Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λες;

Θα ρωτήσω μήπως έχει κανένας γνωστός μου και θα τσεκάρω

Ευχαριστώ

Μαλλον η CPU σου βαραει κατοσταρια.

Δοκιμασε καποιο plugin του chrome που αναγκαζει το youtube να μην παίζει με τον νεο codec.

Οπως αυτό

https://chrome.google.com/webstore/detail/h264ify/aleakchihdccplidncghkekgioiakgal?hl=en

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον βρήκα άκρη, έψαξα και βρήκα το CD με τους drivers που ήταν στην συσκευασία και το πέρασα αφού πρώτα έβγαλα αυτούς που είχε από τις ενημερώσεις της Microsoft. Από χτες δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα! Θέλω να βρω και ποια ρύθμιση πρέπει να κάνω στα Windows για να μην πάρει κάποια νεότερη, κάτι είδα στο Google για ένα εργαλείο της Microsoft που κάνεις hide κάποιες ενημερώσεις εκτός αν υπάρχει κάποια άλλη λύση
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερετε καποια εφαρμογη για tv live streaming των ελληνικων καναλιων; και δεν μιλαω για τα συνδρομητικα, ενοοω τα ελευθερα πανελλαδικα. Το εψαξα λιγο με το kodi, αλλα δεν εβγαλα ακρη, δεν μπορουσα να βρω τα add ons που χρειαζετε.
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ αν το βάζω σε λάθος section αλλά δεν ήθελα να ανοίξω νέο

Λοιπον έχω ένα slimbook quest και στην προσπάθεια αναβάθμισης Windows ή κάτι άλλο μου βγαίνει αυτό

Κάποια ιδέα να το σώσω?

47075728864_2308773a73_z.jpgIMG_20190517_004433 by sakis88888, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Τα προβλήματα στην 1903 λύθηκαν ή να περιμένω ακόμα για να αναβαθμίσω ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα έχοντας απλά αποσυνδέσει τους 3 εξωτερικούς μου δίσκους, επειδή υποτίθεται υπήρχε θέμα αν έχεις usb devices πάνω. Θεωρητικά λύθηκε αυτό, αλλά who knows, it's MS after all :lol: Αναβάθμισα μέσω του ISO και σε ~40 λεπτά ήταν όλα jet. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα (ούτε αντιμετωπίζω), αλλά, ως γνωστόν, με τα major updates στα Windows 10, ποτέ δεν ξέρεις αν θα σου λάχει κάτι, για κάθε PC είναι διαφορετικά.
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα έχοντας απλά αποσυνδέσει τους 3 εξωτερικούς μου δίσκους, επειδή υποτίθεται υπήρχε θέμα αν έχεις usb devices πάνω. Θεωρητικά λύθηκε αυτό, αλλά who knows, it's MS after all :lol: Αναβάθμισα μέσω του ISO και σε ~40 λεπτά ήταν όλα jet. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα (ούτε αντιμετωπίζω), αλλά, ως γνωστόν, με τα major updates στα Windows 10, ποτέ δεν ξέρεις αν θα σου λάχει κάτι, για κάθε PC είναι διαφορετικά.
Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Αναβαθμισα σταθερό και laptop αρκετούς usb και δίσκους πάνω

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Αναβαθμισα σταθερό και laptop αρκετούς usb και δίσκους πάνω

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Υπήρχε , επίσημα, τέτοιο θέμα. Αν λύθηκε, δεν το ξέρω :)

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε , επίσημα, τέτοιο θέμα. Αν λύθηκε, δεν το ξέρω :)
Ακόμη υπάρχει δεν είμαι σίγουρος αν λήθει απλά σου λένε βγάλε οποιαδήποτε εξοτερικο μέσο
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω, ότι είναι επίσημο, από την Ms. Υποτίθεται πως πλέον, με το τελευταίο iso, το έλυσαν (το ανέβασαν εκ νέου - δεν είμαι σίγουρος φυσικά αλλά κάπου το διάβασα).

Για καλό και για κακό εγώ είχα βγάλει τους δίσκους μου και όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω, ότι είναι επίσημο, από την Ms. Υποτίθεται πως πλέον, με το τελευταίο iso, το έλυσαν (το ανέβασαν εκ νέου - δεν είμαι σίγουρος φυσικά αλλά κάπου το διάβασα).

Για καλό και για κακό εγώ είχα βγάλει τους δίσκους μου και όλα κομπλέ.

 

αλlο θέμα έλυσαν ακόμη ποιο σοβαρό (οταν έκανες format (καθαρό) και είχες και άλλους δίσκους επάνω η αλλο partition) τα γυρνούσε σε raw

Link to comment
Share on other sites

Αχ, αυτές οι αναβαθμίσεις της MS, όλο εκπλήξεις είναι :lol:

Πάντως (φτου φτου) , μηδέν προβλήματα so far. :)

Link to comment
Share on other sites

Αχ, αυτές οι αναβαθμίσεις της MS, όλο εκπλήξεις είναι :lol:

Πάντως (φτου φτου) , μηδέν προβλήματα so far. :)

 

για αυτο εγω εχω βρει την ηγεια μου με τα Windows 10 Enterprise LTSC 2019και αστην η ms να κανει beta testing αλλου

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιο διάστημα στις αρχές που είχα enterprise, ποτέ ξανά, είχα την υγειά μου μέχρι που η nvidia ήθελε την επόμενη έκδοση για να αναγνωριστεί η τότε κάρτα μου (GTX 1070) και νόμιζα ότι έχει πρόβλημα η κάρτα. Δεν έδινε με τίποτα σε enterprise το update οπότε αναγκάστηκα και "υποβιβάστηκα" σε pro.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιο διάστημα στις αρχές που είχα enterprise, ποτέ ξανά, είχα την υγειά μου μέχρι που η nvidia ήθελε την επόμενη έκδοση για να αναγνωριστεί η τότε κάρτα μου (GTX 1070) και νόμιζα ότι έχει πρόβλημα η κάρτα. Δεν έδινε με τίποτα σε enterprise το update οπότε αναγκάστηκα και "υποβιβάστηκα" σε pro.
Τώρα που έχει λίγο άλλαξε η πολιτική είναι ποιο ομαλά τα πράγμα στο gaming τομέα, εγώ παντός ας μείνω χωρίς games καλύτερα (όχι ότι παίζω λόγο Έλληψης χρόνου) πάρα να περάσω το τσίρκο το Pro ξανά
Link to comment
Share on other sites

Είναι προσωπική εμπειρία μαν :) Ας πούμε στο "τσίρκο" δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, δεν είναι παράδοξο :) Στα τόσα δις συσκευές και συνδυασμούς hw , μου φαίνεται λογικό να βλέπεις πολλά θέματα.

Ωστόσο αυτό που περιέγραψα είχε σχέση με την αναγνώριση της κάρτας. Δεν δεχόταν drivers, ήταν φρεσκοαγορασμένη και ήταν σαν ένα κούτσουρο πάνω στην PCI-e θύρα, και τα Enterprise έμεναν στην τότε (αν θυμάμαι σωστά) στην 1511 και ήθελε την 1607 η οποία δεν ερχόταν με τίποτα. Well, είναι περί ορέξεως το πράμα :) Την δουλειά σου να κάνεις και όλα κομπλέ :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι προσωπική εμπειρία μαν :) Ας πούμε στο "τσίρκο" δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, δεν είναι παράδοξο :) Στα τόσα δις συσκευές και συνδυασμούς hw , μου φαίνεται λογικό να βλέπεις πολλά θέματα.

Ωστόσο αυτό που περιέγραψα είχε σχέση με την αναγνώριση της κάρτας. Δεν δεχόταν drivers, ήταν φρεσκοαγορασμένη και ήταν σαν ένα κούτσουρο πάνω στην PCI-e θύρα, και τα Enterprise έμεναν στην τότε (αν θυμάμαι σωστά) στην 1511 και ήθελε την 1607 η οποία δεν ερχόταν με τίποτα. Well, είναι περί ορέξεως το πράμα :) Την δουλειά σου να κάνεις και όλα κομπλέ :)

 

στης πρωτες εκδόσεις ειχε θεμα αναγνώρισης καθος ακομη απαιζαν με το core

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη υπάρχει δεν είμαι σίγουρος αν λήθει απλά σου λένε βγάλε οποιαδήποτε εξοτερικο μέσο
Μην παρουσιάζουμε κάποιες λίγες περιπτώσεις ως γενικευμένα προβλήματα.

Γιατί υπάρχουν και εκατομμύρια άλλες περιπτώσεις όπως η δικιά μου που σε πόσα μηχανάκια ποτέ δεν είχα θέμα με τα 10ρια.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από χθες στα PC του γραφείου πετάει αυτό το μήνυμα όταν γίνεται εκκίνηση του Outllok. Ξέρει κανείς τι γίνεται?

 

kMo9z0k.png

 

Μετά το ΟΚ μου βγάζει αυτά τα δύο μηνύματα:

 

pDVHSQ1.png

qtJYZkD.png

 

 

EDIT

Έκανα κατάργηση και εγκατάσταση των microsoft accounts απο τις ρυθμίσεις των προφίλ και δούλεψε, σε περίπτωση που τύχει και σε κάποιον άλλον

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Χαιρεται ! Εχω ενα dell laptop κ μεχρι χθες οταν ηθελα να αυξομειωσω την ενταση απλα πατουσα το f2-f3. Απο χθες, δε ξερω γιατι, πρεπει να παταω και το Fn πληκτρο ταυτοχρονα. Ξερει κανεις απο που αλλαζει αυτη η ρυθμιση?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

dell inspiron 15 , αγορασα καινουρια μπαταρια , κ ενω την βλεπει κανονικα το laptop δεν την φορτιζει :wacko: μπαταρια δεν ειχα γνησια , δουλευα το λαπτοπ μονο με το τροφοδοτικο το οποιο ειναι universal . απεγκατεστησα τους drovers αλλα τπτ . πηγα να κανω αναβαθμηση τα bios αλλ δεν μ αφηνει γτ θελει 2 πηγες τροφοδοσια κ εγω εχω θεμα :X λετε να δοκιμασω με γνησιο τροφοδοτικο μηπως φταιει ? windowes 10 64bit
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

dell inspiron 15 , αγορασα καινουρια μπαταρια , κ ενω την βλεπει κανονικα το laptop δεν την φορτιζει :wacko: μπαταρια δεν ειχα γνησια , δουλευα το λαπτοπ μονο με το τροφοδοτικο το οποιο ειναι universal . απεγκατεστησα τους drovers αλλα τπτ . πηγα να κανω αναβαθμηση τα bios αλλ δεν μ αφηνει γτ θελει 2 πηγες τροφοδοσια κ εγω εχω θεμα :X λετε να δοκιμασω με γνησιο τροφοδοτικο μηπως φταιει ? windowes 10 64bit

 

Η μπαταρία είναι αυθεντική??

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

dell inspiron 15 , αγορασα καινουρια μπαταρια , κ ενω την βλεπει κανονικα το laptop δεν την φορτιζει :wacko: μπαταρια δεν ειχα γνησια , δουλευα το λαπτοπ μονο με το τροφοδοτικο το οποιο ειναι universal . απεγκατεστησα τους drovers αλλα τπτ . πηγα να κανω αναβαθμηση τα bios αλλ δεν μ αφηνει γτ θελει 2 πηγες τροφοδοσια κ εγω εχω θεμα :X λετε να δοκιμασω με γνησιο τροφοδοτικο μηπως φταιει ? windowes 10 64bit
Με Dell υπάρχει θέμα με φορτιστές και μπαταρίες πρέπει να είναι μαμα
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται ! Εχω ενα dell laptop κ μεχρι χθες οταν ηθελα να αυξομειωσω την ενταση απλα πατουσα το f2-f3. Απο χθες, δε ξερω γιατι, πρεπει να παταω και το Fn πληκτρο ταυτοχρονα. Ξερει κανεις απο που αλλαζει αυτη η ρυθμιση?

Πάτα μια φορά τα πλήκτρα FN και το ESC ταυτόχρονα.

Θα επανέλθει στην προτέρα συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά κάτι πείραξα εδώ και έγινε μισή η οθονη εκανα επανεκκινη αλλά τίποτα.

 

https://i.postimg.cc/YCfSYYbw/Screenshot-1.png

Εκεί που είναι διαχωριστικό (εκεί που σπάει το κείμενο) πας με το mouse σου βγάζει resize πας και το κάνεις όσο θέλεις εσύ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...