Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Χθες το παρελαβα και εγώ. Το τηλέφωνο είναι κουκλι πραγματικά!!! Απο ποιότητα κατασκευής είμαι οκ, ειναι πολύ προσεγμένο δεν έχει το παραμικρό, όλα ειναι όπως πρέπει να ειναι, καμία μικρογρατζουνίτσα τίποτα, ολα καλά. Ηρθε με την 3.01.

Δύο παρατηρήσεις έχω να κάνω μόνο: Η πρώτη ειναι ότι όταν το έχω ανοικτό στα data, μου φάινεται ότι το τηλεφωνο αργεί πολύ να φορτώσει. Με το προηγούμενο iNew που ειχα πηγαινε σφαίρα... Το έχει δει κανένας άλλος αυτό? (φυσικά τα data τα εχω στην πρώτη κάρτα με 3G).

H δεύτερη είναι ότι η μπαταρία μου άντεξε μια ημέρα..... Ένας απο τους λόγους που το πήρα ήταν λόγο της μπαταρίας που έλεγαν ότι αντέχει 2 ημέρες τουλάχιστον. Το είχα φουλ data ανοικτό, bluetooth headset, λίγα τηλεφωνήματα και λίγο σερφάρισμα. Ίσως επειδή ειναι ακομα καινούργιο δεν έχει στρώσει ακόμα, αλλά το ήθελα να μου βγάζει 1-1,5 ημέρα φουλ.

 

Αυτά, θα επανέλθω εάν δω τίποτε αλλο άξιο σχολιασμού.

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπορουσαν οσοι ειχαν προβλημα με τις sim (γρατζουνιες - χαλασμα ) να μας πουν εαν οι Sim ειναι "κομμενες" ή μικρες απο την μανα τους ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Χθες το παρελαβα και εγώ. Το τηλέφωνο είναι κουκλι πραγματικά!!! Απο ποιότητα κατασκευής είμαι οκ, ειναι πολύ προσεγμένο δεν έχει το παραμικρό, όλα ειναι όπως πρέπει να ειναι, καμία μικρογρατζουνίτσα τίποτα, ολα καλά. Ηρθε με την 3.01.

Δύο παρατηρήσεις έχω να κάνω μόνο: Η πρώτη ειναι ότι όταν το έχω ανοικτό στα data, μου φάινεται ότι το τηλεφωνο αργεί πολύ να φορτώσει. Με το προηγούμενο iNew που ειχα πηγαινε σφαίρα... Το έχει δει κανένας άλλος αυτό? (φυσικά τα data τα εχω στην πρώτη κάρτα με 3G).

H δεύτερη είναι ότι η μπαταρία μου άντεξε μια ημέρα..... Ένας απο τους λόγους που το πήρα ήταν λόγο της μπαταρίας που έλεγαν ότι αντέχει 2 ημέρες τουλάχιστον. Το είχα φουλ data ανοικτό, bluetooth headset, λίγα τηλεφωνήματα και λίγο σερφάρισμα. Ίσως επειδή ειναι ακομα καινούργιο δεν έχει στρώσει ακόμα, αλλά το ήθελα να μου βγάζει 1-1,5 ημέρα φουλ.

 

Αυτά, θα επανέλθω εάν δω τίποτε αλλο άξιο σχολιασμού.

 

Χρήστος

Καλημέρα αν έχεις την έκδοση 3.01 ακόμη πέρνα την 3.03 η όποια έχει βγεί και η κατανάλωση της μπαταρίας θα είναι πιο λίγη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν έχεις την έκδοση 3.01 ακόμη πέρνα την 3.03 η όποια έχει βγεί και η κατανάλωση της μπαταρίας θα είναι πιο λίγη.

 

Γιατι να μην παει στην 3.05 Update που ειναι και η τελευταια ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην παει στην 3.05 Update που ειναι και η τελευταια ?

 

Καλημέρα, ευχαριστώ για τις υποδειξεις/απαντήσεις. Η 3.05 είναι καλύτερη? Να πάω κατ'ευθείαν εκει? Την έχει δοκιμάσει κανείς εμπεριστατωμένα?

Ως τώρα δεν έχω άλλα προβληματα με screen shots κλπ. που έχουν αναφερθεί παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς αν είναι κομμένες ή μικρές οι sim από τη μάνα τους; Οι sim είναι κανονικότατες. Απλά τις βάζεις μια φορά και δεν τις κουνάς!! Αλλιώς γυαλόχαρτο, στόκο να γίνουν πιο λεπτές! Την επόμενη φορά που θα αποφασίσω να πειράξω τις sim θα έχω και τα εργαλεία μαζί μου!

Έβαλε κανένας την 3.05 να μας πει αν τώρα το τηλέφωνο πετάει; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η πρωτη SIM που καταστραφηκε ηταν κανονικη και οχι κομμενη. Σημερα αγορασα 2η SIM, την εβαλα και την εβγαλα και εκανε κατευθειαν παλι γρατσουνια αλλα λειτουργει ακομα, μαλλον στις 3-4 προσπαθειες καιγεσαι!!! Να σημειωσω οτι την πρωτη SIM την ειχα λιμαρει με αποτελεσμα να μειωθει αρκετα το παχος της, εχει να προτεινει καποιος αλλη μεθοδο π.χ αυτην με τον στοκο δεν την καταλαβα! Μηπως αυτο το κατασκευαστικο λαθος ειναι λογος για πληρες refund? Μου την εδωσε στα νευρα ηδη και σκεφτομαι να το πουλησω ή να το επιστρεψω για αντικατασταση ή να παρω τα λεφτα μου πισω... Edited by xristos75
Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς αν είναι κομμένες ή μικρές οι sim από τη μάνα τους; Οι sim είναι κανονικότατες. Απλά τις βάζεις μια φορά και δεν τις κουνάς!! Αλλιώς γυαλόχαρτο, στόκο να γίνουν πιο λεπτές! Την επόμενη φορά που θα αποφασίσω να πειράξω τις sim θα έχω και τα εργαλεία μαζί μου!

Έβαλε κανένας την 3.05 να μας πει αν τώρα το τηλέφωνο πετάει; :lol::lol::lol:

 

Κατσε να καταλαβω .

Η συσκευη δεν παιρνει "Micro sim" ?

Αρα εχεις 2 επιλογες :

1 Original Micro sim απο την εταιρια κινητης

2 "κομμενη" κανονικη Sim

 

Μηπως οι απο την μανα τους micro ειναι πιο λεπτες ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσαν οσοι ειχαν προβλημα με τις sim (γρατζουνιες - χαλασμα ) να μας πουν εαν οι Sim ειναι "κομμενες" ή μικρες απο την μανα τους ?

 

απο την μανα τους

Link to comment
Share on other sites

η πρώτη που μου γρατσούνισε εμένα ήταν μικροσιμ απο κοσμοτε. ουτε κομμενη ουτε τιποτα. η δευτερη που έβαλα ηταν η αλλη της κοσμοτε η κομμενη (ειχα 2 με το ιδιο νουμερο αυτο που κανει 10 ευρω πας στο γερμανο και σου δινει 2 καρτες κοσμοτε). συνολο 2 κατεστραμμενες. η δευτερη που έβαλα την ειχα μικρυνει αρκετά σε παχος.

 

τωρα εβαλα τριτη καρτα σιμ κοσμοτε, και δεν τολμω να τη βγάλω. νομιζω οτι ειναι κατασκευαστικο το πρόβλημα σε ολα τα κινητά. απλά ο κανονικος κοσμος βαζει μεσα στο κινητο τις σιμ μια φορα. δεν εχω δει ατομο που να αναφερει οτι εβαλε εβγαλε τη σιμ και δεν ειδε εστω μια ελαφρια γρατσουνια. ειναι τραγικο το λαθος της UMI και ειναι αρκετα βασικο προβλημα. ειναι υπερβολικα τραχια τα πινς της σιμ νομιζω κοβουν σαν μαχαιρια.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 3.0.5 πριν μια ώρα , χωρίς να κάνω factory reset , αν και το τηλέφωνο μου δεν έχει παρουσίαση ποτέ reboot και ότι άλλο περίεργο που έχω διαβάσει από εδώ .

 

εδώ και 40 λεπτά που το δουλεύω στην καινούρια βερσιόν παρατήρησα μερικά lag –bug

για αρχή να Πο ότι έχει lag στο μενού βλέπεις υπάρχει καθυστέρηση στην εναλλαγή τον καστέλων , επίσης βλέπω τεράστια κατανάλωση ενέργειας σε 40 λεπτά -25% η μπαταρία με καμία εφαρμογή ανοιχτεί και η φωτεινότητα στο ελάχιστο, επίσης παρατήρησα ότι και η κάμερα δεν δουλεύει σωστά δηλαδή άμα επιλέξεις κάποιο εφέ και μετά πας να τραβήξεις Φώτο βγάζει μαύρες γραμμές στην οθόνη για κάποια δευτερόλεπτα , θα ανεβάσω φωτώ σε λίγο να καταλάβετε τη λέω ,

 

Για τώρα θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και απλά θα ξαναβάλω την 3.0.3

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να καταλαβω .

Η συσκευη δεν παιρνει "Micro sim" ?

Αρα εχεις 2 επιλογες :

1 Original Micro sim απο την εταιρια κινητης

2 "κομμενη" κανονικη Sim

 

Μηπως οι απο την μανα τους micro ειναι πιο λεπτες ?

Έχω μέσα μία original και μία κομμένη. Ακόμα δεν τις έχει καταστρέψει τελείως αλλά τις έχει γρατζουνίσει. Τώρα που θα περάσω την 3.05 και θα χρειαστεί να ξαναβγάλω θα δούμε! Το στόκο για πλάκα τον ενέφερα πριν που ρώτησε ένας φίλος... :p Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θελει να απενεργοποιησει το 3g για να εχει καλύτερο σημα μπορει με την εφαρμογη switch network type 2g/3g απο playstore. Επιλεγει υπηρεσία 3g μετα ενεργοποίηση 3g και διαλεγει το απενεργοποιηση

 

Επισης για οσους εχουν θεμα με γρήγορη ξεφορτιση απο 20% και κατω μπαταρία ας κατεβασουν την εφαρμογη batterycalibration απο nema στο playstore.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

στον ανταπτορα που βαζεται τις δυο καρτουλες εκει δεν εχουν γινει γραμμες οπως επανω στις καρτες??
Link to comment
Share on other sites

στον ανταπτορα που βαζεται τις δυο καρτουλες εκει δεν εχουν γινει γραμμες οπως επανω στις καρτες??

Καθόλου. Μόνο πάνω στις sim πατάει.

Με την 3.05 από external sd και χωρις factory reset απενεργοποιούνται τα screenshots και βλέπει πολλά περισσότερα wifi. Έκανε όμως rebοοt, κάνει λίγο χειρότερη διαχείρηση μπαταρίας νομίζω και ζεστένεται περισσότερο.

Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Το περιμενω απο βδομαδα το κινητο αλλα ψιλοξενερωσα με αυτα που ακουω. Μαλλον επρεπε να παρω αλλο. Αντε να ερθει να δουμε... τι να πω καλα πραγματα λιγα ακουσα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα και εγω την 3.0.5 απο sd και οταν ξεκινησε για πρωτη φορα εβγαζε μυνημα οτι το google play store κλπ εχει σταματησει, μπηκα στο recovery εκανα data wipe/cache wipe και ολα οκ, δεν εχω ομως δονηση, δεν θυμαμαι αν ειχα βεβαια, εχει κανεις το ιδιο θεμα?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας

Αυτη εδω την ρομ την εχει δοκιμασει κανενας σας?

http://www.needrom.com/download/umi-zero-miui-v5/

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας

Αυτη εδω την ρομ την εχει δοκιμασει κανενας σας?

http://www.needrom.com/download/umi-zero-miui-v5/

 

Οχι εγω παντως, δοκιμασες εσυ?

 

Τελικα την δονηση την εφτιαξα, ηταν hardware θεμα, ανοιξα το κινητο (δυσκολη διαδικασια λεμε....) και η μια επαφη του vibrator motor ειχε ξεκολλησει ( ποιοτητα κατασκευης ομως!!!) κολλησα και ειμαι οκ!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...