Jump to content

[Ρολόι] Motorola 360


blade_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο ενα χρονο και κατι που εχω την ρολογαρα (moto360 1st gen) το λουρακι του αρχισε να δειχνει την ηλικια του! Χωριζετε στα 2 :p Ηρθε η ωρα να κανω την μεταβαση στο επομενο ρολογακι και θελω να ρωτησω αν καποιος χρηστης της πρωτης γενιας πηγε στην δευτερη και αν ηταν ικανοποιημενος ή θα διαλεγε κατι αλλο σε smartwatch!

 

Φίλε μου είμαι κάτοχος και εγώ του moto 360 1st gen και εδώ και 3 μέρες του huawei watch, γιατί όπως και εσύ, θεωρώ ότι ήρθε η ώρα για αλλαγή. Αν εξαιρέσεις την διαδικασία της φόρτισης που στο moto 360 είναι πιο ευχάριστη εμπειρία, το huawei πατάει κάτω το moto 360 κατά κράτος και αναφέρομαι φυσικά στο 2nd generation. οθόνη απίστευτη, χωρίς ίχνος πίξελ, always on mode επιτέλους , αντί να κουνάω το χέρι μου κάθε φορά για να δω την ώρα και να μην πιάνει και να δείχνω σαν καθυστερημενος και φυσικά η δυνατότητα να κάνεις κλήσεις που δεν έχει το moto 360. Οπότε για μένα, huawei με κλειστά μάτια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου είμαι κάτοχος και εγώ του moto 360 1st gen και εδώ και 3 μέρες του huawei watch, γιατί όπως και εσύ, θεωρώ ότι ήρθε η ώρα για αλλαγή. Αν εξαιρέσεις την διαδικασία της φόρτισης που στο moto 360 είναι πιο ευχάριστη εμπειρία, το huawei πατάει κάτω το moto 360 κατά κράτος και αναφέρομαι φυσικά στο 2nd generation. οθόνη απίστευτη, χωρίς ίχνος πίξελ, always on mode επιτέλους , αντί να κουνάω το χέρι μου κάθε φορά για να δω την ώρα και να μην πιάνει και να δείχνω σαν καθυστερημενος και φυσικά η δυνατότητα να κάνεις κλήσεις που δεν έχει το moto 360. Οπότε για μένα, huawei με κλειστά μάτια!

 

Δεν μπορώ να αναφερθώ στην οθόνη, γιατί δεν έχω το Huawei, η δυνατότητα για κλήσεις είναι σαφώς θετικό, αλλά το υπόλοιπο που αναφέρεις, δεν ισχύει. Μια χαρά always on mode έχει το Moto 360 2nd Generation. Το έχω ενεργοποιημένο και ποτέ δεν έχει χρειαστεί να κουνάω το χέρι μου για να δω την ώρα.

 

Tapatalk/Note4

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλως να μας έρθεις.

Δεν εχει Ελληνικό μενού αλλα ειναι ευκολο.

Το σπάσιμο -ραγισμα στο πισω μερος-αν εχω καταλάβει καλά ηταν στα πρωτα που βγήκαν. Αλλαζει το λουράκι με το σχετικό εργαλειο 1 ευρω απο ebay. Με τα steelconnect -30 ευρω-αλλαζει ακομη πιο ευκολα και παιρνει και την οψη του moto 2ης γεννιας.

 

steelconnect απο που αγοραζουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αναφερθώ στην οθόνη, γιατί δεν έχω το Huawei, η δυνατότητα για κλήσεις είναι σαφώς θετικό, αλλά το υπόλοιπο που αναφέρεις, δεν ισχύει. Μια χαρά always on mode έχει το Moto 360 2nd Generation. Το έχω ενεργοποιημένο και ποτέ δεν έχει χρειαστεί να κουνάω το χέρι μου για να δω την ώρα.

 

Tapatalk/Note4

 

Το always on το ανέφερα για το moto 360 1st generation. Αφού το γράφω και στην αρχή του post μου ότι είμαι κάτοχος του moto 360 1st generation. Το 2nd δεν το έχω δει από κοντά, αλλά όλα τα reviews βγάζουν καλύτερη την οθόνη του huawei. Το μόνο σπαστικό είναι η φόρτιση που εκεί θα μου λείψει το moto 360.

Edited by Ancient_Flame
Link to comment
Share on other sites

σημερα τσεκαρω να δω αν εχει καποιο update το moto 360...

 

6.0.1 κυριοι..μπραβο στη μοτορολα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

https://www.steelconnect.co

Σε 15 περίπου μέρες στην πορτα σου..

 

Σε ευχαριστω φιλε μου , μετα αφου τα αγορασω τι λουρια αγοραζω , τι νουμερο 22mm οτι σχεδιο θελω ?

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το steelconnect αλλά με ενοχλεί που δεν φαίνεται σαν "ένα" με το ρολόι. Λίγο το χρώμα που είναι λίγο διαφορετικό λίγο το ότι φαίνεται σαν παρέμβαση δε με ψήνει να το πάρω. Με πατέντα βέβαια μπορείς να περάσεις ότι λουράκι 22αρι θες..Ένα κόψιμο και είσαι οκ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά..

Τα steelconnect ειναι οτι πιο κοντινό στο 2st gen . υπαρχουν βεβαια και τα cases του Kenny...

http://www.shapeways.com/shops/360-connect

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του 2nd gen 46mm... Μου αρέσει το ασημί με το καφέ δερμάτινο, αλλά θα ήθελα και ένα δεύτερο λουράκι σε πιο σπορ, σαν τα TYLT (μόνο από Αμερική και πάνε στα 40 ευρώ)... Έχει βρει κανείς κάποιο online shop εκτός από ebay που μπορώ να δω για διάφορα λουράκια από Ευρώπη...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του 2nd gen 46mm... Μου αρέσει το ασημί με το καφέ δερμάτινο, αλλά θα ήθελα και ένα δεύτερο λουράκι σε πιο σπορ, σαν τα TYLT (μόνο από Αμερική και πάνε στα 40 ευρώ)... Έχει βρει κανείς κάποιο online shop εκτός από ebay που μπορώ να δω για διάφορα λουράκια από Ευρώπη...

Δες στο Amazon..

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το δεύτερο moto 360 2nd gen 46mm (το πρώτο ήρθε με ένα ελαττωματικο pixel)... Τόσο όμορφο δεν το περίμενα ούτε από τις φωτογραφίες...

 

Τελικά παρήγγειλα και ένα TYLT band από Καναδά (37€)...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά!!Καλοφόρετο και να το χαρείς!!

Ήρθε σήμερα το δεύτερο moto 360 2nd gen 46mm (το πρώτο ήρθε με ένα ελαττωματικο pixel)... Τόσο όμορφο δεν το περίμενα ούτε από τις φωτογραφίες...

 

Τελικά παρήγγειλα και ένα TYLT band από Καναδά (37€)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 2gen 46mm και τώρα τελευταία δεν μου χτυπάει πάντα όλες τις μέρες το ξυπνητήρι από την stock εφαρμογή. Να βάλω άλλη εφαρμογή λέτε?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά... Θα βάλω και φώτο όταν μπορέσω...

 

Μια ερώτηση.. Θέλω να απενεργοποιήσω το Moto Body και να λειτουργώ αποκλειστικά με το Google Fit... Έχω δώσει όλα τα απαραίτητα permisions κτλ και σαν προεπιλογή μετρητή βηματων το fit... Στο αρχικό face όμως της Motorola ο μετρητής βημάτων συνεχίζει να με πετά στο Moto Body και όχι στο Google Fit... Και αν το απενεργοποιήσω δεν θα δείχνει τα βήματα... Μπορεί να αλλάξει αυτό? Μιλάω για το watch face της Μοτορόλα όμως...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση, αν κ δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξος για την απάντηση: Γίνεται με κάποιο τρόπο ας πούμε "τροφοδότηση" του κντ από το ρολόι για περιεχόμενο, πχ μηνύματα;

Το κντ μου πέθανε κι έχει μείνει το ρολόι με "backup" μηνυμάτων κτλ. Τώρα που θα πάρω πίσω το κντ, άδειο όμως, και το ξανασυνδέσω (ως νέο ουσιαστικά) με το ρολόι, φαντάζομαι θα συγχρονίσει το ρολόι και συνεπώς θα σβηστεί ό,τι έχει απομείνει μέσα του, σωστά; Υπάρχει οποιοσδήποτε τρόπος τα μηνύματα που είχε η Google Messenger εφαρμογή στο ρολόι να αντιγραφούν πίσω στο κντ ή να κρατηθεί ένα backup κάτι;; Ευρύτερα backup από το ρολόι σκέτο γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει ξανά για σέρβις το δικό μου με διαφορά θέματα και σήμερα με πήρε ο τεχνικός να με ρωτήσει που εντοπίζεται ένα από τα θέματα. Μου έκανε τρομερή εντύπωση το γεγονός ότι μου είπε πως δεν αλλάζουν όλο το ρολόι αλλά μόνο τα κομμάτια που χρειάζονται. Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί είχα την εντύπωση από αυτά που είχα διαβάσει εδώ παλιότερα ότι δεν το ανοίγουν.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Αυτό όμως είναι για το ρολόι;; Δηλαδή από πού μπορώ να πάω στο Apps>Accounts ή Market; Αν κατεβάσω αυτήν την εφαρμογή δε θα μου κρατήσει backup από το κινητό κι όχι το ρολόι (δεν κατάλαβα να είναι wear app). Κ το κντ είναι τελείως άδειο τώρα, μόλις μόλις το πήρα από το σέρβις κ για την ώρα δε θα το συνδέσω με το ρολόι μη σβηστούν τα πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας που να αγόρασε λουράκι σιλικόνης από eBay? εχω δει αρκετά, που ξεκινάνε από 1,80€ αλλά θα ήθελα εντυπώσεις (και καμια φωτό αν γινεται)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει, έχει δύο μέρες τώρα που όταν φορτίζει ο πράσινος κύκλος κι οι αριθμοί από πράσινοι είναι πλέον κόκκινοι. Ξέρετε γιατί έγινε αυτό? Σημαίνει κάτι?

Έχω το 2nd Gen.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...