Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] LG G3 (D855)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παρήγγειλα απο πλαίσιο με δώρο τα ακουστικά. Τρίτη λογικά θα το εχω.

Ελπιζω να αξίζει τον κόπο και να μείνουμε ευχαριστημενοι.

Οι πρώτοι που το πήραν ας μας δώσουν πληροφορίες.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά αυτό ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα G3 με snapdragon 805 είναι μόνο φήμες? Όσοι το αγοράζετε άμεσα δεν φοβάστε αυτό το ενδεχόμενο ή πιθανά προβλήματα που μπορεί να υπάρχουν με την μεγάλη ανάλυση της οθόνης και τον 801?

 

Επίσης μου κάνει εντύπωση που κάποιοι διαλέγουν την έκδοση των 2gb ram όταν η διαφορά στην τιμή είναι τόσο μικρή.

 

Περιμένουμε σχόλια πάντως από όσους το πήραν με εντυπώσεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα G3 με snapdragon 805 είναι μόνο φήμες? Όσοι το αγοράζετε άμεσα δεν φοβάστε αυτό το ενδεχόμενο ή πιθανά προβλήματα που μπορεί να υπάρχουν με την μεγάλη ανάλυση της οθόνης και τον 801?

 

Επίσης μου κάνει εντύπωση που κάποιοι διαλέγουν την έκδοση των 2gb ram όταν η διαφορά στην τιμή είναι τόσο μικρή.

 

Περιμένουμε σχόλια πάντως από όσους το πήραν με εντυπώσεις κτλ.

 

Τίποτα δεν έχει επιβεβαιωθεί ακόμα για πιθανή κυκλοφορία του LG G3 με τον Snapdragon 805. Αλλά και να κυκλοφορήσει το μόνο σίγουρο είναι πως αρχικά θα είναι διαθέσιμο μόνο στην Κορέα. Όπως και με το Galaxy S5. Οπότε δε βλέπω να έρχεται προς τα εδώ άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

 

Στο ταμείο που πλήρωνα έπιασα την κουβέντα με ένα παλικάρι που μου έλεγε ότι θα περιμένει και θα πάρει το μοντέλο με τον 805.

 

Όπως είπα και σε εκείνον αυτό το θέμα δεν έχει τελειωμό. Μόλις βγει το μοντέλο με τον 805 κάτι άλλο θα είναι προς κυκλοφορία και πάει λέγοντας.

 

Αν μπεις σε αυτή τη διαδικασία δεν θα αγοράσεις ποτέ κινητό γιατί πάντα κάτι επόμενο θα ετοιμάζεται.

 

Πίσω στο θέμα μας τώρα για το LG G3.

 

Όπως είπα κι σε ένα φίλο το unboxing θα το ανεβάσω για να το δει.

 

Έφτιαξα λοιπόν ένα σύντομο βιντεάκι με το unboxing.

 

Περισσότερα μετά τον αγώνα της brazil.

 

Edited by Nikos_s3

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,σημερα περνοντας απο το κεντρο ειδα σε γνωστη αλυσιδα μαγαζιων να εχουν το lg g3 σε μαυρο .το ειδα λιγο και τελικα το πηρα .πρωτες εντυπωσεις αν και δεν το εχω δουλεψει πολυ ειναι οτι προκειται για ενα πανεμορφο κινητο με καλη κατασκευη.η αυτονομια λιγο χειροτερη απο το g2 λογω οθονης μαλλον και κατα τα αλλα πολυ καλο.μενει να δω στην καθημερινη χρηση τα υπολοιπα δηλ ποιοτητα κλησης ηχου κλπ. παντως αμα και εκει τα παει καλα φαινετε να ειναι super!!!!!!!!!!!!!!!! Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,σημερα περνοντας απο το κεντρο ειδα σε γνωστη αλυσιδα μαγαζιων να εχουν το lg g3 σε μαυρο .το ειδα λιγο και τελικα το πηρα .πρωτες εντυπωσεις αν και δεν το εχω δουλεψει πολυ ειναι οτι προκειται για ενα πανεμορφο κινητο με καλη κατασκευη.η αυτονομια λιγο χειροτερη απο το g2 λογω οθονης μαλλον και κατα τα αλλα πολυ καλο.μενει να δω στην καθημερινη χρηση τα υπολοιπα δηλ ποιοτητα κλησης ηχου κλπ. παντως απα και εκει τα παει καλα φανετε super!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε ποιο μαγαζί το είδες να πάμε να το δούμε και εμείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,σημερα περνοντας απο το κεντρο ειδα σε γνωστη αλυσιδα μαγαζιων να εχουν το lg g3 σε μαυρο .το ειδα λιγο και τελικα το πηρα .πρωτες εντυπωσεις αν και δεν το εχω δουλεψει πολυ ειναι οτι προκειται για ενα πανεμορφο κινητο με καλη κατασκευη.η αυτονομια λιγο χειροτερη απο το g2 λογω οθονης μαλλον και κατα τα αλλα πολυ καλο.μενει να δω στην καθημερινη χρηση τα υπολοιπα δηλ ποιοτητα κλησης ηχου κλπ. παντως αμα και εκει τα παει καλα φαινετε να ειναι super!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Χωρίς να μιλώ κακοπροαίρετα, πότε πρόλαβες να βγάλεις συμπεράσματα για την μπαταρία του κινητού? To πρωί το πήρες και βράδυ ποστάρεις συμπεράσματα συγκριτικά με το LG G2.

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αφού το Πλαίσιο το δίνει με το Bluetooth Handsfree HBS-800 νομίζω ότι αξίζει να το πάρεις από εκεί μια που το Bluetooth κοστίζουν πολύ παραπάνω.:)

 

Δεν κατάλαβες.Το bluetooth το δίνει μόνο το πλαίσιο και μάλιστα μόνο στους πρώτους που θα πάρουν το κινητό σαν δώρο.Η τιμή του κινητού είναι 599 παντού.Δλδ στις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες.Το bluetooth το δίνει μόνο το πλαίσιο και μάλιστα μόνο στους πρώτους που θα πάρουν το κινητό σαν δώρο.Η τιμή του κινητού είναι 599 παντού.Δλδ στις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων.

 

Αυτό είπα να το πάρει από το Πλαίσιο, αφού το δίνει μόνο αυτό.

Εσύ δεν κατάλαβες.:blink:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να μιλώ κακοπροαίρετα, πότε πρόλαβες να βγάλεις συμπεράσματα για την μπαταρία του κινητού? To πρωί το πήρες και βράδυ ποστάρεις συμπεράσματα συγκριτικά με το LG G2.

 

απλο ειναι πηρα και τα δυο χωρις να τρεχει τιποτα απο πισω το φορτισα μαζι εως το 100 εκανα την ιδια χρηση και δειχνουν μεσα σε εφαρμογη τι καταναλωση εχει κανει το κινητο .αλλωστε σε ολα τα review you tube ετσι αναφερεται και λογικο ειναι η οθονη τρωει πιο πολυ του g3 Αλλωστε ειπα οι πρωτες εντυπωσεις..............&μενει η χρηση στην καθημερινοτητα να δω με πιο ακριβεια

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

απλο ειναι πηρα και τα δυο χωρις να τρεχει τιποτα απο πισω το φορτισα μαζι εως το 100 εκανα την ιδια χρηση και δειχνουν μεσα σε εφαρμογη τι καταναλωση εχει κανει το κινητο .αλλωστε σε ολα τα review you tube ετσι αναφερεται και λογικο ειναι η οθονη τρωει πιο πολυ του g3 Αλλωστε ειπα οι πρωτες εντυπωσεις..............&μενει η χρηση στην καθημερινοτητα να δω με πιο ακριβεια

 

Να ξέρεις πάντως πως αρκετά reviews στο youtube αναφέρουν πως μετά από μερικές φορτίσεις η αυτονομία βελτιώθηκε αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις πάντως πως αρκετά reviews στο youtube αναφέρουν πως μετά από μερικές φορτίσεις η αυτονομία βελτιώθηκε αρκετά...

 

αυτο εννοω να δουμε μετα στην καθημερινοτητα.............................να γινει κανονικη χρηση μερικες μερες να δειξη τι ακριβως προσφερει

Link to comment
Share on other sites

Πήρε το μάτι σας πουθενά το 32 αρι σε λευκό παιδιά???

 

πλαισιο ειπαν τριτη τεταρτη ασπρο 16 αρι ,το 32αρι το βλεπω μετα και αν για να πουληση το 16αρι λογω μικρης διαφορας στην τιμη .αν και στο πλαισιο ειπαν οτι δεν τουσ εχουν πει τιποτα και παιζει και λιγο χλωμο γιατι ετσι ειπαν και για το γ2 και ποτε δεν εφεραν το 32αρι .ο θεοσ και η ψυχη τουσ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

διαβαζω διαβαζω και ακρη δεν βρισκω..

 

εχω ένα samsung s3,θελω να αποφυγω να πάρω το s5 γιατι δεν θελω παλι Samsung και το G3 μου αρέσει πολύ.

 

Αλλά διαβάζω το νήμα του s5 και είναι όλα καλά και εδω όλο και κατι βλέπω περιέργο(θερμοκρασία,lag,ποιότητα κλήσης,ασθενες wifi,οθονη στον ηλιο κτλ κτλ)

 

Και ειναι πολυ ωραιο κινητο ρε γμτ (και εχω την δυνατοτητα να παρω το 3gb με 450ευρω).

Βοηθηστε με δεν θέλω πάλι samsung :)

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω διαβαζω και ακρη δεν βρισκω..

 

εχω ένα samsung s3,θελω να αποφυγω να πάρω το s5 γιατι δεν θελω παλι Samsung και το G3 μου αρέσει πολύ.

 

Αλλά διαβάζω το νήμα του s5 και είναι όλα καλά και εδω όλο και κατι βλέπω περιέργο(θερμοκρασία,lag,ποιότητα κλήσης,ασθενες wifi,οθονη στον ηλιο κτλ κτλ)

 

Και ειναι πολυ ωραιο κινητο ρε γμτ (και εχω την δυνατοτητα να παρω το 3gb με 450ευρω).

Βοηθηστε με δεν θέλω πάλι samsung :)

Αν δεις το g3 διπλα στο s5 θα δεις ποσο ποιο ποιοτικό δείχνει το g3.αμα νιώθεις lag στο g3 θα νιώσεις και στο s5.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
διαβαζω διαβαζω και ακρη δεν βρισκω..

 

εχω ένα samsung s3,θελω να αποφυγω να πάρω το s5 γιατι δεν θελω παλι Samsung και το G3 μου αρέσει πολύ.

 

Αλλά διαβάζω το νήμα του s5 και είναι όλα καλά και εδω όλο και κατι βλέπω περιέργο(θερμοκρασία,lag,ποιότητα κλήσης,ασθενες wifi,οθονη στον ηλιο κτλ κτλ)

 

Και ειναι πολυ ωραιο κινητο ρε γμτ (και εχω την δυνατοτητα να παρω το 3gb με 450ευρω).

Βοηθηστε με δεν θέλω πάλι samsung :)

Πάρε note 3 και θα με θυμηθείς εγώ είχα το g3 και ήταν σκέτη απογοήτευση χίλιες φορές g2 τώρα οι περισσότεροι που το έχουν αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας λέει η παροιμία. Το s5 το έχει η αδερφή μου εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο σε μαύρο είναι και αδιάβροχο... Αλλά προτιμώ note για λόγους μπαταρίας και καλύτερου productivity.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε note 3 και θα με θυμηθείς εγώ είχα το g3 και ήταν σκέτη απογοήτευση χίλιες φορές g2 τώρα οι περισσότεροι που το έχουν αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας λέει η παροιμία. Το s5 το έχει η αδερφή μου εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο σε μαύρο είναι και αδιάβροχο... Αλλά προτιμώ note για λόγους μπαταρίας και καλύτερου productivity.

 

προχθες ημουν για καφε με φιλο που ειχε το note 3 και μου ειπε θα το πουλησει για g3 μολις το ειδε. Επομενως περι ορεξεως κολοκυθοπιτα ! :lol:

 

Οσον αφορα το g2 ειναι σχεδον αστειο να συγκρινεται με το g3. Μονο μπαταρια εχει καλυτερη και μαλιστα δεν μπορεις να την αντικαταστησεις μονος σου. Φυσικα ο καθενας οτι νομιζει αγοραζει :)

 

ΥΓ. το g3 δεν ειναι αδιαβροχο οπως το s5 που αναφερεις, αλλα στο τεστ του gsmarena αντεξε 4,5 ωρες σε βυθισμενο νερο και λειτουργουσε κανονικοτατα. Το βγαλανε απλα λεει γιατι δεν ειχε νοημα να το αφηνουν αλλο. Το ανοιξανε και δεν ειχε νερο. Αρα προφανως εχει καποια στεγανοτητα χωρις να εχει ip sertification και νομιζω στο 99,9% των ανθρωπων αυτο αρκει. Δεν προκειται ουτε να το αφησω 4,5 ωρες σε μπανιερα ουτε να μπαινω για μπανιο με αυτο :)

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Δώστε μου ένα λόγο που θα έφευγε κάποιος από note 3 και θα πήγαινε σε g3 εκτός από το μέγεθος.. Εγώ προσωπικά έκανα το αντίθετο.. Θέλω επιχειρήματα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς Κυκλοφορία] LG G3 (D855)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...