Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, ευτυχώς δεν ήταν κάτι σοβαρό και δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου στα APN γιατί δεν μου είχε ξανασυμβεί κάτι τέτοιο μετά απο αναβάθμιση ROM. Πάντως η 3.10, να μη το ματιάσω, μια χαρά δουλεύει μέχρι στιγμής και μου έλυσε και το πρόβλημα με τα τρελά ποσοστά της μπαταρίας που ανεβοκατεβέναν. Πάντως γενικά ήμουν από τους τυχερούς της πρώτης φουρνιάς ZERO, χώρις σοβαρά προβλήματα όπως επανεκκινήσεις και φουσκώματα μπαταρίας.

 

Βρε και εγώ από τους τυχερούς ήμουν...μέχρι που η μπαταρία αποφάσισε οτι πλέον θα έχει το μισό της αυτονομίας που είχε μέχρι τώρα....μη σου πω και λιγότερο...:X:X:X:X

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε και εγώ από τους τυχερούς ήμουν...μέχρι που η μπαταρία αποφάσισε οτι πλέον θα έχει το μισό της αυτονομίας που είχε μέχρι τώρα....μη σου πω και λιγότερο...:X:X:X:X

Αλλαξες τον ή έτσι ξαφνικά έγινε? Αν το τηλέφωνο δεν πειραχτηκε μου φαίνεται παράξενο..!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξες τον ή έτσι ξαφνικά έγινε? Αν το τηλέφωνο δεν πειραχτηκε μου φαίνεται παράξενο..!

 

δεν αλλαξα τιποτα, απο τη μια μερα στην αλλη η αυτονομια μειωθηκε κατω απο το μισο... απλα ψοφησε η μπαταρία

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Με την 3.10 χάνονται όλα όπως με την 3.09;

 

Θα σου περιγραψω την δική μου εμπειρία: ατ ειχα παρει ολα μπακαπ οσων αφορα βιντεο, φοτο και επαφες, εφαρμογες δεν με απασχολουσαν. ειχα το rr3 περασμενο, κανω την αναβαθμιση, και οταν ανοιξε το τηλεφωνο, εικονιδια σαν να ηταν καινουριο.

κατεβαζω λοιπον την εφαρμογη, καπου 30-40μβ, και μολις την ανοιγω, ξαναβρισκω ολα τα αρχεια στην θεση τους (μιλαμε για σχεδον 1.5 γιγα..) ειχα και το greenify. μολις κατεβασα ξανα την εφαρμογη και την ανοιξα, την βρηκα σεταρισμενη ετοιμη οπως την ειχα αφησει. οπότε υποθετω οτι δεν κανει full wipe... μη σε παρω και στο λαιμο μου ομως...

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η εμπειρία μου για το κινητό είναι πολύ καλές το έχω περίπου 7 μήνες και γενικά δουλεύει καλά το μόνο πρόβλημα είναι η υπερθέρμανση τώρα έβαλα την 3.10 πιστεύω να μην το μετανιωσω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η εμπειρία μου για το κινητό είναι πολύ καλές το έχω περίπου 7 μήνες και γενικά δουλεύει καλά το μόνο πρόβλημα είναι η υπερθέρμανση τώρα έβαλα την 3.10 πιστεύω να μην το μετανιωσω.

 

Δεν θα το μετανιωσεις καθολου, μια χαρα ειναι η 3.10

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει διαφορα για το zero και την αποτυχια του. Εγω το εχω αρκετο καιρο εχω βαλει την rom 3.5 η 3.05 την τελευταια τελος παντων και ειμαι υπερ υπερ ευχαριστημενος απο ολες τις αποψεις!!!!!!! Το εχω παρει και για καποιον αλλον και δεν μου εχει παραπονεθει για κατι... Αυτα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει διαφορα για το zero και την αποτυχια του. Εγω το εχω αρκετο καιρο εχω βαλει την rom 3.5 η 3.05 την τελευταια τελος παντων και ειμαι υπερ υπερ ευχαριστημενος απο ολες τις αποψεις!!!!!!! Το εχω παρει και για καποιον αλλον και δεν μου εχει παραπονεθει για κατι... Αυτα ευχαριστω

Πρέπει να είσαι από τους τυχερους. Άμα διαβάσεις όλο το thread θα καταλάβεις τι...zero που είναι το τηλέφωνο :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

2 umi zero φεραμε με το μπατζανακι μου.

1. Καμμενος φορτιστης την τεταρτη μερα και μετα απο 3 εβδομαδες μου χαλασε η οθονη.

2. Στο αλλο τηλεφωνο χαλασαν τα τρια κατω κουμπια στην οθονη. Ποτε ξανα umi.

Ντροπη τους ειναι και γυρω στα 190-200 δολλαρια.

Link to comment
Share on other sites

2 umi zero φεραμε με το μπατζανακι μου.

1. Καμμενος φορτιστης την τεταρτη μερα και μετα απο 3 εβδομαδες μου χαλασε η οθονη.

2. Στο αλλο τηλεφωνο χαλασαν τα τρια κατω κουμπια στην οθονη. Ποτε ξανα umi.

Ντροπη τους ειναι και γυρω στα 190-200 δολλαρια.

Εμ και σεις δε διαβάσατε το φόρουμ πριν τα παραγγείλετε?

Link to comment
Share on other sites

Εμ και σεις δε διαβάσατε το φόρουμ πριν τα παραγγείλετε?

Δυστυχώς, πολλοί το διαβάζουν κατόπιν εορτής, αφού έχουν καεί...

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω 2 απορίες και θέλω βοήθεια/τη γνώμη σας.

 

1) ανάμεσα στο Umi Zero και το Blackview Omega Pro ποιό θεωρείτε καλύτερο?

με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google νομίζω το Umi υπερέχει αλλά για πείτε κι εσείς.

 

2) Χρειάζεται να κάνω κάποιες πληρωμές μέσω paypal και δεν μπορώ. Τους έστειλα μύνημα αλλά δεν μου έχουν απαντήσει εδώ και 4-5 μέρες.

Έχει δοκιμάσει κάποιος να αγοράσει με χρεωστική (ελληνική) τις τελευταίες βδομάδες?

Κάποιος εκπρόσωπος του to2c μου είπε οτι είχαν κι άλλους έλληνες πελάτες πρόσφατα και δεν είχαν κανένα θέμα.. ισχύει ή κατάλαβα ό,τι ήθελα?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω 2 απορίες και θέλω βοήθεια/τη γνώμη σας.

1) ανάμεσα στο Umi Zero και το Blackview Omega Pro ποιό θεωρείτε καλύτερο?

με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google νομίζω το Umi υπερέχει αλλά για πείτε κι εσείς.

Διάβασε το παρόν τόπικ και θα αλλάξεις αμέσως γνώμη για το ζέρο.

Έχει δοκιμάσει κάποιος να αγοράσει με χρεωστική (ελληνική) τις τελευταίες βδομάδες?

Δε δουλεύουν ακόμη οι ελληνικές κάρτες κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω 2 απορίες και θέλω βοήθεια/τη γνώμη σας.

 

1) ανάμεσα στο Umi Zero και το Blackview Omega Pro ποιό θεωρείτε καλύτερο?

με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google νομίζω το Umi υπερέχει αλλά για πείτε κι εσείς.

 

2) Χρειάζεται να κάνω κάποιες πληρωμές μέσω paypal και δεν μπορώ. Τους έστειλα μύνημα αλλά δεν μου έχουν απαντήσει εδώ και 4-5 μέρες.

Έχει δοκιμάσει κάποιος να αγοράσει με χρεωστική (ελληνική) τις τελευταίες βδομάδες?

Κάποιος εκπρόσωπος του to2c μου είπε οτι είχαν κι άλλους έλληνες πελάτες πρόσφατα και δεν είχαν κανένα θέμα.. ισχύει ή κατάλαβα ό,τι ήθελα?

Ευχαριστώ!!

1) Οτιδήποτε είναι προτιμότερο από Umi.

2) Πελάτες από Ελλάδα που έχουν λογαρισμό στο εξωτερικό, μπορούνε να κάνουν κανονικά αγορές. Και δεν είναι λίγοι.

Ξανασκέψου το για το συγκεκριμένο μαγαζί και ρίξε μια ματιά στα σχόλια που υπάρχουν.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω.

Από τη στιγμή που βρίσκουμε συσκευές από xiaomi ή meizu, nubia σε τιμές χαμηλότερες από την κάθε umi, για ποιο λόγο μπαίνετε στη διαδικασία να διακινδυνεύσετε αγορά πιθανόν προβληματικής συσκευής και χωρίς εγγύηση;

 

Παθών με zopo που θεωρείται ανώτερη ποιοτικά από την umi, αλλά την κιτρινίλα στην οθόνη που στην lg, Samsung, sony κλπ που στην Ελλάδα οι αντιπροσωπίες στην αλλάζουν, οι κινέζοι σφυρίζουν αδιάφορα.

Link to comment
Share on other sites

για το to2c που μου είπε κάποιος απο πάνω να το ξανασκεφτώ:

απο πλευρά αξιοπιστίας δεν έχουν θέμα.. έχω παραγγείλει πολλές φορές απο αυτούς και δεν είχα παράπονο.

Το μεγάλο μείον είναι η εξυπηρέτηση πελατών που είναι χύμα στο κύμα, και η εγγύηση που δεν είμαι σίγουρος κατα πόσο ισχύει ή είναι για τα μάτια του κόσμου.

τους έστειλα πίσω ένα lenovo vibe X επειδή δεν ξεκίναγε 4-5 μήνες μετά την αγορά,

Δεν έστειλαν καμία άλλη ενημέρωση για 1.5 μήνα και όταν τους στέλνω email να δω τι έγινε με το τηλέφωνο μου λένε

'το στείλαμε στο εργοστάσιο και μας είπαν οτι δεν καλύπτεται απο εγγύηση και αν θες να στο φτιάξουν να μας βάλεις 25$ στον τάδε paypal λογ/μο.'

προσπάθησα να καταλάβω γιατί αλλά έκαναν τους κινέζους οτι αυτό τους είπε το εργοστάσιο και take it or leave it .

Κρίμα πάντως για το umi.. φαινόταν γαμάτο τηλεφωνάκι..

Link to comment
Share on other sites

Δούλευα λίγο καιρό την συσκευή. Γενικά πολύ δυνατό τηλέφωνο, αλλά για μένα είχε ένα πολύ σημαντικό μειονέκτημα που με απογοήτευσε πλήρως. Το σήμα του σε όλες τις κεραίες (δικτύου κινητής, wifi, gps) είναι πολύ αδύναμο, λόγω κατασκευής.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα φιλοι μου αγωρασαμε για εναν φιλο τα Χριστουγεννα δυστηχως το umi απο το geekbuing και παρολα τα προβληματα τωρα φουσκωσε και η μπαταρια καλυπτετε απο την εγγυηση; και αν ναι πως τους γραφω για την φουσκωμενη μπαταρια στα Αγγλικα; Ευχαριστω για την βοηθεια.

(Παντως ηταν απελπισια το τηλ.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

εχω απο εχθές ενα πρόβλημα και ζητάω την βοήθεια όποιου μπορεί και θέλει...

εχω το UMI ZERO και εχθές μου έσπασε η οθόνη. υπάρχει κανένας τρόπος να την αλλάξω??? ξέρει κάποιος που ή με ποιο τρόπο μπορώ να το κάνω?? έψαξα στο ιντερνετ και βρήκα κάποιες οθόνες umi zero περίπου 95 ευρώ αλλά και πάλι πως μπορώ να την τοποθετήσω??

 

αν μπορεί κάποιος θα το εκτιμούσα γιατί είμαι χωρίς τηλέφωνο και δεν είναι καιρός για νέες αγορές.

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

εχω απο εχθές ενα πρόβλημα και ζητάω την βοήθεια όποιου μπορεί και θέλει...

εχω το UMI ZERO και εχθές μου έσπασε η οθόνη. υπάρχει κανένας τρόπος να την αλλάξω??? ξέρει κάποιος που ή με ποιο τρόπο μπορώ να το κάνω?? έψαξα στο ιντερνετ και βρήκα κάποιες οθόνες umi zero περίπου 95 ευρώ αλλά και πάλι πως μπορώ να την τοποθετήσω??

 

αν μπορεί κάποιος θα το εκτιμούσα γιατί είμαι χωρίς τηλέφωνο και δεν είναι καιρός για νέες αγορές.

 

Ευχαριστώ...

Επειδή εδώ για να σου αλλάξουν την οθόνη θα σου ζητήσουν 20-30 ευρώ, θα σου πρότεινα να στείλεις μήνυμα στο μαγαζί που το αγόρασες και να τους πεις να σου δώσουνε μια τιμή για την επισκευή του τηλεφώνου. πιστεύω θα σου έρθει φτηνότερα (και εκτός απο χρόνο δεν έχεις τίποτα να χάσεις ρωτώντας τους)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ για να σου αλλάξουν την οθόνη θα σου ζητήσουν 20-30 ευρώ, θα σου πρότεινα να στείλεις μήνυμα στο μαγαζί που το αγόρασες και να τους πεις να σου δώσουνε μια τιμή για την επισκευή του τηλεφώνου. πιστεύω θα σου έρθει φτηνότερα (και εκτός απο χρόνο δεν έχεις τίποτα να χάσεις ρωτώντας τους)

 

το καταλαβαινω αυτο και σε ευχαριστω απλα ηθελα μια αμεση λυση γιατι αυτο που λες θελει 1+ μηνα

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβαινω αυτο και σε ευχαριστω απλα ηθελα μια αμεση λυση γιατι αυτο που λες θελει 1+ μηνα

Τότε πάσο.. ίσως να έψαχνες σε κανένα σκρουτζομάγαζο? για inew νομίζω είχε ανταλλακτικά το pc1 οπότε πάρε και ρώτα μήπως είσαι τυχερός

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού το πήρα πριν λίγες ημέρες και διαπιστώνω ότι δεν δουλεύει η θύρα της δεύτερης sim τι φταίει ??

επίσης δεν υποστηρίζει otg το κινητό??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...