Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη ειχα προβλημα με το μοτερ της δονησης, ανοιξα το κινητο και το επισκευασα, η οθονη του ειναι ogs και βγαινει πανευκολα, δεν ειναι καν κολημενη παρα μονο την κρατανε καπου 12 βιδες, εαν βρεις ανταλακτικο lcd-digitizer μπορω να σε βοηθησω.

οι οθονες ogs ειναι κολλημενες πανω στο γυαλι, μου κανει εντυπωση που λες οτι κρατιεταια πο 12 βιδες.

 

ενα jiayu g4 που ειχα και το ειχα ανοιξει 3-4 φορς ειχε ogs οθονη (οθοναρα βασικα) και ηταν κολλημενη στο gorilla glass, οπως σε ολα τα επωνυμα τηλεφωνα με ogs. Αλλωστε αν δεν ειναι κολλημενη στο γυαλι δεν εχει νοημα το ogs (One Glass Solution) διοτι δεν ειναι ενιαιο κομματι με το γυαλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
σημερα ελαβα email απο focalprice και μ ειπαν πως το κινητο θα καθυστέρηση απο οτι υπολογιζα αλλες 15 μερες δεν καταλαβα πολυ μαλον δεν θα ειχαν αποθεμα ας ελπισουμε οτι θα μ ερθει κανα καλο γιατι αμα ειναι να περιμενω 1.5 μηνα και να ειναι μαπα δεν ξανα εμπιστευομαι κινεζο ...Ξερει κανεις αμα θα φορεσει lollipop???

 

Θα περιμένεις πολύ απ' ότι φαίνεται. Πάρε τα χρήματά σου πίσω και πάρτο από αλλού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον έχω το μεγαλύτερο πρόβλημα από όλους σας. Ο εφιάλτης της έκρηξης μπαταρίας ξαναχτυπά. Τα λόγια είναι περιττά : [ATTACH]56220[/ATTACH]

 

[ATTACH]56221[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον έχω το μεγαλύτερο πρόβλημα από όλους σας. Ο εφιάλτης της έκρηξης μπαταρίας ξαναχτυπά. Τα λόγια είναι περιττά : [ATTACH]56220[/ATTACH]

 

[ATTACH]56221[/ATTACH]

 

Κρίμα......... έμπλεξες άσχημα....... σκίστους με email φωτό κλπ :(:(:(:(:(

 

Πρέπει να είναι ότι πιο άχρηστο έχει βγει τους τελευταίους μήνες στην κινεζοαγορά!!!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

οι οθονες ogs ειναι κολλημενες πανω στο γυαλι, μου κανει εντυπωση που λες οτι κρατιεταια πο 12 βιδες.

 

ενα jiayu g4 που ειχα και το ειχα ανοιξει 3-4 φορς ειχε ogs οθονη (οθοναρα βασικα) και ηταν κολλημενη στο gorilla glass, οπως σε ολα τα επωνυμα τηλεφωνα με ogs. Αλλωστε αν δεν ειναι κολλημενη στο γυαλι δεν εχει νοημα το ogs (One Glass Solution) διοτι δεν ειναι ενιαιο κομματι με το γυαλι.

 

Σου ειπε κανεις οτι ξεκολλησα την οθονη απο το digitizer? Ειπα απλα οτι το συνολο οθονης digitizer μητρικης κλπ κρατιεται απο 12 βιδες πανω στο μεταλλικο σασι, το πισω γυαλι εχει μεταλλο απο κατω και κολαει περιμετρικα με αυτ/το διπλης επαφης, με λιγα λογια το συστημα ολο μοιαζει με τα σωθικα του neken n6, αναρωτιεμαι φιλε μου αν εχεις λυσει κανενα κινητο ποτε......ασε τους servicαδες να ξερουν καλυτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σημερα ελαβα email απο focalprice και μ ειπαν πως το κινητο θα καθυστέρηση απο οτι υπολογιζα αλλες 15 μερες δεν καταλαβα πολυ μαλον δεν θα ειχαν αποθεμα ας ελπισουμε οτι θα μ ερθει κανα καλο γιατι αμα ειναι να περιμενω 1.5 μηνα και να ειναι μαπα δεν ξανα εμπιστευομαι κινεζο ...Ξερει κανεις αμα θα φορεσει lollipop???

στειλε μου αριθμο παραγγελιας απο focalprice να σου πω ποτε θα παραλαβεις, στειλε με pm αν δεν θες να εμφανισεις στοιχεια εδω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κρίμα......... έμπλεξες άσχημα....... σκίστους με email φωτό κλπ :(:(:(:(:(

 

Πρέπει να είναι ότι πιο άχρηστο έχει βγει τους τελευταίους μήνες στην κινεζοαγορά!!!!!!!

 

Το κινητο ειναι απλα καλο. Η μπαταρια σου μαλλον καπου βραχυκυκλωσε ζεσταθηκε και φουσκωσε, δεν ειναι φυσικα τυπου 25c, απλα αλλαζεις μπαταρια και εισαι παλι μια χαρα, δηλαδη σε επωνυμα δεν εχεις δει αστοχια υλικου σε μπαταρια?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

@fireblade1

Φυσικά και έχω δει, αλλά αυτό που συμβαίνει με το ζερο είναι εξαιρετικά σπάνιο, 9 στους 10 έχουν θέματα.....

Μηδέν όνομα και πραμα, με λυπήθηκε ο Θεούλης και μάλιστα δύο φορές και δεν το πήρα στην γυναίκα μου !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ακυρώστε μάγκες σας τις παραγγελείες σας όσοι προλαβαίνετε! Γιαυτό υπάρχουν και τα φόρουμ, να διαφωτίζουν τον κόσμο. Όποιος επιμένει να το αγοράσει μετά από αυτό το thread είναι απλά ....:X
Link to comment
Share on other sites

Ακυρώστε μάγκες σας τις παραγγελείες σας όσοι προλαβαίνετε! Γιαυτό υπάρχουν και τα φόρουμ, να διαφωτίζουν τον κόσμο. Όποιος επιμένει να το αγοράσει μετά από αυτό το thread είναι απλά ....:X

 

Δε νομίζω ότι το έχει παραγγείλει κάποιος διαβάζοντας το φόρουμ τον τελευταίο καιρό. Το θέμα είναι οι υπόλοιποι που το έχουμε παραγγείλει εδώ και ένα μήνα και θα 'ρθει από μέρα σε μέρα και δεν ξέρουμε τι θα αντικρίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το έχει παραγγείλει κάποιος διαβάζοντας το φόρουμ τον τελευταίο καιρό. Το θέμα είναι οι υπόλοιποι που το έχουμε παραγγείλει εδώ και ένα μήνα και θα 'ρθει από μέρα σε μέρα και δεν ξέρουμε τι θα αντικρίσουμε.

Εγώ το παρέλαβα για ένα φίλο την Δευτέρα.μεχρι στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι, και οι σιμ αθικτες....ειναι όμως σίγουρο ότι στο κοντινό μέλλον θα έχει και αυτός πρόβλημα. Κρίμα και είναι πανέμορφο τηλέφωνο.. Μεγάλη πατάτα έκανε η umi!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ο μονος που ρίσκαρα? (μπορεις να πεις οτι εκανα και βλακεία )και το παρήγγειλα πριν μια βδομάδα πιστεύω οτι ειναι να μην σ τύχει γιατι πέρσι ειχα παραγγείλει ενα samsung S4 και δεν οταν το άνοιγες η οθόνη ηταν πράσινη και δεν λειτουργούσε η αφή οντως εβγαλε πολλα και προβληματα τα οποια δεν διορθώνονται ευκολα...επεισης εκανα το μεγαλο λαθος να πληρωσω με pre-paid δεν ξερω αν μπορω να την ακυρωσω τωρα... Edited by summoner
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο 1ο πρόβλημα που θα βγάλει θα τους ζητήσω να το γυρίσω πίσω. Ελπίζω το paypal να έχει κάληψη για τέτοιου είδους θέματα. Επίσης αν μου στείλουν το beta θα τους το στείλω κατ' ευθείαν πίσω και θα παραγγείλω άλλο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν μετά από 20 μέρες που το έχω έχει τέτοια θέματα .....Και που βρίσκω τέτοια μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια σημαντική ερώτηση. Το παρέλαβα πριν 2 μέρες και έχω πρόβλημα με το σήμα της Wind το χάνει συνέχεια και μάλιστα σε σημεία που δεν είχα θέμα με άλλα κινητά κατά τα άλλα είναι μια χαρά.

Υ.Γ. πέρασα το νέο update αμέσως:!:

Link to comment
Share on other sites

μετά από σχεδόν 20 μέρες χρήσης χθές πήρε το 1ο σκρήνσοτ, να θεωρήσω εαυτόν τυχερό ή άτυχο? άντε να είμαι εγώ και ένας ακόμα εδώ μέσα που δεν μας έχει βγάλει κουσούρια... ακόμα... :X
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Σου ειπε κανεις οτι ξεκολλησα την οθονη απο το digitizer? Ειπα απλα οτι το συνολο οθονης digitizer μητρικης κλπ κρατιεται απο 12 βιδες πανω στο μεταλλικο σασι, το πισω γυαλι εχει μεταλλο απο κατω και κολαει περιμετρικα με αυτ/το διπλης επαφης, με λιγα λογια το συστημα ολο μοιαζει με τα σωθικα του neken n6, αναρωτιεμαι φιλε μου αν εχεις λυσει κανενα κινητο ποτε......ασε τους servicαδες να ξερουν καλυτερα.

 

 

αλλο καταλαβα μη βαρας. εχω ανοιξει αρκετα κινητα.

 

 

 

 

Το δικο μου ηρθε αισιως και εχω αναμικτα συναισθηματα. το κινητο που θελω να αντικαταστησω ειναι το xiaomi note. πανω κατω ιδια χαρακτηριστικα με το zero να εχει καλυτερη οθονη και αισθητα καλυτερο μεγεθος.

Κατι σημαντικο που δεν το εχω δει σε σχολια τοσο καιρο:

Το πραγματικο παχος ΔΕΝ ειναι 6.4 χιλιοστα αλλα 7-7,2 χιλιοστα.

 

οχι οτι δεν ειναι λεπτο, αλλα σπαστηκα που δεν λενε αληθεια

 

Στα του umi zero:

το gps δεν πιανει σωστα και με εκνευριζει.

η πισω καμερα ειναι πολυ καλη αλλα εχει χειροτερο φλας απο το xiaomi note.

η μπροστινη καμερα αμφιβαλλω αν ειναι 8. Ειτε 5 ειναι , ειτε 3mp (το πιο πιθανο) γτι εχει χειροτερη ποιοτητα απο την πραγματικη 5αρα του xiaomi.

led notification δεν εχει (οκ αυτο το ξερα και υπαρχει λυση)

η μπαταρια πεφτει παρα πολυ γρηγορα οταν το χρησιμοποιω (3g internet ανοιχτη οθονη) αλλα ευτυχως δεν κουνιεται οταν δειναι σβηστη η οθονη.

Ζεσταινεται παρα πολυ ευκολα, το καλοκαιρι δηλαδη τι θα κανει θα ψηνεται? %-10 λεπτα να το χεις στο χερι σου νιωθεις τη θερμοκρασια.

 

Μου ηρθε λοιπον με την 3.01 και μου κανει τρομερη εντυπωση γτι το παραγγειλα 29 δεκεμβριου που ειχε ηδη βγει αναβαθμιση. Το προβλημα λοιπον που εχω ειναι οτι μετα απο κλησεις κολλαει, ή κανει restart (οχι παντα) και το gps που το χρησιμοποιω πολυ.

 

Η ερωτηση μου ειναι ποια εκδοση να περασω? 3.03 ? 3.05 ? Τι προτεινετε?

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

Αν μετά από 20 μέρες έχεις μόνο αυτό τότε να θεωρήσεις τον εαυτό σου τυχερό!!

Είμαι στις 5 μέρες και μου έχει κάνει 4 reboots.Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό....

μετά από σχεδόν 20 μέρες χρήσης χθές πήρε το 1ο σκρήνσοτ, να θεωρήσω εαυτόν τυχερό ή άτυχο? άντε να είμαι εγώ και ένας ακόμα εδώ μέσα που δεν μας έχει βγάλει κουσούρια... ακόμα... :X
Link to comment
Share on other sites

Κινητο που φοβασαι αν θα σου βγάλει η οχι τη χρονιά δεν λέγεται κινητο.

 

Εγω σας χαιρετω... Θα παρω το huawei ascend p7 σε μαυρο χρώμα 10 φορες καλύτερο με γυαλι μπρος πισω. Και παρα πολυ λεπτο.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια σημαντική ερώτηση. Το παρέλαβα πριν 2 μέρες και έχω πρόβλημα με το σήμα της Wind το χάνει συνέχεια και μάλιστα σε σημεία που δεν είχα θέμα με άλλα κινητά κατά τα άλλα είναι μια χαρά.

Υ.Γ. πέρασα το νέο update αμέσως:!:

 

Και εμένα μία από τα ίδια. Έγώ έχω Cosmote. Ξέρει κάνεις να μας προτείνει καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

εμένα ρε παιδιά, ούτε reboot, ούτε προβλήματα με το σήμα είχε!!

Μήπως να ψάξουμε τις παρτίδες?? :wacko:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Η 3.03 δουλευει μια χαρα εξαλου δεν εχει κατι λογοτερο απο την 3.05 .

Το τηλ. το εχω απο τις 15 Δεκεμβρη και αφου περασα μετα απο factory reset την 3.01 και καπακι την 3.03 , μεχρι ωρας ολα δουλευουν ρολοι , σημα τηλεφωνιας, wifi , εξαιρετικο gps κλπ. Τα γνωστα προβληματα τα εχει δηλ. στιγμιοτυπα οθονης πιο αραια απο πριν αλλα τραβαει στο ξεκαρφωτο , γρατζουναει τις καρτες και ζεστενεται , οχι ομως οπως με την 3.01 . Η μπαταρια μια χαρα βγαζει την ημερα με πολυ νετ και κανονικη χρηση τηλεφωνιας.

Αυτα......

Link to comment
Share on other sites

Να γράψουμε από που το αγόρασε ο καθένας και πότε, ώστε να βγάλουμε μια άκρη με τα προβλήματα??
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Η 3.03 δουλευει μια χαρα εξαλου δεν εχει κατι λογοτερο απο την 3.05 .

Το τηλ. το εχω απο τις 15 Δεκεμβρη και αφου περασα μετα απο factory reset την 3.01 και καπακι την 3.03 , μεχρι ωρας ολα δουλευουν ρολοι , σημα τηλεφωνιας, wifi , εξαιρετικο gps κλπ. Τα γνωστα προβληματα τα εχει δηλ. στιγμιοτυπα οθονης πιο αραια απο πριν αλλα τραβαει στο ξεκαρφωτο , γρατζουναει τις καρτες και ζεστενεται , οχι ομως οπως με την 3.01 . Η μπαταρια μια χαρα βγαζει την ημερα με πολυ νετ και κανονικη χρηση τηλεφωνιας.

Αυτα......

 

Τό δικό μου δέν ανέβαζε παραπάνω θερμοκρασία μέ τήν 3.01 σέ σχέση μέ τήν 3.05 καί δέν χτύπησε reboot ακόμα. Αλλά κρατάω μικρό καλάθι γιατί τό έχω μόνο λίγες μέρες. Από Antelife πάρθηκε. Γενικά ότι hardware φοράει είναι επώνυμο (ALPS, Bosch, Sony, Samsung) γιά τήν μπαταρία τί επιπέδου κινεζιά παίζει μακροχρόνια ακόμα δέν ξέρουμε. Τό βάζω εξαρχής σέ φορτιστή 2Α γιά pads. Μία στιβαρή ROM θά τό "έδενε" πολύ καλύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να γράψουμε από που το αγόρασε ο καθένας και πότε, ώστε να βγάλουμε μια άκρη με τα προβλήματα??

 

18-12-2014 είχε περασμένη τήν 3.01 τό δικό μου ώς παρτίδα παραγωγής. 24-12-14 μού έγγραψαν ότι μού ετοίμασαν αποστολή. Αργότερα ανέβασα 3.05 κάνοντας factory reset στό τέλος χωρίς νά τό καθαρίσω καί πρίν.

Edited by Instek
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω... Οι Αγγελίες απαγορεύονται δημόσια στο forum, παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...