Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] LG G3 (D855)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι *******αρέοι του Κωτσόβολου που το διαφημίζουν σαν μεταλλικό δεν χρειάζονται μια καταγγελία για να στρώσουν;;

 

Τις πληροφορίες νομίζω πως τις παίρνουν από το site της LG. Και εκεί έτσι το έχουν: http://www.lg.com/gr/microsite/g3/b_feature_03

Η ίδια πληροφορία υπάρχει και στο αγγλικό site της LG καθώς επίσης και σε άλλες γλώσσες. Είπαμε είναι πλαστικό με μεταλλικό φινίρισμα ή κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή είπατε για προπαραγγελίες μου ηρε μήνυμα απο extreme mobile ...

http://www.extreme-mobile.gr/p.LG-G3-D855-EU-WHITE-3GB-RAM-32GB.1021637.html

το βάζω εδώ μόνο και μόνο επειδή ειναι η εκδοση με τα 32 gb χωρο και 3 gv ram που

πολλοί περιμένετε πως και πως ... δυστυχώς δεν έχει τιμή

 

δεν έχω αγοράσει απο εκεί αλλά πολλά παιδιά έχουν γράψει θετικά πράγματα στο τοπικ του g2

που το παρακολουθώ συνέχεια ! :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

επειδή είπατε για προπαραγγελίες μου ηρε μήνυμα απο extreme mobile ...

http://www.extreme-mobile.gr/p.LG-G3-D855-EU-WHITE-3GB-RAM-32GB.1021637.html

το βάζω εδώ μόνο και μόνο επειδή ειναι η εκδοση με τα 32 gb χωρο και 3 gv ram που

πολλοί περιμένετε πως και πως ... δυστυχώς δεν έχει τιμή

 

δεν έχω αγοράσει απο εκεί αλλά πολλά παιδιά έχουν γράψει θετικά πράγματα στο τοπικ του g2

που το παρακολουθώ συνέχεια ! :D

 

Τουλάχιστον αρχίζει σιγά σιγά να έρχεται και στα σκρουτζομάγαζα. Κάτι είναι και αυτό. Καλές αγορές σε όσους το πάρουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Και το PhoneArena λέει το ανάποδο και συμφωνεί με εμένα! Θα έχω για λίγο καιρό την συσκευή ακόμα, αν θές έλα να την δείς από κοντά! Μεσημέρι για να είναι και κάτω από τον ήλιο!

 

Edit: Φωτογραφία!

Σε τι ακριβώς σύμφωνει? Για την μπαταρία λεει οτι οι ισχυρισμοι της lg και οι βελτιώσεις που εχει κανει "Well, whatever it is the company did, it clearly wasn't enough". Ενω και στις μετρήσεις που κανει η αυτονομία του g2 είναι μεγαλύτερη.

Η φωτογραφία που βαζεις, αν και δεν μπορείς με βεβαιότητα να κρινεις ετσι, είναι ΣΙΓΟΥΡΑ χειρότερη απο μια του g2 κατω απο ιδιες συνθήκες.

Όποιος πιστεύει οτι κινητό με μεγ ανάλυση, μεγ οθόνη, ίδιο επεξ χρονισμενο λιγο παραπάνω και ιδια μπαταρία εχει καλυτερη αυτονομία οκ.

Οσα τεστ βγάζουν διαφορετικά συμπεράσματα απλα κλέβουν. Αμα βαλεις και τα 2 κινητά με τερμα φωτεινότητα και μετρήσεις, αυτοματως εχεις κλεψει, γιατι το 1 εχει και 30% μεγ φωτεινότητα απο το αλλο. Βαλε ιδιες φωτεινότητες, ιδια τα πάντα και σύγκρινε και πες μου οτι εχω αδικο..

Και επίσης για το συγκεκριμένο τεστ, έχουν γραφτεί πολλα..

Link to comment
Share on other sites

και όπως έλεγε και επέμενε ένα παιδί σε αυτό το τοπικ θα μπορείτε να πάρετε το 32αρι μέσω παραγγελίας ... φυσικά θα καλύπτεται κανονικά με εγγύηση

 

Σύμφωνα με πληροφορίες του Techblog η «βασική» έκδοση του LG G3 (hands-on) που θα διατεθεί στην Ελλάδα θα είναι το μοντέλο με τα 16GB ενσωματωμένης μνήμης και τα 2GB μνήμης RAM με τιμή 599 ευρώ. To «καλό» μοντέλο με τα 32GB και τα 3GB μνήμης RAM θα έχει τιμή 649 ευρώ αλλά δεν θα είναι άμεσα διαθέσιμο στα περισσότερα καταστήματα και ο υποψήφιος αγοράστης θα πρέπει να το παραγγείλει.

 

Ουσιαστικά και τα δύο μοντέλα θα κυκλοφοήσουν στην Ελλάδα (το 16άρι θα βρίσκεται σε όλα τα καταστήματα μέχρι τα μέσα Ιουλίου), απλά η LG θα επικεντρωθεί σε αυτό το φτηνότερο μοντελο. Τώρα αν κάποια καταστήματα δουν ζήτηση στο 32άρι θα το παραγγείλουν από την LG Hellas και θα το έχουν και αυτό άμεσα διαθέσιμο. Εξαρτάται με το πως θα αντιδράση η αγορά.

 

Το LG G3 θα κυκλοφορήσει σε δύο χρώματα λευκό και μαύρο ταυτόχρονα με τη θήκη-αξεσουάρ Quick Circle Case στα περισσότερα χρώματα.

 

:D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Οι *******αρέοι του Κωτσόβολου που το διαφημίζουν σαν μεταλλικό δεν χρειάζονται μια καταγγελία για να στρώσουν;;

Δε φταίει ο κωτσοβολος.. Απλη μετάφραση του τι γράφει η lg κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ακριβώς σύμφωνει? Για την μπαταρία λεει οτι οι ισχυρισμοι της lg και οι βελτιώσεις που εχει κανει "Well, whatever it is the company did, it clearly wasn't enough". Ενω και στις μετρήσεις που κανει η αυτονομία του g2 είναι μεγαλύτερη.

Η φωτογραφία που βαζεις, αν και δεν μπορείς με βεβαιότητα να κρινεις ετσι, είναι ΣΙΓΟΥΡΑ χειρότερη απο μια του g2 κατω απο ιδιες συνθήκες.

Όποιος πιστεύει οτι κινητό με μεγ ανάλυση, μεγ οθόνη, ίδιο επεξ χρονισμενο λιγο παραπάνω και ιδια μπαταρία εχει καλυτερη αυτονομία οκ.

Οσα τεστ βγάζουν διαφορετικά συμπεράσματα απλα κλέβουν. Αμα βαλεις και τα 2 κινητά με τερμα φωτεινότητα και μετρήσεις, αυτοματως εχεις κλεψει, γιατι το 1 εχει και 30% μεγ φωτεινότητα απο το αλλο. Βαλε ιδιες φωτεινότητες, ιδια τα πάντα και σύγκρινε και πες μου οτι εχω αδικο..

 

Έλεος πια με αυτά τα posts σε κάθε θέμα για μία συσκευή. Σε όποιον δεν αρέσει ας μην το πάρει. Όσοι πρόκειται να το πάρουν ξέρουν ποια είναι τα + και ποια τα - της συγκεκριμένης συσκευής. Να και η άποψη ενός ατόμου από το GSMArena:

 

The screen on the LG G3, when used properly to display high-resolution content, is immense… LG knew that, and has been rightly making a big deal about it.

The overall design of the phone is vastly improved too, with the faux-metal cover not necessarily feeling great but certainly looks the part when laid on a table.

The camera is powerful too, leading to some great snaps and not letting me down when I wanted to just capture the moment here and there. The size of the phone makes some shots slightly harder, but overall it's a good sensor to pack on there.

I really like the new interface LG has created – it's clean, flat and really shows a maturity from a brand that erred far too much on the side of 'fun' rather than making me feel like I had a phone that was worthy of a significant chunk of change each month.

The battery life is also really impressive – sure, it only matches the competition, but given it has so much more to do with the QHD screen it's a revelation really.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και όπως έλεγε και επέμενε ένα παιδί σε αυτό το τοπικ θα μπορείτε να πάρετε το 32αρι μέσω παραγγελίας ... φυσικά θα καλύπτεται κανονικά με εγγύηση

 

 

 

:D

 

Όταν τα 'λεγα εγώ... όλοι διαφωνούσατε :p

Link to comment
Share on other sites

και όπως έλεγε και επέμενε ένα παιδί σε αυτό το τοπικ θα μπορείτε να πάρετε το 32αρι μέσω παραγγελίας ... φυσικά θα καλύπτεται κανονικά με εγγύηση

 

 

 

:D

 

Θα είναι διαθέσιμα και τα 2 αλλά το 32αρι κατόπιν παραγγελίας! Αυτό σημαινει πως θα εισάγεται και επίσημα στην χώρα, άρα ισχύει η Ευρωπαική εγγύηση! Εχει να πέσει πολύ Skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή νιώθω πως πρέπει να απολογηθώ χωρίς λόγο! Το Review το έκανα εγώ. Η συσκευή είναι αρκετά δυνατή, αναβαθμισμένη σε όλα σε σχέση με το G2, όπως θα έπρεπε να είναι. Η οθόνη χρησιμοποιείται κάτω απο φως ήλιου! Τώρα αν θελεις να δεις καμια ταινία 3 το μεσημερι καλοκαίρι κάτω από τον ήλιο, τότε δεν σου κάνει, όπως δε σου κάνει κανενός κινητού! Είπα πως θα την ήθελα πιο φωτεινή αλλά επίσης πως δεν αντιμετώπησα πρόβλημα στην χρήσημ δηλαδή να απαντήσω σε mail, κλήση και να δω Social Media. Όταν όμως πάς σε σκιά, τότε σου πέφτει το σαγώνι από την ευκρίνια που έχει η οθόνη! Ναι ζεσταίνεται όταν το λιώνεις, ναι dimmarei την οθόνη, όπως κάνει και το G2 (το οποίο έχω διπλα μου τώρα), και όλες οι συσκευες γενικά, πέραν του Ζ2 που απλά σου κλείνει την εφαρμογή! (βλέπε θέματα με 4Κ βίντεο). Φυσικά αν έχεις συσκευή που πήρες μετά την IFA, δεν αξίζει να αναβαθμίσεις για καμιά τωρινή ναυαρχίδα!

 

Τώρα σχετικά με το αν σηκώνει ο 801 τα 2Κ της οθόνης... εδώ τα σηκώνει ο 800αρης του TabPro και του NotePRO. δεν θα κολλήσει ο 801!

 

Η κάμερα είναι αναβαθμισμένη πολύ, ο ήχος καλός, πιο δυνατός αλλά όχι ο καλύτερος και η μπαταρία παίζει καλύτερα από το G2. Για τα υπόλοιπα δες το βίντεο και θα καταλάβεις!

 

Εμένα προσωπικά με κάλυψες και σίγουρα αυτό που θα πιάσουμε στα χέρια μας θα είναι κατά 99% ίδιο με αυτό που περιέγραψες τόσο στα θετικά του όσο και στα αρνητικά του. Σίγουρα δεν πρόκειται ούτε να πούμε κοίτα κάτι ωραίο που κάνει και το πέρασαν στο ντούκου ούτε να πούμε κοίτα αυτό το αρνητικό και μας το έκρυψαν.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά με κάλυψες και σίγουρα αυτό που θα πιάσουμε στα χέρια μας θα είναι κατά 99% ίδιο με αυτό που περιέγραψες τόσο στα θετικά του όσο και στα αρνητικά του. Σίγουρα δεν πρόκειται ούτε να πούμε κοίτα κάτι ωραίο που κάνει και το πέρασαν στο ντούκου ούτε να πούμε κοίτα αυτό το αρνητικό και μας το έκρυψαν.

 

το review ήταν υπέρ του δέοντος χορταστικό και πλήρες....προσωπικά και εμένα με κάλυψε απόλυτα!

έχω δει και πολλά άλλα από τα μεγάλα site του εξωτερικού,αλλά μην ξεχνάμε ότι εκεί παίζουν και πολλά λεφτά κάτω από το τραπέζι για να αναδείξουν ή/και να θάψουν μια συσκευή και όχι δεν δηλώνω φαν καμίας εταιρείας,αν και παλιότερα ήμουν samsungόπαιδο αλλά το ξεπέρασα πλέον :p

 

το συγκεκριμένο review τα είπε έτσι όπως τα είπε και ο Marques Brownlee στο αντίστοιχο δικό του...μένει μόνο να το δούμε και εμείς από κοντά και να καταλήξουμε εντέλει τι και αν θα πάρουμε φέτος....προσωπικά μεταξύ G3 και Μ8 (με την πλάστιγγα να γέρνει υπέρ του G3)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Οριστε 2 πολυ καλα vs ενα με το m8 και το αλλο με το s5 ειναι στα ιταλικα βεβαια και δεν καταλαβαινω τιποτα . Αλλα μπορειτε να καταλαβεται πολλα για τη οθονη. Ο τυπος δειχνει οτι εχει βαλει και 2 κινητα στο 100% και συγκρινει τις ιδιες φωτογραφιες .

Σε σχεση με το m8 θεωρω οτι και τα 2 ειναι στο ιδιο επιπεδο φωτεινοτητας αλλα τα χρωματα φαινονται λιγο πιο ζωντανα στο g3.

 

Σε σχεση τωρα με το s5 και εδω παλι η φωτεινοτητα ειναι και στα 2 κινητα στα ιδια επιπεδα , το ιδιο και τα χρωματα που φαινονται εξισου ζωντανα κσι στα 2 . Εκει που υπερτερει με διαφορα το s5 ειναι στο μαυρο χρωμα.

 

Ενα αλλο μειονεκτημα που διαπιστωσα ειναι οι γωνιες θεασης .Εδω τωρα αν βλεπεις την οθονη υπο μεγαλη γωνια τα χρωματα αρχιζουν να θαμπωνουν. Βεβαια αυτο δεν εχει πρακτικα καμια σημασια γιατι ολοι κραταμε παντα το κινητο μας φυσιολογικα. Γι συτο ισως σε καποια βιντεο η οθονη του φαινοταν πιο σκοτεινη γιατι η γωνια πουτο τραβουσαν ηταν αρκετα μεγαλη.

 

Link to comment
Share on other sites

Οριστε 2 πολυ καλα vs ενα με το m8 και το αλλο με το s5 ειναι στα ιταλικα βεβαια και δεν καταλαβαινω τιποτα . Αλλα μπορειτε να καταλαβεται πολλα για τη οθονη. Ο τυπος δειχνει οτι εχει βαλει και 2 κινητα στο 100% και συγκρινει τις ιδιες φωτογραφιες .

Σε σχεση με το m8 θεωρω οτι και τα 2 ειναι στο ιδιο επιπεδο φωτεινοτητας αλλα τα χρωματα φαινονται λιγο πιο ζωντανα στο g3.

 

Σε σχεση τωρα με το s5 και εδω παλι η φωτεινοτητα ειναι και στα 2 κινητα στα ιδια επιπεδα , το ιδιο και τα χρωματα που φαινονται εξισου ζωντανα κσι στα 2 . Εκει που υπερτερει με διαφορα το s5 ειναι στο μαυρο χρωμα.

 

Ενα αλλο μειονεκτημα που διαπιστωσα ειναι οι γωνιες θεασης .Εδω τωρα αν βλεπεις την οθονη υπο μεγαλη γωνια τα χρωματα αρχιζουν να θαμπωνουν. Βεβαια αυτο δεν εχει πρακτικα καμια σημασια γιατι ολοι κραταμε παντα το κινητο μας φυσιολογικα. Γι συτο ισως σε καποια βιντεο η οθονη του φαινοταν πιο σκοτεινη γιατι η γωνια πουτο τραβουσαν ηταν αρκετα μεγαλη.

 

 

Η φωτεινότητα της οθόνης του υστερεί πολύ σε σχέση με αυτήν του Galaxy S5, δυστυχώς..

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα της οθόνης του υστερεί πολύ σε σχέση με αυτήν του Galaxy S5, δυστυχώς..

Οσο αυτονόητο και να είναι αυτο που γράφεις, θα αρχίσουν να σου επιτίθενται κάποιοι.. Δυστυχώς καποιοι λειτουργούν σαν θρησκοληπτοι.. Προτιμούν να μη πιστεύουν τα αρνητικά που εχει μια συσκευή. Σε 90 site να γράψουν οτι η φωτεινότητα είναι αρκετά κατω και απο g2 και φυσικά και απο το s5, αν ενα ουτε καν γράψει, αλλα δείχνει φώτο που φαίνεται παρομοια η φωτεινότητα, αυτόματα αυτο είναι το σωστό.. Οσοι διαφωνούν ειναι ασχετοι, σαμσουνακιδες κλπ. Και οκ, ορισμένοι το κανουν κατ επάγγελμα. Έχουν λογο να παραπληροφορουν, αλλα οι περισσότεροι απλα ειναι φανατικοι επιπέδου θρησκοληψιας..

Δεν αναφερομαι ειδικά στο g3. Ακριβώς το ιδιο συμβαίνει για καθε νεα συσκευή..

Τα νούμερα φωτεινότητας που ανακοινώνουν οι ιδιες οι εταιρίες, απαγορεύεουν εντελώς παρομοιες φωτεινότητες. Και δε χρειάζεται καν να "περιμενετε να δούμε ". Στοιχειώδη γνώση και μονο χρειάζεται..

Αλλα ειδικά για αυτο 9.99/10 σιτε το γράφουν. Εσεις πιστέψτε το αντίθετο.. Οταν ολοι καταλάβουν οτι απλα αυτο δε γίνεται, αρχιζει το "ελα μωρέ μια χαρα φωτεινότητα εχει, υπερ αρκετη"..

Το συγκεκριμένο θεμα, η φωτεινότητα δυστυχώς ειναι πισωγύρισμα.. Σημαντικό μειον. Δε θα αλλαξει οσα παραμυθια και να γραφτούν. Ουτε ειμαι κανενας hater. Το g2 έχω και σκεφτόμουν για g3. Προσωπικά το απέρριψα μονο απο αυτο. Η υψηλή φωτεινότητα του g2, δεν μου είναι αρκετή παντα. Αυτο σημαίνει οτι με ακομα μικροτερη θα είμαι πολυ χειρότερα.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα της οθόνης του υστερεί πολύ σε σχέση με αυτήν του Galaxy S5, δυστυχώς..

 

Θα συμφωνήσω ότι στο βίντεο η διαφορά φωτεινότητας είναι εμφανής. Παρόλα αυτά εμένα τουλάχιστον τα χρώματα του G3 μου φαίνονται καλύτερα και πιο έντονα από το S5. Του S5 μοιάζουν σαν να είναι λίγο πιο ξεθωριασμένα από το G3.

Κι εγώ ξενέρωσα πάντως με την φωτεινότητα. Ανυπομονώ να το δω από κοντά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έχεις δίκιο το βλέπω και εγώ τώρα LG3

 

Γράφει

 

προπαραγγείλτε το τώρα!!! Αναμένεται στις 15 Ιουλίου 2014

 

δεν είναι διαθέσιμο, εσείς που το είδατε.:wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γράφει

 

προπαραγγείλτε το τώρα!!! Αναμένεται στις 15 Ιουλίου 2014

 

δεν είναι διαθέσιμο, εσείς που το είδατε.:wacko:

 

Υπαρχει. Πηρα τηλ και μαλιστα μου ειπαν οτι ο πρωτος που θα παρει την συσκευη στα χερια του απο καθε καταστημα πλαισιο εχει και δωρο το bluetooth της lg.

Hδη φιλος μου το εχει στα χερια του και το πηρε απο το πλαισιο.

 

 

 

http://i62.tinypic.com/2060rp4.jpg

 

http://i59.tinypic.com/jtpjqf.jpg

 

Οποιος θελει και αλλες φωτο απο το unboxing ας πει να βαλω.

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει. Πηρα τηλ και μαλιστα μου ειπαν οτι ο πρωτος που θα παρει την συσκευη στα χερια του απο καθε καταστημα πλαισιο εχει και δωρο το bluetooth της lg.

Hδη φιλος μου το εχει στα χερια του και το πηρε απο το πλαισιο.

 

 

 

http://i62.tinypic.com/2060rp4.jpg

 

 

Ευχαριστώ τον φίλο Χρήστο για την πληροφορία. Το κινητό το πήρα μόλις από το πλαίσιο καιεεπιστρέφω σπίτι να ξεκινήσω τις δοκιμές

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο Χρήστο για την πληροφορία. Το κινητό το πήρα μόλις από το πλαίσιο καιεεπιστρέφω σπίτι να ξεκινήσω τις δοκιμές

Καλορίζικο, αναμένουμε νέα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά,πώς και κυκλοφορεί τόσο νωρίς χωρίς να έχει ειδοποιήσει η LG Electronics;Επίσης για μέσα Ιουλίου δεν έλεγαν;

Στο play247,το έχουν ήδη 50 ευρώ κάτω!!!:blink:

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=104143&ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο που είχα τηλεφωνήσει την Πέμπτη (με το που το έβαλαν στο site) μου είπαν να ξαναπάρω την Τρίτη για να έχουν διαθεσιμότητα...

Ας δούμε τώρα τι θα πούνε οι πρωτοπόροι και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα μια βολτα απο το The Mall και το βρήκα στην εκθεση στο Πλαισιο.

Οσοι πιστοι...

Γρηγορο μου φανηκε , ελαφρυ αρκετα συγκριτικα με Note 2 , η φωτεινοτητα σε σχεση με το τελευταιο λιιγο παραπανω υπερ του G3.

(Το Note 2 δεν φημιζοταν ποτε για την φωτεινοτητα του)

Edited by takisss

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά,πώς και κυκλοφορεί τόσο νωρίς χωρίς να έχει ειδοποιήσει η LG Electronics;Επίσης για μέσα Ιουλίου δεν έλεγαν;

Στο play247,το έχουν ήδη 50 ευρώ κάτω!!!:blink:

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=104143&ref=bestprice.gr

Αφού το Πλαίσιο το δίνει με το Bluetooth Handsfree HBS-800 νομίζω ότι αξίζει να το πάρεις από εκεί μια που το Bluetooth κοστίζουν πολύ παραπάνω.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς Κυκλοφορία] LG G3 (D855)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...