Jump to content

myphone POLL: Ποια εταιρεία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;  

1.508 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;

    • Samsung
      261
    • Apple
      184
    • Μicrosoft/Nokia
      148
    • LG
      136
    • HTC
      94
    • Motorola
      73
    • Sony
      87
    • Huawei
      37
    • Άλλη
      158
    • Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, προσέχω περισσότερο σχεδιασμό/χαρακτηριστικά/υποστήριξη/τιμή
      330


Recommended Posts

Sony και πάλι Sony λόγω ποιότητας κατασκευής , σχεδιασμού και βέβαια ui ελαφρύ γρήγορο και εύχρηστο. Με την σειρά z να είναι κορυφαία!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αρκετά χρόνια σε samsung, πήγα πέρυσι στην HTC και έχω μείνει άναυδος, ούτε ρούτ ούτε τίποτα και ότι πιο lag free έχω πιάσει στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

με κλειστα ματια LG !!!!

οσο και αν ακουγετε κουφο και περιεργο μου το χει πει και ανθρωπος που δουλευει στο επισημο service της Samsung οτι τα καινουργια μοντελα LG ειναι πολυ καλυτερα απο Samsung !! ( π.χ. G2 , G3 , G pro , σειρα L ii ) , ειδα στον τομεα αυτονομιας !!

Το βλεπω αλλωστε και στο G2 μου που με full χρηση περναω 4 με 5 μερες , ιδια χρηση φιλος μου σε S5 μονο μια μερα !!!

Link to comment
Share on other sites

με κλειστα ματια LG !!!!

οσο και αν ακουγετε κουφο και περιεργο μου το χει πει και ανθρωπος που δουλευει στο επισημο service της Samsung οτι τα καινουργια μοντελα LG ειναι πολυ καλυτερα απο Samsung !! ( π.χ. G2 , G3 , G pro , σειρα L ii ) , ειδα στον τομεα αυτονομιας !!

Το βλεπω αλλωστε και στο G2 μου που με full χρηση περναω 4 με 5 μερες , ιδια χρηση φιλος μου σε S5 μονο μια μερα !!!

Ενταξει τα παραλες για την αυτονομια. Δε γινεται με ιδια χρηση το S5 να βγαζει 1 μερα και το G2 5 μερες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για τη δεδομένη χρονική περίοδο επέλεξα Samsung γιατί είμαι στην διαδικασία αγοράς note 4. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορούσα να πάρω κάτι άλλο στο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

Το επομενο κινητο μου θα ειναι το Huawei Honor 6, απλα δεν παιζεται και μαλιστα με δυο σιμ (δεν ξαναπαιρνω κινητο με μια σιμ)...
Link to comment
Share on other sites

* Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, προσέχω περισσότερο σχεδιασμό/χαρακτηριστικά/υποστήριξη/τιμή :happy:
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Apple φυσικά, μετά απο 2 χρονια αντροιντ και σαμσουνγκ s3,υπαρχει χαοτική ποιοτική διάφορα κυρίως στο λογισμικό, στις αναβάθμιςεις αλλα και στη συσκευή η οποία μετά απο 2 χρονια εχει όψη συσκευής 10ετιας.

Αν το iOS υποστηριζόταν και απο άλλες συσκευές δεν θα είχα πρόβλημα να δοκίμαζα και htc φαίνεται πολύ ποιοτική κατασκευή.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα απλ, σαμσουνγκ το συζητάμε αλλά μόνο για νοουτ, βασικά με καλύπτει η τελευταία επιλογή
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Θα Επιλέξω αυτή που θα έχει καταρχήν μία λογική τιμή, όχι πάνω από 5 ίντσες λίγο μικρότερο από το lg g2 δηλαδή σαν μέγεθος συσκευής, το ui θα μετρήσει σαν εμπειρία χρήσης πολύ, να μην παρουσιάζει προβλήματα και μία τεράστια αυτονομία σε χρήση(όχι και γκουμούτσα βέβαια αλλά δεν με νοιάζει να είναι και πολύ λεπτό).
ΑΕΛ ΚΑΡΓΑ
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμήσω apple ακόμη μια φορα δίνοντας της ακόμη μια ευκαιρια γιατι αλήθεια ειναι οτι το 5 που έχω ακόμη μόνο με το ios6 λειτουργούσε απόλυτα απροβλημάτιστα.

Είχα κ έχω πολλά κρασαρισματα κ θυμάμαι εποχές android 2.3.6

Ίσως να επιστρέψω στο android αλλα με κάποια nexus συσκευή. Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

APPLE την μονη που εμπιστευομαι γιατι εχει το κορυφαιο τηλεφωνο το ποιο απροβληματιστο και το ποιο προηγμενο τεχνολογικα τηλεφωνο και οχι μονο και στα ταμπλετ κορυφη ειναι.Μονο APPLE ολα τα αλλα ειναι για να λες οτι εχεις κινητο.
Link to comment
Share on other sites

αν και με το G2, εχω μεινει τοσο ευχαριστημενος που ουτε ROM δεν μπηκα στον κοπο να αλλάξω, θα επερνα οποιαδήποτε καλή ANDROID συσκευή. Βεβαια δεν φτάνουν μονο τα σωστά χαρακτηριστικά της καθε συσκευής, αλλα και μια σχετικά καλή υποστήριξη.

 

Βεβαια, θα ηθελα να εκφράσω και μια απορία μου προς τους απαιτητικους χρήστες του Poll αυτου (android κατα κυριο λόγο) Η Samsung που φλερτάρει κορυφή στο poll, δε σας εχει σύφιλιασει με τα KNOX και τα TOUCHWIZ της? Πως την αντέχετε? Εγω εξαιτιας αυτων την μαύρισα τελευταια. Δεν γουσταρω να μου λεει μια εταιρια τι μπορω και τι δεν μπορω να κανω σε κατι που πληρωσα εγω με τα λεφτα μου.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

HTC. Πανάλαφρο Sense, απορβλημάτιστες συσκευές, πολύ καλό support και κορυφαία ποιότητα κατασκευής.
Link to comment
Share on other sites

Nokia γιατι ειναι ένα βήμα πανω στην ποιότητα κατασκευής και ότι καλύτερο σε τιμή....εχω δυο Lumia αυτη την στιγμή τα 920 και 1520 και πραγματικά δεν με έχουν απογοήτευση καθόλου...ότι καλύτερο για VFM....
Link to comment
Share on other sites

Απο τα καλυτερα polls που εχουν μπει για να ξεκαθαριζουν οι υποστηρικτες της καθε εταιρειας απο τους υποστηρικτες της τεχνολογιας.

Δε νομιζω οτι θα μπορουσα να απαντησω τιποτα αλλο απο την τελευταια επιλογη καθως αγοραζω συμφωνα με τις απαιτησεις και αναγκες μου και οχι με το τι γραφει απο πισω η μπροστα το κινητο

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...