε με την εμπειρία σας με πιο παλιές είτε με την 7αρα

οσες φορες δοκιμασα αοσπ ρομ εφυγα τρεχοντας.εχω πει πολλες φορες παλιοτερα τους λογους με κυριωτερο την ασχημη εμφανιση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οσες φορες δοκιμασα αοσπ ρομ εφυγα τρεχοντας.εχω πει πολλες φορες παλιοτερα τους λογους με κυριωτερο την ασχημη εμφανιση.

Για την 7 πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα. Αν θέλεις aosp δοκιμασε μια 6 που δουλεύουν αρκετα. Xenonhd, dirty unicorns, zephyr os.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.0

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να περάσω οποιαδήποτε rom θέλω πάνω από την Cm 14 (7.1) ,με απλό wipe και install από twrp? Η cm είναι πολύ γρήγορη και τα σχετικά αλλά σήμερα έκανε δύο φορές restart το κινητό από μόνο του και ξενερωσα :lol: . Λέω να δοκιμάσω την Xenonhd πρωτού βάλω την Fullmics ή κάποια στοκ ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να περάσω οποιαδήποτε rom θέλω πάνω από την Cm 14 (7.1) ,με απλό wipe και install από twrp? Η cm είναι πολύ γρήγορη και τα σχετικά αλλά σήμερα έκανε δύο φορές restart το κινητό από μόνο του και ξενερωσα :lol: . Λέω να δοκιμάσω την Xenonhd πρωτού βάλω την Fullmics ή κάποια στοκ ξανά.

Ναι μπορείς. Full wipe και μετα install.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.0

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για την 7 πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα. Αν θέλεις aosp δοκιμασε μια 6 που δουλεύουν αρκετα. Xenonhd, dirty unicorns, zephyr os.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.0

 

Ειχα ψηθεί να δοκιμάσω την xenonhd ή την rr που έκαναν release την 7.1 αλλά είναι νωρίς λες και με ξανά έβαλες σε σκέψεις

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ψηθεί να δοκιμάσω την xenonhd ή την rr που έκαναν release την 7.1 αλλά είναι νωρίς λες και με ξανά έβαλες σε σκέψεις

Δεν χάνεις τίποτα να τη δοκιμάσεις αν έχεις χρόνο. Και να μας πεις και τη γνώμη σου.

 

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα να τη δοκιμάσεις αν έχεις χρόνο. Και να μας πεις και τη γνώμη σου.

 

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

 

Όταν την περάσω θα σας πω γνώμες ναι!!

Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει να δοκιμασει μια στοκ με ux5 και πολλες επιλογες παραμετροποιησης ας ριξει μια ματια εδω http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1232771.απο μπαταρια δεν ξερω ακομα αλλα και δεν με ενδιαφερει γιατι πιστευω ολλες ειναι περιπου στα ιδια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

απο aosp προτεινω 6αρα exodus.2 μηνες σχεδον με κανενα απολυτος προβλημα.τιγκα φορτωμενη και η ταχυτητα της ειναι σαν να την περασα τωρα αδεια.οτι καλυτερο εχω δοκιμασει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω προσωπικα παντα προτιμω κατι σαν την fulmics και ας ειναι λιγα γραμμαρια ποιο βαρια:rolleyes::lol:

 

Σταύρο η fulmics τα σπαει.ειναι η καβατζα μου παντα,αλλα δεν ειναι γραμμαρια ποιο βαρια.ειναι πολλα τα κιλα Σταυρο!!!

Link to comment
Share on other sites

απο aosp προτεινω 6αρα exodus.2 μηνες σχεδον με κανενα απολυτος προβλημα.τιγκα φορτωμενη και η ταχυτητα της ειναι σαν να την περασα τωρα αδεια.οτι καλυτερο εχω δοκιμασει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Από κάμερα τι λέει? Τα γνωστά όπως όλες οι aosp?

 

 

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ά-Π-Α-Ι-Χ-Τ-Η η crDroid 7.1.1 στο G3!

Σαν να έχω nexus σε ταχύτητα.

Εκτός απο ταχύτητα όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά χωρίς reboots και χωρίς κολλήματα?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο ταχύτητα όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά χωρίς reboots και χωρίς κολλήματα?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

 

Όλα μα όλα. Με stock opengapps. Η εξοικονόμηση μπαταρίας στο STANDBY είναι φοβερή.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Όλα μα όλα. Με stock opengapps. Η εξοικονόμηση μπαταρίας στο STANDBY είναι φοβερή.

 

Στο standby έτσι κι αλλιώς η εξοικονόμηση μπαταρίας με custom rom και με custom kernel είναι μια χαρά. εγώ με zoe rom και gabriel kernel όλη τη μέρα σε standby μπορεί να μην πέσει ούτε 1%. Από κάμερα και video τι λέει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...