Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/mod-gflexthemeweather-variant-lg-g3-t3087338

 

Τα σύννεφα επέστρεψαν. Η λύση βρέθηκε... Λοιπον κάντε install και το θέμα κ τον καιρό. Απο το lg flex 2 είναι αυτά. Μέσα απο ρεκοβερυ. Χωρις wipes...

Ενεργοποιητε το θέμα flex και τα σύννεφα επιστρέφουν.. Επειδή όμως έχει τα παλιά εικονίδια αυτό το θέμα.. Εγώ τα εκανα αντικατάσταση......πως?? Έκοψα τα εικονίδια που ήθελα απο ενα screen shot που είχα πάρει.. κ τα αντικατέστησα.. Και έτσι είμαι super τώρα...!! Χαχααα

Καλη τύχη...!!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Super η cloudy 2.3..απροβληματιστη εκτος απο το weather animation στο lockscreen

Mετα το restore μεσω lgbackup εχω την εντυπωση οτι αλλαξαν τα DPI ...μπορει να το επιβεβαιωσει κανεις? και αν ναι ποια ειναι η default επιλογη της cloudy rom

Link to comment
Share on other sites

Μπειτε στο xda λενε αναλυτικά για τα dpi(αν δεν κανω λαθος είναι στην επιλογή 541).Εγω θελω να μου πει καποιος τι να κανω.Θελω πολυ να δω το ux 4.0 αλλα δεν θελω bugs(βλεπε αυτο του καιρου κ τα σχετικα).Λέτε να εχει update και να διορθωνει τα οποια προβληματα ο cloudy?Να ελπιζω ή να την φλασαρω(μιας) και εχω κανει dl το zip της 2.3.Πειτε μου τη γνωμη σας.
Link to comment
Share on other sites

Αγορινες κατεβαστε απο εδω την 2.1 και βαλτε την.

Η ρομ ειναι αψογη.

Οτι καλυτερο εχω βαλει εως τωρα σε G4 apps port.

http://lgviet.com/forum/index.php?threads/36146/

 

Eυχαριστουμε πολυ για τη ρομ.Πεταει το τηλεφωνο, πραγματικα οτι καλυτερο εχω βαλει στο G3 μεχρι σημερα.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε πολυ για τη ρομ.Πεταει το τηλεφωνο, πραγματικα οτι καλυτερο εχω βαλει στο G3 μεχρι σημερα.

Πραγματικα ειναι απιστευτη και για μενα καλυτερη απο Cloudy.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι απιστευτη και για μενα καλυτερη απο Cloudy.

 

Σε τι ακριβως είναι καλύτερη???? Επίσης δεν μπορω να την κατεβασω απο το drive.... Error βγαζει

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ακριβως είναι καλύτερη???? Επίσης δεν μπορω να την κατεβασω απο το drive.... Error βγαζει

 

Βασικα δουλευουνε ολα ακομη και ο καιρος και εχει και επιπλεον ρυθμισεις.

Και γενικα μου φαινεται γρηγοροτερη. Και τα παει καλα και στην μπαταρια.

Λεω τωρα που βρηκα μια ρομ πολη καλη για τα δικα μου δεδομενα κατα 99% αυριο πουλαω το κινητο.

Χαχαχαχαχα

Παντως το link δουλευει κανονικα.

Μολις τωρα δοκιμασα

https://drive.google.com/file/d/0B4A_4ShpmQx1Zk9vUnRNTURXZjg/view

Δες και εδω

https://docs.google.com/uc?id=0B4A_4ShpmQx1Zk9vUnRNTURXZjg&export=download

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δουλευουνε ολα ακομη και ο καιρος και εχει και επιπλεον ρυθμισεις.

Και γενικα μου φαινεται γρηγοροτερη. Και τα παει καλα και στην μπαταρια.

Λεω τωρα που βρηκα μια ρομ πολη καλη για τα δικα μου δεδομενα κατα 99% αυριο πουλαω το κινητο.

Χαχαχαχαχα

Παντως το link δουλευει κανονικα.

 

Οντως θα το δωσεις? Πλεον δεν βρισκω τιποτα ιδιαιτερο για τον cloudy .....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Οντως θα το δωσεις? Πλεον δεν βρισκω τιποτα ιδιαιτερο για τον cloudy .....

 

Ναι φιλε μου το σκεφτηκα το ξανασκεφτηκα και τελικα θα το δωσω.

Το θεμα ειναι τι να παρω. Ειμαι αναμεσα σε G4 και gflex2 αλλα για το 32αρι μιας και δεν θελω να φυγω απο LG.

Ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου το σκεφτηκα το ξανασκεφτηκα και τελικα θα το δωσω.

Το θεμα ειναι τι να παρω. Ειμαι αναμεσα σε G4 και gflex2 αλλα για το 32αρι μιας και δεν θελω να φυγω απο LG.

Ειδωμεν.

Ο λογος αν επιτρέπεται?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι απιστευτη και για μενα καλυτερη απο Cloudy.

 

Φιλε η ρομ ειναι πορτ απο το g4??Αν ναι εχουμε το λινκ απο το site να το δω???ΓΙατι googlara και ειδα μια εκδοση 1.5 g3 rom(στο xda) και ελεγε choose variant αλλα δεν ειχε για d855..κλασσικο Install κανουμε??Μηπως υπαρχει θεμα με τον παροχο της εταιριας??Δοκιμασες τα δεδομενα??Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα καταλαβαινεις ελπιζω :p

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος αν επιτρέπεται?

Δεν υπαρχει λογος απλα δεν κραταω και πολυ τηλεφωνο μιας και τα δινω στο εξαμηνο το πολυ και παω για το επομενο.

Ειναι λοξα απο παλια. Αστα να πανε και αμα δεις πως τα εχω? Μωρα μιλαμε σε θηκες παραθηκες κτλ. Τρελλα μεγαλη.

Ειδικα αυτο ητανε 2 φορες να το δωσω και το μετανοιωσα αλα τωρα δεν αλλαζω γνωμη.

Φιλε η ρομ ειναι πορτ απο το g4??Αν ναι εχουμε το λινκ απο το site να το δω???ΓΙατι googlara και ειδα μια εκδοση 1.5 g3 rom(στο xda) και ελεγε choose variant αλλα δεν ειχε για d855..κλασσικο Install κανουμε??Μηπως υπαρχει θεμα με τον παροχο της εταιριας??Δοκιμασες τα δεδομενα??Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα καταλαβαινεις ελπιζω :p

Port απο G4 ειναι τα apps μιας και ακομα δεν εχουμε πληρες ρομ?

Και στο install διαλεγεις D855.

Εννοειτε κατεβαζεις την 2.1 που ειναι lolipop 5.0 για το δικο μας διοτι η 2 ειναι βασισμενη σε 5.01.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος απλα δεν κραταω και πολυ τηλεφωνο μιας και τα δινω στο εξαμηνο το πολυ και παω για το επομενο.

Ειναι λοξα απο παλια. Αστα να πανε και αμα δεις πως τα εχω? Μωρα μιλαμε σε θηκες παραθηκες κτλ. Τρελλα μεγαλη.

Ειδικα αυτο ητανε 2 φορες να το δωσω και το μετανοιωσα αλα τωρα δεν αλλαζω γνωμη.

 

Port απο G4 ειναι τα apps μιας και ακομα δεν εχουμε πληρες ρομ?

Και στο install διαλεγεις D855.

Εννοειτε κατεβαζεις την 2.1 που ειναι lolipop 5.0 για το δικο μας διοτι η 2 ειναι βασισμενη σε 5.01.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε!!!Ειναι παρα πολλες οι προσπαθειες απο developers για port g4..Εδω ακομα μια προσφατη με φιαγμενο τον καιρο

 

http://forum.frandroid.com/topic/221294-rom-stocklollipop-lion-rom-v35-d855-120-f400slk-v20p/

 

https://www.youtube.com/watch?v=Wk8oaE4cWbU

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε!!!Ειναι παρα πολλες οι προσπαθειες απο developers για port g4..Εδω ακομα μια προσφατη με φιαγμενο τον καιρο

 

http://forum.frandroid.com/topic/221294-rom-stocklollipop-lion-rom-v35-d855-120-f400slk-v20p/

 

https://www.youtube.com/watch?v=Wk8oaE4cWbU

 

Προσοχη στην lionrom 3.5 διοτι δεν αναβαθμιζει τα apps απο playstore και το fix που δινει παλι δεν δουλευει.

Σου λεω εχω δοκιμασει αρκετες αλλα σαν την LAMHOANG-G3-2.1 καμια ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε πολυ για τη ρομ.Πεταει το τηλεφωνο, πραγματικα οτι καλυτερο εχω βαλει στο G3 μεχρι σημερα.

 

Μηπως ξερετε που μπορω να κατεβασω το Lg smart world γιατι δεν υπαρχει στη ρομ του Βιετναμεζου κ δεν με αφηνει κ να την κατεβασω απο την επιλογη αλλαγη θεματος;

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος απλα δεν κραταω και πολυ τηλεφωνο μιας και τα δινω στο εξαμηνο το πολυ και παω για το επομενο.

Ειναι λοξα απο παλια. Αστα να πανε και αμα δεις πως τα εχω? Μωρα μιλαμε σε θηκες παραθηκες κτλ. Τρελλα μεγαλη.

Ειδικα αυτο ητανε 2 φορες να το δωσω και το μετανοιωσα αλα τωρα δεν αλλαζω γνωμη.

 

Port απο G4 ειναι τα apps μιας και ακομα δεν εχουμε πληρες ρομ?

Και στο install διαλεγεις D855.

Εννοειτε κατεβαζεις την 2.1 που ειναι lolipop 5.0 για το δικο μας διοτι η 2 ειναι βασισμενη σε 5.01.

 

Φίλε προσπάθησε να επισκέπτεσαι το νήμα που και που

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν ολα παιδια.

Ειναι πολυ καλη η ρομ.

https://drive.google.com/file/d/0B4A_4ShpmQx1Zk9vUnRNTURXZjg/view?pli=1

 

Εχει και ρολογακι οπως ο seven και φακο και t-action και στην κουρτινα να αλλαξεις φωτο οπως και επισης δουλευει η μεταβαση στις ρυθμίσεις lockscreen απο την αρχικη σελιδα.

Το μονο μειον ειναι οτι οταν ανανεωνει ο καιρος λογω του lockscreen effect βγαζει σφαλμα αλλα δεν επηρεαζει πουθενα.

Αψογη.

Η κάμερα και σε αυτή τη ρομ είναι τιυ G4;

Λένε κάποιοι για όχι και τόσο καλή ποιότητα φώτο,απλά εγώ στην cloudy 2.3 δεν κατάλαβα διαφορά...:wacko:Ίσως γέρασα:p

Στην lamhoang παίζει το mod που κάναμε για τον καιρό του Gflex;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Στην lamhoang δν δουλευει το lgbackup...!! αντε ξανα στησιμο απο την αρχη....!!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτιαξα ένα zip για lockscreen animations για την καινούργια cloudy

Δεν το έχω τεστάρει πολύ αλλά δείχνει να δουλεύει..

Όποιος θέλει εδώ:

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-cloudyg3-1-0-t2917467/page301#post61216636

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δουλευει κανονικα σε μενα.

Για δοκίμασε πάλι

 

ΟΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ???πωωω την φλασαρα με την μια..ΕΙναι για daily use ετσι??Δεν πιστευω να εχω κανα θεμα??Αν παρει update η lamhoang που θα το δουμε??Γιατι ειναι στα κινεζικα η σελιδα lgviet και δεν κτλβαινω χριστο.

Link to comment
Share on other sites

Στην lamhoang δν δουλευει το lgbackup...!! αντε ξανα στησιμο απο την αρχη....!!!!

 

Κι εμενα δουλευει κανονικα μολις την περασα το εκανα!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω Lam Hoang 2.1 εχετε βαλει οι περισσοτεροι !!!! Εχει λιγοτερα bugs ;;;;Παντως ενα πραγμα που μου αρεσει σχετικα με τις rom του Lam Hoang και αυτο ισχυε και παλιοτερα (εβγαζε rom και για το g2 ) ειναι τα συχνα updates που δινει στον λαο :D .... Ο Cloudy θα κανει κανα χρονο παλι να δωσει update !!!! Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γτ δεν αλλάζουν 2 πραγματακια.. Να βάλουν μπαταρία με ποσοστο και ενα advanced reboot power menu. . τι διάολο? ...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που μου την έσπασε είναι οτι δεν έχει πανω δεξια τον κυκλο με την εικόνα μου όταν κλειδώνει το κινητό...δεν το βγάζει καθόλου.! Μου άρεσε πολύ αυτό..

Επίσης κάτι άλλο που θέλω να κάνω αν γίνετε να αλλάξω το ui επανω με το σήμα την κεραία αλλά να παραμεινει το ψηφιακό ρολόι στην οθόνη κλειδώματος.. Να μην αλλάξει στον παλιό κυκλο δηλ...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...