Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

RE PAIDEIA TO EXEI AGORASEI KANEIS TWRA TELEYTEA?

SE AYTA POU KIKLOFOROYN TWRA EXOYN DIOR8O8EI TA PROBLHMATA POY EIXAN STHN ARXH?

VODAFON LIVE H XVRIS EINAI KALITERA???

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πηρα ενα vodafone live gia na to dokimaso mexri tis 31/03/05 pou ligoyn oi dorean yphresies k meta ....blepoyme ..h to kratame h pernoyme kati poy tha exei bgei tote .....

 

Entyposeis : kamia sxesh me ayta pou eixa akousei mexri tora....

Mexri stigmhw den exo kanena problhma sthn enalagh 2G 3G - phra sim 3G - o hxos einai crystal clear kai polyyyy dynatos !!

San menu exei ta panta ..

Genika ta mona shmeia poy "pasxei" einai h camera ligaki kai to megethos (gia mena den einai problhma )....sta ypoloipa einai to idio kai kalytero apo to v800 ....

 

an mh ti allo gia 349evro h 330 opos leei o filos mas o kinitoneidimonas gia sketh syskevh ....... ego to blepo mia xaroula !! kai sigoura kalytero apo ta alla dyo poy einai diathesima ayth th stigmh kai pou den exoun oute bluetooth....

Ta ypoloipa pou tha erthoun ksekinane oi times toys san syskeves apo 605 eos 780 evro .......

 

DIALIIEEXTEEEEE..... :D

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kok_vod (17 Νοέ. 2004 , 00:47)

 

τελικα πως μπορουμε να βγαλουμε το live θα μας πει κανεις...

 

 

_http://www.9volto.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, περνουσα απο ενα Vodafone shop και ειχε μια αφισα που ελεγε το φθηνοτερο κινητο 3G Μοτορολα V890. 169Ε στο 120.

Στην ιστοσελιδα ομως γιατι δεν το εχουν βγαλει ??

Αφου θεωρητικα πρεπει να κυκλοφορει.

 

Σορυ για το off topic αλλα που αλλου να ρωτησω !?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Kykloforei hdh ....alla apo syndeseis den exei bluetooth oute yperythres .....mono usb ..kai den ksero an dinei to kalodio sth syskevasia .....

 

to kalo einai oti exei 1mp camera , alla den ksero apo poiothta....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N331i)

 

Η μη live συσκευή πόσο κάνει τώρα;έχει πέσει αντίστοιχα η τιμή της;Ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα το Ζ1010 σε vodafone live, και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την τιμη (169 ευρω σε βοντα 120), κιαι απο την ποιοτητα κατασκευης του κινητου.

Μου την σπαει αφανταστα το λαιβ μενου της Βοντα. Ελπιζω να μπορει να βγαινει. Προφανως στην sony-ericsson δεν το βγαζουν ε;; Ξερει κανενας καποιο μαγαζι στην θεσσαλονικη που να κανει τετοια πραγματα;;

Ευχαριστω

....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mythos_bt (17 Νοέ. 2004 , 09:58)

 

_http://www.9volto.gr/

 

 

Καλά, το 9Volto είναι γνωστό.

Όπως επίσης και τα 20 Euro που ζητάνε για να στο flash-άρουνε. :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος satriani (17 Νοέ. 2004 , 16:49)

 

Καλά, το 9Volto είναι γνωστό.

Όπως επίσης και τα 20 Euro που ζητάνε για να στο flash-άρουνε. :!:

 

 

Εκει ομως αν κατι παει στραβα και δεν στο φτιαξουν μεσα σε 24 ωρες σου δινουν καινουργιο (τηλεφωνησα χθες και ρωτησα ποια ειναι η πολιτικη του καταστηματος σε αυτο το θεμα).Υπαρχουν και φθηνοτερες λυσεις (γυρω στα 10 ευρω) online π.χ. _http://www.unlockitnow.com/ η' _http://www.davinciteam.com/ αν ομως παει κατι στραβα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (17 Νοέ. 2004 , 11:18)

 

Kykloforei hdh ....alla apo syndeseis den exei bluetooth oute yperythres .....mono usb ..kai den ksero an dinei to kalodio sth syskevasia .....

 

to kalo einai oti exei 1mp camera , alla den ksero apo poiothta....

 

[OFF TOPIC]

Pairnei kartes mnimis to V980 ??

[/OFF TOPIC]

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιρνει , αλλα καποιες trans flash ......δεν ξερω αν βρισκονται στο εμποριο ευκολα ...

 

Για τσεκαρε και το Ζ1010 ..τα ιδια λεφτα εχει ...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mythos_bt (17 Νοέ. 2004 , 17:32)

 

Εκει ομως αν κατι παει στραβα και δεν στο φτιαξουν μεσα σε 24 ωρες σου δινουν καινουργιο (τηλεφωνησα χθες και ρωτησα ποια ειναι η πολιτικη του καταστηματος σε αυτο το θεμα).Υπαρχουν και φθηνοτερες λυσεις (γυρω στα 10 ευρω) online π.χ. _http://www.unlockitnow.com/ η' _http://www.davinciteam.com/ αν ομως παει κατι στραβα...

 

 

:rolleyes:

Το θέμα είναι να το κάνουμε μόνοι μας δωρεάν!

Όσο για τους κινδύνους.....

είναι ίδιοι σε κάθε αλλαγή firmware( οποιασδήποτε συσκεύης).

 

Όσο για την πολιτική του καταστήματος που λές....

πιάσε το αυγό και κούρευτο! (Μην σου τύχει).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος satriani (17 Νοέ. 2004 , 20:12)

 

:rolleyes:

Το θέμα είναι να το κάνουμε μόνοι μας δωρεάν!

Όσο για τους κινδύνους.....

είναι ίδιοι σε κάθε αλλαγή firmware( οποιασδήποτε συσκεύης).

 

Όσο για την πολιτική του καταστήματος που λές....

πιάσε το αυγό και κούρευτο! (Μην σου τύχει).

 

H λογική σου είναι παράλογη και επικίνδυνη!!σαν γνήσιος Ελληνας προτιμάς να παίξεις κορώνα γράμματα μια συσκευή που μέχρι πρότινος έκανε 500 ευρώ για να μην πληρώσεις 20 και να έχεις μια υπεύθυνη αντιμετώπιση.Το να σου αντικαταστήσουν την συσκευή από που κι ως που είναι πιάσε το αυγό και κούρευτο??Αν δεν ισχύει αυτό όπως υπονοείς το μαγαζί αυτό αλλά και τόσα άλλα τόσα χρόνια δεν θα επιζούσαν από τον κυκεώνα του ανταγωνισμού των αλυσίδων και την πλύση εγκεφάλου που σας κάνουν.και σου τα γράφω αυτά εγώ που δεν έχω σχέση με το 9volto,αλλά έχω άλλο κατάστημα(και δίνω χρόνια εδώ και στο unwired πριν έρθουν τα παιδιά εδώ, συσκευές για παρουσίαση και τιμές στο mydevices),το διευκρυνίζω για να μην πει κανένας ότι το κάνω από συμφέρον.

θεωρώ πως όλα είναι θέμα ωριμότητας.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (17 Νοέ. 2004 , 20:42)

 

H λογική σου είναι παράλογη και επικίνδυνη!!σαν γνήσιος Ελληνας προτιμάς να παίξεις κορώνα γράμματα μια συσκευή που μέχρι πρότινος έκανε 500 ευρώ για να μην πληρώσεις 20 και να έχεις μια υπεύθυνη αντιμετώπιση.Το να σου αντικαταστήσουν την συσκευή από που κι ως που είναι πιάσε το αυγό και κούρευτο??Αν δεν ισχύει αυτό όπως υπονοείς το μαγαζί αυτό αλλά και τόσα άλλα τόσα χρόνια δεν θα επιζούσαν από τον κυκεώνα του ανταγωνισμού των αλυσίδων και την πλύση εγκεφάλου που σας κάνουν.και σου τα γράφω αυτά εγώ που δεν έχω σχέση με το 9volto,αλλά έχω άλλο κατάστημα(και δίνω χρόνια εδώ και στο unwired πριν έρθουν τα παιδιά εδώ, συσκευές για παρουσίαση και τιμές στο mydevices),το διευκρυνίζω για να μην πει κανένας ότι το κάνω από συμφέρον.

θεωρώ πως όλα είναι θέμα ωριμότητας.

 

 

1. Τη λογική μου δεν είσαι σε θέση να την κρίνεις.

2. Είμαι όντως γνήσιος Έλληνας και όχι κοροϊδο!

3. Δεν παίζω τίποτα κορώνα-γράμματα, γιατί πολύ απλά το flashing συσκευών (κινητών και μη) ως τώρα δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα (6ΧΧΧ, GD87, SX1, P900...).

4. Αν εσένα σε φοβίζει ή σε "μπερδεύει" μια διαδικασία απλά μή την κάνεις!

5. Ναι, δεν εμπιστεύομαι κανένα μαγαζί το οποίο υποστηρίζει ότι θα μου δώσει καινούργια συσκεύη μετά από "ανεπιτυχή" επέμβαση από μέρους τους, η οποία επέμβαση υπενθυμίζω οτί πολλές φορές είναι παράνομη (Unlocking, Debranding κλπ). Εδώ κολλάει το πιάστο αυγό και κούρευτο.. (Πότε θα μου αντικαταστήσουν την συσκευή, ως τότε με τι θα δουλεύω... κλπ..)

6. Προφανώς αφού δεν προτιμώ τέτοιου είδους καταστήματα, δεν μου έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου. Δεν ξέρω σε ποιούς αναφέρεσαι.

7. Για τα χρόνια που επιζούν αυτά τα μαγαζιά η απάντηση είναι πολύ απλή. Απλά η ζημιά τους από "ανεπιτυχείς" επεμβάσεις είναι ελαχιστότατη μπροστά στο κέρδος.

8. Δεν με ενδιαφέρει τι κατάστημα διατηρείς.

9. Δεν μου αρέσει το ύφος της απάντησης σου και απορώ γιατί μπήκες στον κόπο να γράψεις 130 λέξεις για ένα θέμα για το οποίο δεν έχεις κανένα συμφέρον όπως λες και προφανώς κανένα ενδιαφέρον.

10. Για το "θέμα ωριμότητας" που ανέφερες συμφωνώ απολύτως!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N331i)

 

Ρώτησα και πριν αλλά δεν απάντησε κανείς.Η μη λάϊβ συσκευή πόσο κάνει τώρα;έχει πέσει και αυτή στα 349 ευρώ;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Koita kai kamia selida poio prin :-)...

 

 

o kinhtoeidhmonas etsi leei ....

 

se megales alysides den to exoun riksei akomh , alla o filos mas mas bebaionei oti to exoun 330euro ....

steile tou ena PM na se enhmerosei

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος satriani (18 Νοέ. 2004 , 14:37)

 

η οποία επέμβαση υπενθυμίζω οτί πολλές φορές είναι παράνομη (Unlocking, Debranding κλπ).

 

Αν τη συσκευη την εχεις αγορασει (ορισμενα δικτυα ενοικιαζουν τις συσκευες) δεν ειναι παρανομο ουτε το unlocking ουτε το debranding γιατι πολυ απλα η συσκευη σου ανηκει και μπορεις να τη κανεις ο,τι θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mythos_bt (18 Νοέ. 2004 , 23:57)

 

Αν τη συσκευη την εχεις αγορασει (ορισμενα δικτυα ενοικιαζουν τις συσκευες) δεν ειναι παρανομο ουτε το unlocking ουτε το debranding γιατι πολυ απλα η συσκευη σου ανηκει και μπορεις να τη κανεις ο,τι θελεις.

 

Απλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τερματιστεί η εγγύηση... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka (19 Νοέ. 2004 , 12:49)

 

Απλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τερματιστεί η εγγύηση... ;)

 

 

Αν και δεν εχω ρωτησει ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η αλλαγη του λογισμικου τερματιζει την εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mythos_bt (18 Νοέ. 2004 , 23:57)

 

Αν τη συσκευη την εχεις αγορασει (ορισμενα δικτυα ενοικιαζουν τις συσκευες) δεν ειναι παρανομο ουτε το unlocking ουτε το debranding γιατι πολυ απλα η συσκευη σου ανηκει και μπορεις να τη κανεις ο,τι θελεις.

 

 

Το επίσημο service της SΕ έχει αντίθετη άποψη, κατόπιν ερώτησης μου.

(Ειδικά για το Unlocking, για το Debranding είναι πιο χαλαρά τα πράγματα).

Η εγγύηση εννοείται πως χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος satriani (19 Νοέ. 2004 , 14:24)

 

Το επίσημο service της SΕ έχει αντίθετη άποψη, κατόπιν ερώτησης μου.

(Ειδικά για το Unlocking, για το Debranding είναι πιο χαλαρά τα πράγματα).

Η εγγύηση εννοείται πως χάνεται.

 

 

Την προηγουμενη εβδομαδα αγορασα ενα Z1010 κλειδωμενο του οποιου το κουτι εγραφε μεταξυ αλλων: "Το τηλεφωνο αυτο μπορει να λειτουργησει μονο με την καρτα με την οποια πωλειται.Ο πελατης με το ανοιγμα της συσκευασιας δηλωνει οτι εχει λαβει γνωση αυτου του περιορισμου."

Αν το ξεκλειδωμα ηταν παρανομο πιστευεις οτι η εταιρεια δεν θα ειχε φροντισει να προειδοποιει οτι κατι τετοιο διωκεται ποινικα;Εξαλλου σε πολλες χωρες το unlocking το κανει η ιδια η εταιρεια που πουλαει το κινητο (αφου περασει ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mythos_bt (19 Νοέ. 2004 , 18:28)

 

Την προηγουμενη εβδομαδα αγορασα ενα Z1010 κλειδωμενο του οποιου το κουτι εγραφε μεταξυ αλλων: "Το τηλεφωνο αυτο μπορει να λειτουργησει μονο με την καρτα με την οποια πωλειται.Ο πελατης με το ανοιγμα της συσκευασιας δηλωνει οτι εχει λαβει γνωση αυτου του περιορισμου."

Αν το ξεκλειδωμα ηταν παρανομο πιστευεις οτι η εταιρεια δεν θα ειχε φροντισει να προειδοποιει οτι κατι τετοιο διωκεται ποινικα;Εξαλλου σε πολλες χωρες το unlocking το κανει η ιδια η εταιρεια που πουλαει το κινητο (αφου περασει ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα).

 

 

Μα γιατί δεν παίρνεις και εσύ τηλέφωνο στην SE?

 

Εμένα μου είπαν στο εξουσιοδοτημένο service οτι δεν είναι νόμιμο, μου αρκεί!

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος φιλος να μας πει την αποδοση του κινητου σε βιντεοκλήσεις??Συγκεκριμενα, εαν χανονται frames,και σε τι αναλυση ειναι το βιντεο.Το V800 εχει μεγαλυτερο παραθυρο στην βιντεοκληση??

Και μια ακομα ερωτηση: Μπορω να ενεργοποιήσω τις υπηρεσίες 3G στην 2G sim card μου??(Ειμαι στη Voda).

Ελπιζω να μην σας ζαλισα! :wacko: :rolleyes:

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...