Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην παιδεύεστε άδικα όσοι έχετε το Ζ1010 μαζί με Vodafone το κινητό δεν λειτουργεί καλά. Βγάζει συχνά την ένδειξη "κλήσεις sos" ή και άλλα διάφορα. Έχει να κάνει με πρόβλημα της Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

PANTOS EGO DIAPISTOSA OTI

otan psaxno ton thilefoniko katalogo ths sim moy kanei eyresh kanonika ka me ellhnikoys xarakthres parolo poy den to exo kanei anaba8mish.......eno otan psaxno ton tilefoniko katalogo ths syskeyhs kanei eyresi mono me latin xarakthres

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλά το κινητό είναι τρελλή πατάτα. Βαρέθηκα να μην μπορούν να με καλούν, να μην μπορώ να καλώ και το handover (τουλάχιστον στην COSMOTE) να είναι τρέχα γύρευε. Έχω γίνει φίλος της ειδοποίησης των χαμένων κλήσεων πια. (Έχω 3G κάρτα παρεπιπτόντως). Δέχομαι τα ίδια μηνύματα 3,4 φορές και πάει λέγοντας.

 

Το ποτήρι ξεχύλισε χτες με την αλλαγή ώρας. Γυρνάω σε χειμερινή ώρα (όχι αυτόματη ρύθμιση) και πάει μία ώρα πίσω κανονικά!

Έλα όμως που το πρωί και ενώ έχω το ξυπνητήρι να χτυπάει στις 8.00 καθημερινές, χτύπησε στις 07:00!!!!!!!!!!!! (μια ώρα πίσω ε!!) αλλά ΚΑΙ στις 08:00!!!!!!!!!

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ SONY ERICSSON για το απροβλημάτιστο κινητό που χρυσοπλήρωσα καθώς και για την εξαπάτηση ότι υποστηρίζεται Update over the Internet (όπως λέει στο FΑQ του UpdateService, αλλά εγώ ακόμη δεν το έχω δει!) και από ότι δέησαν unofficial να μου πουν θα αργήσει πολύ, (γιατί το official support για το θέμα του update service με γείωσε κανονικά).

 

Έχουν περάσει από τα χέρια μου Ν κινητά. Προσωπικά το θεωρώ ένα από τα χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Tora pou egine epishma h anakoinosh ton yphresion 3G apo th VODAFONE , aksizei h agora toy z1010 h na perimenoyme kapoia allh syskevh???

 

logika tha prepei na pesei kai h timh tou arketa...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (11 Νοέ. 2004 , 16:19)

 

Tora pou egine epishma h anakoinosh ton yphresion 3G apo th VODAFONE , aksizei h agora toy z1010 h na perimenoyme kapoia allh syskevh???

 

logika tha prepei na pesei kai h timh tou arketa...

 

ΑΚΡΙΒΩΣ φίλε μου.Με την μείωση που ΜΟΛΙΣ μας ανακοινώθηκε αξίζει και παραξ'ίζει.Από την Δευτέρα 14-11 το κινητό θα έχει 330 ΕΥΡΩ Μ Ο Ν Ο τελική τιμή.!!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

πήρα και εγώ το Z1010 και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να χρησιμοποιήσω MP3 ή WAV αρχεία ώς ήχους κλήσης.

Αν ναι, πώς γίνεται?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (15 Νοέ. 2004 , 10:03)

 

EPISHMH TIMH vodafone live to Z1010 sketh syskevh : 349 euro TELIKH!!

 

Ρε παιδια πως φθηνηνε τοσο μολις το ειδα τρελαθηκα!!! :D

 

Μπορει να πεσει και αλλο η τιμη του μεχρι τοτε γιατι ερχονται και αλλα 3G κινητα στην Ελλαδα που θα εχουν το 3G Vodafone Live:SE V800 κ.α.

 

Ο ανταγωνισμος τελικα κανει πολυ καλο στους ελληνες καταναλωτες!!

Οταν πρωτοβγηκε εκανε 700+Ε και τωρα 350Ε μιση τιμη !!! :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm (14 Νοέ. 2004 , 19:13)

 

epeidi grafontai polla kai einai diskolo ta ta psaxneis mporei parakalo kapoios xristis poy to exei na grapsei ta thetika kai ta arnitika toy 1010??? eyxaristo.

 

Να σου δωσω τα χαρακτηριστικα του :

 

Τιμη 349Ε

Sony Ericsson Z1010

 

Χρόνος φόρτισης 1,5h

Είδος Μπαταρίας Polymer Li-Ion

Χρόνος αναμονής 300h

Χρόνος ομιλίας 11h

Παιχνίδια Java 3D

Σύνθεση μελωδίας Ναι

MP3 player Ναι

Πολυφωνικ. Ήχους Ναι

Screensavers Ναι

Τηλεσυνδιάσκεψη Ναι

Ψηφιακή Ηχογράφηση Ναι

Oμάδες κλήσης Ναι (10)

Eπιλογή ήχου κλήσης ανά ομάδα Ναι

Ανοιχτή ακρόαση Ναι

Ατζέντα Ναι

Προφίλ Ναι

Φωνητική Εντολή Ναι

Φωνητική κλήση Ναι

Chat Ναι

MMS Ναι

Εικονομηνύματα Ναι

Διαστάσεις (χιλ.) 97 x 47 x 28

Βάρος 117 gr

Ξυπνητήρι Ναι

Αριθμομηχανή Ναι

Μελωδίες 15

T9 Ναι

Δόνηση Ναι

Κεραία Ενσωματωμένη

Οθόνη TFT, 65.000 χρώματα, ανάλυση 176 x 220 pixels, γραμμές 8, κινούμενα γραφικά

Χωρητικότητα μνήμης Τηλεφωνικού καταλόγου 510 επαφές

Μνήμη αναπάντητων Κλήσεων Ναι

Modem Ναι

Συχνότητα Λειτουργίας Dual Band (900-1800)

Bluetooth Ναι

Email Ναι

GPRS Ναι

Υπέρυθρη Θύρα Ναι

Vodafone Live Ναι

WAP Ναι

Επιπλέον Χαρακτηριστικά Ενσωματωμένη ψηφιακή φωτογραφική μηχανή VGA, ανάλυση 640 x 480 pixels, Zoom με 2 επίπεδα μεγέθυνσης. Video Recorder, Playback & streaming με Zoom. Υπενθυμίσεις. Συγχρονισμός με MS Outlook. Αποστολή γραπτών μηνυμάτων σε πολλούς παραλήπτες ταυτόχρονα. Αποστολή γραπτών μηνυμάτων έως 450 χαρακτήρες. Αποστολή γραπτών μηνυμάτων σε δ/νση email. Εφαρμογές Java. Extra κάρτα μνήμης 32mb.

 

Πηγαινε και ΕΔΩ Για να βρεις τα μειονεκτηματα και τα πλεονεκτηματα του Ζ1010

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Στα 349 ευρώ τελική σκέφτομαι να το αγοράσω εντός της εβδομάδας. Θα περιμένω 1-2 μέρες μήπως πέσει η τιμή του non live Z1010 αλλιώς αναγκαστικά το live! Είναι πολύ καλή η τιμή και ήθελα 2 τέτοια κινητά για το σπίτι!

Με sim 2G vodafone το έχει δουλέψει κανείς; Δημιουργούνται προβλήματα, οπότε θέλω 3G κάρτα;

Ποιά 2-3 σοβαρά (το εννοώ) bugs παραμένουν στην τελευταία live και μη live έκδοση και ποιές είναι οι αντίστοιχες τελευταίες εκδόσεις;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως θα ξηλώσουμε το software της Voda (live), από το Z1010? Έχω ακούσει οτι γίνεται με τη βάση συγχρονισμού από το P900, την οποία έχω!

 

Πώς το Flash-άρουμε ?

 

Κανένα Link?

Link to comment
Share on other sites

Ma giati na krathseis thn 2G karta ??? tha sou thn alaksoune dorean parakalo !!! kai bebaia h kainourgia karta doulevei se ola ta thlefvna 2G k 3G ...

 

 

oi times gia tis nees syskeves tha einai oi ekseis :

 

SE Z1010 : 349

Samsung Z105 : 349

Motorola v980 : 349

Motorola c980 : 337

SE V800 : 605

Sharp 802 : 645

Sharp 902 : 780

 

Oles einai Vodafone line kai fysika telikes me to fpa xoris syndesh !!!

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (15 Νοέ. 2004 , 21:58)

 

Ma giati na krathseis thn 2G karta ??? tha sou thn alaksoune dorean parakalo !!! kai bebaia h kainourgia karta doulevei se ola ta thlefvna 2G k 3G ...

 

 

 

Simera pou rotisa mou eipan oti i nea sim kostizei 17 euro. Eisai sigouros gia to tzampa? Ti ekana lathos?

Link to comment
Share on other sites

Epishs ..den ksero , alla an eksairesoume thn camera kai tis othones mou fenetai oti stis ypoloipes leitourgies einai akribos san to V800 kai isos kai kalytero....h mhpos yperbalo !!??
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (15 Νοέ. 2004 , 21:58)

 

Ma giati na krathseis thn 2G karta ??? tha sou thn alaksoune dorean parakalo !!! kai bebaia h kainourgia karta doulevei se ola ta thlefvna 2G k 3G ...

 

 

Αφου ενεργοποιουν τις υπηρεσιες 3G σε καρτες 2G μαλλον δεν προβλεπεται η δωρεαν αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (12 Νοέ. 2004 , 20:10)

 

ΑΚΡΙΒΩΣ φίλε μου.Με την μείωση που ΜΟΛΙΣ μας ανακοινώθηκε αξίζει και παραξ'ίζει.Από την Δευτέρα 14-11 το κινητό θα έχει 330 ΕΥΡΩ Μ Ο Ν Ο τελική τιμή.!!

 

330 Ευρω ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΚΕΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ,όχι το λάιβ! :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος blusprint (16 Νοέ. 2004 , 18:13)

 

exo brei ena z1010 se poli kali timh alla sim lock.pou tha mporousa na pao na mou to ksekleidosoun an to paro?

 

 

Μπορεις να ξεκλειδωσεις μονο το operator-lock (το sim-lock δεν ξεκλειδωνει γιατι εξαρταται απο το δικτυο και οχι απο το τηλεφωνο).Γινεται και μεσω internet:

_http://www.unlockitnow.com/

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argy (15 Νοέ. 2004 , 21:02)

 

Μήπως γνωρίζει κανείς πως θα ξηλώσουμε το software της Voda (live), από το Z1010? Έχω ακούσει οτι γίνεται με τη βάση συγχρονισμού από το P900, την οποία έχω!

 

Πώς το Flash-άρουμε ?

 

Κανένα Link?

 

 

Αλήθεια γνωρίζει κανείς πως γίνεται να αλλάξει το Firmware του Ζ1010 με τη βάση DSS-25?

 

Όπως επίσης που μπορούμε να βρούμε τα τελευταία firmwares?

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με ενδιαφερει αυτο ....

 

 

Κανενας "μερακλής" που να γνωριζει??

 

¨-)

 

 

Epishs ...shmera ekana antikatastash ths kartas mou apo 2G se 3G ...DOREAN ...mono ean einai kartokinhto plhroneis !!

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...