Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ακουγεται σαν να προετοιμαζουν τον κοσμο οτι μεσα στα πακετα μπορει να μην εχει αυτο που παραγγειλανε και οτι ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ δεν φταινε γι αυτο.. Αλλα ποιος?

Ετσι "με ζητιανια" θα κερδισουν την εμπιστοσυνη του κοσμου? Η "οτι αρπαξουμε μεχρι να μας παρουν πρεφα" ?

Μπας και σκοπευουν στην αρχη να ειναι σωστοι οσο να παρουν καλα reviews και μετα να την κανουν "γυριστη"?

Παντως η ολη φαση ειναι αξιοπεριεργη..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια γιατι κανετε την τριχα τριχια?

αυτο που ζητανε ειναι οταν παραλαβετε να κανετε review και να γραψετε αν παραλαβατε αυτο που παραγγειλατε

μαλιστα λενε οτι δεν ζητανε θετικο review απλα γραψτε τι αγορασατε και τι παραλαβατε,ωστε αν οντως στειλανε αυτα

που αγορασατε να γεμισει θετικα review το σαιτ τους

που βγαλατε αυτα τα συμπερασματα δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω

μαλιστα στο zte z7 mini υπαρχει review απο ενα pavlos που λεει οτι θα γραψει κιολας sto myphone.gr για την θετικη εμπειρια του

εγω δεν εχω παραγγειλει αλλα ειμαι με την σκανδαλη στο χερι,ειδικα τωρα που λεει οτι σε 30 μερες αν δεν παραλαβεις επιστροφη χρηματων γιατι

σιγα μην ερθει το πακετο σε 30 μερες χριστουγεννιατικα στην ελλλαδα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Παρήγγειλα 2 κινητά umi zero από coolicool από τις 25.11 και ακόμα δεν τα έχουν στείλει... Φυσιολογικό?

Πρώτη φορά ψωνίζω από το συγκεκριμένο μαγαζί.... Τόσο πολύ χρόνο θέλουν για να στείλουν?

Να κάνω dispute στο PayPal?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχήν να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Επίσης, η συζήτηση περί καταστημάτων αγοράς και παραγγελιών είναι αποδεκτή στο παρόν θέμα μιας και η συσκευή δεν διατίθεται ακόμα ευρέως και υπάρχει η λογική ανησυχία. Ωστόσο... συζητήσεις εντελώς εκτός θέματος τύπου chat room χωρίς καμία ουσία... αφαιρέθηκαν και ως εκ τούτου θα παρακαλέσω να επανέλθουμε με ουσιώδη post και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Hola, que tal?

 

Παρήγγειλα 2 κινητά umi zero από coolicool από τις 25.11 και ακόμα δεν τα έχουν στείλει... Φυσιολογικό?

Εννοεις, δεν τα εχεις παραλαβει ή δεν τα εχει στειλει το μαγαζι στο ταχυδρομειο;

Μαλλον το πρωτο εννοεις

 

Πρώτη φορά ψωνίζω από το συγκεκριμένο μαγαζί.... Τόσο πολύ χρόνο θέλουν για να στείλουν?

Σε εσενα 20-30 μερες.

Στο ταχυδρομειο 2-3 μερες

 

Να κάνω dispute στο PayPal?

 

Εγω δεν θα εκανα ετσι γενικα και αοριστα

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Επίσης, η συζήτηση περί καταστημάτων αγοράς και παραγγελιών είναι αποδεκτή στο παρόν θέμα μιας και η συσκευή δεν διατίθεται ακόμα ευρέως και υπάρχει η λογική ανησυχία. Ωστόσο... συζητήσεις εντελώς εκτός θέματος τύπου chat room χωρίς καμία ουσία... αφαιρέθηκαν και ως εκ τούτου θα παρακαλέσω να επανέλθουμε με ουσιώδη post και μόνο.

 

Ακριβως αυτο λεμε:

Μηπως τα παιδια που εκαναν παραγγελια απο εκει, επρεπε να μαζεψουν ολα αυτα που εχουμε πει εδω, να τα βαλουν σε ενα mail και να το στειλουν στο paypal εξηγωντας τον φοβο τους και να ζητησουν καθοδηγηση για το τι πρεπει να κανουν ωστε αν κατι παει στραβα να μπορουν να αποδειξουν οτι εγινε απατη και να παρουν τα λεφτα τους πισω, αντι να αυτοσχεδιαζουν με καμερες και μαρτυρες ταχυδρομους και περαστικους απο το δρομο;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα εκανα ετσι γενικα και αοριστα

 

Τι δεν θα κάνατε?

Παραγγελία?

Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα...

Το coolicool είναι αξιόπιστο σε γενικές γραμμές?

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της χθεσινής μου επικοινωνίας μαζί τους-που τους είχα ζητήσει φώτο με τα zero που έχουν στοκ μου έστειλαν την παρακάτω φωτογραφία...

Όταν τους είπα ότι σε αυτή δεν υπάρχει zero μου έστειλαν την εξής απάντηση:

"Sorry,send wrong,this photos is for Romania customers,your photos will arrange to send soon!"

Link to comment
Share on other sites

καλα οτι να ναι!!!μαλλον βαζουν οτι βρουν μπροστα τους.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της χθεσινής μου επικοινωνίας μαζί τους-που τους είχα ζητήσει φώτο με τα zero που έχουν στοκ μου έστειλαν την παρακάτω φωτογραφία...

Όταν τους είπα ότι σε αυτή δεν υπάρχει zero μου έστειλαν την εξής απάντηση:

"Sorry,send wrong,this photos is for Romania customers,your photos will arrange to send soon!"

 

για ποιο απο ολα τα καταστηματα μιλαμε?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

για ποιο απο ολα τα καταστηματα μιλαμε?

 

πιστευω για το mionbuy οτι λενε..

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!Το μαγαζί που μας έχει κεντρίσει για διάφορους λόγους...

πιστευω για το mionbuy οτι λενε..
Link to comment
Share on other sites

Το To2c στόκαρε από ότι φαίνεται αλλά η τιμή στα 299$ .......

Τι λες τώρα ........

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Είσαι εσύ που θα το έπαιρνες δώρο στην κοπελιά σου?Για το διαγωνισμό λέω..

Συγχαρητήρια!!Πάντα τυχερός!!

Μας αρρώστησες.....

Οοοοχι δεν ειμαι αυτος,το παιδι απλα ειχε κερδισει κουπωνι 50% και με την μειωση της της τιμης πρεπει να το παρηγγειλε και να του βγηκε στα $100..!

Εγω το κερδισα δωρεαν μια που μαντεψα την τιμη που θα χε στο Antelife οταν θα κυκλοφορουσε,αλλο που αλλαξαν την τιμη λογω ανταγωνισμου μετα.Εγω παρεμεινα νικητης. ;)

 

Περιμένουμε εντυπώσεις φίλε μου..καλορίζικο!!!!

 

Μπράβο καλορίζικο!!!Περιμένυομε εντυπώσεις...

Να σε ρωτήσω μήπως μεσα στο βιβλιαράκι λέει το sar του κινητού;

Οχι για sar δεν ειδα κατι... :confused:

 

Παιδια το τηλεφωνο ειναι αρτιοτατο,κορυφαια κατασκευη μπορω να πω ισαξια ή και καλυτερη απο το Xiaomi Mi3 που ειχα και τελεια οθονη,ολα τα λεφτα..! :D

Το ηχειο του δυνατο με πολυ καθαρο ηχο!

Η καμερα θελει λιγο δουλιτσα στο software, για να δειξει στο επακρο τις δυνατοτητες της και πιστευω η Umi θα το πραξει αυτο,μια που δειχνουν θεληση και προσοχη οσον αφορα το κινητο αυτο που το θεωρουν ναυαρχιδα τους και οχι αδικα.Πιστευω οτι θα το κυνηγησουν πολυ απο πλευρας υποστηριξης,ηδη ανακοινωσαν οτι αρχες του 2015 το τηλεφωνο θα αναβαθμιστει σε Android 5.0 Lollipop.Βεβαια προς το παρον τρεχουν και δε φτανουν να καλυψουν την ζητηση. :p

Στα του Tuning τωρα,του περασα την retail rom για το Umi Zero απο το Needrom,του περασα Miui launcher για να γουσταρουμε,επειτα εβαλα Χposed framework installer & Gravity Box και ειναι λειτουργικοτατο σε ολες τις μοντιφες που του εκανα!:cool:

Edited by drillerkiller
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα το είδα ότι από τα 180 το πήγε 247ευρώ ο μάγκας...

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΚΥΡΩΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟ ΚΟΥΛΙΚΟΥΛ ΕΝΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ!!!

τι να πω πρόλαβα να μου το στείλει στην παλιά τιμή...

ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Παρακολουθω το συγκεκριμενο νημα απο την αρχη γιατι βρηκα το κινητο ομορφο και ενδιαφερον, και χωρις να ειχα σκοπο να το αγορασω αμεσα..

Διαβαζω τι γινεται με καποια καταστηματα που λενε για διαθεσιμοτητα (καποια μαλιστα λεγανε για 25/11 αν θυμαμαι καλα) , οπως και για καποια αλλα που τωρα ανεβαζουν τιμες κτλ ή ακυρωνουν παραγγελια κτλ..

Μιλησα σημερα με Selina απο Vickmall (το οποιο θεωρω το πλεον αξιοπιστο μαγαζι) και μου ανεφερε οτι δεν εχουν σχεδια να πουλησουν το κινητο προς το παρον γιατι δεν ειναι διαθεσιμο.. Οταν την ειπα οτι καποιοι αλλοι πουλανε ηδη και καποιοι ανεφεραν συγκεκριμενες ημερομηνιες που θα το εχουν κτλ μου απαντησε οτι δεν ξερει κανεναν που να το εχει διαθεσιμο (για μαζικη πωληση προφανως) και απορει γιατι αλλοι "συναδελφοι" της το βγαλανε pre-sell τοσο νωρις!

Τα παραπανω τα αναφερω για να γνωρίζετε και αυτην την εκδοχη, και δεν ξερω ουτε ισχυρίζομαι οτι ισχύει..

Απλα καταλαβαινω οτι δεν χρειαζεται βιασυνη, προσωπικα πιστευω οτι καλο ειναι να περιμενουμε οταν βγαινει ενα προιον, γιατι ετσι δεν θα ειμαστε εμεις οι δοκιμαστες της καθε εταιριας ουτε τα θυματα του καθε πωλητη, τελος πληρης διαθεσιμοτητα σημαινει και περισσοτερες επιλογες και σαφως χαμηλοτερες τιμες..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε σε κανεναν αξιζει;

 

εχει ερθει ειδη σε εναν αν ψαξεις στα προηγουμενα ποστ θα το βρεις .Εγω το περιμενω λογικα απο βδομαδα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το vickmall είναι αναμφισβήτητα αξιόπιστο!

Πάντως εδώ φαίνεται ότι κάτι κινείται....

 

Παιδια καλησπερα,

Παρακολουθω το συγκεκριμενο νημα απο την αρχη γιατι βρηκα το κινητο ομορφο και ενδιαφερον, και χωρις να ειχα σκοπο να το αγορασω αμεσα..

Διαβαζω τι γινεται με καποια καταστηματα που λενε για διαθεσιμοτητα (καποια μαλιστα λεγανε για 25/11 αν θυμαμαι καλα) , οπως και για καποια αλλα που τωρα ανεβαζουν τιμες κτλ ή ακυρωνουν παραγγελια κτλ..

Μιλησα σημερα με Selina απο Vickmall (το οποιο θεωρω το πλεον αξιοπιστο μαγαζι) και μου ανεφερε οτι δεν εχουν σχεδια να πουλησουν το κινητο προς το παρον γιατι δεν ειναι διαθεσιμο.. Οταν την ειπα οτι καποιοι αλλοι πουλανε ηδη και καποιοι ανεφεραν συγκεκριμενες ημερομηνιες που θα το εχουν κτλ μου απαντησε οτι δεν ξερει κανεναν που να το εχει διαθεσιμο (για μαζικη πωληση προφανως) και απορει γιατι αλλοι "συναδελφοι" της το βγαλανε pre-sell τοσο νωρις!

Τα παραπανω τα αναφερω για να γνωρίζετε και αυτην την εκδοχη, και δεν ξερω ουτε ισχυρίζομαι οτι ισχύει..

Απλα καταλαβαινω οτι δεν χρειαζεται βιασυνη, προσωπικα πιστευω οτι καλο ειναι να περιμενουμε οταν βγαινει ενα προιον, γιατι ετσι δεν θα ειμαστε εμεις οι δοκιμαστες της καθε εταιριας ουτε τα θυματα του καθε πωλητη, τελος πληρης διαθεσιμοτητα σημαινει και περισσοτερες επιλογες και σαφως χαμηλοτερες τιμες..

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει από 25.11 από coolicool και ακόμα τίποτα....

Ούτε καν το έχουν στείλει....

 

Κατσε αραξε ακομη...εγω 17/11 εδωσα παραγγελια στο coolicool και ειμαι στο περιμενε...το μονο που με παρηγορει και δεν εχω νευριασει ακομη ειναι οτι το τσιμπησα στα 120 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Να μην το ακυρώσω δηλαδή?

Είναι αξιόπιστοι?

 

Κοιτα αυτη την στιγμη δεν το εχει καποιο απο τα αξιοποιστα μαγαζια στοκ....οποτε για να μην χασεις την σειρα σου και αν δεν βιαζεσαι πολυ παριμενε....το μονο σιγουρο ειναι οτι θα εχουν πολλα κομματια καποια στιγμη στο κουλικουλ...υπομονη.......

Link to comment
Share on other sites

Το To2c στόκαρε από ότι φαίνεται αλλά η τιμή στα 299$ .......

Τι λες τώρα ........

 

Στο http://www.to2c.com δεν το εχουν και ας γραφει In stock.Μιλησα μαζι τους και δεν ξερουν καν ποτε θα το εχουν...Νομιζω πως η καλυτερη επιλογη ειναι στο http://www.coolicool.com στα 219$ που το δινει ΚΑΙ απο ευρωπη, και δινει ημ/νια αποστολης 30 Δεκεμβριου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...