Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο χθες είμαι με hd 10.0 clean install λογω new base. 20i. το κινητο ειναι πολυ πιο smooth, οσο για μπαταρια δείχνει να εχει ακομη καλυτερη αναμονη αλλα πιστευω σε 1 βδομάδα θα εχω καλυτερη εικονα.. για sd fix τι κανω;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο χθες είμαι με hd 10.0 clean install λογω new base. 20i. το κινητο ειναι πολυ πιο smooth, οσο για μπαταρια δείχνει να εχει ακομη καλυτερη αναμονη αλλα πιστευω σε 1 βδομάδα θα εχω καλυτερη εικονα.. για sd fix τι κανω;;

Κατεβασε αυτο τρεξτο Κάνε restart και θα εισαι οκ

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix

Link to comment
Share on other sites

του εδωσα, αλλα δε νομίζω οτι εχει να κάνει με το root.

Λοιπον με καποιον terminal emulator δωσε αυτες τις εντολες

Code:

su

restorecon -VR /data/media/0

Και δες αν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση οσοι κοιτατε τα wakelocks της συσκευης σας ο supersu πεφτει σε deepsleep?? γιατι εμενα δεν πεφτει ποτε και τρεχι συνεχεια ειναι φυσιολογικο αυτο??
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση οσοι κοιτατε τα wakelocks της συσκευης σας ο supersu πεφτει σε deepsleep?? γιατι εμενα δεν πεφτει ποτε και τρεχι συνεχεια ειναι φυσιολογικο αυτο??

 

Φυσιολογικό μου φαίνεται από τα λίγα που ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό μου φαίνεται από τα λίγα που ξέρω.

 

κανονικα οχι δεν φαίνεται στα wakelocks o supersu και μου εκανε εντυπωση ετρεχε 12 ωρες. Στην τελικη εφταιγε το adaway ετρεχε ασταματητα με superuser δικαιωμα και κολλοuσε ο su :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην με βρισετε αλλά πως μπαινω σε download mode για να περασω ρομ?Εχω κανει μονο ρουτ και μου εχει εμφανισει το superuser...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην με βρισετε αλλά πως μπαινω σε download mode για να περασω ρομ?Εχω κανει μονο ρουτ και μου εχει εμφανισει το superuser...

Σε download mode μπαίνεις, με κλειστό κινητό, κρατάς πατημένο το volume up και συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή που έχεις ήδη εγκατεστημένους τους driver's!

Έτσι περνάς οfficial rom σε μορφή kdz με flash tool......

Η rom που αναφέρθηκε λίγο πίσω είναι custom, είναι σε μορφή zip και για να τη βάλεις θες custom recovery.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το Update τώρα εγώ που έχω την cloudyg3 2. 1,

Μπορει κάποιος να μου πει βήμα βήμα πως θα το κάνω?

Το πήρα με αυτή περασμένη και δεν ξέρω τίποτα ακόμα από Update.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε download mode μπαίνεις, με κλειστό κινητό, κρατάς πατημένο το volume up και συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή που έχεις ήδη εγκατεστημένους τους driver's!

Έτσι περνάς οfficial rom σε μορφή kdz με flash tool......

Η rom που αναφέρθηκε λίγο πίσω είναι custom, είναι σε μορφή zip και για να τη βάλεις θες custom recovery.

 

Ευχαριστω πολυ..Και σε custom recovery πως μπαινω,αυτο εννοουσα αλλά δεν το διατυπωσα σωστα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ..Και σε custom recovery πως μπαινω,αυτο εννοουσα αλλά δεν το διατυπωσα σωστα...

 

αφου εχεις κανει ροοτ τοτε πρεπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader για να μπεις με recovery να περασεις την rom.

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/orig-development/bump-unlock-lg-g3-twrp-d852-d852g-f400-t2900614 δες το video πως γινεται ειναι πολυ απλο.

και μετα κατεβαζεις το twrp που κανει το ξεκλειδωμα αναλογα το μοντελο κατεβαζεις και το αναλογο twrp λογικα το G3 D855 μοντελο φανταζομαι 8α εχεις. Εδω ειναι το twrp http://downloads.codefi.re/thecubed/lg_g3/bump/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω πολυ..Και σε custom recovery πως μπαινω,αυτο εννοουσα αλλά δεν το διατυπωσα σωστα...

 

ακυρο το πρωτο video ισως σε μπερδεψει εδω δες

Link to comment
Share on other sites

Τι 20K λεει?

Ποτε βγηκε αυτη?

Εγω εχβ μεινει στην 20Ι

 

20I ήταν για Ασία. Το Ευρωπαϊκό ήταν το 20Κ νομίζω. Μπορεί να κάνω και λάθος. Το Κ νομίζω βγήκε μία εβδομάδα μετά το Ι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

20I ήταν για Ασία. Το Ευρωπαϊκό ήταν το 20Κ νομίζω. Μπορεί να κάνω και λάθος. Το Κ νομίζω βγήκε μία εβδομάδα μετά το Ι.

 

Εδώ είναι όλες οι rom δεν βλέπω 20κ ίσος είναι τυπογραφικό λάθος.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι όλες οι rom δεν βλέπω 20κ ίσος είναι τυπογραφικό λάθος.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

 

Ίσως αν και είχαν πει ότι μία εβδομάδα μετά την 20Ι για Ασία θα βγεί και η 20Κ για τα ευρωπαϊκά μοντέλα. Το είδα σε πολλά θέματα στο xda. Και αν δεις 20Ι έχουν λίγες χώρες και καμία Ευρωπαϊκή ως τώρα νομίζω.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επιγον παιδιά. Πέρασα cyanamogemod από recovery καί δέν έχω κάν. Playstore.πώς μπαίνω recovery τώρα νά επαναφερω το back up. Από την προηγούμενη Ρομ καί νά στειθει τό κινητό όπως τό είχα
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

απλα φλασαρε τα latest gapps και θα εισαι μια χαρα...

 

το λινκ ειναι αυτο..

 

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

απλα φλασαρε τα latest gapps και θα εισαι μια χαρα...

 

το λινκ ειναι αυτο..

 

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

 

Πώς να φλασαρω αφού δέν έχω. Recovery. Πλέον

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πώς να φλασαρω αφού δέν έχω. Recovery. Πλέον

 

recovery εχεις κανονικα...

κλεισε το κινητο τελειως και κρατωντας πατημενο το volume down kai to power button περιμενε μεχρι να ανοιξει η οθονη κ να εμφανιστει το logo ths lg

αυτοματα ασε τα 2 πληκτρα και ξαναπατα τα αμεσως...

θα σου εμφανιστει μια οθονη οπου με το volume down θα επιλεξεις yes και στην επομενη οθονη παλι yes ....

και θα εμφανιστει η οθονη με το custom recovery που εχεις...

απο εκει και αφου θα εχεις κατεβασει τα τελευταια gapps απο το λινκ που σου εδωσα παραπανω θα τα φλασαρεις κ θα επανεκινησεις... ετσι θα εχεις και play store και ολα τα υπολοιπα

Edited by kakopaidi
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

recovery εχεις κανονικα...

κλεισε το κινητο τελειως και κρατωντας πατημενο το volume down kai to power button περιμενε μεχρι να ανοιξει η οθονη κ να εμφανιστει το logo ths lg

αυτοματα ασε τα 2 πληκτρα και ξαναπατα τα αμεσως...

θα σου εμφανιστει μια οθονη οπου με το volume down θα επιλεξεις yes και στην επομενη οθονη παλι yes ....

και θα εμφανιστει η οθονη με το custom recovery που εχεις...

απο εκει και αφου θα εχεις κατεβασει τα τελευταια gapps απο το λινκ που σου εδωσα παραπανω θα τα φλασαρεις κ θα επανεκινησεις... ετσι θα εχεις και play store και ολα τα υπολοιπα

 

Ευχαριστω πολύ ρε φίλε μου. Μου κοπικαν τα πόδια και το έκανα επαναφορά στην cloudyg3 2. 1 που είχα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ ρε φίλε μου. Μου κοπικαν τα πόδια και το έκανα επαναφορά στην cloudyg3 2. 1 που είχα.

 

χαιρομαι που βοηθησα..

... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...