Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά!Έφυγε και από μένα η παραγγελία!Αναμονή τώρα!

Αγορά από efox 160 ευρώ 5 ευρώ κουπόνι και η θήκη δώρο!

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εσείς οί λίγοι πού τό παραλάβατε, τί αριθμό σκοράρει στήν ένδειξη runtime όταν τρέξει Untutu v5.5;

 

To εχει τρεξει κανενας να μας φυγει η περιεργεια και εμας που το περιμενουμε?

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

στο needrom Μπήκε η έκδοση 3,02 και έκδοση 5 Miui..

 

http://www.needrom.com/category/umi/umi-zero/

 

αν μου το στείλει καμιά φορά ο κινεζάρας του comebuy.com (το περιμένω από τις 22/11, ήταν να μου το στείλει από τις 3/12 από Γερμανία..:O) μπορεί να δοκιμάσω την αγαπημένη μου Miui..:D

έχει παραλάβει κανείς από το comebuy.com ??

 

ωραίο νήμα για το κινητό από το xda

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!Έφυγε και από μένα η παραγγελία!Αναμονή τώρα!

Αγορά από efox 160 ευρώ 5 ευρώ κουπόνι και η θήκη δώρο!

 

καλησπέρα, το παρήγγειλες από Κίνα ή Ισπανία;

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Κίνα...θα αργούσε ακόμη περισσότερο από Ευρώπη...

καλησπέρα, το παρήγγειλες από Κίνα ή Ισπανία;
Link to comment
Share on other sites

Κίνα...θα αργούσε ακόμη περισσότερο από Ευρώπη...

 

λέω να το παραγγείλω από Ισπανία, ίδια τιμή και το έχουν σε stock...

 

http://www.myefox.es/umi-zero-mt6592t-20ghz-octa-core-5-pulgadas-fhd-ips-ogs-corning-gorilla-glass-pantalla-android-44-g-1242026

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας! Θελω να αγορασω και εγω το κινητο απο το vickmall με paypal και ηθελα να ρωτησω, εχει ελληνικο μενου? Επισης πρεπει με το που επικυρωθει η παραγγελεια να τους στειλω email για να ενεργοποιησουν το googleplay, το ελληνικο μενου και να το κανουν root ή το κανουν ουτως η αλλως? Eυχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια γεια σας! Θελω να αγορασω και εγω το κινητο απο το vickmall με paypal και ηθελα να ρωτησω, εχει ελληνικο μενου? Επισης πρεπει με το που επικυρωθει η παραγγελεια να τους στειλω email για να ενεργοποιησουν το googleplay, το ελληνικο μενου και να το κανουν root ή το κανουν ουτως η αλλως? Eυχαριστω.

 

Έχει ελληνικό μενού και google services, δεν χρειάζεται να τους πεις τίποτα... ξέρουν αυτοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λέω να το παραγγείλω από Ισπανία, ίδια τιμή και το έχουν σε stock...

 

http://www.myefox.es/umi-zero-mt6592t-20ghz-octa-core-5-pulgadas-fhd-ips-ogs-corning-gorilla-glass-pantalla-android-44-g-1242026

 

Το εχουν σε stock μόνο στην Κινα απλά ειναι το site ισπανικό.

Δίπλα στο "add to cart" δινει επιλογή για αγορά απ την ευρωπαϊκή αποθήκη(σε ακριβότερη τιμή) κι εκεί βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

στο needrom Μπήκε η έκδοση 3,02 και έκδοση 5 Miui..

 

http://www.needrom.com/category/umi/umi-zero/

 

αν μου το στείλει καμιά φορά ο κινεζάρας του comebuy.com (το περιμένω από τις 22/11, ήταν να μου το στείλει από τις 3/12 από Γερμανία..:O) μπορεί να δοκιμάσω την αγαπημένη μου Miui..:D

 

 

ωραίο νήμα για το κινητό από το xda

 

ειχα κανει κι εγω παραγγελια απο το comebuy (απο γερμανια κι ολας) κι επειδη τη μυριστηκα τη δουλεια, οτι δηλαδη δε θα το στειλουν στην ωρα τους ζητησα τα χρηματα μου πισω. Το πηρα απο vickmall που εχω κανει αρκετες αγορες στο παρελθος και σε 1 μερα μου δωσαν tracking number, σε 2 μερες μου στειλαν φωτογραφιες του δεματος και την 3η μερα το tracking nubmer δειχνει οτι το shipping ξεκινησε. Ειμαι σιγουρας οτι ειναι οι πλεον αξιοπιστοι στο vickmall

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 05-12-2014 17:45 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 06-12-2014 13:38 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 29-12-2014 07:44 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 30-12-2014 09:17 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 30-12-2014 15:27 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 30-12-2014 16:57 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 30-12-2014 16:59 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Ε-Ε- ΕΡΧΕΤΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ :lol: :lol: lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα άρχισαν το τηλέφωνο εκεί που δουλεύει χάνει το σήμα και πρέπει να βάλω πάλι κωδικό για να πιάσει το σήμα της vodafone καμία γνώμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Λοιπόν στο forum του xda " http://forum.xda-developers.com/android/general/umi-zero-flagship-2ghz-mtk6592t-5-ogs-t2897177/page36 " αρκετοί κάτοχοι του zero κάνουν λόγο για κάποιες δυσλειτουργιες της συσκευής όπως πχ ότι κάνει μόνο του reboot. Αν είναι δυνατόν από του ήδη κατόχους - μέλη του φόρουμ να μας διαφωτίσουν σχετικά. Χρόνια πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα άρχισαν το τηλέφωνο εκεί που δουλεύει χάνει το σήμα και πρέπει να βάλω πάλι κωδικό για να πιάσει το σήμα της vodafone καμία γνώμη.

 

Βγάλε-βάλε τό καρτάκι SIM μήπως δέν πατάει καλά. Δές καί γιά μαυρίλα στίς επαφές (τότε καθάρισμα μέ καθαρό οινόπνευμα & μπατονέτα) ή γρατζουνιές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Runtime: 1522

 

Thanx. Επειδή δέν έχει λέντ ειδοποιήσεων, ευτυχώς υπάρχουν καί κάτι apps για notiications νά αναβοσβήνουν τά keys ή στήν οθόνη νά βγαίνουν διακριτικά σηματάκια διάβασα (NoLed, LG Touch LED Notifications). Άν σέ ενδιαφέρει κοίτα άν πιάνουν στό UMI.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε-βάλε τό καρτάκι SIM μήπως δέν πατάει καλά. Δές καί γιά μαυρίλα στίς επαφές (τότε καθάρισμα μέ καθαρό οινόπνευμα & μπατονέτα) ή γρατζουνιές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Thanx. Επειδή δέν έχει λέντ ειδοποιήσεων, ευτυχώς υπάρχουν καί κάτι apps για notiications νά αναβοσβήνουν τά keys ή στήν οθόνη νά βγαίνουν διακριτικά σηματάκια διάβασα (NoLed, LG Touch LED Notifications). Άν σέ ενδιαφέρει κοίτα άν πιάνουν στό UMI.

Ευχάριστω για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς tracking number από τον τύπο του aliexpress που έβγαλε προς πώληση 3000 κομμάτια (205 δολάρια) στις 23 Δεκεμβρίου; Επειδή έχουν περάσει 10 μέρες και ακόμα τίποτα Έχω κάνει 2 παραγγελίες (410 δολάρια).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς tracking number από τον τύπο του aliexpress που έβγαλε προς πώληση 3000 κομμάτια (205 δολάρια) στις 23 Δεκεμβρίου; Επειδή έχουν περάσει 10 μέρες και ακόμα τίποτα Έχω κάνει 2 παραγγελίες (410 δολάρια).

 

Εχω παρει απο το πρωτο σετ των 1000 κοματιων απο αυτον τον τυπο , 16/12 η παραγγελια 21/12 ειχα tracking .

Στο δικο σου βαλε κατι η πιο μεγαλη ποσοστητα , κατι οι γιωρτες αργιες κλπ , λογικα θα παρετε traking απο δευτερα

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του θεματος που ειχα με τον θορυβο που εκανε το μικροφωνο

http://www.myphone.gr/foru...05#post5849805

Εκανα επαναφορα εργ. ρυθμισεων και μεχρι τωρα (6 μερες) παει καλα, ελπιζω να συνεχισει ετσι γιατι μου εβγαλε και αλλο προβληματακι. Μου καταστρεψε και τις δυο καρτες σιμ , τις γρατσουνισε τοσο ωστε δεν δουλευαν πουθενα, με αποτελεσμα να παρω καινουργιες σιμ και να μην τολμω να ανοιξω παλι το πορτακι.

Η umi επιμενει οτι δεν ειναι sofrware προβλημα, ειδωμεν.

Κατα τ'αλλα η συσκευη ειναι κουκλι, η οθονη απλα τελεια, το gps σκοτωνει, wifi σημα πολυ καλο , δυνατο μεγαφωνο , σημα κλησεων πολυ καλο , μου εκανε μια φορα επανεκκινηση απο μονο του και τραβαει στιγμιοτυπα οθονης οποτε του ερθει ....

Αυτα τα λιγα προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει μια θήκη σιλικόνης σε όλα τα μαγαζιά που έχω ψάξει... στο aliexpress ... http://www.aliexpress.com/item/1PC-Soft-silicon-case-cover-for-UMI-Zero-Phone-cover-Free-protector-flim-Free-shipping/32256782587.html το link... αν ενδιαφέρεται κανείς... λογικά είναι η κλασσική ημίσκληρη θήκη... παρήγγειλα ήδη και τώρα αναμονή... η γνήσια θήκη θέλει απ'ό,τι είδα εσωτερικό αυτοκόλλητο για να κάτσει το κινητό... και με ξενερώνει αυτό..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για κάποιους που συνεχίζουν να κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν... Απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση για παράκαμψη / αποφυγή του τελωνείου για τον απλό λόγο ότι είναι παράνομο. Φυσικά τα σχετικά post έφυγαν και αν συνεχιστούν θα υπάρξουν κυρώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...