Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα,

Παρακολουθω το συγκεκριμενο νημα απο την αρχη γιατι βρηκα το κινητο ομορφο και ενδιαφερον, και χωρις να ειχα σκοπο να το αγορασω αμεσα..

Διαβαζω τι γινεται με καποια καταστηματα που λενε για διαθεσιμοτητα (καποια μαλιστα λεγανε για 25/11 αν θυμαμαι καλα) , οπως και για καποια αλλα που τωρα ανεβαζουν τιμες κτλ ή ακυρωνουν παραγγελια κτλ..

Μιλησα σημερα με Selina απο Vickmall (το οποιο θεωρω το πλεον αξιοπιστο μαγαζι) και μου ανεφερε οτι δεν εχουν σχεδια να πουλησουν το κινητο προς το παρον γιατι δεν ειναι διαθεσιμο.. Οταν την ειπα οτι καποιοι αλλοι πουλανε ηδη και καποιοι ανεφεραν συγκεκριμενες ημερομηνιες που θα το εχουν κτλ μου απαντησε οτι δεν ξερει κανεναν που να το εχει διαθεσιμο (για μαζικη πωληση προφανως) και απορει γιατι αλλοι "συναδελφοι" της το βγαλανε pre-sell τοσο νωρις!

Τα παραπανω τα αναφερω για να γνωρίζετε και αυτην την εκδοχη, και δεν ξερω ουτε ισχυρίζομαι οτι ισχύει..

Απλα καταλαβαινω οτι δεν χρειαζεται βιασυνη, προσωπικα πιστευω οτι καλο ειναι να περιμενουμε οταν βγαινει ενα προιον, γιατι ετσι δεν θα ειμαστε εμεις οι δοκιμαστες της καθε εταιριας ουτε τα θυματα του καθε πωλητη, τελος πληρης διαθεσιμοτητα σημαινει και περισσοτερες επιλογες και σαφως χαμηλοτερες τιμες..

 

Μου κάνει εντύπωση όμως το ότι η ίδια η UMI "έτρεξε" την προσφορά στα 199$

10542807_385518204947893_3249447027669712497_o.png

 

Επίσης, το vickmall δεν συγκαταλέγεται στα "επιλεγμένα" stores. Οπότε, ίσως για αυτό δεν έχουν παραλάβει ακόμα συσκευές.

 

Το πιο πιθανό είναι να είχαν πολύ μικρό stock και κάλυψαν ίσα-ίσα τις πρώτες παρτίδες και οι υπόλοιποι απλά περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε το geekbuying , ουτε το coolicool , ουτε το antelife το εχουν 199.99

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το efox τι ειναι οι δυο εκδοσεις που εχει 160 και 180€ ?

Απο Κινα και απο Γερμανια? Μονο το δευτερο εχει in stock..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!Το μαγαζί που μας έχει κεντρίσει για διάφορους λόγους...

 

παραθέτω μειλ προς ανάγνωση από κάθε ενδιαφερόμενο... κλαίμε:

 

mionbuy.com <sales@mionbuy.com>

10:23 π.μ. (Πριν από 14 ώρες

προς Εμένα

Dear All customers,

 

Here is Mionbuy,thanks for your register or order on us,we would like to ask

that who have bought the products on us,when you get your packages,please

reveiw the package for us,we dont request ask for the good reviews,just want

to ask that what you buy and what you get in the package,this is important

for us,

 

And as a new online seller,we just want to do the bussiness honestly,we know

that how important of the reviews from customers,and when you reveiw for us

after you get your package,please send the screenshoot for us,this is the

proof that we can give you better discount in the future!

 

Kind Regards!

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

παραθέτω μειλ προς ανάγνωση από κάθε ενδιαφερόμενο... κλαίμε:

 

mionbuy.com <sales@mionbuy.com>

10:23 π.μ. (Πριν από 14 ώρες

προς Εμένα

Dear All customers,

 

Here is Mionbuy,thanks for your register or order on us,we would like to ask

that who have bought the products on us,when you get your packages,please

reveiw the package for us,we dont request ask for the good reviews,just want

to ask that what you buy and what you get in the package,this is important

for us,

 

And as a new online seller,we just want to do the bussiness honestly,we know

that how important of the reviews from customers,and when you reveiw for us

after you get your package,please send the screenshoot for us,this is the

proof that we can give you better discount in the future!

 

Kind Regards!

γιατί κλαίτε?

ποστ 323

Link to comment
Share on other sites

Το είχα παραγγείλει 20/11 από tinydeal και μου έδωσαν Track Number εχθές το απόγευμα. Ήταν pre-order η παραγγελία όταν την έκανα, και έγραφε πως θα ήταν διαθέσιμο στις 30/11. Να πω βέβαια πως προχθές 3/12, έκανα chat μαζί τους και μου απάντησαν πως θα μου το στείλουν στο τέλος αυτής της εβδομάδας ή το πολύ την επόμενη. Τώρα το ότι μου το στείλανε την επόμενη μέρα ακριβώς, δεν ξέρω πόσο τυχαίο είναι (αν και μέχρι τώρα το 17track δεν το εντοπίζει, αλλά νωρίς είναι, ίσως από αύριο...).

 

Επίσης το διαθέτουν στην τιμή των 178€ (http://www.tinydeal.com/umi-zero-5-fhd-ogs-super-amoled-mtk6592-8-core-ultrathin-phone-p-140496.html) για 72 ώρες ακόμη (σύμφωνα με το χρονόμετρο που τρέχει δίπλα στην τιμή).

 

Έχω πάρει αρκετά από το tinydeal, και εκτός από την καθυστέρηση (20 με 30 μέρες) των αποστολών, δεν έχω κάποιο άλλο παράπονο. Όλες μέσω NL.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αρκετά από το tinydeal, και εκτός από την καθυστέρηση (20 με 30 μέρες) των αποστολών, δεν έχω κάποιο άλλο παράπονο. Όλες μέσω NL.

 

[off topik]

καθυστερηση να στο στειλουν ( shipping out ) ή ποσο εκανε να φτασει Ελλαδα ?

[/off topik]

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λόγω εγγύησης paypal είμαι έτοιμος να παραγγείλω από mionbuy, το να τους ζητήσω τα κλασσικά

-Check the phone before departure for any damage (software, hardware, dead pixels or scratches on screen).

 

-install Greek language

 

-install Play store

 

-Eu adapter

 

Με εκθέτει περισσότερο.Εννοώ ότι τους διευκολύνει να μου στείλουν κάποια "πειραγμένη" συσκευή ή κλώνο αφού στο κάτω κάτω "εγώ το ζήτησα.."?Αναφέρομαι στο κομμάτι που τραβάμε βιντεάκι κατά το άνοιγμα της συσκευασίας

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λόγω εγγύησης paypal είμαι έτοιμος να παραγγείλω από mionbuy, το να τους ζητήσω τα κλασσικά

-Check the phone before departure for any damage (software, hardware, dead pixels or scratches on screen).

 

-install Greek language

 

-install Play store

 

-Eu adapter

 

Με εκθέτει περισσότερο.Εννοώ ότι τους διευκολύνει να μου στείλουν κάποια "πειραγμένη" συσκευή ή κλώνο αφού στο κάτω κάτω "εγώ το ζήτησα.."?Αναφέρομαι στο κομμάτι που τραβάμε βιντεάκι κατά το άνοιγμα της συσκευασίας

 

Κανενα βιντεακι απο μόνο του δεν θα σε βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

καθυστερηση να στο στειλουν ( shipping out ) ή ποσο εκανε να φτασει Ελλαδα ?

 

Ο συνολικός χρόνος από την ημέρα παραγγελίας (για in stock μιλάμε πάντα). Μεσολαβούσαν 2-4 μέρες για sheeping, καμιά 10ριά μέρες για Ολλανδία, και καμιά 10ριά μέρες για Ελλάδα. Μετά, σε 3 μέρες το παραλάμβανα.

 

Νομίζω πως δεν ξεπέρασε τον μήνα καμία φορά. Μια φορά μάλιστα μου ήρθαν σε τρεις βδομάδες. Ο μέσος όρος δηλ. γύρω στις 25 μέρες. Τώρα βέβαια σε περίοδο γιορτών δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Κανενα βιντεακι απο μόνο του δεν θα σε βοηθήσει..

 

Τι εννοείς;Όταν κάνεις dispute στο paypal πέρα απο την αποστολή του βίντεο και print screen(s) από τη φόρμα παραγγελίας στο site τι άλλο μπορεί να χρειαστεί.Όλη η διαδικασία με παράθεση αποδεικτικών στοιχείων εξ αποστάσεως δεν γίνεται;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την απόπειρα στο ebay, πήρα τρακινγκ, και περιμένω... Ο πωλητής μου έστειλε μύνημα οτι το πακέτο έχει φύγει και να κανω λιγες μέρες υπομονή μέχρι να λειτουργήσει το τρακ για να δω την πρόοδο της παραγγελίας... Είδωμεν...:ninja:
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιν που δεν βιάζεται όπως εγώ...Άσε που με αυτά που διαβάζω θα πάει η ψυχή μου στην κούλουρη...

...για 30/12 αποστολη..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την απόπειρα στο ebay, πήρα τρακινγκ, και περιμένω... Ο πωλητής μου έστειλε μύνημα οτι το πακέτο έχει φύγει και να κανω λιγες μέρες υπομονή μέχρι να λειτουργήσει το τρακ για να δω την πρόοδο της παραγγελίας... Είδωμεν...:ninja:

 

Ξεκινήσαμε...!

Success find: 1 items!

item No. Year Status Location Destination Country Date

2014 Collection 51001020 GR 20141205 1745

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσουν σίγουρα!Τους έχω ρωτήσει και εγώ για διαθεσιμότητες!!

Εξίσου αξιόπιστο και αυτό που αναφέρεις!!!

Έχω στείλει mail στο efox και περιμένω απάντηση....

Άλλο κινεζομαγαζο?

Το geekbuying τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία σας παρακαλώ έστω και με link αν όχι άμεση απάντηση.Αν κάνω dispute στο paypal και escalate σε claim στέλνοντας βιντεάκι ανοίγματος συσκευασίας,print screen παραγγελίας και τη συσκευή (ή ό,τι άλλο είχε μέσα το πακέτο),δεν παίρνω 100% τα χρήματά μου πίσω;Geo εσύ σαν έμπειρος αγοραστής τι λες,γιατί εμένα η εως τώρα εμπειρία μου ήταν μόνο από ebay και 100% θετική σε refund (είτε full είτε partial)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...