Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήθελα να βοηθήσω να μη χάσει και τις φώτο το παλικάρι,αλλά στερεψα απο ιδέες κι επιλογές.

Άλλη φορά θα ξέρει τι πρέπει να κάνει.

 

σε ευχαριστω πολυ αδερφε μου.. !!! εκανες οτι μπορουσες .!! το παθημα θα του γινει μαθημα..!! δν υπαρχει σωτηρια..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω πολυ αδερφε μου.. !!! εκανες οτι μπορουσες .!! το παθημα θα του γινει μαθημα..!! δν υπαρχει σωτηρια..!!

 

Τίποτα.

Να είσαι καλά.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι με το xposed.

 

5.0 -> API 21 αρα SDK 21

5.1 -> API 22 αρα SDK 22

 

Αρα σε Lg based rom 21 ενώ όσοι έχουμε cm aosp 22.

 

Το πρόβλημα του παιδιού δεν είναι αυτό. Είναι ότι πάει να περάσει το xposed με τον παλιό τρόπο εάν δείτε στο screenshot. Δηλαδή μέσω του app το οποίο είναι και παλιό.

 

Σε lollipop όμως δεν γίνεται έτσι εγκατάσταση το xposed αλλά μέσω recovery. Το app σε lollipop χρησιμοποιείται μόνο για τον έλεγχο των modules.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην cm δουλεύει άψογα το dt2w εδώ και 4 μέρες

 

θαυμα μαλλον ειπαν να το φτιαξουν επιτελους. Σε κανα μηνα θα παρουμε android M και θα λεμε 1 χρονο lollipop και δεν δουλευε το dt2w.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω λοιπόν να δοκιμάσω και εγώ... Αύριο καθαρή εγκατάσταση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η cm υστερει.... Υπαρχουν bugs που κανενας δεν λαμβανει υποψη και τα οποια υπαρχουν ακομη και μετα απο 9 μηνες αναβαθμισεων... Συμπεριλαμβανομένου του dt2w

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι με το xposed.

 

5.0 -> API 21 αρα SDK 21

5.1 -> API 22 αρα SDK 22

 

Αρα σε Lg based rom 21 ενώ όσοι έχουμε cm aosp 22.

 

Το πρόβλημα του παιδιού δεν είναι αυτό. Είναι ότι πάει να περάσει το xposed με τον παλιό τρόπο εάν δείτε στο screenshot. Δηλαδή μέσω του app το οποίο είναι και παλιό.

 

Σε lollipop όμως δεν γίνεται έτσι εγκατάσταση το xposed αλλά μέσω recovery. Το app σε lollipop χρησιμοποιείται μόνο για τον έλεγχο των modules.

 

Φίλε μου έχεις δίκιο.

Το flashara manually και ολα καλά.

Knowledge Is Power...
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα τα ηλίθια χαζο bugs των aosp παρά αυτό το χάλι των υπολοίπων
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εδώ διαφωνώ ποιο χαλι.μια χαρά τρέχει το g3 μου με cloudy και λειτουργίες από g4.θέμα αναγκών και γούστου του καθένα είναι.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πέραν του dt2w δεν έχω κανένα άλλο bug... Όσο για smootheness??? καλύτερα να μην την πιάσουμε την κουβέντα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

του cloudy είναι ραντομ χρέπι.άσε που η 5 είναι τραγική σε διαχείριση μνήμης και μπαταρίας
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

οποιαδηποτε κουστομια εχει ελειψεις νομιζω οτι δεν λεει.για να βαλω προσωπικα αλλη ρομ περαν της lg θα πρεπει να προσφερει αυτα που εχει η μανησια συν οτι αλλο καλο υπαρχει.και χωρις να υποστηριζω κανενα dev η cloudy σε εμενα δουλευει πολυ καλα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για smoothness δεν υπαρχει συγκριση.Οι aosp ειναι μακραν καλυτερες.

Απο καμερα αντιστρεφονται τα πραγματα.Εκει οι στοκ ειναι καλυτερες.

Απο μπαταρια ειναι λιγο καλυτερες καποιες aosp,αλλα με την lion 5.5 δεν εχω παραπονο ακομα και χωρις αλλον κερνελ.

Εγω λογω καμερας,λογω dt2w και λογω θηκης quick circle που την εχω συνηθισει προτιμω τις στοκ.Αλλα ομολογω πως το smoothness της rr μου λειπει...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα και γω το g3 πρόσφατα μετα απο τρελό ψάξιμο για κινητό στα 350 ευρώ. Δεν πήρα το S5 γιατι με κέρδισε η ομορφια του g3.. Αλλα αρχίζω και μετανιώνω. Μαλλον έκανα πατάτα. Γιατι αυτο το κινητο, με αυτα τα χαρχτιριστικά έχει τoσο lag?? μονο στο internet δεν lagαρει.

Σε όλα τα άλλα με έχει ξενερώσει.. Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί αυτο? Κάποια τροποποίηση? Στο μενου, στις κλήσεις, στο ρολαρισμα των φωτογραφιών...παντου lagαρει. Διορθώνετε κάπως αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα και γω το g3 πρόσφατα μετα απο τρελό ψάξιμο για κινητό στα 350 ευρώ. Δεν πήρα το S5 γιατι με κέρδισε η ομορφια του g3.. Αλλα αρχίζω και μετανιώνω. Μαλλον έκανα πατάτα. Γιατι αυτο το κινητο, με αυτα τα χαρχτιριστικά έχει τoσο lag?? μονο στο internet δεν lagαρει.

Σε όλα τα άλλα με έχει ξενερώσει.. Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί αυτο? Κάποια τροποποίηση? Στο μενου, στις κλήσεις, στο ρολαρισμα των φωτογραφιών...παντου lagαρει. Διορθώνετε κάπως αυτό?

 

Τι εννοείς πολύ lag. Εγώ δεν είχα ποτέ lag που να κάνει το κινητό τόσο χάλια όπως λες. Σίγουρα δεν έχει το smoothness των AOSP αλλά και πάλι δεν είχα ποτέ μου "σπασίματα". Τώρα το να αργήσει να ανοίξει μία εφαρμογή εγώ δεν λέω lag. Σε multitasking εμένα τις άλλαζε κατευθείαν.

Όσο για το S5 που λες? Εδώ προσωπικά γελάω. Αν θεωρείς ότι έχει lag το UI της LG τότε με TW της Sammy θα το πέταγες στον τοίχο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και γω. Lag 00000. Με Gabriel kernel και stock Rom την παρούσα στιγμή εδώ και 2 βδομάδες και intellidemand governor το κινητό δεν κολλάει πουθεναααααα! Και είναι και φορτωμένο με 100+ εφαρμογές.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απλα οι εφαρμογες της lg (τηλεφωνο, αλμπουμ και αλλες) δεν ειναι Καθολου καλογραμμενες με αποτελεσμα να παρουσιαζουν λαγκ ακομα και σε σκρολλ(μπορεις να χρησιμοποιησεις google keyboard,quickpic και πολλες εναλακτικες για ενα smoother κινητο).. Και στο πληκτρολογιο ισχυει εν μερη... Εγω βρηκα την υγεια μου με στοκ κσι gabriel κουραστηκα απο την cm12.1

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα PAC μετά από προτροπή του Eliminater καθώς είναι από τις 2-3 AOSP και όχι CM που κυκλοφορούν. Τα πρώτα δείγματα είναι άριστα. Ακόμα είναι σε Beta αλλά πραγματικά είναι αρκετά καλή η δουλειά. Φυσικά πάντα με Nebula και ρυθμίσεις. Χωρίς καν ρυθμίσεις πάντως η αυτονομία είναι φοβερή. Κάποιο bug δεν έχω βρει ακόμα. Μόνο σπαστικό είναι το ενσωματωμένο superSU που λόγω χρήσης του LMT έχω μόνιμα την δίεση "#" στην status bar.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγω λεω να αποχωριστω για λιγο την RR και να παω σε Xenon hd τα layers παντα μου αρεσαν καιρος για αλλαγη. Αν και κατει μου λεει η RR ετοιμαζει Android M να δωσει. Αλλα σημερα εχω ορεξη να flasharo κατι διαφορετικο.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Υπαρχει μηπως ρε μαγκες αν ξερει κανεις να μου πει πως να κανω το ui της συσκευης μαυρο??Οπως ειναι π.χ στο touchwiz, καποια μοντια ή θεμα??Δοκιμασα μεσω xposed

http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-xposed-lg-apps-theme-enginefree-t3143485

αλλα ειναι τριαλ για 15 μερες κ μετα θελει να παρω το licence key..Εχει κανεις κατι αλλο μου προτεινει??

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι υπέρ του μαύρου γενικότερα αλλά δεν το έχω ψάξει. Παλιά υπήρχε κάτι τέτοιο αλλά σταμάτησε σε προγενέστερες ρομ και εκδόσεις.

 

 

EDIT σημαντικό: Από Eliminater74(dev του Nebula kernel)

Attention: CM has released CM-13.0 Android M, There is no Difference between 12.0/12.1 and 13.0 when it comes to Kernel/device tree and android tree,

except Googles Code and Caf code.. So My kernel should work on Android M..............

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα PAC μετά από προτροπή του Eliminater καθώς είναι από τις 2-3 AOSP και όχι CM που κυκλοφορούν. Τα πρώτα δείγματα είναι άριστα. Ακόμα είναι σε Beta αλλά πραγματικά είναι αρκετά καλή η δουλειά. Φυσικά πάντα με Nebula και ρυθμίσεις. Χωρίς καν ρυθμίσεις πάντως η αυτονομία είναι φοβερή. Κάποιο bug δεν έχω βρει ακόμα. Μόνο σπαστικό είναι το ενσωματωμένο superSU που λόγω χρήσης του LMT έχω μόνιμα την δίεση "#" στην status bar.

Πως σου φαίνεται η pac σε σχέση με την RR? Έχεις βρει τρανταχτες διάφορες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...