Jump to content

MLS iQTalk S8


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβάθμιση το τηλέφωνο παίρνει, απλά όχι επίσημη. Το θέμα μου είναι ότι σε αυτό το τηλέφωνο άνετα μπαίνει η 5.0 και καλό θα ήταν μαζί με τα καλούδια της MLS.

 

 

Μιλάς για custom rom? ο 6592 νομίζω πως δεν μπορεί να υποστηρίξει (ακόμα) την lollipop

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλάς για custom rom? ο 6592 νομίζω πως δεν μπορεί να υποστηρίξει (ακόμα) την lollipop

 

Ναι για custom μιλάω. Το ξέρω ότι δεν υποστηρίζει ακόμα αλλά είναι σίγουρο (για μένα) ότι θα υποστηρίξει στο κοντινό μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες ...

Μιλω για το σκιν του ραδιoφωνου.

Αυτο δεν αλλαζει με κανεναν launcher

Παλι καλα που εχει και ραδιο δε λες σχεχον σε ολες τισ συσκευες το εχουν αφαιρεσει

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλουμε cf δεν γινεται εφοσον εχουμε τα παντα να εχουμε και εκει mls? ή αν βγει mls με firmware5 δεν γινεται να το παρουνε;

Επισης δεν μαρεσει που το πληκτρολόγιο δεν εχει και αριθμους απο πανω σαν του s4 δεν γινεται καπως εμεις η αυτοι να το βαλουν;

Και κατι τελευταίο :) μπαταρια εξτρα για τα s8 μας γινεται να βρουμε; και ποσο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα,ξερετε ποια ειναι η νεότερη official rom (συγκεκριμένη version)και και πού θα την βρούμε?ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση αλλα θα την κάνω. Στο talk and drive μπορεις να μιλήσεις μόνο και να σε ακουσει ή μπορεις να γραψεις την οδό αν θές; Σε συγκριση με το here maps πώς είναι; Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια με υγεια και χαρες συμφορουμιτες!

 

@RODIFIRE: Επειδη μιλησα 2-3 φορες με την εξυπηρετηση της MLS, μου ειπαν οτι δεν θα αναβαθμιστει η rom και θα παραμεινει στην 4.4.2. Οσο για την μπαταρια, μπορεις να αγορασεις απο τους ιδιους με κοστος 25 ευρω.

 

@pixelman: Μπορεις να γραψεις την οδο και μαλιστα εαν δεν σε καταλαβε ηχητικα, μετα την τριτη προσπαθεια σου λεει απο μονο του να το γραψεις.

Edited by dotas_86
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Καλημέρα 2-3 ερωτήσεις έχω γιατί είμαι κοντά στην αγορά του τώρα που έχει και 270€

 

1) Πόσο είναι το sar του;

2) Μπαταρία πόσο κρατάει - απόδοση;

3) που βρίσκεται η κεραία του;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά εγώ πάντως γενικώς είμαι πολύ απογοητευμένος με την mls γιατί 3 κινητά που έχουμε είχαν πρόβλημα τα 2 ήταν το : MLS iQTalk S8

γιατί και έμενα και τον αδερφό μου που τα αγοράσαμε μαζί το μικρόφωνο ακούγεται πάρα πολύ χαμηλά

και οκ για της κλίσεις να πάνε να..... άλλα εγώ ζορίστηκα υπερβολικά γιατί έχω τραβήξει βίντεο με εκδρομές με την κοπέλα μου από το δικό μου (και απο το s4 Που είχε) και όλα τα δικά μου ΔΕΝ ΑΚΟΎΓΟΝΤΑΙ ΤΊΠΟΤΑ!!! το ίδιο και οι ηχογραφήσεις και όλα

για να μιλάω άνοιγα το μεγάφωνο...

το πήγα στο μαγαζί που το αγόρασα για να το φτιάξουν στης 5-08

σαν κατασκευή γενικά μου φάνηκε "δυνατή" όχι καμιά φτηνιάρικη

όμως με χάλασαν πολλά που το αδύναμο Samsung galaxy S advance Μου είχε και αυτό δεν έχει

λίγα που θυμάμαι επίσης είναι

1) δεν μπορώ να βάλω σε κάθε επαφή διαφορετικό ήχο

2) δεν μπορώ να φτιάχνω τα apps Μου σε φακέλους στο menu (έχω το buzz launcer γιαυτό)

3) δεν μπορώ να έχω "εξτρά" εικόνα στην οθόνη κλειδώματος

και γενικά είχε και άλλα πραγματάκια που με χαλούσαν όμως αυτό δεν ξέρω με ξενέρωσε υπερβολικά...

εύχομαι όλα να μου πάνε καλά....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πρόβλημα με το μικρόφωνο παρουσιάστηκε και στο S8 που είχε πάρει φίλος μου πριν ένα χρόνο. Από τα Public του ζήτησαν 50 ευρώ για την επισκευή παρ ολο που είναι εντός εγγύησης. Φυσικά του είπα οτι καλύτερα θα είναι να το πετάξει και να μάθει το μάθημα του και να μην παρασύρεται από τους πωλητές των μεγάλων καταστημάτων.

 

Αναρωτιέμαι πως νιώθουν όσοι εδώ μέσα ωθούσαν ανθρώπους προς την αγορά του συγκεκριμένου κινητού στα 329 ευρώ που δεν πήρε ούτε μια αναβάθμιση λειτουργικού την ιδια στιγμή που αγόραζες πολύ καλύτερες συσκευές ακόμα και με λιγότερα λεφτά. Ξεφτίλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά ξεγελάστηκα για 2 λογούς (και για την προώθηση από διάφορα άτομα σε forum φυσικά)

1) επειδή έλεγε 8 πύρινο :( :/

2) επειδή έλεγα να "βοηθήσω ελληνική εταιρία"

 

γενικά σκεφτόμουν για ένα S4 9505 που το έβρισκα 50 ευρώ φθηνότερο αν θυμάμαι καλά... το 9506 στα ίδια λεφτά περίπου άλλα είπα να κάνω την αλλαγή...

 

προσωπικά δεν νομίζω να ξανά αγοράσω πότε στην ζωή μου mls ξανά μόνο αν είναι τόσο καλή τιμή και τόσο καλά χαρακτηριστικά.... άλλα και πάλι...

 

(είδα στα Public την προηγούμενη βδομάδα ένα πωλητή να προωθεί σε μια γυναικά τα mls ενώ αυτήν κοιτούσε για samsunge και LG ... είπα να την πω την εμπειρία μου άλλα δεν το έκανα μόνο και μόνο επειδή βιαζόμουν...)

 

έλεγα ότι θα έχει παραπάνω πράγματα το mls με την βοηθώ και έτσι... όμως τελικά τα πάντα τα βρίσκεις και από την google (το πληκτρολόγιο της mls είναι πραγματικά "αθλιο" και άβολο το άλλαξα αμέσως....) όποτε για έμενα δεν βρίσκω τον λόγο να με ξανά τραβήξει κάποια mls συσκευή...

 

επίσης με χάλασε ότι δεν αναβαθμίζετε και πολλά...

 

τέλος πάντων

 

έμενα ευτυχώς μου το έφτιαξαν δωρεάν... όμως φυσικά το φοβάμαι πολύ πλέον γιατί χάλασε χωρίς λόγο την προηγούμενη φορά και... φοβάμαι μην ξανά γίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έφυγαν μηνύματα. Περιοριστείτε στα της συσκευής του τίτλου με τα θετικά και τα αρνητικά της και μέχρι εκεί, ο κόσμος διαβάζει και καταλαβαίνει. Το τι κάνει η MLS είναι άλλο θέμα και δεν απασχολεί το παρόν thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα, ψάχνω να βρω θήκη και νέα μπαταρία για το κινητο, ξέρει κανείς αν υπάρχει από εξωτερικό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω να βρω θήκη και νέα μπαταρία για το κινητο, ξέρει κανείς αν υπάρχει από εξωτερικό?

 

Και εγώ Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα και αγόρασα απο την mls αρκετά ακριβά η θήκη 25 ευρώ!!!

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

3 από μερικά προβλήματα που έχω (που θυμήθηκα) να σας πω :)

 

1)Για κάποιο λόγο όταν τραβάω βίντεο η το αφήνω κάπου να τραβάει βίντεο κάνει πολύ μα πάρα πολύ συχνό focus που δεν θυμάμαι να το έκανε αυτό νωρίτερα...

ξέρετε γιατί και πως να το διορθώσω?

 

2) γίνεται σε mls να χρησιμοποιήσουμε selft stick? η είμαστε τιμωρημένοι εμεις που το αγοράσαμε? :wacko: :wacko: :( :mad:

 

3) έχω πρόβλημα με το update στους χάρτες (2014 v.5020) με το που πατάω αναβάθμιση μου κολλάει και μετά από λίγη ώρα μου βγάζει δεν ανταποκρίνεται να το κλείσω και με ενημερώνει συχνά ότι έχω αναβαθμηση... (για αλλες αναβαθμησεις γινονται καονονικα... ) οπως επισης δεν μπορω να τρεξω τους χαρτες της mls γιατι μου λεει οτι δεν ειναι ενημερομενα τα αρχεια...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το έχει φίλος και του φούσκωσε η μπαταρία μέσα σε λίγο χρονικό διαστημα,ψάχνει για μπαταρία αλλά κανένας δεν έχει και η mls του λέει οτι πρεπει να στείλει το κινητό εκει,δεν θέλει να το βάλει στην εγγύηση αλλά να πληρώσει την μπαταρία και να την πάρει.

Τώρα τι ζόρι τραβανε εκεί στην mls δεν ξέρω,μάλλον δεν έχουν και λένε οτι να ναι.

Αν κάποιος φίλος ξέρει για μπαταρία ας βοηθήσει παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει φίλος και του φούσκωσε η μπαταρία μέσα σε λίγο χρονικό διαστημα,ψάχνει για μπαταρία αλλά κανένας δεν έχει και η mls του λέει οτι πρεπει να στείλει το κινητό εκει,δεν θέλει να το βάλει στην εγγύηση αλλά να πληρώσει την μπαταρία και να την πάρει.

Τώρα τι ζόρι τραβανε εκεί στην mls δεν ξέρω,μάλλον δεν έχουν και λένε οτι να ναι.

Αν κάποιος φίλος ξέρει για μπαταρία ας βοηθήσει παρακαλώ!

Τίποτα κανένας!

Μάλλον παει για Κούβα το κινητο ε?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα κανένας!

Μάλλον παει για Κούβα το κινητο ε?

 

Αν μπει στο eshop της εταιρίας μπορεί να παραγγείλει

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν

έχω σοβαρό πρόβλημα και πραγματικά μετάνιωσα την ώρα και την στιγμή που έμπλεξα με αυτήν την εταιρία! (και όταν ήταν να το αγοράσω ήμουν τόσο ενθουσιασμένος! και τώρα είναι μια εταιρεία που δεν θα ξανά πλέξω πότε ) και κατά την γνώμη μου πρέπει να αποτρέψουμε τον κόσμο από τέτοιο λάθος.... (τουλάχιστον με τα άλλα κινητά υπάρχει τεράστια υποστήριξη από χρήστες τεσπα)

 

στο θέμα μου

έστειλα για 2η φορά για σέρβις το κινητό μου μέσο public πάλι, γιατί εκτός από όταν το πήρα δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω τους χάρτες την mike και όλα! είχε αρχίσει να σβήνει το κινητό μου ακόμα και με τον φορτιστή όταν μιλούσα στο τηλ η σε καθημερινές εφαρμογές και γενικά

το έστειλα και σήμερα μου ζητήσανε 40 ευρώ για την αναβάθμιση λογισμικού η κάτι τέτοιο (το κινητό το έχω 1 χρόνο και 3 μήνες περίπου) κάτι που θεωρώ πολλά λεφτά να δώσω για το τίποτα

και κυρίως όταν ξέρω ότι είναι δικό τους λάθος!

λείπει λέει ένας φάκελος από το κινητό μου άρα είμαι εγώ ο υπεύθυνος!

πείτε μου τι γνωρίζετε και τι ξέρετε τι μπορώ να κάνω...

(προσπάθησα από χθες να επικοινωνήσω με τα public άλλα για κάποιο λόγο ακούγετε ο ήχος κατειλημμένου μετά από το "μενού" σε οποία "αριθμό" και αν διαλέξω να συνδεθώ)

δεν θέλω να πληρώσω καθόλου λεφτά θέλω να το πάρω το κινητό μου όπως ήτανε γνωρίζει κάνεις αν γίνεται κάτι τέτοιο από τα public? από την στιγμή που θέλουν λεφτά για επισκευή? (νομίζω ότι παλιότερα μου είχαν πει ότι αν είναι να πληρώσω και δεν θέλω το περνώ πίσω δωρεάν)

και αν γνωρίζεται αν μπορώ να το "αναβαθμίσω" μόνος μου η αν πλέον είναι για πέταμα!

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και πραγματικά μακριά από mls

διαβάζω πλέον από πόλους παράπονα σε FB και παντού!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα ,

Εχει προμηθευτεί κάποιος φίλος μπαταρία μέσω ebay ??

Πιστεύω ότι είναι απο τα κυριότερα μειονεκτήματα του κινητού...

Κατα τα λοιπά το βρίσκω αξιοπρεπές...

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...